جوانسازی وکشیدن(لیفتینگ)پوست با آراف فرکشنال

j1-1

کلاژن، پایه و اساس ساختمان پوست است که از ساختار پوست محافظت می‌کند. کلاژن‌ها با گذشت زمان توسط نور خورشید و سایر عوامل محیطی، دچار تقلیل و آسیب می‌شوند. نتیجه‌ی تقلیل و آسیب کلاژن‌ها، بروز علائم آشکار پیری مانند نازک و شل شدن پوست است. رادیو فرکوئنسی یا آراف یک روش نوآورانه و غیرتهاجمی برای رفع شلی و افتادگی پوست، لیفت کردن پوست و درمان چروک پوست است. این روش برای تحریک تولید کلاژن در لایه‌های عمیق پوست، از انرژی فرکانس رادیویی استفاده می‌کند. در این روش شما تحت هیچ‌گونه عمل جراحی قرار نخواهید گرفت و همچنین بعد از درمان به استراحت نیازی نخواهید داشت و معمولاً می‌توانید بلافاصله بعد از درمان به فعالیت‌های عادی و روزانه خود بازگردید.

اگر آثار پیری به طور قابل‌ ملاحظه‌ای در قالب چین و چروک، شل شدگی و رنگ رفتگی بر روی پوست شما آشکار شده است و به دنبال آن هستید که بدون عمل جراحی و تزریق، پوست خود را دوباره جوان کنید؛ رادیو فرکوئنسی یا آراف فرکشنال یک گزینه مناسب برای شما خواهد بود. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی، وضعیت پوست شما را ارزیابی می‌کنند و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای رسیدن به نتایج مطلوب را به اطلاع شما می‌رسانند. آراف صورت یک روش درمانی بسیار موثر برای سفت کردن پوست است که منافذ روی پوست را کاهش می‌دهد، شلی و افتادگی پوست و چین و چروک را برطرف میکند و همچنین اثرات لیفت روی پوست صورت دارد. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آراف جوانسازی یا تعیین وقت قبلی در کلینیک رازی می‌توانید با شماره‌‌های 02188334029 و  02188333259 تماس حاصل فرمایید.

لیفت صورت با روش آراف چیست؟


j1

آراف برای گرم کردن لایه‌های عمیق و غنی از کلاژن پوست، از تکنولوژی رادیو فرکوئنسی استفاده می‌کند. گرما به سفت شدن کلاژن‌های موجود کمک می‌کند و باعث تحریک تشکیل کلاژن‌های جدید می‌شود که این منجر به کاهش شلی و افتادگی پوست و همچنین بهبود سطح بافت پوست و صاف شدن آن می‌شود.

متقاضی مناسب


هر زن یا مردی که می‌خواهد بدون انجام عمل جراحی پوست خود را جوان و صاف‌تر کند، می‌تواند یک متقاضی برای روش درمانی  آراف صورت باشد. در واقع یک فرد در هر سنی می‌تواند این روش درمانی را دریافت کند. متقاضی مناسب برای روش آراف فرکشنال کسی است که پوستش به صورت خفیف تا متوسط دچار شلی و افتادگی شده، کسی که نمی‌خواهد خطرات بالقوه مرتبط با عمل جراحی را تجربه کند و همچنین کسی که آن‌قدر صبر و حوصله دارد که چند ماه منتظر بماند تا مزایا و نتایج کامل روش آراف را مشاهده کند. این روش جایگزینی برای عمل جراحی نیست. متقاضی‌های روش آراف باید انتظارات واقع‌بینانه داشته باشند و در وضعیت سلامت عمومی خوبی به سر برند. این روش درمانی برای زنان باردار؛ افرادی که به بیماری‌های جدی قلبی، اختلالات انعقاد خون، بیماری‌های بافت همبند و عصبی عضلانی و سرطان دچار هستند؛ کسانی که اخیرا کاشت کلاژن انجام داده‌اند و همچنین بیمارانی که دارای دستگاه‌های تنظیم‌کننده ضربان قلب و یا اندام‌های مصنوعی هستند، ممنوع است.

نواحی که می‌تواند تحت درمان قرار گیرد


 • پیشانی (لیفت ابروها و سفت کردن پوست پیشانی)
 • زیر چشم‌ها (ضخیم کردن پوست زیر چشم و سفت و لیفت کردن قسمت فوقانی گونه‌ها)
 • گونه‌ها (لیفت کردن گونه به میزان کم و کاهش منافذ بزرگ موجود بر روی آن)
 • بخش میانی صورت و فک (رفع غبغب زیر چانه و افتادگی پوست خط فک)
 • گردن (درمان شلی و افتادگی پوست گردن با سفت کردن پوست و رفع چین و چروک‌های آن)

مزایا


 • بهبود بافت پوست
 • ایجاد فرم جدید در طول خط فک
 • صاف و هموار کردن پوست‌های زبر
 • لیفت و سفت کردن پوست
 • سفت کردن پوست همراه با ایجاد سطحی صاف و مطلوب
 • کاهش ظاهر چین و چروک‌ها
 • کوچک کردن غبغب زیر چانه
 • کاهش خطوط روی پیشانی
 • صاف کردن خطوط و چین و چروک دور چشم
 • صاف کردن خطوط اخم بین دو ابرو
 • لیفت کردن ابروها
 • کاهش افتادگی پلک‌ها
 • کاهش خطوط عمودی که در بالای لب به وجود می‌آیند
 • بهبود ظاهر جای جوش و آکنه
 • سفت کردن پوست نواحی بازو، ران و باسن
 • دادن ظاهری درخشان به پوست

روش انجام کار


66

پزشک در طول روش  آراف صورت با استفاده از دستگاه ترماکول، انرژی تک قطبی رادیو فرکوئنسی یا همان آراف را به پوست شما ارسال می‌کند. پزشک میزان انرژی آراف را کنترل می‌کند، آسایش و راحتی شما را در نظر می‌گیرد و نتایج کار را به حد کمال می‌رساند. زمانی که نوک دستگاه با پوست شما تماس پیدا می‌کند، حجم بزرگی از کلاژن‌های موجود در لایه‌های عمیق پوست و بافت زمینه‌ای آن را به صورت یکنواخت گرم می‌کند و در همان حال به صورت همزمان لایه بیرونی پوست را خنک و از آن محافظت می‌کند. این کار باعث می‌شود ساختارهای عمیق پوست به سرعت سفت شوند. با گذشت زمان، کلاژن‌های جدید نیز تشکیل می‌شوند. در نهایت پوست شما سفت‌تر خواهد شد و ظاهری سالم، صاف و جوان به خود خواهد گرفت.

پس از درمان

ممکن است بلافاصله بعد از درمان، کمی قرمزی و یا تورم در محل تحت درمان مشاهده شود که معمولاً بعد از گذشت چند ساعت یا یک روز برطرف می‌شود؛ به ندرت پیش می‌آید که این قرمزی و تورم چند روز طول بکشد. شما بلافاصله بعد از درمان قادر به استفاده از مواد آرایشی و کرم‌های ضدآفتاب هستید و می‌توانید به فعالیت‌های روزانه خود بازگردید. اگر روش آراف برای چشم‌ها انجام شود، ممکن است به مدت چندین ساعت چشم‌های شما نسبت به نور حساس باشند و همچنین به مدت 1 تا 2 روز کمی تورم داشته باشند. توصیه می‌شود حداقل به مدت 2 روز بعد از درمان، از هرگونه آرایش کردن چشم پرهیز کنید.

احساس بیمار در طول انجام روش آراف چگونه است؟

با هر تماسی که دستگاه آراف با پوست دارد، بیمار یک احساس مختصر از گرمایی عمیق تجربه می‌کند زیرا انرژی به پوست و بافت زمینه‌ای آن رسیده است. این احساس گرمای عمیق نشان می‌دهد که کلاژن‌ها در حال رسیدن به حرارت لازم برای سفت شدن هستند. برای محافظت از پوست و راحت‌تر کردن فرایند درمان؛ قبل، در حین و بعد از هر ارسال انرژی، سطح پوست خنک می‌شود. بازخورد بیمار نسبت به میزان احساس گرمایی که در طول انجام درمان تجربه می‌کند، پزشک را راهنمایی می‌کند تا راحتی روند کار را متعادل کند و به نتایج حداکثری دست یابد. در مواقعی، پزشک قبل از شروع درمان، داروهای ملایم ضد درد به بیمار ارائه می‌کند تا احساس او را به حداقل برساند.

انجام روش آراف چقدر طول می‌کشد؟

روش درمانی آراف به طور کامل غیرتهاجمی و ایمن است و فقط در مطب پزشک و توسط پزشکان حرفه‌ای آموزش‌دیده انجام می‌شود. این روش درمانی بسته به اندازه ناحیه‌ای که تحت درمان قرار گرفته، ممکن است از 20 دقیقه تا 2 ساعت طول بکشد.

برای رسیدن به نتایج مطلوب به چند جلسه درمانی نیاز است؟

بسته به ناحیه‌ی تحت درمان و واکنش پوست شما نسبت به درمان، ما یک دوره بین 5 تا 12 جلسه درمانی پیشنهاد می‌کنیم. همچنین پیشنهاد می‌کنیم بعد از درمان اولیه تقریباً هر 6 ماه یکبار، یک جلسه درمانی ترمیمی داشته باشید تا نتایج درمان اولیه حفظ شوند.

نتایج


ممکن است نتایج درمان فوراً قابل‌مشاهده باشند و با گذشت زمان و به دلیل فرایند تولید کلاژن‌های جدید توسط بدن، نتایج آشکارتر نیز شوند. در اکثر بیماران پس از دریافت یک جلسه درمانی، حدود 2 تا 6 ماه طول می‌کشد تا پوستشان به تدریج سفت شود و ظاهر آن تغییر کند. بسته به نوع پوست شما و فرایند پیری آن، نتایج درمان می‌تواند تا یک سال دوام داشته باشد.

آیا آمادگی خاصی برای قبل از درمان و یا دستورالعملی برای بعد از درمان وجود دارد؟


خیر. این روش برخلاف عمل جراحی، به هیچ‌گونه اقدام قبل از درمان مانند آزمایش خون و ناشتا بودن در شب قبل از درمان، نیاز ندارد. همچنین به جز مراقبت‌های کلی از پوست و استفاده از کرم‌های ضدآفتاب، به هیچ‌گونه مراقبت خاص بعد از درمان نیز نیازی نیست. از آنجا که روش آراف به زمان استراحت بعد از درمان نیازی ندارد، اکثر بیماران بلافاصله بعد از درمان به فعالیت‌های روزانه خود بازمی‌گردند. برخی بیماران بعد از درمان به صورت موقت دچار قرمزی و ورم پوست می‌شوند که معمولاً بعد از گذشت 24 ساعت فروکش می‌کند.

عوارض جانبی


عوارض جانبی و مشکلات روش آراف، نادر هستند. به طور معمول، ممکن است بیمار به مدت چند ساعت قرمزی خفیفی روی پوست خود تجربه کند و احساس کند پوستش سفت و کشیده شده است. ممکن است برخی نواحی پوست به مدت چندین روز پس از درمان، کمی حساسیت به لمس داشته باشند. معمولاً تمام افرادی که روش آراف را دریافت می‌کنند، می‌توانند بلافاصله بعد از درمان به فعالیت‌های معمول خود بازگردند.

هزینه


هزینه روش درمانی آراف، به شدت وضعیت نامطلوب پوست، اندازه ناحیه‌ای که قرار است تحت درمان قرار بگیرد و همچنین به دستمزد جراح بستگی دارد.

 به این پست امتیاز دهید.
Rate this post