ARAYESH

اگر به فکر ایجاد یک خط چشم، ابرو یا رنگ لب دائمی در صورت خود هستید، احتمالاً باید به انجام میکروپیگمنتیشن فکر کرده باشید. میکروپیگمنتیشن یک درمان زیبایی است که در آن از ابزار تاتو برای بهبود یا بازیابی دائمی زیبایی صورت استفاده می‌شود.

اما از کجا بدانید که انجام میکروپیگمنتیشن گزینه‌ی مناسبی برای شما است؟ اگر از ایده‌ی  آرایش دائمی خوشتان می‌آید و یا اگر آرایش کردن برای شما کاری سخت است و ظاهر زیبایی ایجاد نمی‌کند و یا هنگام آرایش کنترل خوبی روی دستان خود ندارید، پس احتمالاً انجام میکروپیگمنتیشن گزینه‌ی مناسبی برای شما است. علاوه بر این، اگر به خاطر آسیب، بیماری یا انجام یک درمان خاص، ابرو و مژه‌های خود را از دست داده‌اید، انجام میکروپیگمنتیشن نیز می‌تواند یکی از گزینه‌های کمکی باشد که می‌توانید برای بهبود ظاهر خود آن را در نظر بگیرید.

اگر از ساعت‌ها ایستادن جلوی آیینه برای آرایش کردن رنج می‌برید تنها با میکروپیگمنتیشن ابرو، خط چشم و خط لب در کلینیک زیبایی رازی می‌توانید به آرایش دائمی دست یابید. برای کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت قبلی می‌توانید با شماره‌ی 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

میکروپیگمنتیشن چیست؟


ARAYESH1

میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائمی یک روش نوین برای فرو بردن رنگدانه‌های معدنی ضدحساسیت در لایه‌ی درم پوست است. با استفاده از رنگدانه‌های مخصوص و یک سوزن فوق باریک، حالت ابروها، چشم‌ها یا لب‌ها اصلاح می‌شود. میکروپیگمنتیشن به عنوان آرایش دائمی یا تتوی زیبایی نیز شناخته می‌شود. این روش معمولاً با تتوهای آرایشی مانند تتوی ابرو یا تتوی خط چشم، اشتباه گرفته می‌شود. رنگدانه‌های مورد استفاده برای آرایش دائمی (میکروپیگمنتیشن ) در لایه‌ی کم‌عمق‌تری از پوست فرو برده می‌شوند و ترکیب متفاوتی از جوهر تتو دارند. دستگاه‌های میکروپیگمنتیشن همچنین بسیار ظریف‌تر از دستگاه‌های تتو هستند و تکنیک‌های به‌کاررفته در این دو روش نیز با یکدیگر کاملا فرق دارد.

مزایا


 • گذراندن وقت بسیار کمتر برای آرایش روزانه خصوصاً برای زنان شاغلی که باید تمام مدت ظاهر خود را به خوبی و زیبایی حفظ کنند و از سوی دیگر برنامه‌ی فشرده و زمان کمی دارند.
 • ایده‌آل برای زنانی با پوست چرب یا ترکیبی که مواد آرایشی را به خود جذب می‌کند.
 • این روش برای زنانی که نسبت به مواد آرایشی حساسیت دارند، مژه‌های آن‌ها کم‌پشت است و همچنین زنانی که به خاطر داشتن لنز مدام از چشمشان اشک می‌آید، گزینه بسیار خوبی محسوب می‌شود.
 • این روش می‌تواند کاستی‌هایی مانند کوچک بودن لب و یا عدم تقارن و هماهنگی لب بالا و پایین را برطرف کند.
 • با این روش می‌توانید همیشه و در همه حال ظاهر زیبا و مرتب داشته باشید.

متقاضیان مناسب برای انجام میکروپیگمنتیشن


طبیعی است که افرادی با برخی محدودیت‌های فیزیکی به دنبال انجام این روش باشند، اما هر کسی (مرد یا زن) می‌تواند میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائمی را انجام دهد. اگر می‌خواهید ظاهر باریک ابرو‌ها یا لب‌های خود را بهبود دهید، شکل خط رویش موهای خود را اصلاح کنید و یا اگر به مواد آرایشی حساسیت دارید، انجام میکروپیگمنتیشن می‌تواند راه‌حل مناسبی برای شما باشد که ویژگی‌های خاصی از صورت شما را بهبود می‌دهد.

کاربردها


ابروها

ARAYESH2

تقریباً تمامی موارد انجام میکروپیگمنتیشن با هدف زیبایی است. متخصصان تتوی زیبایی که میکروپیگمنتیشن را انجام می‌دهند، تکنیک‌های پیشرفته‌ای مانند ‌هاشور را به کار می‌برند تا خطوط باریکی شبیه به تار مو ایجاد کنند که مانند ابروی واقعی است. آن‌ها زیر تارهای موی طبیعی، سایه‌ای ایجاد می‌کنند که حالت پرپشت بودن به موها بدهد و برای ایجاد سایه‌ها و تن رنگی که با رنگ موی طبیعی شما و رنگ پوست شما همخوانی دارد، رنگ‌های زیادی را با هم ترکیب می‌کنند.

در این روش با استفاده از سوزن‌های بسیار باریک و استریل، رنگ‌هایی در زیر سطح پوست فرو برده می‌شود. هدف از انجام میکروپیگمنتیشن ایجاد نتایجی بسیار طبیعی است که زیبایی چهره‌ی شما را دوچندان می‌کند.

چشم

ARAYESH3

چشم‌ها یکی از نواحی است که توجه زیادی را به خود جلب می‌کنند و حالت آن تأثیر زیادی در زیبایی دارد. ایجاد ظاهری زیبا و انجام آرایش به شیوه‌ی صحیح موضوعی است که بسیاری از زنان هرروز با آن مواجه هستند. روند پیشروی مد و زیبایی امروزه به‌ گونه‌ای است که در آن بیشترین توجه به چشم‌ها است. با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته‌ی میکروپیگمنتیشن و با ابزارهای مخصوص و رنگدانه‌های متنوع می‌توان جلوه‌های بسیار خاص و ویژه‌ای بر روی پلک چشم‌ها ایجاد کرد. خط چشمی که با روش میکروپیگمنتیشن زده می‌شود، دو خط نسبتاً خمیده هستند که در نزدیکی هم قرار دارند و فاصله‌ی  آن‌ها در گوشه خارجی چشم کمی بیشتر از گوشه‌ی داخلی است.

اصلی‌ترین تکنیک به‌کاررفته در میکروپیگمنتیشن چشم‌ها، کشیدن خط چشم بالا و پایین است که موجب افزایش حجم و پرپشتی مژه‌ها می‌شود. برای آنکه چشم‌ها حالتی زیبا و متعادل پیدا کنند، حالت خط چشم و ضخامت آن باید با شکل صورت همخوانی کامل داشته باشد. چشمان هر کسی دارای حالت متفاوتی است که می‌توان با میکروپیگمنتیشن آرایش دائمی یا میکروپیگمنتیشن آن را بهبود بخشید.

میکروپیگمنتیشن لب

ARAYESH4

میکروپیگمنتیشن لب روشی فوق‌العاده برای زیباسازی و حجم دادن به لب‌ها است. میکروپیگمنتیشن لب موجب می‌شود که لب‌ها شاداب‌تر و زیباتر به نظر برسند. با میکروپیگمنتیشن این روش می‌توان لکه‌ها و نواقص پنهانی لب را برطرف نمود و به لب‌های شما حالتی که همیشه آرزویش را داشتد، بخشید. رنگدانه‌های میکروپیگمنتیشن در این روش در لایه‌ی  اپیدرمیس پوست فرو برده می‌شوند و بنابراین میکروپیگمنتیشن لب به عنوان روش زیبایی دائمی (یا بلندمدت) شناخته می‌شود که نتایج آن بین 2 تا 5 سال ماندگاری دارند.

چگونگی انجام  میکروپیگمنتیشن


ARAYESH5

معمولاً می‌توان میکروپیگمنتیشن را در مطب پزشک انجام داد. این کار با استفاده از ابزاری شبیه به خودکار و یا با تفنگ مخصوص تتو، انجام می‌شود. پزشک یا متخصص شما باید در حین انجام این کار دستکش مخصوص پزشکی به دست کند. انجام میکروپیگمنتیشن به‌ تنهایی زمان کوتاهی در حدود 20 الی 30 دقیقه طول می‌کشد. در صورتی که قرار است از ماده بیحس‌کننده استفاده شود باید کمی زودتر به مطب بیایید تا داروی بیحسی به ناحیه مورد نظر زده شود و شما کمی صبر کنید تا این ناحیه بیحس شود. بعد از اتمام درمان، متخصص شما به شما داروی ضدعفونی یا استریل می‌دهدتا با آن ناحیه مورد نظر را مرتبا تمیز کنید.

اقدامات قبل از انجام درمان


 • در روز انجام میکروپیگمنتیشن ورزش نکنید.
 • پوست خود را برنزه نکنید و با صورت آفتاب‌سوخته اقدام به میکروپیگمنتیشن نکنید.
 • تا 24 ساعت قبل، از خوردن نیاسین، آسپرین، ویتامین E و ایبوبروفن خودداری کنید.
 • در روز انجام درمان، کافئین و الکل مصرف نکنید.
 • تا سه روز قبل از جلسه‌ی انجام آرایش دائم، ابروهای خود را وکس نزنید و اصلاح نکنید.
 • توجه داشته باشید که در دوران قاعدگی، پوست شما کمی حساس‌تر خواهد بود.

مراقبت‌های بعد از درمان


 • ناحیه مورد نظر را نخارانید و پوسته‌های تشکیل‌شده روی آن را نکنید. اجازه دهید این پوسته‌ها به‌خودی‌خود خشک شوند و بیافتند. کندن این پوسته‌ها موجب به‌جا ماندن جای زخم می‌شود.
 • تا ده روز نباید هیچ آب، پاک‌کننده، کرم یا ماده‌ی آرایشی به محل مورد نظر برسد.
 • تا 3 الی 4 هفته از قرارگیری در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری کنید.
 • تا 10 روز از داشتن تعرق بسیار زیاد جلوگیری کنید.
 • تا 4 هفته از انجام درمان‌های زیبایی صورت مانند بوتاکس، لایه‌برداری و میکرودرم‌ابریژن خودداری کنید.
 • تا 10 روز از خوابیدن به‌طرف صورت خود، خودداری کنید.
 • تا 10 روز از شنا کردن، رفتن به سونای داغ و جکوزی خودداری کنید.
 • تا 7 رو از خوردن غذاهای تند و پرادویه اجتناب کنید.
 • از کشیدن سیگار اجتناب کنید.
 • تا 7 روز از رانندگی و قرارگیری در وسایل نقلیه بدون کابین مانند قایق، موتور، ماشین‌های کروکی (بدون سقف) و دوچرخه خودداری کنید.
 • قبل از دوش گرفتن، یک لایه از کم مخصوص بعد از میکروپیگمنتیشن که به شما داده شده است، به ناحیه مورد نظر بزنید تا از مرطوب دن آن جلوگیری کنید و در حین دوش گرفتن صورت خود را از زیر دوش کنار ببرید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی