تزریق چربی به زیر چشم برای درمان سیاهی چشم

تزریق چربی زیر چشم یکی از پیشرفت های بزرگ در زمینه جوانسازی زیر چشم است. افراد پیر و جوان در رابطه با این ناحیه مشکلاتی دارند و همه دوست دارند زیر چشمشان ظاهر جوانتری داشته باشد. اما به علت بالا رفتن سن و عوامل ژنتیکی دستیابی به این ظاهر صاف و زیبا غیر ممکن است. مراقبت از پوست همیشه نمی تواند موجب رفع این مشکلات زیر چشم شود مخصوصاً اگر شدید باشند بنابراین تزریق چربی زیر چشم بهترین راه کار است. برای اینکه بیشتر در این مورد بدانید و اینکه چرا تزریق چربی نسبت به فیلر بهتر است تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

اگر شما کسی هستید که همیشه به علت حجم کم زیر چشم خود با مشکل مواجه بوده اید. اما به علت عوارض جانبی از درمان این قسمت ترس داشتید بهتر است از تزریق چربی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تزریق چربی به زیر چشم می‌توانید به متخصصان کلینیک پوست و مو رازی مراجعه کنید یا با شماره‌گیری ۰۲۱۴۵۳۷۹ با ما در ارتباط باشید.

چه چیزی موجب ایجاد کیسه ها و سیاهی دور چشم میشود؟


پوست اطراف چشم بسیار ظریف است و ممکن است به علت تغییر سبک زندگی، رژیم، کیفیت خواب و سلامت کلی بدن با مشکل مواجه شود؛ برخی افراد از نظر ژنتیکی نیز مستعد آوردن پوست اضافی و سیاهی دور چشم هستند. سن و تغییرات شدید در وزن می تواند عضلات اطراف چشم را ضعیف کند یا موجب کشیدگی، ایجاد کیسه های اضافی چربی و حتی فرورفتگی این قسمت شود.

تزریق چربی زیر چشم چیست؟


تزریق چربی زیر چشم چیست؟تزریق چربی زیر چشم به عنوان پیوند چربی اتولوگ نیز شناخته می‌شود. در این روش از سلول‌های چربی خود فرد استفاده می‌شود تا نواحی فرورفته و حفره های زیر چشم پر شوند. سلول‌های چربی معمولاً از شکم، ران ها، باسن یا سایر قسمت های بدن که دارای چربی های قابل مشاهده هستند استخراج می شوند.

در مقایسه با فیلرها تزریق چربی زیر چشم طبیعی‌تر به نظر می رسد. چون این چربی ها از بدن خود فرد استخراج و استفاده شده است. همچنین در این روش احتمال پس زدن تزریق، عوارض و واکنش های آلرژیک بسیار کاهش پیدا می کند چون چربی از یک ماده خارجی گرفته نشده است.

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی زیر چشم


کاندیدای مناسب برای تزریق چربی زیر چشم به شرح زیر هستند:

 • کمبود حجم ناحیه زیر چشم
 • فرورفتگی زیر چشم
 • داشتن سلامتی ذهنی و فیزیکی
 • انتظارات معقولانه از این روش
 • داشتن چربی اضافی در نواحی دیگر بدن

 

 

مزایای تزریق چربی زیر چشم چیست؟


مزایای تزریق چربی زیر چشم چیست؟تزریق چربی زیر چشم به غیر از جوانسازی ناحیه زیر چشم فواید متعدد دیگری نیز دارد برخی از مزایای این روش عبارتند از:

 • بازگرداندن حجم نواحی تورفته زیر چشم
 • خلاص شدن از شر کیسه‌ها و سیاهی زیر چشم
 • عدم واکنش آلرژیک
 • پس نزدن چربی های تزریق شده
 • بهبود شرایط پوست
 • تاثیر طولانی مدت

روش تزریق چربی زیر چشم


تزریق چربی زیر چشم یک روش جراحی است که از چربی خود بدن فرد استفاده می‌کند تا نواحی زیر چشم را پر کند. این روش به وسیله لیپواسکالپچر، که یک یا چند برش ۳ تا ۵ میلیمتری را در نواحی مانند شکم یا قسمت داخلی ران ایجاد می‌کند، انجام می‌شود. چربی از این نواحی جمع‌آوری شده و پس از پردازش با سانتریفیوژ یا شست‌وشو، چربی مایع برای تزریق آماده می‌شود.

سپس چربی زیر چشم تزریق می‌شود و به طور یکنواخت در بافت‌ها توزیع می‌شود تا به خوبی اطراف بافت‌های سالم قرار بگیرد. این کار کمک می‌کند تا چربی تزریق شده به خوبی با بافت‌های اطراف تماس برقرار کند و اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز خود را تامین کند.

آیا تزریق چربی به زیر چشم جای‌زخم (اسکار) به جا می‌گذارد؟

تنها جایی زخمی که از عمل لیپوساکشن به جا می ماند برشی است که در ناحیه اهدا کننده داده میشود.

 • چون برشهای لیپوساکشن کوچک هستند جای زخم نیز کوچک است و در نواحی که دیده نمیشود انجام میشود. گاهی اوقات با توجه به محلی که رسوبات چربی در بدن شما هستند نمی توان جای برشها را مخفی کرد.
 • میزان به جا ماندن جای زخم بستگی به تکنیکی که جراح از آن استفاده می کند یا ژنتیک شما دارد.
 • اکثر جایی زخم های که در روش لیپوساکشن به جا می مانند با گذشت زمان به سختی قابل مشاهده هستند. جای زخم هایی که قابل مشاهده هستند به دلیل استفاده از کانولهای بزرگ لیپوساکشن و همچنین بیمارانی است که پوست تیره ای دارند.
 • دونوع لک وجود دارد که بعد از لیپوساکشن روی پوست باقی می ماند یکی از آنها بافت اسکار واقعی است و دیگری دیسکرومی (نقاط تیره و روشن روی پوست) است.

بهبودی پس از عمل تزریق چربی زیر چشم و مراقبت های پس از آن


بهبودی پس از تزریق چربی زیر چشم فقط چند روز تا یک هفته طول می کشد چون این جراحی خیلی کم تهاجمی است و فقط زخم بسیار کوچکی از روند استخراج چربی به جا می گذارد. کبودی و ورم درد جز عوارض طبیعی جراحی پلاستیک هستند. جای هیچ نگرانی نیست چون پزشک شما داروهای مسکن تجویز می کند که این درد و ناراحتی را برطرف می کند. یک هفته استراحت، مرخصی از کار برای بهبودی و برطرف شدن کبودی و ورم پوست در هر دو ناحیه گیرنده و اهدا کننده کافی است. در طول دوره بهبودی شما باید حدود ۴۸ ساعت از نور آفتاب دوری کنید و اگر نیاز بود که در معرض آفتاب قرار بگیرید حتماً از یک محافظ در برابر نور خورشید استفاده کنید.

توصیه های مراقبت های بعد از عمل

توصیه های مراقبت های بعد از عمل

شما باید از یکی از دوستان یا خویشاوندان خود بخواهید که پس از عمل تزریق چربی دنبال شما بیایند. این امر به دلیل احتمال وجود اثرات داروی بیهوشی است که ممکن است هنوز در سیستم شما باقی بماند و ایمنی شما را به خطر بیندازد، به ویژه اگر شما بخواهید رانندگی کنید.

کبودی و ورم برای چند روز اول پس از عمل طبیعی است، اما با انجام تکنیک های با مهارت بیشتر، این عوارض کمتر خواهند بود. شما می‌توانید با استفاده از پک های یخ، ورم زیر چشم را کاهش دهید. همچنین، می‌توانید با استفاده از آرایش به صورت ملایم، کبودی ها را تا حدودی پوشانده و کمتر قابل مشاهده کنید.

احساس کمی بی حسی در نواحی که برش ها داده شده اند و چربی از آنجا انتقال پیدا کرده است، طبیعی است. همچنین، ممکن است جای زخم های کوچکی به اندازه ۱ تا ۲ میلیمتر قابل مشاهده باشد، اما این زخم ها با گذشت زمان به طور طبیعی محو خواهند شد.

شما باید از ورزش های سنگین خودداری کنید تا زمانی که پوست شما به طور کامل بهبود پیدا نکرده است. پزشک شما توصیه‌هایی در مورد زمان مناسب برای شروع ورزش به شما خواهد داد، اما احتمالاً دو هفته بعد از عمل مناسب خواهد بود. همچنین، می‌توانید به طور طبیعی بعد از گذشت چند روز به فعالیت های روزمره خود باز گردید.

بسیار ضروری است که توصیه های مراقبتی بعد از جراحی را به طور کامل رعایت کنید تا دوره ریکاوری شما با موفقیت و سرعت انجام شود. همچنین، با پزشک خود به صورت منظم وقت ملاقات داشته باشید و روند بهبودی خود را تحت کنترل بگیرید.

تزریق چربی یک راه حل طولانی مدت است اما دائمی نیست. برخی بیماران ممکن است با گذشت زمان نیاز به تکرار این عمل داشته باشند تا بتوانند ظاهر جوان خود را حفظ کنند. در اکثر موارد تاثیر این درمان تا چندین سال باقی می ماند.

نتایج تزریق چربی


نتایج تزریق چربی

اگرچه پس از چند روز تا یک هفته از تزریق چربی زیر چشم، کاهش ورم قابل مشاهده است، اما برای مشاهده نتایج کامل این روش، باید حداقل شش ماه صبر کرد تا چربی به طور کامل در محل جدید خود مستقر شود. بنابراین، برای دستیابی به نتایج مطلوب، پیشنهاد می‌شود که حداقل سه تا چهار درمان نگهدارنده در طی ۶ ماه تا یک سال داشته باشید.

درمان های نگهدارنده بسیار ضروری هستند و ارزش زمان، تلاش و هزینه کردن را دارند. نتایج آن‌ها بسیار امیدوارکننده است و می‌توانند موفقیت عمل تزریق چربی زیر چشم و جوانسازی را تضمین کنند. همچنین، با این روش می‌توانید از تورفتگی ها، سیاهی ها و چروک های زیر چشم خلاص شوید.

هزینه های مرتبط


هزینه تزریق چربی زیر چشم، به تفاوت دستمزد پزشک، تکنیک و امکاناتی که برای جراحی استفاده می‌شود، بستگی دارد. هزینه‌ها شامل دستمزد پزشک، ماده بیهوشی، آزمایشات پزشکی، تجویز نسخه، پوشش جراحی و سایر هزینه‌های متفرقه مربوط به عمل تزریق چربی هستند.

با توجه به اینکه تزریق چربی یک جراحی زیبایی انتخابی است، بیمه این هزینه را پوشش نمی‌دهد. بنابراین، بسیاری از جراحان برنامه‌های تامین مالی را به بیمار پیشنهاد می‌دهند تا بتوانند از پس هزینه این جراحی برآیند.

سوالات متداول


آیا جراحی تزریق چربی دردناک است؟

جراحی تزریق چربی دردناک نیست. شما تحت تاثیر داروی بیهوشی یا آرام بخش هیچ احساس دردی نخواهید داشت.

آیا تزریق چربی سیاهی و کیسه‌های چشم را برطرف میکند؟

از آنجا که تزریق چربی زیر چشم عمل جوانسازی برای ناحیه زیر چشم است می تواند کیسه ها و سیاهی ها را برطرف کند. همچنین قسمت های تورفته را بهبود ببخشد. اما برای دستیابی به نتایج بهتر می توانید تزریق چربی به زیر چشم را با درمانهای دیگری برای جوان سازی به کار ببرید شما میتوانید در رابطه با این درمانها با پزشک خود صحبت کنید.

آیا تزریق چربی ایمن است؟ 

طرفداران تزریق چربی این عمل را دائمی و راه حلی طبیعی برای جوانسازی می‌دانند. تزریق چربی هنگامی که توسط یک پزشک با تجربه انجام شود، معمولاً ایمن است و افراد هیچ گونه واکنش آلرژیکی به چربی نشان نمی دهند چون چربی از بدن خودشان گرفته شده است. خطر بسیار کمی در تزریق چربی به عنوان یک فیلر وجود دارد.

آیا تزریق چربی طبیعی به نظر می‌رسد؟

اگر این جراحی توسط یک جراح پلاستیک ماهر انجام شود بسیار طبیعی به نظر می رسد.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی