سوالات رایج کاشت ابرو: تمام نکات درباره روند کاشت ابرو

 

هنگامی که در آینه به صورت خود نگاه می‌کنیم، زیبایی ابروها به ندرت از چشمانمان پنهان می‌ماند. ابروها چهره‌ای انسانی و خاص به ما می‌دهند، اما بسیاری از ما فقط وقتی متوجه اهمیت ابروها می‌شویم که این کمان‌های زیبا را در اثر کندن بیش از حد یا ابتلا به بیماری‌ها از دست بدهیم یا تصادفاً بخشی از ابرو را بتراشیم. کاشت ابرو، روشی پیشرفته برای ترمیم ابروها است و یک روش دائمی برای بازیابی یا شکل دادن به ابروها محسوب می‌شود.

در صورت علاقه به کاشت ابرو و تمایل به اطلاعات بیشتر در این زمینه، ما در ادامه با شما همراه خواهیم بود.

شایعترین علل ریزش ابرو چیست؟ 


عوامل مختلفی باعث ریزش یا کم‌پشت شدن ابروها می‌شوند. کندن بیش از حد ابروها برای حالت دادن به آن‌ها یا وقوع سوانح و اتفاقاتی مانند آسیب‌های فیزیکی و شیمیایی، می‌تواند منجر به ریزش ابرو شود. همچنین ابتلا به بعضی بیماری‌ها نیز ممکن است باعث ریزش ابروها شود. علاوه بر این، بالا رفتن سن نیز می‌تواند عاملی برای کم‌پشت شدن ابروها باشد؛ زیرا ابروها به مرور زمان کم‌پشت می‌شوند و در نهایت شکل و حجم آن‌ها تغییر می‌کند.

چه افرادی متقاضی ایدهآل کاشت ابرو هستند؟ 


تمام افرادی که از ریزش ابروهایشان ناراحت هستند، می‌توانند متقاضی عمل کاشت ابرو باشند. متقاضیان کاشت ابرو باید از سلامت جسمی عمومی مناسبی برخوردار باشند و دچار مشکلات لخته شدن خون و خونریزی نباشند.

آیا کاشت ابرو روشی دائمی است؟


آیا کاشت ابرو روشی دائمی است-min

بله، جراحی کاشت ابرو روشی دائمی برای رفع مشکل ریزش ابرو است. ابروهای کاشته شده مانند ابروهای طبیعی رشد می‌کنند، در نهایت می‌ریزند و دوباره می‌رویند.

موهای پیوندی لازم برای کاشت ابرو از کجا گرفته میشود؟


اگر ابروها ناقص یا پرپشتی کمی داشته باشند، متخصصان از موهای دیگر ناحیه‌های بدن برای کاشت ابرو استفاده می‌کنند. برای کاشت ابروهای خانم‌ها، موهای لازم معمولاً از نواحیی مانند پشت گوش یا بالای ران گرفته می‌شود. به دلیل ظرافت بیشتر موها در این نواحی، نتیجه‌ی نهایی به شکل طبیعی‌تری برای ابروهای خانمانه ایجاد می‌شود. اما برای کاشت ابروهای آقایان، متخصصان ناحیه اهدا را با توجه به ضخامت و زبرتر بودن ابروهای مردانه بیمار انتخاب می‌کنند. به طور کلی، موهای ابروهای مردانه معمولاً ضخیم‌تر و زبرتر از موهای زنانه هستند.

چند گرفت برای کاشت ابرو لازم است؟


کاشت کل ابرو غالباً به 50 ـ 100 گرفت مو یا حتی بیشتر نیاز دارد. تعداد گرفت‌های لازم برای تمام بیماران یکسان نیست و با توجه به ارزیابی قبل از جراحی تعیین می‌شود.

کاشت ابرو کجا انجام میشود؟


یکی از مزایای جراحی کاشت ابرو سرپایی بودن این عمل است.

نحوه کاشت ابرو چگونه است؟


نحوه کاشت ابرو چگونه است-min

روش کاشت ابرو با استفاده از تکنیک استخراج واحد فولیکولی (FUE)، یکی از روش‌های پیشرفته و موثر برای جایگزینی موهای ریخته شده ابرو و خلق ابرویی زیبا و خوش‌فرم است.

در این روش، هر واحد فولیکولی (FU) یک به یک با استفاده از وسیله‌ای مخصوص از پشت سر گرفته می‌شود. سپس واحد فولیکولی آماده‌سازی شده در بخش تعیین شده ابرو کاشته می‌شود. موهای جدید از واحد فولیکولی کاشته شده می‌روید تا ابروی جدیدی با شکل و طول دلخواه به دست بیاید. این ابرو با ابروی طبیعی بیمار همخوانی دارد و موهای کاشته شده از موهای خود ابرو قابل تشخیص نخواهد بود.

برای انجام این روش، متخصص کاشت ابرو باید مهارت بالایی داشته باشد تا بتواند موهای پیوندی را دقیقاً در برش‌های ظریف ایجاد شده قرار دهد تا نتیجه نهایی شبیه به رشد طبیعی ابروها باشد، حداقل جای زخم باقی بماند و هیچ آسیبی به موهای موجود وارد نشود. متخصص کاشت ابرو حدود 150 تا 350 گرفت مو را در هر ابرو قرار می‌دهد؛ تعداد گرفت‌ها به میزان ابروهای فعلی بیمار و پرپشتی و طول دلخواه ابرو بستگی دارد.

  • عمل استخراج گرفت: موهای اهدایی به دقت جمع‌آوری می‌شود و متخصص حین استخراج گرفت‌ها مراقب است که آسیبی به رگ‌ها و عصب‌ها نزند و در عین حال بازدهی فرآیند استخراج را به حداکثر برساند. همچنین جراح نقاط استخراج مو از ناحیه اهدا را به دقت می‌بندد تا ناراحتی بیمار به حداقل برسد و فرآیند التیام تسهیل شود.
  • ایجاد نقاط دریافت کننده: متخصص هنگام انتخاب نقاط دریافت کننده گرفت به زاویه، جهت و الگوی رشد ابروها توجه می‌کند تا طبیعی‌ترین نتیجه ممکن خلق شود.
  • جایگذاری گرفت مو: متخصص تمام گرفت‌های مو را در نقاط تعیین شده به گونه‌ای قرار می‌دهد که بیش از حد عمیق یا بالا نباشد تا آسیبی حین کاشت ابرو ایجاد نشود.

عمل کاشت ابرو چقدر طول میکشد؟


مدت زمان جراحی کاشت ابرو به گستردگی عمل بستگی دارد. کاشت هر ابرو معمولاً 5 ـ 6 ساعت زمان می‌برد.

دوران بهبود کاشت ابرو چقدر طول میکشد؟


چون در این عمل از ابزار ظریفی استفاده می‌شود و کاشت ابرو به روش‌های کم‌تهاجمی انجام می‌شود، بعد از گذشت 48 ساعت می‌توانید فعالیت‌های روزمره‌تان را از سر بگیرید، البته به شرطی که فعالیت‌های بدنی سنگین یا ورزش‌های تماسی جزء آنها نباشد.

کاشت ابرو با چه عوارض جانبی و خطرهای احتمالی همراه است؟


 

خطرات احتمالی گزارش شده برای کاشت ابرو بسیار جزئی است. ممکن است نتیجه نهایی رضایتبخش نباشد، برای مثال مو در جهت نامناسب رشد کرده باشد. در چنین حالتی می‌توان موهای کاشته شده را به گونه‌ای حالت داد که شبیه به موهای اطراف بشود.

نتیجه نهایی کاشت ابرو بعد از چه مدت مشخص میشود؟


رشد محسوس ابروهای کاشته شده 4 ـ 6 ماه بعد از جراحی شروع می‌شود. از ریزش ابروهای کاشته شده ظرف 3 ـ 5 هفته بعد از جراحی نگران نشوید، چون این اتفاق فرآیندی طبیعی است و موها پس از دو ماه دوباره خواهد رویید. انتظار می‌رود که نتایج نهایی بعد از گذشت ده ماه قابل مشاهده باشد و پوشش و رشد کامل ابروها در این مدت به دست آمده باشد.

کاشت ابرو به چه آمادگیهایی نیاز دارد؟


اولین کاری که باید انجام بدهید، مشورت با متخصص است. متخصص چند عکس الگو را به شما نشان می‌دهد تا درباره شکل و اندازه ابروهای جدیدتان تصمیم بگیرید.

آیا عمل کاشت ابرو دردناک است؟


برای این که بیماران در طول عل کاشت ابرو کاملاً راحت باشند، عمل تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. همچنین بیماران می‌توانند والیوم و مسکن قبل از عمل مصرف کنند.

چه اتفاقاتی بعد از کاشت ابرو رخ میدهد؟


بهترین مزیت جراحی کاشت ابرو، سرپایی بودن آن است. ورم، پوسته پوسته شدن و خونریزی خفیف از عوارض شایع بعد از جراحی کاشت ابرو محسوب می‌شود. این علائم ظرف چهار تا پنج روز از بین می‌رود. موهای کاشته شده پس از مدتی می‌ریزد، این ریزش اصلاً نگران کننده نیست، چون فولیکول‌ها محکم در جای خود قرار دارند و موهای جدید ظرف یکی دو ماه دوباره رشد خواهد کرد.

چطور باید از ابروهای جدیدم مراقبت کنم؟


ابروهای جدید دائمی هستند و مانند ابروهای طبیعی به اصلاح نیاز دارند و می‌توانید به دلخواه خود از بند، تیغ یا موچین برای حالت دادن به ابروهایتان استفاده کنید.

آیا میتوان شکل ابروها را نیز با انجام عمل کاشت ابرو اصلاح کرد؟


بله، اگر ابروهایتان در اثر ابتلا به بیماری کم‌پشت شده یا صرفاً از فرم ابروهایتان راضی نیستید، می‌توانید این روش دائمی و موثر را برای خلق ابروهایی زیبا و خوش‌فرم انتخاب کنید.

چطور از مناسب بودن شرایط خود برای عمل کاشت ابرو مطلع شوم؟


عمل کاشت ابرو شرط خاصی ندارد و تمام افرادی که از وضعیت فعلی ابروهایشان راضی نیستند، می‌توانند عمل کاشت ابرو را انجام بدهند. بنابراین اگر قصد انجام این عمل را دارید، می‌توانید با متخصص درباره بهترین روش کاشت و ترمیم ابرو مشورت کنید.

آقایان هم میتوانند عمل کاشت ابرو را انجام بدهند؟


بله، هم آقایان و هم خانم‌ها می‌توانند از مزایای جراحی کاشت ابرو بهره بگیرند.

متخصص چگونه شکل ابروها را قبل از عمل تعیین میکند؟


متخصص تصویر دیجیتالی را از نتیجه عمل در جلسه مشاوره به بیمار نشان می‌دهد. همچنین شکل جدید ابروها قبل از جراحی با ماژیک مخصوص روی چهره بیمار کشیده می‌شود.

مراقبتهای بعد از عمل کاشت ابرو شامل چه توصیههایی میشود؟


بعد از عمل نباید در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرید و از پمادی که پزشک برایتان تجویز کرده است، طبق دستور استفاده کنید.

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟


 

هزینه کاشت ابرو به تعداد گرفت‌های لازم بستگی دارد.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی