تزریق چربی به واژن چگونه انجام میشود و مناسب چه افرادی است؟

ظاهر ناحیه تناسلی برای بسیاری از زنان، مایه نگرانی است. خوشبختانه امروزه دیگر زنان از مطرح کردن مشکلاتی که در رابطه آلت تناسلی و واژن خود دارند دیگر احساس ناراحتی و شرم نمی‌کنند و این مشکلات را با پزشک خود در میان می‌گذارند. یکی از این مسائل، نگرانی خانم‌ها از ظاهر واژن و عدم اعتماد به نفس در این زمینه است.

با گذشت زمان و بالا رفتن سن، توده‌های چربی در برخی نواحی بدن بیشتر تجمع پیدا می‌کند و از سوی دیگر در نواحی دیگری، چربی از دست می‌رود و بر اثر گرانش زمین این نواحی دچار افتادگی می‌شوند. اما این موضوع نباید باعث شود که شما دیگر تماما از بدن خود لذت نبرید. شما می‌توانید با کمک روش‌هایی، تاثیرات سن بر روی بدن را برطرف کنید.

با روش تزریق چربی به واژن می‌توانید ظاهر واژن را دوباره جوانسازی کنید. این عمل ساده تحت بیحسی موضعی یا عمومی و به صورت سرپایی انجام می‌شود. تزریق چربی به واژن معمولا همراه با جراحی “باربی لابیاپلاستی” یا “جراحی زیبایی واژن” یا همزمان با عمل لیپوساکشن انجام می‌شود.

این عمل می‌تواند اعتماد به نفس شما را دوباره بازگرداند و دوباره نسبت به بدن خود همان حس جوانی را داشته باشید. مطالبی که در ادامه می‌خوانید می‌تواند پاسخی به نگرانی‌های شما در این رابطه باشد:

ما کاملا درک میکنیم که ایجاد تغییرات ظاهری در نواحی تناسلی چطور باعث احساس خجالت و کمبود اعتماد به نفس شما به لحاظ احساسی و فیزیکی می‌شود. این تغییرات می‌تواند بر روی روابط احساسی شما نیز اثر منفی بگذارند. خوشبختانه روش تزریق چربی در کلینیک پوست و موی رازی که به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می‌شود، روشی غیرجراحی و موثر برای جوانسازی واژن است.

در کلینیک پوست و موی رازی جوانسازی واژن با تکنیک بخیه‌های پنهان انجام می‌شود که حتی پس از انجام تهاجمی‌ترین عمل‌های زیبایی واژن، کمترین جای زخم بر جا می‌ماند و بیماران دوره ریکاوری را بسیار سریع‌تر و با عوارض کمتر تجربه می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی هزینه تزریق چربی واژن و یا برای رزرو نوبت در کلینیک پوست و مو رازی با شماره تلفن‌های ۰۲۱۴۵۳۷۹ تماس حاصل فرمایید.

مزایای تزریق چربی به واژن


استفاده از تزریق چربی به واژن در دوران اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته است، زیرا این روش تاثیرات چشمگیری در بهبود زیبایی واژن دارد. در این فرآیند، ابتدا چربی از نواحی دیگری از بدن مانند شکم یا ران‌ها استخراج می‌شود و سپس به لابیای بزرگ تزریق می‌شود. برخی از مزایای تزریق چربی به واژن عبارتند از:

1. عملی غیرتهاجمی است و نیازی به برش و بخیه زدن ندارد.
2. بین 50 تا 70 درصد از چربی تزریق شده، ماندگاری همیشگی دارد که این امر با روش‌های دیگر مانند تزریق ژل متفاوت است که نیازمند مراجعات مکرر بیمار است.
3. نتایج آن نسبت به روش‌های دیگر مانند تزریق ژوودرم بسیار طبیعی‌تر است.
4. این پروسه بسیار طبیعی است زیرا چربی از بدن خود بیمار استخراج می‌شود.
5. نیازی به دوره ریکاوری ندارد و بیماران می‌توانند همان روز کارهای روزمره خود را ادامه دهند.
6. تزریق ریسک بالایی ندارد و ماده تزریق شده با گذشت زمان جذب می‌شود.
7. با بزرگ شدن لابیا بر اثر تزریق چربی، میزان لذت جنسی برای هر دو نفر افزایش پیدا می‌کند.

مزایای تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن برای چه کسانی مناسب است؟ هدف از تزریق چربی به واژن چیست؟


تعداد افرادی که عمل تزریق چربی به واژن را انجام می‌دهند روز به روز در حال افزایش است. افراد این عمل را به دلایل درمانی یا زیبایی انجام می‌دهند. علل تزریق چربی به واژن اغلب شامل موارد زیر می‌شود:

 • اصلاح چین و چروک‌ها و افتادگی در لابیای کوچک
 • برای پنهان کردن لابیای کوچک که بزرگ شده و روی لابیای بزرگ را پوشش داده
 • برای برطرف کردن مشلات ایجاد شده پس از عمل جراحی لابیاپلاستی
 • برای جوانسازی واژن از طریق سلول‌های بنیادی موجود در بافت چربی
 • برای پنهان کردن جای زخم و بخیه‌ها بعد از زایمان
 • برای برطرف کردن یا بهبود علائم آتروفی دیواره داخلی واژن (والوا یا فرج) بر اثر یائسگی
 • برای بهبود علائم بی‌اختیاری و ریزش غیرارادی ادرار
 • برای بهبود لذت جنسی و سهولت رسیدن به ارگاسم با بزرگ کردن موضع جِی ( G-spot )

 

 

عمل تزریق ژل به واژن چگونه انجام می‌شود؟


تزریق چربی به واژن ممکن است تحت بیحسی موضعی یا عمومی انجام شود و برای انجام این فرآیند، محل تزریق ژل باید در یک محیط کاملاً استریل و در یک کلینیک یا بیمارستان صورت بگیرد. بیماران می‌توانند بین 5 تا 6 ساعت پس از تزریق چربی، بیمارستان یا کلینیک را ترک کنند.

پروسه تزریق چربی شامل سه مرحله است:

1. استخراج چربی که به معنای بیرون کشیدن چربی با کمک کانولا است.
2. پردازش چربی که شامل جداسازی سلول‌های چربی سالم می‌شود.
3. انتقال چربی که به معنای تزریق چربی به بافت مورد نظر است.

در اغلب موارد، ناحیه شکم برای استخراج چربی انتخاب می‌شود. اما در برخی موارد، ممکن است بیمار لاغر باشد یا به تازگی عمل ابدومینوپلاستی را انجام داده باشد که در این صورت نواحی دیگری برای استخراج چربی انتخاب می‌شود مانند پهلو‌ها، داخل ران یا ناحیه بالای واژن (محل رشد موهای ناحیه تناسلی).

در برخی افراد، ناحیه بالای واژن بسیار برجسته است و با استخراج چربی از این ناحیه، مقداری از برجستگی آن کاهش می‌یابد. بعد از استخراج چربی و پردازش آن، آن به نواحی مورد نظر تزریق می‌شود.

عمل تزریق ژل به واژن

آمادگی برای عمل جوانسازی واژن


به شما توصیه می‌شود که حداقل دو هفته قبل از اقدام به تزریق چربی، از خوردن آسپرین، ایبوبروفن و سایر داروهای ضدالتهاب، برخی داروهای گیاهی و مولتی‌ویتامین‌ها خودداری کنید.

پزشک قبل از انجام عمل پرونده‌ای حاوی سوابق پزشکی شما و داروهای مصرفی شما تشکیل میدهد و عکس‌های قبل و بعد از عمل تزریق چربی را نیز در این پرونده قرار میدهد.

آیا نتایج تزریق چربی همیشگی هستند؟ چگونه ماندگاری نتایج را بیشتر کنم؟


طی شش ماه بعد از تزریق چربی، بین 30 تا 40 درصد از حجم چربی همچنان باقی است. در واقع دو سوم چربی تزریق شده، ظرف شش ماه جذب بدن می‌شود. ماندگاری آن یک سوم باقی مانده می‌تواند تا 5 سال باشد. اما این زمان در هر فرد متفاوت است و می‌تواند کمتر یا بیشتر باشد. در بیمارانی که سریعا وزن کم می‌کنند، ممکن است چربی تزریق شده جذب شود. همچنین میزان جذب چربی در افراد سیگاری و افرادی که به وعده‌های غذایی منظم ندارند، نیز بیشتر است. بنابراین در جلسه تزریق چربیف مقداری چربی بیشتری تزریق می‌شود تا در واقع پس از جذب شدن بخشی از آن مقدار باقی مانده کافی باشد.

در صورت در خواست بیمار میتوان این عمل را هر چند سال یکبار تکرار کرد. توجه داشته باشید که در صورتی که بزرگ کردن لابیا با تزریق ژل انجام شود، مراجعات بعدی برای تزریق مجدد هر 6 تا 8 ماه یکبار است.

تکنیک جراح در ماندگاری نتایج تزریق چربی بسیار موثر است. از جمله عوامل مهم در این زمینه عبارتند از:

 • نگه نداشتن چربی برای مدت طولانی پس از استخراج و پردازش و تزریق سریع
 • به حداقل رساندن میزان قرارگیری چربی در معرض هوا
 • انجام دادن روند پردازش چربی به شیوه‌ی صحیح
 • برخی معتقدند که افزودن PRP به چربی میتواند در ماندگاری نتایج اثر مثبت داشته باشد.

بیماران برای افزایش مدت زمان تاثیر تزریق چربی چه باید بکنند؟


برای زنده نگاه داشتن سلول‌های چربی تزریق شده بسیار مهم است که جریان خون و اکسیژن رسانی به این سلول‌ها بهینه باشد. به این منظور توصیه می‌شود که رژیم غذایی سالم و متعادلی داشته شید، از کشیدن سیگار و مصرف الکل خودداری کنید، مایعات بسیار زیاد مصرف کنید، به طور منظم ورزش کنید و از مکمل‌های غذایی استفاده کنید. حتی تحت این شرایط نیز، درصد زنده ماندن سلول‌های چربی تزریق شده طی 6 ماه اول، 40 درصد است. داشتن تجربه و تخصص بالای پزشک معالج نیز در میزان موفقیت عمل و ماندگاری نتایج آن تاثیر بسیار زیادی دارد.

بعد از تزریق چربی به واژن چه ملاحظاتی را باید رعایت کنم؟


مراقبت‌های پس از جلسه درمانی برای تزریق چربی به واژن بسیار حیاتی است تا بهبودی سریع‌تر و نتایج مطلوب‌تری حاصل شود. پس از جلسه درمانی، استفاده از کمپرس سرد توصیه می‌شود. همچنین، می‌توانید از آنتی‌بیوتیک و داروهای مسکن در منزل استفاده کنید. منطقه‌ای که چربی از آن استخراج شده، با بانداژ بسته می‌شود تا از خونریزی جلوگیری شود. بعد از 48 ساعت، می‌توانید این بانداژ را باز کنید.

در طول دوره‌ی بهبودی، اجتناب از دوش آب داغ و لمس و مالش ناحیه تناسلی بسیار مهم است. همچنین، بهتر است از حمام آب داغ خودداری کنید. هنگامی که در حال بهبودی هستید، تا مدت یک ماه از لباس‌های زیر یا جوراب یا شلوار تنگ خودداری کنید و از دوچرخه‌سواری و فعالیت‌های ورزشی سنگین اجتناب کنید. همچنین، تا یک ماه پس از جلسه درمانی، بهتر است از روابط جنسی و فعالیت‌های ورزشی سنگین خودداری کنید.

همچنین، از کشیدن سیگار هم باید خودداری کنید زیرا ممکن است در تولید کلاژن و خونرسانی به نواحی درمان شده مشکل‌زا باشد.

آیا تزریق چربی به واژن خطراتی دارد؟


پس از جلسه درمانی ممکن است عوارضی بروز کنند که این عوارض هم مربوط به ناحیه استخراج چربی و هم ناحیه تزیق چربی است. استخراج چربی هرگز نباید روی افرادی انجام شود که بسیار لاغر هستند و چربی لازم برای استخراج ندارند. همچنین انجام استخراج چربی روی افرادی که مشکلات انعقاد خون و خونریزی دارند نیز نباید انجام شود.

در ناحیه‌ای که استخراج چربی انجام شده ممکن است عوارضی مانند عفونت، فرورفتگی و کبودی بروز کند. در موارد بسیار نادر ممکن است خونریزی، آمبولی چربی، نکروز چربی، کیست چربی، ایجاد عدم تقارن در بافت ناحیه نیز رخ دهد. این عمل، عملی تخصصی است که حتما باید توسط جراح با تجربه انجام شود.

 تزریق چربی به واژن

نتایج تزریق چربی به واژن چیست؟


بر اساس آمارهای که توسط گزارش‌های خود بیماران به دست آمده است، میزان رضایت پس از عمل تزریق چربی به واژن بالا است، خصوصا برای کسانی که تزریق چربی را همزمان با جراحی زیبایی واژن انجام داده‌اند. این عمل موجب فرم دادن به کلاهک کلیتوریس و جوانسازی لابیای بزرگ (لبهای بزرگ در واژن) می‌شود و ظاهر این ناحیه را دوباره جوان و جذاب می‌کند.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی