عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی و عقابی(رفع قوز بینی)

zibaee-minبینی عقابی و استخوانی اصطلاحی است که برای تشریح یک بینی قلاب شکل در ناحیه نزدیک سر بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه می‌توان از عمل جراحی رینوپلاستی به عنوان یک جراحی زیبایی برای ایجاد تغییر در ساختار، ظاهر و شکل بینی استفاده کرده و در صورت نیاز بطور همزمان سیستم تنفسی فرد، جریان هوا و عملکرد بینی را بهبود بخشید. در نتیجه رینوپلاستی می‌تواند برای هر دوی اهداف زیبایی و ساختاری برای افراد مورد استفاده قرار گیرد.جراحی عمل بینی عقابی می‌تواند ظاهر عقابی یا استخوانی بینی را با کوچک کردن سر بینی اصلاح کند. علاوه بر این اصلاح قوز بینی یکی از کاربردهای اصلی  جراحی زیبایی بینی است که از اثربخش‌ترین عمل‌های جراحی انجام شده در این حوزه است.

در صورت ناراحت بودن از ظاهر بینی و تاثیرگذاری این وضعیت بر اعتماد به نفس خود، می‌توانید از عمل رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی برای رفع مشکل استفاده کنید. متخصصین کلینیک زیبایی رازی می‌توانند با بررسی شرایط و ساختار بینی مشاوره لازم را به شما ارائه کرده و روش مناسب برای رفع مشکل را به شما پیشنهاد کنند.

به این ترتیب از عمل جراحی بینی استخوانی، بینی عقابی، و قوز بینی برای اصلاح ظاهر بینی و افزایش توازن و هماهنگی آن با سایر اجزای صورت در جهت بهبود اعتماد به نفس استفاده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره برای بینی استخوانی و قوزدار یا رزرو نوبت با شماره‌های 02188334029 – 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

[dopts id=”6″]

عمل جراحی زیبایی بینی چیست؟


bini5-min

امروزه، جراحی زیبایی بینی استخوانی به عنوان یک روش برای اصلاح مشکلات ظاهری در ناحیه بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این جراحی می‌تواند مشکلاتی همچون رفع قوز بینی، اصلاح بینی عقابی و همچنین اصلاح برآمدگی استخوانی بینی را بهبود بخشد. شرایط ظاهری بینی در بسیاری از موارد ناشی از عوامل ارثی و وضعیت غضروفی بخش‌های مختلف بینی، مانند پل بینی، است. برآمدگی یا قوز بینی ممکن است ناشی از رشد بیش از حد بافت ترمیمی پس از آسیب‌دیدگی یا شکستن بینی باشد. این مشکل می‌تواند باعث ظاهر برجسته یا اندازه غیر عادی بینی شود.

جراحی زیبایی بینی می‌تواند به رفع مشکلات بینی عقابی از طریق ایجاد ظاهر بینی صاف و مناسب کمک کند و احساس مناسبی از نظر ساختار استخوانی بینی ایجاد کرده و برآمدگی آن را اصلاح کند. در این نوع جراحی، سر بینی به سمت بالا هدایت می‌شود تا ظاهر بهتری برای صورت ایجاد شود و توازن و هماهنگی بین بینی و سایر اجزای صورت برقرار شود.

افراد مناسب جراحی زیبایی بینی


افرادی که به دنبال بهبود ظاهر بینی خود هستند و انتظارات واقع‌بینانه از نتایج رینوپلاستی دارند، بهترین انتخاب برای این جراحی هستند. اگر فیزیکی سالم و روحیه خوبی دارند و از عواقب و خطرات احتمالی عمل جراحی آگاهند و همچنین توانایی ترک سیگار را برای مدت زمان مشخص دارند، احتمالاً می‌توانند از این درمان بهره‌مند شوند. همچنین سن فرد نیز یکی از ملاحظات مهم در این ارتباط است و برخی جراحان ترجیح می‌دهند برای افراد نوجوان، تا زمان تکمیل فرآیند رشد بینی، از این جراحی پرهیز کنند. در نهایت، موقعیت اجتماعی و شرایط احساسی فرد نیز باید مورد توجه قرار گیرد و اطمینان حاصل شود که تصمیم‌گیری درباره این درمان توسط فرد خود انجام شده و تحت تأثیر دیگران نبوده است.

مزایای جراحی زیبایی بینی


مزایای عمل جراحی رینوپلاستی به شرح زیر هستند:

  • دستیابی به تقارن بهتر در ناحیه صورت
  • ظاهر بهتر بینی
  • بهبود کیفیت زندگی
  • افزایش اعتماد به نفس

جلسه مشاوره رینوپلاستی


در جلسه مشاوره، معاینات فیزیکی بر روی بیمار انجام می‌شود تا به این ترتیب بتوان از عدم وجود هر گونه مشکلات درمانی یا سایر مشکلاتی که می‌تواند مانع از این جراحی شود، اطمینان حاصل گردد. در طول این جلسه میزان انحراف تیغه بینی با توجه به اندازه ساختار استخوانی آن مورد بررسی قرار می‌گیرد. بررسی‌های انجام شده در این جلسه و آزمایش‌های انجام شده بر روی بیمار می‌تواند علت ایجاد مشکل وی را مشخص کند. در اکثر موارد برآمدگی یا قوز بینی در نتیجه بزرگ شدن استخوان بینی و تیغه پشتی آن ایجاد می‌شود. به هر حال، در سایر موارد، قوز بینی می‌تواند با رشد نامناسب سر بینی ارتباط داشته باشد. در این شرایط لازم است به وضعیت سر بینی توجه شده و در هنگام معاینه به این شرایط بی‌توجهی نشود.

جراحی زیبایی بینی استخوانی و قوزدار


در جراحی بینی استخوانی، بیمار با بی‌هوشی عمومی در طول عمل جراحی خوابیده و درد و ناراحتی نخواهد کشید. تکنیک مورد استفاده برای این جراحی بر اساس مشکلات آناتومی بینی برای بیمار انتخاب می‌شود. در ابتدا، جراح با ایجاد شکاف در داخل یا خارج بینی، دسترسی به ساختار بینی را فراهم می‌کند. سپس با بررسی مقدار کافی ساختار آناتومی بینی، اصلاح برآمدگی بینی از طریق شکستن استخوان بینی برای باریک کردن آن و ایجاد ظاهر مناسب انجام می‌شود.

در این جراحی، اندازه سر بینی، برجستگی سر بینی و مشکلات ظاهری مانند برآمدگی ممکن است نیاز به اصلاح داشته باشند. پس از اصلاح برآمدگی و سر بینی، اندازه سر بینی نیز ممکن است کاهش یابد و تناسب سوراخ‌های بینی یا تیغه آن اصلاح شود تا مسیر عبور هوای مناسب فراهم شود. در بسیاری از موارد، جراح از پیوند استخوان یا بافت به منظور محافظت از مسیر هوای بینی در عمل جراحی استفاده می‌کند.

پس از جراحی زیبایی بینی


عمل جراحی زیبایی بینی برای اصلاح برآمدگی و قوز بینی، کاهش اندازه سر بینی، اصلاح ظاهر بینی استخوانی یا بهبود عملکرد آن معمولاً به حدود 90 دقیقه زمان برای تکمیل نیاز دارد. در این حالت پس از تکمیل درمان لازم است وضعیت بیمار برای چند ساعت اول تحت نظارت و کنترل قرار گیرد. در این زمان معمولاً از باند استریل داخل بینی به منظور حداقل کردن خطر خونریزی استفاده می‌شود. دستیابی به نتایج کامل پس از این درمان معمولاً به 6 تا 12 هفته زمان نیاز داشته و این شرایط در حالی است که فرآیند بهبود برای یک سال کامل ادامه پیدا می‌کند. توجه داشته باشید رعایت اقدامات مراقبتی پس از عمل جراحی زیبایی بینی از نقش با اهمیت در دستیابی به نتایج نهایی مورد انتظار برخوردار است.

بهبودی پس از رینوپلاستی


bini7-min

اکثر افراد نیاز به یک هفته مرخصی کامل پس از عمل جراحی زیبایی بینی دارند. در این شرایط باند استریل استفاده شده داخل بینی با گذشت حدود 3 روز از عمل جراحی از بینی خارج خواهد شد. معمولاً پس از عمل جراحی از یک قالب محافظ بر روی بینی برای حفاظت از استخوان شکسته شده و ساختارهای حساس و ظریف تا زمان ایجاد پایداری مناسب در آنها استفاده می‌شود. طول مدت استفاده از این قالب در حدود 7 روز بوده و پس از این مدت قالب از روی بینی برداشته می‌شود. پس از عمل جراحی بینی، بیمار با مقداری ورم و کبودی در ناحیه تحت درمان مواجه می‌شود، اما درد و ناراحتی بیمار پس از این درمان متوسط بوده و به سادگی با استفاده از داروهای مسکن قابل کنترل است. توجه داشته باشید ورم ایجاد شده در ناحیه سر بینی ممکن است برای مدت 5 ماه یا بیشتر باقی مانده و از بین نرود.

خطرات


خطرات عمل جراحی رینوپلاستی به شرح زیر هستند:

  • عدم تقارن بینی
  • خونریزی بیش از حد
  • مشکلات تنفسی

هزینه درمان


هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی، قوزدار و عقابی به شدت مشکل، هزینه بی‌هوشی، حق‌الزحمه جراح، و هزینه استفاده از تجهیزات بیمارستان بستگی دارد.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی