لیفت و بالا کشیدن ابروها و پیشانی با تزریق و جراحی

labroo

خطوط اخم، چین‌ و چروک پیشانی و افتادگی ابرو، از علائم افزایش سن هستند، که در برخی افراد موجب می‌شود ظاهر آن‌ها، غمگین، خسته و یا عصبانی به نظر برسد. در لیفت ابرو به کمک اصلاح موقعیت ابروها، تناسب صورت افزایش یافته، زیبایی، شادابی و طراوت صورت مجدداً احیا می‌شود. لیفت پیشانی به اصلاح خطوط پیشانی و اصلاح موقعیت ابروها می‌پردازد. این فرایند شامل رفع پوست اضافی، کوتاه کردن یا برش بخشی از عضلاتی می‌شود که باعث افتادگی ابروها می‌شوند. به‌واسطه این روش درمانی ظاهر پیشانی نیز صاف شده و خطوط اخم برطرف می‌شوند، همچنین تا حدی چشم‌ها بازتر و سرزنده‌تر به نظر خواهند رسید.

لیفت ابروها، معمولاً لیفت پیشانی نیز نامیده می‌شود. این روش برای افرادی که به‌طور معمول دچار افتادگی ابرو و چین‌وچروک پیشانی شده‌اند، گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود. افتادگی ابرو می‌تواند باعث خسته به نظر رسیدن چهره فرد و همچنین ممکن است باعث سنگینی پلک بالایی گردد. بر اساس تکنیک‌های مختلف لیفت ابرو، متخصصین در کلینیک زیبایی رازی، بهترین گزینه درمانی مناسب را برای شما توصیه خواهند نمود.

تزریق بوتاکس، لیفت با نخ و تکنیک‌های جراحی لیفت پیشانی و ابرو معمولاً گزینه‌هایی هستند که برای رفع چین‌ و چروک و افتادگی پوست در پیشانی و ابروها بکار گرفته می‌شوند، در نتیجه ظاهر افراد جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر خواهد رسید. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

لیفت ابرو چیست؟


پایین آمدن یا افتادگی ابرو می‌تواند باعث غمگین و یا خسته به نظر رسیدن افراد شود، هر چند که ممکن است افراد چنین حالت‌هایی را نداشته باشند. این حالت می‌تواند در اثر فعالیت بیش ‌از حد عضلات پیشانی و ناحیه ابرو، عوامل ارثی یا روند طبیعی فزایش سن ایجاد شود. با گذشت زمان، پیشانی دچار افتادگی و چین‌ و چروک می‌شود که گاهی اوقات ظاهر افراد را دچار اخم دائمی می‌کند. لیفت ابرو، که به آن لیفت پیشانی نیز گفته می‌شود، یک عمل جراحی است که می‌تواند افتادگی ابرو را اصلاح کرده و چین‌وچروک‌های پیشانی را برطرف نماید. در نتیجه باعث جوانسازی صورت خواهد شد. لیفت ابرو می‌تواند چندین نشانه پیری در ناحیه ابروها را تصحیح کند. به‌طور خاص لیفت ابرو می‌تواند:

 • خط اخم و سایر نشانه‌های پیری را در ناحیه پیشانی و ابروها کاهش می‌دهد، باعث نرم و شاداب شدن ظاهر صورت می‌شود.
 • چین‌وچروک‌های عرضی پیشانی و یا خطوطی که در بالای پل بینی، بین چشم‌ها ایجاد می‌شود را به حداقل ممکن می‌رساند.
 • افتادگی یا پایین آمدن ابرو که باعث سنگینی پلک بالایی می‌گردد را اصلاح خواهد نمود.
 • موقعیت ابروها را بالا برده تا ظاهر افراد را شاداب و جوان‌تر سازد.

لیفت ابرو می‌تواند با دیگر روش‌های زیبایی و درمانی از جمله: لیفت صورت و عمل بلفاروپلاستی پلک‌ها ترکیب شود.

متقاضیان مناسب بالا کشیدن ابرو


متقاضیان مناسب لیفت پیشانی و ابرو، بزرگسالانی هستند که از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و دچار افتادگی ابرو شده‌اند. این افراد باید انتظارات واقع‌بینانه‌ای از نتیجه بالا کشیدن ابرو داشته باشند.

مزایا


گزینه‌های درمانی


تزریق بوتاکس

labroo4

تزریق بوتاکس باعث می‌شود، عضلاتی که باعث افتادگی ابرو می‌شوند، ریلکس شوند، در نتیجه ابروها کشیده شده و  ظاهر ابروها اصلاح می‌گردد. علاوه بر این، خطوط اخم و شیارهای عمیق ناشی از اخم کردن‌های طولانی‌مدت نیز در پیشانی کاهش خواهد یافت. هنگامی‌که عضلات اطراف ابرو ریلکس می‌شوند، پوست آن ناحیه، نرم و صاف‌تر به نظر رسیده و استحکام آن نیز بهبود خواهد یافت. در این حالت ابروها به سمت بالا کشیده شده و ظاهر فرد جوان‌تر به نظر خواهد رسید.

لیفت با نخ

labroo5

در طول روش لیفت با نخ، پزشک با استفاده از سوزن‌های ظریف، سعی خواهد نمود نخ‌هایی را در زیرپوست پیشانی قرار دهد. نخ‌ها با الگوی متقاطع، جایی که بتوانند به راحت پوست و ابروها را به سمت بالا بکشند، در زیرپوست پیشانی قرار داده می‌شوند تا پیشانی صاف‌تر و نرم‌تر گردد. هر کدام از این نخ‌ها جداگانه به بافت پیشانی متصل می‌شوند، در طول زمان، هم‌زمان با رشد کلاژن‌ها این نخ‌ها در موقعیت خود تثبیت می‌گردند. از آنجاکه برای ورود نخ‌ها به پیشانی تنها به یک سوراخ خیلی کوچک نیاز است، بعد از عمل جای زخمی ایجاد نخواهد شد و یا در حداقل میزان ممکن خواهد بود. در نهایت بهبودی قابل‌ توجهی در پیشانی به وجود خواهد آمد.

لیفت اندوسکوپی ابرو

labroo6

امروزه، لیفت اندوسکوپی ابرو، متداول‌ترین شیوه برای بالا کشیدن ابرو محسوب می‌شود. در این روش 2 الی 4 برش کوچک در ناحیه پوست سر یا در بین موها زده می‌شود، سپس با استفاده از یک دوربین کوچک جراح می‌تواند عضلات پیشانی را مشاهده کرده، آن‌ها را تنگ‌تر نموده یا در صورت نیاز چربی‌های اضافی را حذف یا تغییر موقعیت دهد.

لیفت جانبی یا شقیقه‌ای ابرو

labroo7

لیفت شقیقه‌ای ابرو که لیفت جانبی ابرو نیز نامیده می‌شود، بیشتر بر روی لیفت یک‌سوم خارجی ابروها در دو طرف صورت متمرکز است. برش‌های مورد نیاز برای این روش، اغلب کوچک‌تر از برش‌های لیفت معمولی ابرو هست و گاها در نزدیک گوش‌ها ایجاد می‌شود. از طریق این برش، دو طرف ابرو کشیده و کوتاه‌تر می‌گردد، در نتیجه ظاهر ابرو جوان خواهد شد. لیفت جانبی ابروها، دسترسی کاملی برای تغییر ماهیچه‌های موجود بین دو ابرو فراهم نمی‌کند، جایی که در آن خطوط عمودی شکل می‌گیرد، خطوطی که به‌صورت متداول خطوط "11" نامیده می‌شود. در سال‌های اخیر، ترکیبی از تضعیف این عضلات از طریق برش پلک فوقانی، همراه با لیفت جانبی ابروها، به یک روش جایگزین محبوب تبدیل گشته است.

لیفت کلاسیک ابرو

labroo8

لیفت کلاسیک یا معمول ابرو یک روش جراحی است که عمدتاً به خاطر به وجود آمدن تکنیک‌های جدید جراحی در سال‌های اخیر، استفاده از آن کاهش ‌یافته است، اما با این ‌حال استفاده از این روش هنوز برای برخی از بیماران مناسب است. این تکنیک شامل یک برش طولانی در خط مو است که طول پیشانی را دربر می‌گیرد. این برش به جراحان اجازه می‌دهد دید و تسلط خوبی بر بافت‌های پیشانی به دست آورند و بتوانند به‌ صورت مطلوب به صاف کردن، کشیدن و تغییر موقعیت ابروها بپردازند. این روش اغلب برای بیمارانی که پیشانی آن‌ها به‌ صورت گسترده دچار آثار پیری شده ست، بکار گرفته می‌شود.

بهبودی


همانند هر نوع عمل جراحی دیگر، لیفت پیشانی و ابروها نیز باعث ایجاد مقداری کبودی و تورم در ناحیه ابروها و پلک فوقانی می‌شود. میزان این عوارض به بیمار و روش استفاده ‌شده، بستگی خواهد داشت. در دوران بهبودی لیفت ابرو، بیمار مقداری ناراحتی را تجربه خواهد نمود، که به کمک داروهای مسکن تجویزی توسط پزشک، به‌راحتی قابل ‌کنترل خواهد بود. در طول این مدت برای کمک به کاهش تورم، بیماران باید سر خود را بالا نگه دارند. بخیه‌ها 10 الی 14 روز بعد از عمل جراحی، کشیده خواهند شد، هر چند در برخی از موارد از بخیه‌های قابل ‌جذب استفاده می‌شود، در نتیجه به‌مرور زمان خود بخیه‌ها محو خواهند شد. طی هفته اول بعد از عمل جراحی، بیماران باید سطح فعالیت‌های خود را کاهش دهند، هر چند انجام فعالیت‌های سبک‌تر مانند پیاده‌روی توصیه می‌شود. پس از هفته اول، بسیاری از بیماران می‌توانند فعالیت‌های عادی و روزمره خود را از سر بگیرند.  کبودی ایجاد شده پس از حدود 2 هفته یا بیشتر، محو خواهد شد، برخی بیماران در این مدت که ممکن است حدود 10 روز طول بکشد، از مواد آرایشی استفاده می‌کنند تا ظاهر کبودی‌ها را پوشش دهند. تورم نیز به‌ تدریج محو خواهد شد، بیماران می‌توانند انتظار داشته باشند، تورم عمل لیفت ابرو، ظرف یک ماه اول به مقدار قابل‌ توجهی برطرف گردد، مقدار تورم باقی‌ مانده نیز به‌طور کامل ظرف 6 ماه برطرف خواهد شد.

عوارض جانبی


در اینجا برخی از عوارض مرتبط با لیفت ابرو و پیشانی عنوان خواهد شد، هر چند این خطرات و عوارض نادر و غیرمعمول هستند:

 • خون‌ریزی
 • از دست دادن مو در محل برش جراحی
 • ضعیف بود نتیجه مورد انتظار
 • عفونت
 • آسیب عصبی
 • ایجاد جای زخم

هزینه


هزینه لیفت پیشانی و  ابرو به میزان قابل ‌توجهی به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نوع و تکنیک بکار گرفته‌شده در درمان
 • هزینه پزشک
 • میزان درمان مورد نیاز
 • شدت چین‌وچروک، خطوط و افتادگی بیمار
 • شهر و مکانی که عمل در آن صورت می‌پذیرد.