جوان‌سازی پوست دست و انگشتان با تزریق ژل و چربی

جوان‌سازی پوست دست

درحالی‌که بسیاری از افراد ظاهر چهره را مبنای تشخیص سن ما می‌دانند، دست‌های ما نیز می‌تواند شاخصی از سن ما باشد. دست‌های ما به‌طور دائم در معرض عوامل مختلف محیطی قرار دارند، و با افزایش سن، تغییرات مرتبط با روند پیری، ازجمله لکه‌های پوستی، از دست رفتن حجم و نازک شدن پوست در دست‌ها پدیدار می‌گردد. بنابراین، جوان کردن پوست دست می‌تواند روند پیری را معکوس کرده و ظاهری جوان‌تر در دست‌ها ایجاد کند.

جوان‌سازی دست به مجموعه‌ای از روش‌های زیبایی اشاره دارد که می‌تواند موجب بازیابی ظاهر جوان دست‌ها گردد. متخصصین در کلینیک زیبایی رازی به‌منظور ارائه مناسب‌ترین گزینه درمانی برای جوان‌سازی دست‌، دست‌های شما را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. این گزینه‌های درمانی عبارت‌اند از: تزریق چربی، تزریق ژل، آی پی ال، لیزر فرکشنال، لایه‌برداری شیمیای، میکرودرم ابریژن و اسکلروتراپی. این روش‌های درمانی بی‌خطر بوده و در رفع چین‌وچروک دست، لکه‌های پیری، لکه‌های قهوه‌ای و برجستگی رگ‌های دست کاملاً مؤثر بوده و در بازیابی حجم ازدست‌رفته دست به‌گونه‌ای موفق عمل کرده‌اند.به‌منظور دریافت اطلاعات بیشتر درزمینه جوان‌سازی دست‌ها یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره‌ های 02188334029 و  02188333259 تماس حاصل فرمایید

[dopts id=”19″]

 

 

مزایا


  • بازیابی حجم دست که ظاهری لاغر و پیر در دست‌ها ایجاد می‌کند
  • محو کردن لکه‌های ناشی از سن و نور خورشید
  • کمک به ایجاد جوان‌سازی پوست دست

روش‌های جوان‌سازی دست


تزریق چربی به دست

تزریق چربی به دست

تزریق چربی به عنوان یک روش موثر در جراحی زیبایی، نتایج قابل توجهی را به دست آورده است. این روش، از طریق استفاده از چندین روش مختلف، بهبودی قابل توجهی در زیبایی و شکل دهی بدن ایجاد می‌کند. در این روش، چربی از مناطقی مانند شکم، باسن و ران‌ها به‌وسیله لیپوساکشن برداشته می‌شود. این مرحله از حذف چربی، یک مزیت بزرگ برای اکثر بیمارانی است که به این روش متوسل می‌شوند. سپس، چربی برداشت‌شده با دقت بسیار بالا پردازش می‌شود تا تمامی مواد به استثنای سلول‌های چربی خود بدن از آن جدا شوند. چربی پاک‌سازی شده سپس با استفاده از سوزن‌های نازک به محل تزریق می‌شود، بدون نیاز به ایجاد برش. اما باید توجه داشت که از آنجایی که تمام چربی تزریق شده سالم باقی نمی‌ماند، ممکن است نیاز به اصلاحات مجدد و مرحله دوم تزریق چربی وجود داشته باشد، بسته به نتایج حاصل از مرحله اول.

 

 

تزریق ژل به دست

تزریق ژل به دست

تزریق ژل می‌تواند بهبود قابل‌توجهی در ظاهر دست‌های پیر ایجاد کرده، رگ‌ها و تاندون‌های برجسته را پنهان و محو کرده و ظاهری گوشتالو، پر و جوان در دست‌ها ایجاد نماید. پس از تزریق ژل، دست‌ها گوشتالوتر شده و ظاهری پرتر و جوان‌تر در دست‌ها ایجاد می‌شود. علاوه بر این، ژل‌ها موجب رفع چین‌وچروک‌ها نیز می‌شوند. فرمول‌بندی ژل شفاف اسید هیالورونیک، که در محصولاتی چون ژوویدرم و رستالین یافت می‌شود، به‌گونه‌ای خاص انجام‌گرفته تا مانند اسید هیالورونیک بدن شما عمل کند، و درنهایت به‌طور طبیعی تجزیه می‌گردد. به‌منظور ایجاد راحتی بیشتر و به حداقل رساندن درد مرتبط با تزریق، از کرم‌های بی‌حس‌کننده موضعی یا مسدودکننده‌های عصب قبل از تزریق استفاده می‌شود. بیماران می‌توانند در همان روز درمان فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرند. هرگونه تورم یا کبودی جزئی به‌سرعت برطرف می‌گردد.

نتایج چه مدت دوام خواهند داشت؟

نتایج به‌طورکلی 12-6 ماه یا بیشتر دوام خواهد داشت. ماندگاری نتایج در این درمان متغیر است و هر فرد ممکن است بسته به آناتومی، سوخت‌وساز بدن، میزان محصولات استفاده‌شده و مکان تزریق،‌ سبک زندگی و غیره به نتایجی متفاوت دست یابد.

نور پالسی شدید (آی پی ال)‌

آی پی ال یک روش موثر در جوان سازی پوست صورت و دست‌ها است که با هدف کاهش لکه‌های قهوه‌ای پشت دست‌ها و بهبود رنگ پوست مورداستفاده قرار می‌گیرد. این روش غیرتهاجمی و ملایم، بدون ایجاد اختلال در سطح پوست، به درمان آسیب‌های پوستی می‌پردازد. در آی پی ال، پالس‌های قدرتمند نور به دست تابانده می‌شود تا نواحی مشکل را هدف قرار داده و با تحریک رشد کلاژن جدید، پوستی صاف‌تر ایجاد و سبب جوان‌سازی پوست دست شود.

در طول درمان، پزشک طول‌موج‌های آی پی ال را به شیوه‌ای هدایت می‌کند که تنها توسط سلول‌های رنگ‌دانه ناخواسته (ملانین) جذب شود و بافت‌های مجاور در معرض آسیب قرار نگیرند. نور به انرژی گرما تبدیل‌شده و ملانین را تجزیه می‌کند. در هفته‌های بعد از درمان آی پی ال، ذرات تجزیه‌شده ملانین توسط بدن جذب می‌شوند، و قرمزی به‌طور قابل‌توجهی کاهش‌یافته و لکه‌ها بی‌رنگ می‌شوند. همچنین، رگ‌های خونی آسیب‌دیده که در لایه عمیق‌تر پوست واقع‌شده‌اند، به‌طور همزمان درمان شده و به شیوه‌ای مشابه باز جذب می‌گردند. به‌طور کلی، آی پی ال یک روش موثر و ملایم برای جوان‌سازی پوست است که بهبود قابل‌توجهی در رنگ و بافت پوست ایجاد می‌کند.

نتایج آی پی ال چه مدت دوام خواهند داشت؟

نتایج حاصل از یک مجموعه کامل از درمان آی پی ال معمولاً یک سال یا بیشتر دوام خواهد داشت. تثبیت درمان به‌طورمعمول باید هر شش ماه یک‌بار انجام ‌شود.

لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال یکی از درمان‌های غیر جراحی سودمند برای جوان‌سازی و لایه‌برداری پوست است. این نوع از لیزر با تولید کلاژن طبیعی جدید ظاهر چین‌وچروک‌ها، و رنگ‌دانه‌های روی دست را بهبود می‌بخشد. لیزر فرکشنال با استفاده از انرژی نور، سوراخ‌های کوچکی، تقریباً به ضخامت یک تار موی انسان، در پوست ایجاد می‌نماید. لیزر سوراخ‌ها را در یک الگوی شبکه‌ای ایجاد می‌کند و پل‌های درمان‌نشده پوست را دست‌نخورده باقی می‌گذارد و بدین ترتیب امکان بهبودی سریع‌تر را فراهم می‌آورد. این سوراخ‌های کوچک جمع شده و سلول‌های اپیدرمی و کلاژن قدیمی را حذف کرده، و درعین‌حال تولید کلاژن‌های جدید برای بهبود بافت کلی پوست دست را تحریک می‌کند.

نتایج

شما ممکن است بلافاصله پس از درمان اثرات سفت شدگی را احساس کنید؛ بااین‌حال، نتایج طی چند ماه پس از درمان با تولید کلاژن جدید به‌طور قابل‌توجه ‌بهبود می‌یابد. روند پیری از فردی به فرد دیگر متفاوت است. نتایج، بسته به چگونگی مراقبت‌های پس از درمان،  به‌طورمعمول 5-3 سال دوام خواهد داشت. مراقبت ایده آل پس از درمان شامل دور ماندن از نور خورشید، استفاده از کرم ضد آفتاب و مراقبت‌های اولیه روزانه از پوست است.

لایه‌برداری

لایه‌برداری شیمیایی ملایم را می‌توان تنها در پشت دست‌ها و یا به‌عنوان بخشی از درمان جامع جوان‌سازی دست اعمال کرد. لایه‌برداری شیمیایی بافت خشن دست‌ها را بهبود بخشیده و از طریق حذف لایه‌های بیرونی آسیب‌دیده پوستی یکنواخت‌تر و صاف‌تر در دست‌ها ایجاد می‌نماید. در لایه‌برداری ‌یک محلول شیمیایی به پوست مالیده می‌شود که موجب ریزش یکنواخت و کنترل‌شده سلول‌های آسیب‌دیده پوست می‌گردد.

میکرو درم ابریژن

میکرو درم ابریژن یک روش غیر جراحی، غیر شیمیایی، غیرتهاجمی لایه‌برداری پوست است که با استفاده از کریستال‌های ریز موجب لایه‌برداری مؤثر و جوان‌سازی لایه‌های سطحی پوست می‌گردد. در ابتدا، چربی و آلودگی‌های پوست شسته می‌شود. سپس، پزشک جریانی از کریستال‌های اکسید آلومینیوم ریز را بر روی دست‌ها اعمال می‌کند. کریستال‌ها سلول‌های مرده و قدیمی پوست را ساییده و سپس با استفاده از وکیوم به‌طور ملایم مکش می‌شوند. این امر موجب رشد کلاژن و پوست جوان و جدید می‌شود. سپس از مرطوب‌کننده و ضد آفتاب بر روی پوست استفاده می‌شود.

اسکلوتراپی

با افزایش سن، رگ‌های دست و بازو به دلیل از دست رفتن حجم (چربی زیرپوستی) پوست، کاهش خاصیت ارتجاعی بافت، کاهش توده عضلانی، و آسیب پیش‌رونده خورشید در طول زمان دچار برجستگی می‌شوند. بیرون‌زدگی رگ‌های دست و بازو  با استفاده از اسکلوتراپی تزریقی به‌طور موفقیت‌آمیز قابل‌درمان است. در اسکلوتراپی تزریقی یک سوزن بسیار نازک به داخل رگ برجسته فروبرده شده و دارویی تزریق می‌گردد که موجب  می‌شود رگ موردنظر برای بیش از چند هفته بسته بماند. به‌طورمعمول، مجموعه‌ای از یک تا سه تزریق به فاصله شش هفته از یکدیگر برای رفع برجستگی رگ‌های دست و بازو موردنیاز است.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی