جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

1-min

داشتن شکمی تخت و محکم از مشخصات یک بدن زیبا است. شکم سفت باعث تغییر شکل ناحیه اطراف شکم شده و باعث می‌شود که اندام شما زیباتر و متناسب‌تر به نظر برسد. با داشتن شکمی سفت و محکم، لباس به شکل بهتر و زیباتری بر بدن می‌نشیند و باعث می‌شود که اعتماد به نفس و راحتی شما افزایش یابد. عمل جراحی شکم عملی است که هم در مردان و هم در زنان؛ به خصوص در افرادی که بدن آنها به دلیل کاهش وزن یا حاملگی تغییرات زیادی کرده است، انجام می‌شود.

اگر شما در ناحیه شکم خود پوست و چربی اضافی دارید و می‌خواهید ناحیه شکم خود را اصلاح کنید باید به یک جراح زیبایی مراجعه کنید. متخصصین کلینیک تخصصی پوست و موی رازی به شما مشاوره می‌دهند تا بتوانید مناسب‌ترین روش ابدومینوپلاستی را انتخاب کنید. ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی بزرگ بوده که برای برداشتن پوست شل شده شکم و صاف کردن شکم به کار برده می‌شود و باعث می‌شود تا عزت نفس و ظاهر بیمار بهبود یابد.
برای مطرح کردن سؤالات خود و دریافت مشاوره یا رزرو نوبت با شماره 02188334029 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

توصیف ابدومینوپلاستی


یک شکم صاف و زیبا چیزی است که بیشتر ما تلاش می‌کنیم تا با انجام تمرینات ورزشی و کنترل وزن به آن دست پیدا کنیم. بعضی وقت‌ها استفاده از این روش‌ها نمی‌تواند به ما در دستیابی به اهدافمان کمک کند. حتی افرادی که بدن و وزن نرمال و متناسبی دارند ممکن است شکمی برجسته داشته باشند یا پوست شکم آنها شل شده باشد. شایع‌ترین دلایل این عارضه عبارتند از:

 • افزایش سن
 • عوامل وراثتی
 • حاملگی
 • عمل‌های جراحی گذشته
 • نوسانات زیاد وزن

ابدومینوپلاستی که به آن تامی تاک یا جراحی پلاستیک شکم هم گفته می‌شود برای کمک به بهبود شکل ظاهری و آب کردن شکم طراحی شده است. هدف از انجام عمل ابدومینوپلاستی، برداشتن پوست شل شده و چربی اضافی از قسمت میانی و پایینی شکم و ترمیم عضلات جدا شده است. در خلال انجام این عمل جراحی زیبایی لاغری شکم، عضلات شکم سفت شده و پوست اضافی برداشته می‌شود تا برآمدگی شکم کاهش یافته و شکم صاف و تخت شود. این عمل جراحی می‌تواند بسیار مؤثر باشد و نتیجه حاصل از آن داشتن شکمی سفت و صاف و خوش‌ترکیب خواهد بود.

انجام عمل ابدومینوپلاستی برای چه کسانی مناسب است؟


زنان و مردانی که نمی‌توانند از شر پوست و چربی حجیم شکم خود با استفاده از رژیم‌های غذایی سالم و تمرینات ورزشی رها شوند بهترین گزینه‌ها برای انجام عمل ابدومینوپلاستی هستند. انجام این عمل برای مردان وزنانی که وزن بسیار زیاد و در نتیجه پوست اضافی بیشتری دارند و تمایل به داشتن بدنی با ظاهر مطلوب‌تر دارند یک انتخاب صحیح است و می‌تواند احساس ناراحتی کرده و اعتماد به نفس از دسته این افراد را بازگرداند. کاندیداهای خوب دیگر برای قرار گرفتن تحت این عمل جراحی، زنان، پس از زایمان هستند که پوست و ماهیچه‌های شکم آنها کشیده شده و آسیب دیده است و قادر به برگرداندن حالت بدن خود به قبل از زایمان نیستند. عمل جراحی ابدومینوپلاستی گزینه خوبی برای شما خواهد بود اگر:

 • از لحاظ جسمی و فیزیکی سالم بوده و وزن شما ثابت باشد
 • انتظارات واقع‌بینانه‌ای داشته باشید
 • دخانیات استعمال نکنید
 • از داشتن شکم بزرگ خود خسته و ناراحت باشید.

انواع روش‌های عمل ابدومینوپلاستی


جراح زیبایی انواع مختلف جراحی پلاستیک شکم را ممکن است به شما توصیه کند تا شما به ظاهر مطلوب خود دست یابید.

مینی ابدومینوپلاستی

2-300x224-min

مینی ابدومینوپلاستی قسمت پایین شکم شما را با عمل جراحی جزئی اصلاح می‌کند. این روش شامل یک شکاف بوده که در بالای برآمدگی ناحیه تناسلی ایجاد می‌شود و از این طریق جراح عضلات شل شده شکم را محکم می‌کند و پوست اضافی این ناحیه را برمی‌دارد تا دیواره شکم صاف و هموار شود. اسکار به جا مانده از عمل مینی ابدومینوپلاستی نازک بوده و شامل خطوط افقی که معمولاً چند اینچ بوده می‌شود. مینی ابدومینوپلاستی که به یک اسکار 4 تا 8 اینچی بالای ناحیه تناسلی نیاز دارد ناف را جابجا نکرده و پوست اضافی بالای ناحیه شکم را هم برنمی‌دارد.

جراحی پلاستیک کامل کلاسیک شکم

3-300x218-min

عمل جراحی پلاستیک شکم کامل، نواحی بالا و پایین شکم را اصلاح می‌کند که شامل تمام ناحیه شکم شده و بهترین نتیجه را به همراه دارد. جراح زیبایی از طریق یک شکاف افقی یا U - شکل که در بالای ناحیه تناسلی ایجاد می‌کند، پوست اضافی را برداشته و عضلات شکم را سفت می‌کند. در برخی موارد، یک شکاف ثانویه اطراف ناف ایجاد می‌شود تا پوست بالای ناف را کشیده و طبیعی‌ترین حالت ممکن را ایجاد کند. اسکار باقی‌مانده از این عمل مشابه شکاف ایجادشده در عمل مینی ابدومینوپلاستی است اما معمولاً بلندتر است و از استخوان یک ران تا استخوان ران دیگر کشیده می‌شود. حتی اسکار ناشی از عمل جراحی پلاستیک شکم کامل می‌تواند در زیر لباس شنا استتار شود.

عمل جراحی پلاستیک شکم گسترده

4-min

عمل جراحی پلاستیک شکم گسترده، قسمت بالا و پایین شکم و پهلوها را اصلاح می‌کند. با ایجاد یک شکاف بزرگ‌تر در عمل جراحی پلاستیک شکم گسترده، پوست اضافی و شل شده شکم را از جلوی آن (بالا و پایین شکم) و پهلوها برداشته و عضلات دیواره شکم را سفت می‌شود.

ابدومینوپلاستی اندوسکوپیک

5-min

ابدومینوپلاستی اندوسکوپیک می‌تواند برای افرادی که عضلات شکم آنها ضعیف است یا چربی شکمی اضافی دارند اما هنوز پوست شکم آنها سفت است، مؤثر باشد. با عمل ابدومینوپلاستی اندوسکوپیک نمی‌توان پوست شل شده شکم را سفت کرد. عمل جراحی اندوسکوپیک با استفاده از یک دوربین کوچک که به آن اندوسکوپ گفته می‌شد همراه با چندین ابزار جراحی که از طریق یک یا دو شکاف وارد بدن می‌شود، انجام می‌گردد. جراح می‌تواند عضلات را سفت کرده و سپس محل عمل را با کمک بخیه ببندد. برای خارج کردن چربی اضافی می‌توان از لیپوساکشن استفاده نموده و سپس محل شکاف را بخیه کرد.

پس از عمل جراحی پلاستیک شکم


جهت بزرگنمایی کلیک نمائید

پس از انجام عمل جراحی مقداری درد و ناراحتی قابل پیش‌بینی است. درد می‌تواند به کمک داروهای مسکن کاهش یابد. همچنین ممکن است کبودی و تورم در ناحیه اطراف شکم ایجاد شود که پس از چند روز برطرف می‌شود. با این که ممکن است کمی احساس درد داشته باشید ولی می‌توانید پس از مدت کوتاهی راه بروید. شما می‌توانید یک لباس محافظ الاستیکی بپوشید تا زخم‌ها را خشک و تمیز نگه داشته و از بروز عفونت پیشگیری کند. کادر پزشکی به شما دستورالعملی برای مراقبت‌های پس از عمل می‌دهند. 10 تا 14 روز پس از عمل، بخیه‌های اطراف ناف کشیده می‌شوند. هر گونه بخیه داخلی از نوع جذبی بوده و به مرور به وسیله بدن جذب می‌شود (تا 90 روز). متناسب با گستردگی عمل جراحی، شما یک، دو یا سه روز پس از عمل از بیمارستان ترخیص می‌شوید.

فرآیند بهبودی


با تحمل ناراحتی اولیه، شما نتایج حاصل از این عمل را دو هفته بعد مشاهده خواهید کرد. برخی از مردم ممکن است نتایج عمل جراحی زیبایی شکم را پس از چندین هفته یا حتی چند ماه مشاهده کرده و از آن لذت ببرند. شما باید حداقل مدت دو هفته مرخصی بگیرید اما برخی از بیماران ممکن است برای گذراندن دوران بهبودی نیاز به مدت زمان بیشتری برای بازیابی و بازتوانی داشته باشند به خصوص اگر عمل سنگینی انجام داده باشند. عمل جراحی پلاستیک شکم یک عمل تهاجمی است و پس از آن بدن نیاز به تجدید قوای اساسی دارد. فشار زیادی بر خود وارد نکنید و دستورات پزشکی را به دقت رعایت کنید. همه فعالیت‌های سنگین و تمرینات شدید ورزشی باید برای شش هفته متوقف شود، البته انجام تمرینات ورزشی سبک دو هفته پس از عمل می‌تواند به تسریع فرایند بهبودی و تجدید قوای بدن کمک کند.

مزایای عمل جراحی پلاستیک شکم


 • دست‌یابی به شکمی خوش‌فرم که همیشه آرزوی داشتنش را داشتید
 • افزایش اعتماد به نفس
 • امکان پوشیدن لباس‌های خوش‌فرم تر و متناسب‌تر که قبلاً نمی‌توانستید آنها را بپوشید
 • توانایی انجام فعالیت‌هایی که قبلاً ً به دلیل بزرگ بودن شکم نمی‌توانستید انجام دهید
 • عمل جراحی پلاستیک شکم باعث می‌شود که شکم شما سفت و تخت شود
 • ظاهر بدن شما جوان‌تر می‌شود.

هزینه‌ها


هزینه‌های ابدومینوپلاستی به عوامل زیر بستگی دارد:

 • محل جغرافیایی
 • تبحر جراح
 • نوع عمل ابدومینوپلاستی انجام شده
 • امکاناتی که برای انجام مل مورد استفاده قرار گرفته است.

قیمت عمل زیبایی شکم در جلسه مشاوره برای شما تعیین خواهد شد.به این پست امتیاز دهید.
Rate this post