کوچک کردن سینه

زیباتر بودن سینه‌ ها همیشه به معنای بزرگ‌تر بودن آن ها نیست. زیبایی سینه‌ ها به شکل، تناسب و تقارن آن ها بستگی دارد. بارداری و یا تغییراتی که به دلیل افزایش سن در بافت و پوست سینه‌ها ایجاد می‌شود می‌تواند منجر به افتادگی سینه‌ها شود. اما نگران نباشید؛ این عارضه را می‌توان با عمل کوچک کردن سینه برطرف کرد و کیفیت زندگی و وضعیت جسمانی فرد را بهبود بخشید. ممکن است زنان به منظور تسکین درد و یا بهبود ظاهر و زیبایی بدنشان و یا برای دست یافتن به ترکیبی از این دو، عمل کوچک کردن سینه را انتخاب کنند.

اگر سینه‌های شما آن‌قدر بزرگ هستند که انجام فعالیت‌های روزانه را برای شما دشوار کرده‌اند و به دلیل بزرگ و سنگین بودن باعث کمردرد شما شده‌اند، می‌توانید تحت عمل کوچک کردن سینه قرار گیرید. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی متناسب با نیازهای خاص بیمار، از تکنیک‌های مختلف کوچک کردن سینه استفاده می‌کنند. این تکنیک‌ها شامل روش‌های جراحی و غیرجراحی با استفاده از لیپوساکشن می‌شوند.در خصوص کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کوچک کردن سینه یا رزرو نوبت در کلینیک زیبایی رازی می‌توانید با شماره‌ های 02188334029 و  02188333259 تماس حاصل فرمایید.

عمل جراحی کوچک کردن سینه چیست؟


عمل کوچک کردن سینه، یک عمل جراحی زیبایی است که اندازه و وزن سینه‌های بزرگ و سنگین را کاهش می‌دهد و ظاهری مطلوب‌تر و زیباتر به بدن می‌دهد و همچنین تناسب بهتری برای بدن فرد ایجاد می‌کند. یک جراح زیبایی با حذف بافت و چربی اضافی سینه و برداشت پوست شُل و کشیده شده‌ی آن، نه تنها می‌تواند سینه‌ها را کوچک‌تر، سبک‌تر و سفت‌تر کند بلکه تقارن سینه‌ها را نیز بهبود می‌بخشد و افتادگی آن ها را رفع می‌کند.

متقاضی مناسب


عمل جراحی کوچک کردن سینه معمولاً بیشتر از اینکه برای اهداف زیبایی انجام شود، برای تسکین دردهای جسمانی انجام می‌شود. اکثر زنانی که این عمل جراحی را انجام می‌دهند، از سینه‌های بسیار بزرگ و سنگین خود رنج می‌برند؛ زیرا بزرگ و سنگین بودن سینه‌هایشان انجام برخی فعالیت‌ها را برای آن ها محدود کرده و همچنین باعث بروز درد و ناراحتی‌های فیزیکی شده است. در بیشتر موارد، عمل کوچک کردن سینه تا زمانی که سینه‌های زن به طور کامل رشد نکرده باشند انجام نمی‌شود. با این حال اگر بزرگ بودن سینه‌ها باعث درد و ناراحتی‌های شدید فیزیکی شده باشد، می‌توان عمل را زودتر از اینکه سینه‌ها به طور کامل رشد کنند انجام داد. بهترین متقاضیان برای عمل کوچک کردن سینه، زنانی هستند که به طور کامل بالغ شده‌اند، روش عمل را کاملاً درک کرده‌اند و انتظارات واقع‌بینانه‌ای از عمل دارند. عمل کوچک کردن سینه زنان برای زنانی که قصد شیردهی دارند، توصیه نمی‌شود.

روش‌های کوچک کردن سینه


لیپوساکشن تامسنت (Tumescent)

ماموپلاستی

کوچک کردن سینه با روش لیپوساکشن، بدون ایجاد جای زخم بزرگ و با عملکردی سریع‌تر و زمان بهبودی کوتاه‌تر، اهداف بیمار را برآورده می‌کند. این روش به صورت سرپایی انجام می‌شود. برای انجام این عمل دو برش کوچک بر روی هر سینه ایجاد می‌شود، سپس محلول تامسنت به سینه تزریق می‌شود. این محلول باعث باز شدن بافت‌های چربی می‌شود؛ بنابراین چربی اطراف غدد سینه‌ها می‌توانند بسیار راحت‌تر مکیده شوند. در این روش، میزان خونریزی و درد به حداقل می‌رسد.لیپوساکشن نه تنها می‌تواند اندازه سینه‌های زنان را به میزان بیش از 50 درصد کاهش دهد، بلکه به میزان قابل‌توجهی قادر به لیفت سینه نیز می‌باشد. این لیفت به دلیل کاهش وزن سینه‌ها است که این اجازه را به آن ها می‌دهد که به طور طبیعی و به دلیل وجود خاصیت الاستیکی پوست، نسبت به قبل بالاتر بروند و جمع‌تر شوند. شکل سینه‌ها بعد از انجام عمل لیپوساکشن تامسنت دچار تغییر نمی‌شود، بلکه سینه‌ها فقط کوچک‌تر می‌شوند و در موقعیتی بالاتر قرار می‌گیرند. در این روش هیچ‌گونه خونریزی رخ نمی‌دهد و میزان عوارض جانبی آن حداقل است. دوره بهبودی بسیار سریع‌تر از روش‌های سنتی کوچک کردن سینه است و بیماران بعد از گذشت 2 تا 3 روز می‌توانند به کار خود بازگردند و بعد از گذشت یک هفته، تمام فعالیت‌های خود را از سر بگیرند.

کوچک کردن سینه به روش استاندارد یا برش لنگری شکل

در روش استاندارد از یک برش لنگری شکل استفاده می‌شود. جراح با ایجاد یک برش در دورتادور نوک سینه کار خود را آغاز می‌کند، سپس یک برش دیگر به صورت عمودی در زیر سینه ایجاد می‌کند. جراح برش سوم را به صورت افقی در طول چین زیر سینه ایجاد می‌کند.جراح بعد از ایجاد برش‌ها، اقدام به برداشتن پوست، چربی و بافت اضافی از ناحیه پایین سینه‌ها می‌کند تا اندازه و وزن آن ها را کاهش دهد. در این عمل، نوک و آرئول سینه‌ها نیز تا حدی به یک موقعیت بالاتر جابجا می‌شوند. درصد کمی از بیماران وجود دارند که ممکن است توانایی حس کردن در نوک سینه‌های خود را از دست بدهند که این یکی از شایع‌ترین خطرات و عوارض جانبی این روش است. ممکن است برای سینه‌هایی که بسیار بزرگ هستند لازم شود نوک و آرئول  به طور کامل از سینه‌ها جدا شوند و به نیمه بالایی سینه‌ها پیوند زده شوند. تنها مشکل این روش آن است که شما تمام حس ناحیه نوک سینه‌هایتان را از دست خواهید داد. بعد از اینکه نوک سینه به موقعیت جدید خود منتقل شد، پوست بالای نوک سینه پایین آورده می‌شود و سپس برش‌ها بخیه زده خواهند شد.جای زخم‌های این روش در دورتادور آرئول، در وسط سینه و به سمت پایین سینه باقی می‌مانند. این جای زخم به شکل یک آب نبات چوبی است. این روش معمولاً برای کوچک کردن سینه‌هایی با اندازه کوچک تا متوسط مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کوچک کردن سینه با برش عمودی

عمل جراحی کوچک کردن سینه با استفاده از برش عمودی، تکنیک جدیدی است که دارای تهاجم کمتری است و جای زخم کمتری بر جای می‌گذارد و همچنین نتایج آن دوام بیشتری دارند. با این حال بسیاری از پزشکان هنوز این روش را ارائه نمی‌دهند. اگر شما تمایل دارید این روش را دریافت کنید، مطمئن باشید جراحی انتخاب کنید که تجربه و توانایی انجام این نوع برش را داشته باشد. پزشک در روش برش عمودی، یک برش در دورتادور آرئول ایجاد می‌کند و آن را به سمت پایین تا زیر سینه ادامه می‌دهد. جراح بعد از برداشت بافت و پوست اضافی سینه‌ها، برش‌ها را بخیه می‌زند. در اینجا نیز می‌توان مانند روش استاندارد یا لنگری شکل، نوک سینه را به موقعیت بالاتری انتقال داد؛ اما نه بیشتر از چند میلی‌متر. کوچک کردن سینه با این تکنیک، به طور کلی یک ایده خوب برای زنانی است که سینه‌های نسبتاً بزرگی دارند. ممکن است این روش برای زنانی که bust lines آن ها بسیار بزرگ است، نتایج خیلی خوبی به دنبال نداشته باشد.

بهبودی


ممکن است بعد از عمل جراحی، سینه‌های شما به طور کامل متورم و کبود شوند و همچنین به مدت چند هفته بسیار حساس باشند. سینه‌های شما بعد از عمل با پانسمان و سینه‌بندهای مخصوص جراحی بسته می‌شوند که بعد از گذشت چند روز باز خواهند شد. همچنین ممکن است لوله‌هایی به منظور تخلیه مایعات و خون جمع شده در ناحیه سینه قرار داده شود؛ جمع شدن خون و مایعات اضافی، یک عارضه‌ی جانبی طبیعی است و خطری ندارد.به مدت چندین روز بعد از عمل جراحی، لازم است که یک سینه‌بند مخصوص جراحی بپوشید. سپس این سینه‌بند با یک باند محافظ و یا سینه‌بند ورزشی جایگزین خواهد شد که حداقل به مدت چهار هفته بعد از عمل باید به صورت تمام وقت بسته باشد.درد و ناراحتی، تورم و کبودی معمولاً به مدت دو تا سه هفته طول می‌کشد؛ بنابراین ممکن است پزشک برای هفته اول بعد از عمل، داروهای ضد درد تجویز کند.

هزینه


هزینه عمل کوچک کردن سینه به طور گسترده‌ای از یک پزشک به پزشک دیگر و از یک منطقه جغرافیایی به منطقه‌ای دیگر متفاوت است. چندین عامل وجود دارد که روی هزینه ماموپلاستی تأثیر دارند؛ ازجمله:

  • مقدار بافت: در عمل جراحی روی سینه‌های بزرگ‌تر، مقدار بافت بیشتری باید برداشته شود که این منجر به طولانی شدن زمان عمل و استفاده از اتاق عمل می‌شود. کاهش اندازه و لیفت (لینک به مقاله لیفت سینه) سینه‌های کوچک نسبت به سینه‌های بزرگ، به زمان کمتری نیاز دارد.
  • انجام چندین عمل: ممکن است عمل کوچک کردن سینه‌های شما به ترکیبی از عمل کوچک کردن نوک و آرئول (هاله قهوه‌ای رنگ دور سینه) سینه‌ها، لیفت سینه و … نیز نیاز داشته باشد. اگر چندین عمل به صورت همزمان انجام شوند، هزینه نهایی افزایش خواهد یافت اما باز هم هزینه آن کمتر از زمانی خواهد بود که بخواهید هر عمل را به صورت جداگانه انجام دهید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی