لیفتینگ (لیفت) صورت یا کشیدن پوست صورت برای جوانسازی پوست صورت

lif1

اگر شما می‌خواهید که اثرات افزایش سن و پیری را در چهره خود کاهش دهید، عمل لیفت صورت می‌تواند برای شما مناسب باشد. لیفت صورت یک عمل جراحی است که در آن پوست اضافی صورت برای بهبود ظاهر آن برداشته می‌شود. عمل جراحی لیفت صورت که به آن ریتیدکتمی هم گفته می‌شود علائم بارز افزایش سن را از داخل به خارج با کشیدن عضلات زیرین صورت، برداشتن چربی‌های انباشته اضافی و بازپوشانی مجدد پوست روی سطح صورت، بهبود بخشیده تا ظاهر پوست سفت‌تر و کشیده‌تر به نظر برسد. بر اساس آمار، محبوبیت عمل لیفتینگ پوست صورت به شکل روزافزونی بین مردان و زنان در حال افزایش است.

اگر پوست صورت شما شل و چین و چروک‌دار شده و ظاهر شما خسته به نظر می‌رسد می‌توانید عمل لیفت صورت را مورد توجه قرار دهید. متخصص کلینیک زیبایی رازی وضعیت سلامت عمومی شما را بررسی کرده و هر بیماری یا عواملی که ممکن است باعث افزایش چین و چروک در صورت شود را شناسایی کرده تا بتوانند بهترین و مناسب‌ترین شیوه درمانی را به شما توصیه کنند. متخصص زیبایی، متناسب با انتظارات شما از نتایج حاصله از لیفت ناحیه‌ای از صورت که قرار است تحت درمان قرار گیرد، مناسب‌ترین روش جراحی را به شما پیشنهاد خواهد داد. لیفت صورت بلافاصله ظاهر شما را جوان‌تر و طبیعی‌تر نشان داده و برجستگی‌ها و زیبایی‌های مطلوب را به صورت شما خواهد داد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در خصوص لیفت صورت یا رزرو نوبت با شماره تلفن  02188334029 - 02188333259  تماس بگیرید.

لیفت صورت چیست؟


لیفت صورت یک نوع عمل جراحی زیبایی است که قسمت یک‌سوم پایینی صورت را با برداشتن پوست اضافی آن زیباتر می‌سازد. برخی از عمل‌های لیفتینگ صورت شامل کشیدن بافت‌های زیرین صورت هم می‌شوند. این عمل جراحی علائم مشخص افزایش سن را در صورت و گردن بهبود بخشیده و افتادگی پوست قسمت میانی صورت، کاهش حجم عضلات صورت و فک، شل شدگی پوست و چربی انباشته اضافی زیر چانه و فک که باعث ایجاد غبغب شده است را اصلاح می‌کند. برخی از عمل‌های جراحی تکمیلی که به دست‌یابی به بهترین نتایج کمک می‌کنند عبارتند از: لیفت گردن، بلفاروپلاستی (عمل پلک چشم)، لیپوساکشن، تزریق چربی اتولوگ، تزریق بوتاکس صورت، خالی کردن چربی‌های دهانی (گونه)، لیفت پیشانی، لیفت ابرو، لایه‌برداری لیزری یا شیمیایی و پروتز گونه یا چانه.

 انجام این عمل برای چه کسانی مناسب است؟


افرادی که پوست صورت آنها شل شده اما هنوز خاصیت ارتجاعی خود را به طور کامل از دست نداده است و ساختار استخوان‌های آنها نسبتاً مشخص است می‌توانند عمل لیفت صورت را انجام دهند. افرادی که تمایل به انجام عمل جراحی لیفت صورت دارند باید از وضعیت سلامتی خوبی برخوردار باشند و انتظارات واقع‌بینانه‌ای از نتایج این عمل جراحی داشته باشند.

 روش‌های انجام لیفت صورت


روش‌های زیادی برای انجام لیفت و کشیدن پوست صورت وجود دارد. این عمل‌های جراحی از نظر شکاف ایجادشده برای انجام عمل، ناحیه تحت درمان در صورت و میزان تهاجمی بودن عمل با یکدیگر تفاوت دراند.

لیفت صورت عمیق یا لیفت به روش SMAS

lif6

در عمل لیفت عمیق صورت که مزایای بلندمدتی به عنوان درمان لایه‌های بافت‌های زیرین دارد، عضلات خطوط بینی تا دهان (چروک‌های نازولابیال) اصلاح می‌شوند و باعث مشخص و متمایز شدن خط فک و چانه می‌شود. این متداول‌ترین روش جراحی لیفت صورت بوده و برای افراد مسن که پوست آنها کاملاً شل شده و خاصیت ارتجاعی خود را به میزان زیادی از دست داده است بسیار مناسب است.

عمل لیفت عمیق صورت

در حین انجام عمل جراحی، بافت قسمت میانی صورت و استخوان‌های گونه کشیده شده و جابجا شده‌اند. پوست و بافت کشیده شده ضخیم‌تر می‌شوند تا خونرسانی به این ناحیه قطع نشود. برای انجام این عمل شکافی در طول خط مو ایجاد می‌شود تا عضلات صورت و لایه‌های بافت چربی کشیده شده و همراه با لایه‌های چربی رویی خود جابجا شوند. با این کار دست‌یابی به ظاهر جوان‌تر تضمین می‌شود. این روش غالباً برای افراد سیگاری مناسب‌ترین راه‌حل است.

لیفت قسمت میانی صورت

lif7

با افزایش سن، بافت نرم اطراف استخوان‌های گونه به تدریج شروع به شل شدن و افتادن کرده و چروک‌های نوزالابیال تشکیل می‌شوند. این عمل غالباً به چندین شکاف در طول خط مو و داخل دهان نیاز دارد تا لایه‌های بافت چربی را در نواحی تحت درمان کشیده و بتواند آنها را به راحتی جابجا کند. این به این معنی است که عملاً اسکاری شکل نمی‌گیرد. بافت‌های چربی طبیعی روی استخوان گونه کشیده شده و جابجا می‌شوند.

 مینی لیفت صورت و لیفت S

lif8

کم تهاجمی‌ترین نوع لیفت صورت، مینی لیفت صورت است که راه‌حلی موقتی‌تر برای رفع آثار پیری است و زمان بستری شدن پس از آن کوتاه است. این روش در برخی موارد به لیفت S معروف است زیرا نوع و شکل شکاف ایجادشده برای عمل به شکل حرف S است. این شکاف معمولاً از خط موی اطراف گوش با اسکارهای مستتر در چین و چروک‌های طبیعی پوست ایجاد می‌شود. مینی لیفت برای جابجا کردن پوست و بافت نرم صورت انجام شده و می‌تواند غالباً با اندوسکوپ انجام شود. زمانی که عمل جراحی انجام شد، جراح پوست را به وسیله بخیه‌های کوچک به دقت جابجا می‌کند. این نوع از لیفت صورت برای بیماران جوان‌تر با علائم زودرس پیری که هنوز برای انجام لیفت کامل صورت مناسب نیست به کار برده می‌شود.

پس از عمل

بهبودی قابل‌مشاهده ناشی از لیفت صورت پس از رفع تورم و کبودی‌های پس از عمل دیده می‌شود. نتایج نهایی علاوه بر بازگرداندن ظاهر جوان‌تر، اعتماد به نفس بیشتری هم به شما می‌دهد.

دوران نقاهت و بهبودی


درد و ناراحتی معمولاً جزئی بوده و با داروهای مسکن التیام می‌یابد. بیشتر بیماران پس از انجام عمل لیفت صورت احساس ناراحتی کمی می‌کنند. کبودی و تورم ممکن است برای چند روز روی صورت باقی بمانند. دوران ریکاوری معمولاً یک هفته است اما شما می‌توانید فعالیت‌های خود را از روز بعد از عمل شروع کنید. بخیه‌ها حدود 5 روز پس از عمل کشیده می‌شوند. بهبودی کامل که بعد از رفع تورم و کبودی حاصل می‌شود، دو تا سه هفته طول می‌کشد. بیحسی و گرفتگی عضلات در برخی موارد طبیعی است.

نتایج حاصل از این عمل چه مدت دوام دارند؟


لیفت صورت به روش‌های جراحی 7 تا 10 سال دوام دارند که این مدت به چندین عامل مانند کیفیت پوست، تغییرات وزنی قابل توجه و عوامل محیطی از جمله مدت قرار گرفتن در معرض نور خورشید بستگی دارد.

مزایای لیفت صورت


  • ظاهر صورت شاداب‌تر، سفت‌تر و کشیده شده تر می‌شود
  • داشتن صورتی با ظاهر جوان‌تر
  • افزایش اعتماد به نفس و حرمت نفس
  • هر گونه چین و چروک و هر گونه اثرات قرار گرفتن در معرض نور خورشید و باد برطرف می‌شود.
  • نتایج حاصل از انجام این عمل پردوام‌تر است (تا حدود 10 سال)
  • مزایای لیفت قسمت میانی صورت شامل بهبود خطوط بین بینی و دهان، گردی روی استخوان‌های گونه و بازگرداندن جوانی به ظاهر فرد می‌شود

هزینه انجام عمل لیفت صورت


هزینه انجام عمل لیفت صورت به نوع بیهوشی به کار برده شده، امکانات به کار رفته برای انجام عمل، میزان تبحر جراح، نواحی تحت درمان و محل جغرافیایی بستگی دارد.