کاشت ابرو با موی طبیعی : روش وهزینه

eyebrow

ابرو بخش مهمی از تقارن صورت است که موجب زیبایی بیشتر چهره مردان و زنان می‌شود. به‌عبارت ساده‌تر ابروها قاب چشم‌ها هستند و اولین ساختار در صورت هستند که توجه هر کسی را به خود جلب می‌کنند. برداشتن مکرر موهای ابرو و همچنین روند طبیعی پیری موجب می‌شوند ابروها به مرور زمان نازک و نازک‌تر شوند. ‌جراحی کاشت (پیوند) ابرو راهکاری موثراست که امروزه طرفداران بسیاری یافته است. در طی این جراحی، به ضخامت و تراکم موهای ابرو افزوده شده و ابروها برای همیشه ظاهر طبیعی و جوان خود را دوباره بازمی‌یابند. طرفداران جراحی کاشت ابرو روز‌به‌روز در بین زنان و مردان در حال افزایش است. افرادی که قسمتی از ابروهای آنها به دلایل مختلف ریخته و یا افرادی که ابروهای نازک و کم‌پشتی دارند می‌توانند از این گزینه درمانی مناسب بهره ببرند.

اگر از ظاهر ابروهای خود راضی نیستید و آرزو دارید برای همیشه ابروهای پرپشت و زیبایی داشته‌ باشید، باید گفت که کاشت ابرو انتخاب مناسبی است که آرزوی شما را برآورده و زیبایی طبیعی را به ظاهر شما بازمی‌گرداند. متخصصین کلینیک زیبایی رازی با معاینه و ارزیابی ابروی بیماران، تعداد کاشت مورد نیاز را تعیین می‌کنند. جراحی کاشت ابرو گزینه درمانی بی‌خطر و بسیار موثری است که نه‌ تنها تراکم ابرو بلکه اعتماد به‌ فس بیمار را نیز افزایش می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاشت ابرو یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره‌های 02188334029 - 02188333259 تماس حاصل نمایید.

کاشت ابرو چیست؟


eyebrow1

کاشت ابروی طبیعی با کمک موهای طبیعی و در حال رشد صورت می‌گیرد. قسمت‌های خالی و ریخته ابرو، اثرات ناشی از زخم بر روی ابرو و یا ابروهای خیلی نازک از این طریق ترمیم می‌شوند. در طی این جراحی موها از ناحیه اهداکننده پوست‌سر به‌طور مستقیم برداشته و به ابرو پیوند می‌شوند. این موها به‌محض کاشت برای مدت طولانی همچنان به رشد خود ادامه می‌دهند، در نتیجه باید حتما در ماه یک‌بار کوتاه و مرتب شوند تا زیبایی ظاهری خود را حفظ کند.

علل ریزش ابرو


eyebrow2

برای درمان موفقیت‌آمیز ابروهای ریخته، اول از هرچیزی باید به‌دنبال علت ریزش ابروها باشیم. شایع‌ترین علل ریزش مو عبارتند از:

 • برداشتن بیش‌از حد و مکرر موهای ابرو که یکی از شایع‌ترین علت است.
 • ابروهایی که ژنتیکی ضعیف هستند.
 • آلوپسی
 • زخم ناشی از جراحت، سوختگی و یا خالکوبی
 • درمان‌های پزشکی با داروهای سیتوستاتیک یا اشعه
 • بارداری و زایمان
 • استرس بیش ازحد
 • اختلالات خودایمنی: وجود چند اختلال خودایمنی ممکن است موجی ریزش ابروها شود.
 • پیری: موهای ابرو مانند موهای قسمت‌های دیگر بدن با فرایند پیری ممکن است ضعیف و کم‌پشت شوند.

مزایای کاشت ابرو


 • ترمیم و اصلاح ابرو
 • تغییر شکل و افزایش حجم ابرو
 • بازگرداندن جوانی و شادابی به چهره در سن پیری
 • نتایج دائمی
 • بی‌خطر و موثر

متقاضیان


eyebrow3

بیشتر بیماران شرایط  مناسب جراحی ترمیم ابرو را دارند. شایان ذکر است، بیمارانی که این روش جراحی را انتخاب می‌کنند باید در وضعیت جسمی سالم و معقولی باشند تا عوارض ناشی از جراحی به‌حداقل برسد. افرادی که به‌دلیل مسائل ژنتیکی، برداشتن زیاد ابرو و یا تروما موهای قسمتی از ابروهای آن‌ها ریخته، برای جراحی کاشت ابروی طبیعی مناسب‌ترهستند.

هدف از کاشت ابرو


eyebrow4

 • ترمیم و بازگردانی: اصلاح ابروهای کاملا خالی و یا طاسی نقطه‌ای از طریق کاشت ابرو صورت می‌گیرد.
 • تقویت: گاهی هدف از کاشت فقط تقویت و پرپشت کردن ابروهای کم‌پشت و ضعیف است.
 • زیبایی: برداشتن موهای ابرو برای سال‌های طولانی ممکن است رشد موهای ابرو را متوقف کند. درچنین مواقعی فرد برای جبران و تغییر ظاهر چاره‌ای جز استفاده از مداد ابرو ندارد.

ویژگی‌های موهای ابرو


با این‌که کاشت ابروی طبیعی یک روش کاملا ظریف و حساس است اما نکته جالب این‌ است که موهای کاشته‌شده تمام ویژگی‌های موهای طبیعی ابرو را دارند. اجازه دهید به معرفی برخی ازویژگی‌های مختلف موهای ابرو بپردازیم:

 • جهت: جهت رشد موهای ابرو درقسمت‌های مختلف ابرو متغیر است. قسمت سر ابرو که نزدیک بینی است به‌ سمت بالاست درحالی‌که موهای بالای ابرو به سمت بیرون وداخل و قسمت دم ابرو به سمت خارج و بالا است.
 • زاویه: موهای ابرو از درون ریشه با زاویه تندی رشد می‌کنند به‌همین دلیل موهای ابرو روی سطح پوست قرار می‌گیرند.
 • رشد تکی: برخلاف موهای سر که در واحدهای فولیکولی 1 تا 4 تایی رشد می‌کنند، موهای ابرو در واحدهای فولیکولی تک رشد می‌کنند.
 • چرخه رشد: چرخه رشد چهارمین ویژگی موهای ابرو است. چرخه رشد موهای ابرو نسبتا کوتاه است. فاز رشد موهای پوست سر بین 3 تا 7 سال است درحالی‌که موهای ابرو قبل از واردشدن به فاز استراحت و یا ریزش، فقط 4 ماه در فاز رشد هستند.

مراحل کاشت ابرو


eyebrow5

جراح با در نظر داشتن شکل ابروی مورد دلخواه بیمار، تراکم ابرو و تقارن صورت، ابتدا قاب ابرو را طراحی می‌کند. تکنیک‌های کاشت ابرو به دو صورت FUE وFUT انجام می‌شوند. روش FUT، معروف به روش برداشت نواری از ناحیه پشت سر است و FUE به برداشت تکی مو اتلاق می‌شود. در FUE نیازی به برداشت نواری مو نیست، بلکه با کمک پانچ ظریف و فروکردن آن در منطقه اهداکننده پوست سر بیمار فولیکول‌های مو را استخراج و به ابرو پیوند می‌زنند. جراح بعد از استخراج موها از مناطق اهداکننده پوست سر بیمار، قسمت دریافت کننده را آماده کاشت می‌کند. کاشت ابرو فرایندی بسیار ظریف و حساس بوده و از طریق برش‌های بسیار کوچک و میکروسکوپی صورت می‌گیرد. جراح باید دقت کافی داشته باشد تا زاویه طبیعی و انحنای موها رعایت شوند تا در نهایت نتیجه جراحی کاملا طبیعی و رضایت‌بخش باشد. برای این‌که  کاشت تا جایی‌که امکان دارد ظاهر طبیعی داشته باشد، موها تک‌تک کاشته می‌شوند و هرگز 2 تار مو یا بیشتر همزمان کاشته نمی‌شود. در کاشت ابرو سعی بر این است که از ابروی طبیعی تقلید شود. موها با دقت خاصی داخل برش‌های کوچکی که پهنای آن‌ها بیش از نیم میلی‌مترنیست کاشته می‌شوند. این فرایند شامل کاشت 400 تار مو درهر ابرو و 600 تا 800 تار مو درکل می‌باشد. رعایت ظرافت کاری و زاویه دقیق در هر مو به طبیعی بودن نتیجه نهایی کمک بسیاری می‌کند. تعداد کاشت‌ها بسته به این‌که ترمیم نسبی است یا کامل تغییر می‌کند. ترکیب صورت هر فرد وپیشینه نژادی او می‌تواند بر تعداد کاشت‌ها تاثیر گذارد. فراموش نکنید که سرعت رشد موهای کاشت شده در ابرو همانند موهای سر است. بنابراین برای حفظ ظاهر طبیعی و زیبایی ابروهای کاشته‌شده باید به‌طور مرتب آن‌ها را کوتاه و تمیز کرد.

بهبود


روز بعد از ابروی طبیعی، ابرو و چشم بیمار ممکن است کمی متورم شود. بیمار می‌تواند در خانه و با کیسه یخ تورم را برطرف کند. ظرف یک یا دو روز پوست کل منطقه ابرو زخم می‌شود. این مرحله بسیار مهم است. بیمار نباید زخم‌ها را با دست تحریک کند چون ممکن است فولیکول موی کاشته شده، به‌صورت تصادفی کنده شود. بعد از گذشت 2 یا چندهفته، چرخه زندگی فولیکول‌ها تمام شده و ظرف 1 یا 2 ماه، موهای جدید جوانه می‌زنند. به‌طورمتوسط، 80 تا 90 درصد از فولیکول‌های کاشته شده دوباره درهرجایی رشد می‌کنند.

نتایج


حدود 3 هفته بعد از جراحی کاشت‌ها شروع به رشد کرده و از پوست بیرون می‌زنند و 4 تا 6 ماه بعد از جراحی، رشد قابل‌ توجهی می‌کنند. این یک فرایند طبیعی است و موها بعد از 2 ماه دوباره رشد می‌کنند. بعد از 10 ماه موها به رشد کامل خود رسیده وبیمار می‌تواند نتیجه نهایی کاشت را مشاهده کند.

هزینه کاشت ابرو


هزینه کاشت ابرو بسته به تعداد کاشت مورد نیاز و دستمزد جراح معمولا متغیر است.