رفع و درمان چاقی صورت و گردن

j1

گاهی علیرغم تغذیه سالم و ورزش‌های منظم در طول روز برخی از قسمتهای بدن خیلی سرسخت بوده و لاغر نمی‌شود. این نواحی معمولاً قسمتهای کفل‌ها، ران‌ها و پهلوها هستند. گاهی این سرسختی در چربی‌های صورت و گردن هم دیده می‌شود. این مسئله برای بسیاری از مردم غیر قابل تحمل است؛ زیرا علیرغم اینکه سایر قسمت‌های بدنشان متناسب و لاغر است اما گردن و صورتی چاق دارند که باعث ناهماهنگ شدن اندام آن‌ها می‌شود. گاهی این ناهماهنگی به دلیل از بین رفتن چربی صورت و لاغری بیش از اندازه آن می باشد که این موضوع نیست باعث ناراحتی بسیاری افراد شده است؛ به همین دلیل روش هایی برای درمان لاغری صورت بدون جراحی و یا درمان چاقی صورت ارائه شده است.

اگر چربی‌های اضافه و سرسخت در قسمت‌های گردن، چانه و گونه‌ها دارید که با کمک رژیم غذایی و تمرینات ورزشی نتوانسته‌اید آن‌ها را از بین ببرید، نگران نباشید. راه‌های متعدد و مؤثری جهت حل مشکل چاقی صورت وجود دارد.  متخصصین ما در کلینیک پوست و موی رازی عمق چربی‌های رسوب شده در صورت شما را بررسی و بهترین راه‌حل را به شما پیشنهاد می‌کنند. روش‌های درمانی جهت از بین بردن چربی‌های صورت شامل لیپوساکشن، لیزر لیپولیز، مزوتراپی، رادیوفرکانسی،تزریق بوتاکس، اولتراسوند و تخلیه چربی دهانی می‌باشد. برای مطرح کردن سؤالات خود در خصوص رفع و درمان چاقی صورت و گردن و دریافت مشاوره یا رزرو نوبت برای درمان چاقی صورت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و  02188333259 تماس حاصل فرمایید.

چگونه چربی‌های صورت بر روی هم انباشته می‌شوند؟


6

هنگامی‌که در مورد تجمع چربی‌های رسوب شده در زیر پوست صحبت می‌شود، لازم است بدانید این عمل، یک اقدام عادی و طبیعی بدن است. در حقیقت این چربی‌ها مانند یک عایق در مقابل عوامل خارجی بدن عمل کرده و از تغییر دمای بدن جلوگیری می‌کند. از معایب داشتن چربی‌های انباشته در زیر پوست، ناخوشایند به نظر آمدن آن قسمت از بدن است. با بالا رفتن سن قدری چربی در قسمت چانه انباشته می‌شود. با وجودی که تجمع چربی در بدن افراد مختلف متفاوت است اما عموماً گردن و گونه‌ها اولین جاهایی هستند که چربی انباشته کرده و چاق می‌شوند. داشتن غبغب برای برخی افراد خجالت‌آور و ناخوشایند است و باعث پایین آمدن عزت نفسشان می‌شود. روش‌های درمانی مختلفی جهت زدودن و از بین بردن چربی‌های صورت و لاغر کردن صورت وجود دارد. اما گاهی برعکس این موضوع پیش می آید و برخی افراد از لاغری بیش از حد صورت خود رنج می برند؛ در این حالت نیز می توان از راه های چاقی صورت برای زیبایی آن بهره گرفت. تزریق ژل، چربی و برجسته کردن گونه نمونه ای از راه های چاقی صورت هستند.

روش‌های رفع چاقی صورت


لیپوساکشن

67

لیپوساکشن به طور مؤثر چربی‌های اضافه را از قسمت‌های صورت و گردن می‌زداید. این شیوه عمل باعث از بین بردن نشانه‌های کهولت در چهره و ایجاد دوباره انحناهای طبیعی و زیبای صورت شده و باعث می‌شود صورت شما در تناسب بیشتری با سایر اندام‌های بدنتان قرار گیرد. لیپوساکشن با از بین بردن غبغب و چربی‌های اضافه گردن و چانه باعث زیباتر شدن ظاهر شما می‌شود. معمولاً لیپوساکشن صورت با کمک بی‌حسی موضعی برای رفع چاقی صورت انجام می‌گیرد. قسمت‌هایی که چربی اضافه دارد متمایز شده و بی‌حس می‌شوند. یک سوراخ کوچک در جایی پنهان و دور از محل لیپوساکشن ایجاد می‌شود. سپس یک وسیله مخصوص با نام کانولا در داخل این سوراخ قرار داده می‌شود. با کمک سرنگ ساکشن یا پمپ‌های متصل به کانولا، سلول‌های چربی بیرون کشیده می‌شود. نتیجه این عمل خوش‌تراش کردن قسمت‌های برآمده و چاق صورت و ایجاد جذابیت و انحناهای زیبا و طبیعی در صورت است.

لیزر لیپولیز

88

لیزر لیپولیز یکی از امن‌ترین، مؤثرترین و راحت‌ترین روش ها برای درمان چاقی صورت و گردن می‌باشد. این عمل در مطب پزشک انجام می‌شود و در آن اشعه لیزر به قسمت‌های مشخصی در پایین صورت و گردن تابانده شده و همزمان با فرم‌دهی به صورت به مایع کردن چربی‌ها پرداخته می‌شود. چربی‌های هدف قرار گرفته از صورت خارج شده و در نتیجه با رفع چاقی صورت صورتی فرم گرفته و سفت حاصل می‌شود. شکاف‌هایی که در این روش ایجاد می‌شود بسیار کوچک بوده و با چند بخیه در انتهای درمان بسته می‌شوند. بهبودی در این روش بسیار سریع بوده و زمان بستری به طور چشمگیری کوتاه می‌باشد. بیماران می‌توانند پس از گذشت چند روز به محل کار و فعالیت‌های روزمره خود بازگردند.

مزوتراپی

tt

در روش مزوتراپی با استفاده از تزریق‌های کوچک ولی متعدد به شکستن بافت‌های چربی در مناطق دارای مشکل پرداخته می‌شود. مایعی که در این روش تزریق می‌شود ترکیبی از چندین ویتامین و مواد دارویی است که جهت شکستن بافت‌های چربی تهیه شده است. این روش درمانی، جهت به حداقل رساندن چربی‌های رسوب شده در گردن و گونه‌ها مناسب است. انجام این شیوه بسته به اندازه ناحیه‌ای که مورد درمان قرار می‌گیرد بین 35 تا 45 دقیقه طول می‌کشد. جهت رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز است یک دوره کامل درمان طی شود.

رادیوفرکانسی (RF)

h

در این روش جوان‌سازی از فرکانس‌های رادیویی که بر مبنای امواج رادیویی در فرکانس‌های معینی هستند و توسط بافت‌های چربی صورت جذب می‌شوند، استفاده می‌شود. جذب شدن امواج رادیویی توسط بافت‌های چربی باعث ایجاد حرارت و همچنین تغییر ساختار مولکولی چربی‌ها می‌شود. در این روش درمانی یک الکترود بر روی پوست صورت گذاشته می‌شود و به آن جریانی با فرکانس مناسب داده می‌شود. انرژی رادیوفرکوئنسی باعث شکسته شدن چربی‌ها و سفت شدن پوست به طور همزمان می‌شود. فرم‌دهی صورت در روش رادیوفرکانسی کاملاً بدون درد بوده و ممکن است شما فقط قدری احساس گرما و یا داغی در محل مورد درمان داشته باشید. انرژی آزاد شده از طریق رادیو فرکانس‌ها، باعث شکسته شدن چربی‌ها می‌شود و این چربی‌ها توسط بدن می‌توانند تغییر شکل دهند. این روش، روشی کاملاً غیرتهاجمی بوده و بین 30 تا 40 دقیقه طول می‌کشد. این روش، روشی کاملاً امن بوده و بیمار نیاز به بستری شدن ندارد.

تزریق بوتاکس

dd

عضله‌های ماستر، دو ماهیچه در دو طرف گوشه فک است. آن‌ها به عضلات مخصوص جویدن کمک می‌کند یا به عبارتی این ماهیچه‌ها به شما کمک می‌کند که بتوانید غذاها را بجوید. عرض قسمت پایینی صورت شما به ضخامت این ماهیچه وابسته است.بوتاکس به ماهیچه‌های ماستر در دو طرف صورت تزریق می‌شود و جهت کوچک کردن فک، در چندین نقطه ماهیچه پخش می‌شود. این روش در صورت‌های لاغرتر با استخوان گونه بزرگ و صورت متناسب بهتر جواب می‌دهد. در این روش نیازی به بستری شدن نیست و نتیجه درمان بعد از 2 تا 8 هفته برای بیمار قابل‌ مشاهده خواهد بود.

اولتراسوند

ss

این روش درمانی از فرکانس‌های اولتراسوند جهت شکستن بافت‌های چربی در صورت و گردن بیمار استفاده می‌کند. این روش درمانی بخصوص برای چربی‌های سرسخت و سفت شده مناسب است. در حین عمل شما بر روی تخت دراز کشیده و متخصص یک وسیله دستی را بر روی صورت شما در نواحی تحت درمان حرکت می‌دهد. پرتوهای اولتراسوند بدون آسیب رساندن به عصب‌ها و رگ‌های خونی، جذب پوست شده و سلول‌های چربی را می‌شکند. ممکن است در حین عمل احساس کنید پوستتان کمی داغ شده و یا احساس ناراحتی در آن ناحیه کنید، اما در این روش هیچ دردی وجود ندارد و نیازی به بستری شدن نیست. به‌ندرت ممکن است کمی کبودی در محل تحت درمان دیده شود. هر جلسه این درمان معمولاً بین 45 تا 90 دقیقه طول می‌کشد و جهت رسیدن به نتیجه مطلوب باید دوره درمان را به طور کامل طی کنید.

تخلیه چربی دهانی

i

انجام روش تخلیه چربی دهانی از آغاز تا پایان حدود یک ساعت طول می‌کشد. در این روش یک عمل سرپایی بر روی بیمار انجام می‌شود. با توجه به وضعیت بدنی بیمار و وسعت عمل، انجام این روش می‌تواند به وسیله بی‌حسی موضعی و یا بی‌هوشی کامل صورت پذیرد. در ابتدا پزشک یک شکاف کوچک 2 تا 4 سانتیمتری بین گونه و لثه، نزدیک دندان آسیاب دوم ایجاد می‌کند. از بین این شکاف، پزشک با دقت فراوان مقادیر مناسب چربی را جهت لاغر کردن گونه‌ها و دادن انحنای مناسب به آن خارج می‌کند. سپس از بخیه‌های قابل جذب جهت دوختن شکاف استفاده می‌شود.

هزینه


هزینه رفع چاقی صورت به روشی که جهت درمان انتخاب می‌شود، تعداد جلسات موردنیاز جهت تکمیل درمان، میزان معالجه، دستمزد پزشک، نوع بی‌هوشی و محل جغرافیایی و یا روش های چاق کردن صورت بستگی دارد.به این پست امتیاز دهید.
Rate this post