تزریق چربی در صورت و بدن:کاربردها،مزایا و هزینه

شسثبتاب

تزریق چربی در صورت روشی است که به جراح زیبایی این امکان را می‌دهد که حجم نواحی مورد نظر در صورت را افزایش دهد و بدین ترتیب، جوانی و شادابی صورت شما را دوباره بازیابی کند. از روش تزریق چربی می‌توان برای بهبود برجستگی گونه‌ها، پر کردن گودی‌ها یا چروک‌ها، بازیابی حجم پلک‌ها و بهبود فرم خطوط چانه‌ای استفاده کرد. برای تزریق چربی، در ابتدا چربی‌های اضافه از ناحیه دیگری از بدن بیرون کشیده می‌شوند و سپس این چربی‌ها غنی‌سازی شده و دوباره توسط سوزن‌های بسیار ظریفی، بادقت به نواحی مورد نظر در صورت تزریق می‌شود. ممکن است لازم باشد برای رسیدن به نتایج دلخواه، عمل تزریق چربی چند بار تکرار شود.

طی سال‌های اخیر عمل تزریق چربی به خاطر تأثیرگذاری بسیار خوبی که در بهبود برجستگی لب‌ها ، گونه ، چانه، باسن و سینه‌ها دارد، محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. به کمک تزریق چربی همچنین می‌توان چین و چروک‌های صورت را برطرف کرده و همچنین پوست دست را جوانسازی کرد. متخصص کلینیک پوست و موی رازی در مورد چگونگی انجام این عمل به شما توضیح می‌دهند و پس از بررسی شرایط شما، به شما خواهند گفت که شما برای انجام این عمل کاندید مناسبی هستید یا خیر. تزریق چربی، عملی سرپایی و ایمن است که کمترین زمان ریکاوری را دارد و نتایج آن در جوانسازی و بهبود زیبایی بدن و صورت بسیار طبیعی و رضایت‌بخش است. برای دریافت مشاوره در خصوص تزریق چربی و مطرح کردن سؤالات خود یا رزرو نوبت با شماره‌‌های 02188334029 و  02188333259 تماس حاصل فرمایید.

 

تزریق چربی چیست؟


sdgvhds

تزریق چربی به صورت یکی از روش‌های جوانسازی صورت است که در آن از چربی‌های تجمع یافته در نواحی ناخواسته‌ی بدن استفاده می‌شود و این چربی‌ها به نواحی دیگری که به حجم و برجستگی بیشتری نیاز دارد، انتقال داده می‌شود. از روش تزریق چربی برای بازگرداندن حجم ازدست‌رفته در برخی از نواحی صورت می‌شود که بر اثر بالا رفتن سن، استرس و دیگر عوامل خارجی، دچار تورفتگی و کاهش حجم شده‌اند. در این روش به جای پروتز‌های مصنوعی و مواد شیمیایی از چربی‌های خود بدن بیمار استفاده می‌شود . بسیاری از بیماران این روش را ترجیح می‌دهند، چرا که استفاده از چربی‌های بدن  دیگر خطر بروز واکنش آلرژیک و پس زدن پروتز یا ماده‌ی تزریق شده را به همراه ندارد. تزریق چربی همچنین روشی کم تهاجمی و ایمن است که نتایج کاملاً طبیعی به همراه دارد.

متقاضی مناسب


در صورتی که شما از سلامت عمومی برخوردار هستید و انتظارات واقع‌بینانه‌ای از عمل خود دارید و به خوبی از خطرات و عوارض احتمالی عمل آگاه هستید، به احتمال قوی کاندید مناسبی برای انجام تزریق چربی هستید. در صورتی که شما مشکل یا بیماری جدی مانند دیابت، فشار خون بالا، مشکلات خونریزی، بیماری قلبی یا افسردگی شدید داشته باشید، کاندید مناسبی برای این عمل نیستید.

نواحی قابل درمان با تزریق چربی


با روش تزریق چربی می‌توان با جایگزین کردن حجم ازدست‌رفته‌ی صورت و بهبود برجستگی در نقاط مورد نظر در صورت، فرم چهره را تا حدود زیادی بهبود بخشید. تزریق چربی برای اهداف زیر مناسب می‌باشد:

مزایا


  • تزریق چربی یک عمل کم تهاجمی است که تحت بیهوشی موضعی انجام شده و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد
  • برای انجام این عمل شما  با پای خودتان به کلینیک می‌آیید و با پای خودتان نیز از کلینیک بازمی‌گردید و هیچ نیازی به بستری شدن در کلینیک یا بیمارستان نیست
  • نتایج تزریق چربی بسیار طبیعی‌تر به نظر می‌آیند
  • این روش هیچ جای زخمی بر روی صورت به جا نمی‌گذارد و به طور قابل‌توجهی درد آن کمتر است.
  • مدت زمان مرخصی از کار و دوری از فعالیت‌ها روزمره بسیار کوتاه است.

چگونگی تزریق چربی


jksdhbsdj

تزریق چربی دارای چند مرحله است که اولین مرحله‌ی آن استخراج چربی از بدن است. جراح یک ناحیه را برای استخراج چربی انتخاب می‌کند که دارای چربی‌های اضافه است و این ناحیه معمولاً شکم یا پهلو، ران، باسن یا غبغب است. بعد از این که ناحیه مورد نظر برای عمل آماده شد، جراح یک برش بسیار کوچک دران ایجاد می‌کند و یک لوله‌ی خیلی باریک به نام کانولا را از طریق آن وارد بدن می‌کند و با لیپوساکشن، چربی مورد نیاز را از این ناحیه استخراج می‌کند.

بعد از این که چربی مورد نیاز از این ناحیه استخراج شد، قدم بعدی، آماده کردن چربی به دست آمده برای تزریق مجدد در بدن و در ناحیه مورد نظر برای جوانسازی است. چربی استخراج شده درون سانتریفیوژ قرار داده می‌شود تا مایعات اضافی آن از سلول‌های چربی جدا شود و چربی غنی‌سازی شود.

قبل از تزریق دوباره‌ی چربی، ناحیه مورد نظر برای تزریق در صورتی که بیمار بخواهد، بی‌حس می‌شود تا بیمار در حین تزریق راحت‌تر باشد. در نهایت سلول‌های چربی غنی‌سازی شده در ناحیه مورد نظر تزریق می‌شوند. چربی با کمک کانولاهای بسیار باریک با قطر 1 تا 2.5 میلی‌متر تزریق می‌شود. با تزریق مقادیر بسیار کم در چربی در بافت این ناحیه،سلول‌های چربی به طور یکنواخت توزیع می‌شوند و این سلول‌ها به محو مناسبی توسط بافت سالم احاطه می‌شوند. این موضوع باعث می‌شود که چربی تزریق شده با بافت سالم بدن در تماس باشد و در نتیجه سلول‌های چربی به خوبی با اکسیژن و مواد مغذی دیگر تغذیه شوند و زنده بمانند.

بهبودی

بیماران باید انتظار تورم خفیفی را بعد از تزریق چربی داشته باشند، اما این تورم موقتی است و به سرعت برطرف می‌شود. تزریق چربی را معمولاً می‌توان طی یک جلسه مراجعه به کلینیک انجام داد و بیمار پس از بازگشت از کلینیک می‌تواند در همان روز یا نهایتاً روز بعد از آن به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهد.

نتایج این روش چقدر ماندگاری دارند؟


نتایج تزریق چربی طی چند روز اول ممکن است حالتی اغراق‌آمیز داشته باشند چرا که در حدود 25 درصد چربی بیشتر در ناحیه تزریق می‌شود. دلیل این کار این است که در حدود یک‌سوم از چربی‌های تزریق شده به تدریج جذب می‌شوند و مابقی آن‌ها به طور موفقیت‌آمیز پیوند خورده و باقی می‌مانند و بنابراین حجم ایجاد شده با تقبل هزینه تزریق چربی به تدریج تا 25 درصد کاهش پیدا می‌کند. نمایان شدن نتایج نهایی تزریق ممکن است تا 6 ماه زمان ببرد.

به طور کلی، 60 درصد از سلول‌های چربی استخراج شده و تزریق شده، نجات پیدا می‌کنند و زنده می‌مانند و این 60 درصد برای همیشه ماندگار خواهند بود. نتایج نهایی عمل تزریق چربی شما به این موضوع بستگی دارد که چه میزان از سلول‌های چربی انتقال داده شده، زنده بمانند که این موضوع نیز تا حدود زیادی به نحوه‌ی استخراج چربی، غنی‌سازی آن و چگونگی تزریق مجدد آن بستگی دارد. پس از تزریق چربی‌ سلول‌هایی که زنده نمانده‌اند به تدریج جذب می‌شوند و ممکن است نتایج نهایی تزریق تا 6 ماه بعد مشخص نشود. جراح شما سعی می‌کند به میزانی که احتمال دارد چربی‌ها جذب شده و باقی نمانند، چربی بیشتری از ابتدا تزریق کند تا نتایج نهایی مطابق با خواسته‌ی شما باشد اما در هر حال، از آنجایی که نتایج نهایی تزریق چربی غیرقابل پیش‌بینی است، ممکن است برای رسیدن به نتایج نهایی دلخواه نیاز به چند جلسه تزریق چربی باشد.

عوارض و خطرات


تزریق چربی به ندرت با عوارض جدی همراه است و عوارض ایجاد شده از این عمل معمولاً بسیار خفیف و موقتی هستند. شایع‌ترین عوارض احتمالی تزریق چربی عبارت‌اند از:

  • هماتوم (تجمع خون در زیر پوست)
  • عدم تقارن
  • وجود برجستگی در زیر پوست
  • بی‌حس شدن موقتی پوست
  • عفونت

هزینه


هزینه تزریق چربی به این موضوع بستگی دارد که کدام ناحیه از بدن یا صورت تحت درمان قرار گرفته است، از چه نوع بیهوشی استفاده شده و چه میزان چربی تزریق شده است. موقعیت جغرافیایی کلینیکی که به آن مراجعه می‌کنید و همچنین تجربه و مهارت جراح شما نیز در تعیین هزینه تزریق چربی در بدن نقش دارند.