تزریق چربی به زیر چشم برای درمان سیاهی چشم

تزریق چربی زیر چشم یکی از پیشرفت های بزرگ در زمینه جوانسازی زیر چشم است. افراد پیر و جوان در رابطه با این ناحیه مشکلاتی دارند و همه دوست دارند زیر چشمشان ظاهر جوانتری داشته باشد. اما به علت بالا رفتن سن و عوامل ژنتیکی دستیابی به این ظاهر صاف و زیبا غیر ممکن است. مراقبت از پوست همیشه نمی تواند موجب رفع این مشکلات زیر چشم شود مخصوصاً اگر شدید باشند بنابراین تزریق چربی زیر چشم بهترین راه کار است. برای اینکه بیشتر در این مورد بدانید و اینکه چرا تزریق چربی نسبت به فیلر بهتر است تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

اگر شما کسی هستید که همیشه به علت حجم کم زیر چشم خود با مشکل مواجه بوده اید. اما به علت عوارض جانبی از درمان این قسمت ترس داشتید بهتر است از تزریق چربی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تزریق چربی به زیر چشم می‌توانید به متخصصان کلینیک پوست و مو رازی مراجعه کنید یا با شماره‌گیری ۰۲۱۴۵۳۷۹ با ما در ارتباط باشید.

چه چیزی موجب ایجاد کیسه ها و سیاهی دور چشم میشود؟


پوست اطراف چشم بسیار ظریف است و ممکن است به علت تغییر سبک زندگی، رژیم، کیفیت خواب و سلامت کلی بدن با مشکل مواجه شود؛ برخی افراد از نظر ژنتیکی نیز مستعد آوردن پوست اضافی و سیاهی دور چشم هستند. سن و تغییرات شدید در وزن می تواند عضلات اطراف چشم را ضعیف کند یا موجب کشیدگی، ایجاد کیسه های اضافی چربی و حتی فرورفتگی این قسمت شود.

تزریق چربی زیر چشم چیست؟


تزریق چربی زیر چشم چیست؟تزریق چربی زیر چشم به عنوان پیوند چربی اتولوگ نیز شناخته می‌شود. در این روش از سلول‌های چربی خود فرد استفاده می‌شود تا نواحی فرورفته و حفره های زیر چشم پر شوند. سلول‌های چربی معمولاً از شکم، ران ها، باسن یا سایر قسمت های بدن که دارای چربی های قابل مشاهده هستند استخراج می شوند.

در مقایسه با فیلرها تزریق چربی زیر چشم طبیعی‌تر به نظر می رسد. چون این چربی ها از بدن خود فرد استخراج و استفاده شده است. همچنین در این روش احتمال پس زدن تزریق، عوارض و واکنش های آلرژیک بسیار کاهش پیدا می کند چون چربی از یک ماده خارجی گرفته نشده است.

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی زیر چشم


کاندیدای مناسب برای تزریق چربی زیر چشم به شرح زیر هستند:

 • کمبود حجم ناحیه زیر چشم
 • فرورفتگی زیر چشم
 • داشتن سلامتی ذهنی و فیزیکی
 • انتظارات معقولانه از این روش
 • داشتن چربی اضافی در نواحی دیگر بدن

 

 

مزایای تزریق چربی زیر چشم چیست؟


مزایای تزریق چربی زیر چشم چیست؟تزریق چربی زیر چشم به غیر از جوانسازی ناحیه زیر چشم فواید متعدد دیگری نیز دارد برخی از مزایای این روش عبارتند از:

 • بازگرداندن حجم نواحی تورفته زیر چشم
 • خلاص شدن از شر کیسه‌ها و سیاهی زیر چشم
 • عدم واکنش آلرژیک
 • پس نزدن چربی های تزریق شده
 • بهبود شرایط پوست
 • تاثیر طولانی مدت

روش تزریق چربی زیر چشم


تزریق چربی زیر چشم روشی است که از سلولهای چربی خود فرد استفاده می‌شود تا نواحی زیر چشم پر شود. چربی مورد نیاز به وسیله لیپواسکالپچر از طریق یک یا چند برش ۳ تا ۵ میلیمتری انجام می شود. که معمولاً از ناحیه شکم یا قسمت داخلی ران گرفته میشود. چربی آسپیره شده با سانتریفیوژ کردن فیلترینگ یا شست و شو کاملاً پردازش می شود و بافت خالص چربی مایع برای تزریق آماده می شود.

سپس چربی زیر چشم تزریق میشود چربی با مقادیر کم در بافتها توزیع می شود تا به خوبی اطراف بافت‌های سالم قرار بگیرند. این کار کمک می کند چربی تزریق شده در تماس با بافت های اطراف بتواند اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز خود را تامین کند.

آیا تزریق چربی به زیر چشم جای‌زخم (اسکار) به جا می‌گذارد؟

تنها جایی زخمی که از عمل لیپوساکشن به جا می ماند برشی است که در ناحیه اهدا کننده داده میشود.

 • چون برشهای لیپوساکشن کوچک هستند جای زخم نیز کوچک است و در نواحی که دیده نمیشود انجام میشود. گاهی اوقات با توجه به محلی که رسوبات چربی در بدن شما هستند نمی توان جای برشها را مخفی کرد.
 • میزان به جا ماندن جای زخم بستگی به تکنیکی که جراح از آن استفاده می کند یا ژنتیک شما دارد.
 • اکثر جایی زخم های که در روش لیپوساکشن به جا می مانند با گذشت زمان به سختی قابل مشاهده هستند. جای زخم هایی که قابل مشاهده هستند به دلیل استفاده از کانولهای بزرگ لیپوساکشن و همچنین بیمارانی است که پوست تیره ای دارند.
 • دونوع لک وجود دارد که بعد از لیپوساکشن روی پوست باقی می ماند یکی از آنها بافت اسکار واقعی است و دیگری دیسکرومی (نقاط تیره و روشن روی پوست) است.

بهبودی پس از عمل تزریق چربی زیر چشم و مراقبت های پس از آن


بهبودی پس از تزریق چربی زیر چشم فقط چند روز تا یک هفته طول می کشد چون این جراحی خیلی کم تهاجمی است و فقط زخم بسیار کوچکی از روند استخراج چربی به جا می گذارد. کبودی و ورم درد جز عوارض طبیعی جراحی پلاستیک هستند. جای هیچ نگرانی نیست چون پزشک شما داروهای مسکن تجویز می کند که این درد و ناراحتی را برطرف می کند. یک هفته استراحت، مرخصی از کار برای بهبودی و برطرف شدن کبودی و ورم پوست در هر دو ناحیه گیرنده و اهدا کننده کافی است. در طول دوره بهبودی شما باید حدود ۴۸ ساعت از نور آفتاب دوری کنید و اگر نیاز بود که در معرض آفتاب قرار بگیرید حتماً از یک محافظ در برابر نور خورشید استفاده کنید.

توصیه های مراقبت های بعد از عمل

توصیه های مراقبت های بعد از عملشما باید از یکی از دوستان یا خویشاوندان خود بخواهید که پس از عمل تزریق چربی دنبال شما بیایند. چون احتمال دارد هنوز اثرات داروی بیهوشی هنگام رانندگی وجود داشته باشد و ایمنی شما را با خطر مواجه کند.

کبودی و ورم برای چند روز اول طبیعی است اما هرچقدر تکنیک با مهارت بیشتری انجام شود به این معنی است که به طور طبیعی این عوارض کمتر هستند. شما می توانید با به کار بردن پک های یخ، ورم زیر چشم را کاهش دهید. می‌توانید با آرایش کردن به صورت ملایم این کبودی ها را تا حدودی بپوشانید.

طبیعی است که کمی احساس بی حسی در نواحی که برش ها داده شده اند و چربی از آنجا انتقال پیدا کرده است داشته باشید. جای زخم های کوچکی در حد ۱ تا ۲ میلیمتر قابل مشاهده است اما با گذشت زمان محو می شوند.

شما باید از ورزش شدید تا زمانی که پوست شما به طور کامل بهبود پیدا نکرده است خودداری کنید. پزشک شما توصیه‌هایی در مورد زمان این کار به شما می کند اما احتمالاً دو هفته بعد از عمل شما خواهد بود. شما می‌توانید به طور طبیعی بعد از گذشت چند روز به کار خود باز گردید.

بسیار ضروری است که توصیه های مراقبتی بعد از جراحی را به طور کامل انجام دهید تا دوره ریکاوری شما با موفقیت و سرعت انجام شود. با پزشک خود به صورت مرتب وقت ملاقات داشته باشید و روند بهبودی خود را تحت کنترل بگیرید.

تزریق چربی یک راه حل طولانی مدت است اما دائمی نیست این به این معناست که برخی بیماران با گذشت زمان نیاز به تکرار این عمل دارند تا بتوانند ظاهر جوان خود را حفظ کند در اکثر موارد تاثیر این درمان تا چندین سال باقی می ماند.

نتایج تزریق چربی


نتایج تزریق چربی هرچند نتایج بعد از چند روز تا یک هفته بعد از اینکه ورم کاهش پیدا کرد قابل مشاهده است. اما شما می‌توانید نتایج کامل تزریق چربی زیر چشم را بعد از شش ماه مشاهده کنید. این به این دلیل است که چندین ماه طول می‌کشد تا چربی در جای جدید خود به طور کامل مستقر شود. برای دستیابی به نتایج مطلوب پیشنهاد می‌شود که شما سه تا چهار درمان نگهدارنده در طی ۶ ماه تا یک سال داشته باشید.

درمان های نگهدارنده که در طی ۶ ماه تا یکسال انجام می شوند بسیار ضروری هستند و ارزش این که زمان بگذارید، تلاش کنید و هزینه کنید را دارد و نتایج آن بسیار امیدوارکننده است. همچنین شما می‌توانید موفقیت عمل تزریق چربی زیر چشم و جوانسازی را تضمین کنید و نه تنها از شر تورفتگی ها خلاص می شوید بلکه می توانید سیاهی ها و چروک های زیر چشم را نیز برطرف کنید.

هزینه های مرتبط


هزینه تزریق چربی زیر چشم از یک پزشک به پزشک دیگر، از یک ناحیه پوست به ناحیه دیگر و تکنیکی که اجرا می‌شود می تواند متفاوت باشد. هزینه ها نشان دهنده دستمزد پزشک، امکاناتی که برای جراحی استفاده می شود، ماده بیهوشی آزمایشات پزشکی، تجویز نسخه، پوشش جراحی یا سایر هزینه های متفرقه مربوط به عمل تزریق چربی است.

چون تزریق چربی یک جراحی زیبایی انتخابی است بیمه این هزینه ها را پوشش نمی دهد بسیاری از جراحان برنامه های تامین مالی را به بیمار پیشنهاد می کنند تا بتوانند از پس هزینه این جراحی بربیایند.

سوالات متداول


آیا جراحی تزریق چربی دردناک است؟

جراحی تزریق چربی دردناک نیست. شما تحت تاثیر داروی بیهوشی یا آرام بخش هیچ احساس دردی نخواهید داشت.

آیا تزریق چربی سیاهی و کیسه‌های چشم را برطرف میکند؟

از آنجا که تزریق چربی زیر چشم عمل جوانسازی برای ناحیه زیر چشم است می تواند کیسه ها و سیاهی ها را برطرف کند. همچنین قسمت های تورفته را بهبود ببخشد. اما برای دستیابی به نتایج بهتر می توانید تزریق چربی به زیر چشم را با درمانهای دیگری برای جوان سازی به کار ببرید شما میتوانید در رابطه با این درمانها با پزشک خود صحبت کنید.

آیا تزریق چربی ایمن است؟ 

طرفداران تزریق چربی این عمل را دائمی و راه حلی طبیعی برای جوانسازی می‌دانند. تزریق چربی هنگامی که توسط یک پزشک با تجربه انجام شود، معمولاً ایمن است و افراد هیچ گونه واکنش آلرژیکی به چربی نشان نمی دهند چون چربی از بدن خودشان گرفته شده است. خطر بسیار کمی در تزریق چربی به عنوان یک فیلر وجود دارد.

آیا تزریق چربی طبیعی به نظر می‌رسد؟

اگر این جراحی توسط یک جراح پلاستیک ماهر انجام شود بسیار طبیعی به نظر می رسد.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی