سوالات متداول لیزر موهای زائد: تعداد جلسات لازم، هزینه و مراقبت ها

 

لیزر موهای زائد یک روش پزشکی است که از آن برای از بین بردن موهای ناخواسته از لیزر که یک پرتوی نور پالسی شدید نور است، استفاده می‌کند. رنگدانه موجود در فولیکول‌ها نور را جذب می‌کند و موها را از بین می‌برد. اگرچه لیزر موهای زائد باعث کاهش موهای زائد می‌شود ، اما از بین بردن دائمی موها را تضمین نمی‌کند.

لیزر موهای زائد برای همه نوع پوستی بی‌خطر است. فناوری تأیید شده لیزر توسط FDA به گونه‌ای طراحی شده است که با خیال راحت از طریق پوست نفوذ کند و فقط ملانین را در فولیکول‌های مو هدف قرار دهد بدون اینکه به بافت‌های پوست اطراف کوچک‌ترین آسیبی برساند.

سوالات رایج لیزر موهای زائد


آیا کاندیدای لیزر موهای زائد هستم؟ 

 جواب این سوال برای اکثر افراد مثبت است! پزشکان هم آقایان و هم خانم‌ها با هر نوع پوست را معالجه می‌کنند. لیزرها به رنگدانه موجود در مو جذب می‌شوند. این بدان معنی است که اگر موهای سفید، بلوند یا نازک پرزی  دارید، درمان بی‌اثر خواهد بود. بهترین نتیجه را افرادی که دارای موهای تیره و پوست روشن هستند مشاهده می‌کنند. با این حال، این فناوری پیشرفته برای ارائه درمان‌های بی‌خطر و موثر برای انواع پوست طراحی شده است و این امکان را فراهم می‌کند که یک روش درمانی مناسب برای رسیدن به بهترین نتیجه را داشته باشید. توصیه می‌شود در مورد انتظارات درمان و هرگونه تناقض احتمالی در روش‌های لیزر موهای زائد بحث کنید.

چگونه باید برای لیزر موهای زائد آماده شوم؟ 

بعد از گرفتن تصمیم برای شروع لیزر موهای زائد، باید شش هفته قبل از اولین جلسه لیزر موهای زائد خود از کندن، اپیلاسیون، و استفاده از موچین، نخ، یا کرم‌های موبر خودداری کنید. ریشه موها هنگام کندن با موچین، نخ یا اپیلاسیون موقتاً برداشته می‌شوند. از آنجا که لیزر ریشه مو را هدف قرار می‌دهد، کندن، کشیدن، نخ یا اپیلاسیون قبل از شروع درمان، درمان با لیزر را ناکارآمد می‌کند. فقط کافی است منطقه موردنظر برای درمان را شیو کنید. علاوه بر این، شما باید تقریباً یک ماه قبل از هرگونه درمان با لیزر از قرار گرفتن در معرض آفتاب، سولاریوم و کرم‌های برنزه خودداری کنید و در طول دوره درمان‌های باقی مانده و حداقل شش هفته پس از آن از این موارد خودداری کنید. اگر ناحیه تحت درمان بدون کرم ضد آفتاب در معرض آفتاب قرار بگیرد، ممکن است باعث هایپرپیگمنتیشن (ایجاد لکه‌های پوستی) در فرد شود.

چند جلسه درمان لازم است؟ هر جلسه چقدر طول می‌کشد؟ 

به طور معمول، برای رسیدن به نتیجه مطلوب و حذف موهای زائد به مدت طولانی‌تر، انجام چندین جلسه درمانی موردنیاز است. بیشتر بیماران بعد از حدود سه تا شش جلسه ریزش موی نیمه دائمی دارند. برای رسیدن به نتایج بهینه، شش تا نه جلسه با فواصل تقریبی شش تا هشت هفته بین جلسات توصیه می‌شود.

هر پالس لیزر کسری از ثانیه طول می‌کشد و می‌تواند روی موهای زیادی به طور همزمان تاثیر بگذارد. لیزر در یک چهارم ثانیه می‌تواند یک ناحیه از پوست با اندازه متوسط را درمان کند. مناطق کوچک مانند بالای لب در کمتر از یک دقیقه قابل درمان هستند و مناطق بزرگی مانند کمر یا پاها تا یک ساعت طول می‌کشد.

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟-min

بیشتر لیزرهای رفع مو مجهز به دستگاه خنک کننده هستند که به کاهش ناراحتی در حین درمان کمک می‌کند و همچنین لایه رویی پوست را از گرما محافظت می‌کند. با این حال، میزان ناراحتی بستگی به منطقه تحت درمان، بافت مو و نوع پوست دارد. پوست‌های تیره نسبت به لیزر حساس‌تر هستند زیرا رنگدانه بیشتری دارند. علاوه بر این، بیمارانی که دارای موهای تیره و ضخیمی هستند سطح ناراحتی بالاتری را تجربه می‌کنند. بعد از هر جلسه درمانی، موها نازک‌تر می‌شوند و هر درد یا ناراحتی باید در نهایت فروکش کند.

بعد از درمان چه انتظاری باید داشته باشم؟

بعد از درمان ممکن است ناراحتی‌هایی مانند قرمزی و تورم را تجربه کنید. با این حال، درد را می‌توان با مرطوب کننده یا با استفاده از یخ در ناحیه درمان شده تسکین داد. موهای درمان شده با لیزر تقریباً در طول دو یا سه هفته (گاهی اوقات زودتر) به صورت لکه سیاه ظاهر می‌شوند یا بیرون می‌آیند و ممکن است قبل از ریزش  تیره و ضخیم‌تر به نظر برسند.

عوارض جانبی احتمالی:

  • ناراحتی‌هایی مانند قرمزی و تورم ممکن است بعد از درمان ظاهر شود. توصیه می‌شود به مدت دو تا سه روز از شنا، ورزش و فعالیت شدید خودداری کنید.
  • از مالش دادن، خاراندن، و کندن منطقه تحت درمان خودداری کنید. اگر منطقه تحت درمان حساس شده یا علائمی از عفونت مانند چرک یا حساسیت به لمس نشان داد، یا اگر تب دارید، سریعاً با مطب تماس بگیرید.
  • از خراشیدن یا ساییدن مناطق درمان شده خودداری کنید. این کار ممکن است باعث پوسته پوسته شدن / ضخیم شدن پوست و ایجاد زخم روی پوست‌های حساس شود.
  • از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید تا از تولید رنگدانه در آن جلوگیری شود. از محصولات ضد آفتاب با حداقل SPF30 استفاده کنید.

آیا دوره نقاهت بعد از درمان با لیزر طولانی است؟

لیزر موهای زائد بسیار سریع انجام می‌شود. از یک اندازه پیشرو در صنعت استفاده می‌کند تا نواحی بزرگی مانند کمر یا پاها را در حداقل 4 دقیقه درمان کند. بسته به اینکه می‌خواهید چه قسمت‌هایی از بدنتان تحت درمان با لیزر قرار بگیرد، یک جلسه برای لیزر تمام بدن تا 30 دقیقه طول می‌کشد. این روش نیازی به استراحت ندارد، بنابراین می‌توانید بلافاصله در زمان استراحت برای ناهار وارد مطب شوید و سریعاً به سر کار یا فعالیت‌های دیگر خود برگردید.

کدام نواحی بدن را می‌توان با لیزر درمان کرد؟ 

کدام نواحی بدن را می_توان با لیزر درمان کرد؟

لیزر موهای زائد می‌تواند تمام قسمت‌های بدن اعم از بزرگ و کوچک را درمان کند. از سری‌های کوچک و بزرگ قابل تعویض برای درمان موثر و دقیق در هر دو ناحیه کوچک مانند بالای لب و قسمت‌های بزرگی مانند پاها یا کمر استفاده می‌کنند.

چه زمانی نتیجه درمان قابل مشاهده است ؟ 

نتایج متفاوت است اما اکثر مشتری‌ها تقریباً بلافاصله کاهش موقت در رشد مو را مشاهده می‌کنند. قبل از جلسه بعدی، یک چرخه جدید رشد مو فعال می‌شود و رشد مو دوباره مشاهده می‌شود. بعد از جلسه سوم، بیشتر مراجعان از کاهش چشمگیر رشد کلی مو خبر می‌دهند.

آیا هنوز هم باید اصلاح کنم؟ 

بیشتر مراجعین گزارش می‌دهند که دیگر مجبور نیستند بعد از اتمام درمان با لیزر، موهای زائد خود را اصلاح کنند و یا اینکه فقط قبل از هر جلسه یک بار اصلاح می‌کنند.

به چند جلسه درمان نیاز دارم؟ 

موها در نواحی مختلف بدن با سرعت‌های مختلفی رشد می‌کنند. با توجه به این نکته، جلسات درمانی برای موهای صورت را می‌توان حداقل هر 6 هفته یکبار تنظیم کرد در حالی که درمان مناطقی مانند بیکینی، زیر بغل و ساق پا کمی آهسته‌تر پیش می‌رود و هر 9 تا 12 هفته باید تحت درمان قرار بگیرند. بسیار مهم است که برای درمان موهای زائد خود طبق برنامه پیش بروید. اگر بین جلسات فاصله زیادی بیفتد، چرخه رشد ممکن است از دست رفته و نتیجه نهایی به خطر بیفتد.

آیا نتایج درمان موهای زائد با لیزر دائمی است؟

نتایج دائمی است! یک استثناء در مورد موهای صورت برای خانم‌هایی است که مشکلات هورمونی دارند. پزشکان بعد از 5-7 جلسه برای اکثر مراجعین نتایج بسیار خوبی را در محدوده بهبودی 80-90٪ مشاهده می‌کنند و در صورت لزوم به درمان ادامه می‌دهند. در مورد سایر مناطق، درمان پس از اتمام دوره، با 90-95٪ کاهش مو به صورت دائمی انجام می‌شود.

هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟

پزشکان هزینه‌های مربوط به هر جلسه را در درجه اول بر اساس اندازه منطقه مورد نظر تعیین می‌کنند. برای اطلاعات دقیق‌تر، صفحه قیمت‌گذاری پزشک خود را بررسی کنید. بسته‌های درمانی برای بیمارانی که مایل به استفاده از آن و صرفه‌جویی بیشتر هستند، و همچنین تخفیف‌های فصلی و تبلیغاتی نیز در دسترس هستند که می‌توان از آن طریق هزینه کم‌تری برای هر جلسه پرداخت.

آخرین مقالات

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی