عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی و عقابی(رفع قوز بینی)

zibaee

بینی عقابی و استخوانی اصطلاحی است که برای تشریح یک بینی قلاب شکل در ناحیه نزدیک سر بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه می‌توان از عمل جراحی رینوپلاستی به عنوان یک جراحی زیبایی برای ایجاد تغییر در ساختار، ظاهر و شکل بینی استفاده کرده و در صورت نیاز بطور همزمان سیستم تنفسی فرد، جریان هوا و عملکرد بینی را بهبود بخشید. در نتیجه رینوپلاستی می‌تواند برای هر دوی اهداف زیبایی و ساختاری برای افراد مورد استفاده قرار گیرد.جراحی عمل بینی عقابی می‌تواند ظاهر عقابی یا استخوانی بینی را با کوچک کردن سر بینی اصلاح کند. علاوه بر این اصلاح قوز بینی یکی از کاربردهای اصلی  جراحی زیبایی بینی است که از اثربخش‌ترین عمل‌های جراحی انجام شده در این حوزه است.

در صورت ناراحت بودن از ظاهر بینی و تاثیرگذاری این وضعیت بر اعتماد به نفس خود، می‌توانید از عمل رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی برای رفع مشکل استفاده کنید. متخصصین کلینیک زیبایی رازی می‌توانند با بررسی شرایط و ساختار بینی مشاوره لازم را به شما ارائه کرده و روش مناسب برای رفع مشکل را به شما پیشنهاد کنند.

به این ترتیب از عمل جراحی بینی استخوانی، بینی عقابی، و قوز بینی برای اصلاح ظاهر بینی و افزایش توازن و هماهنگی آن با سایر اجزای صورت در جهت بهبود اعتماد به نفس استفاده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره برای بینی استخوانی و قوزدار یا رزرو نوبت با شماره‌های 02188334029 - 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

عمل جراحی زیبایی بینی چیست؟


bini5

امروزه از عمل زیبایی بینی استخوانی برای اصلاح مشکلات ظاهری در ناحیه بینی همچون رفع قوز بینی، اصلاح بینی عقابی و نیز استخوانی استفاده می‌شود. شرایط ظاهری بینی در بسیاری از موارد در نتیجه عوامل ارثی و نیز وضعیت غضروفی بخش‌های مختلف بینی (مثل پل بینی) ایجاد می‌شود. گاهی اوقات، برآمدگی یا قوز بینی می‌تواند به خاطر رشد بیش از حد بافت ترمیمی پس از آسیب‌دیدگی یا شکستن بینی ایجاد شود. به این ترتیب ممکن است ظاهر بینی فرد بسیار برجسته به نظر رسیده یا در مقایسه با سایر افراد اندازه غیر عادی داشته باشد.

از طرف دیگر عمل جراحی زیبایی بینی می‌تواند به رفع مشکل بینی عقابی از طریق ایجاد ظاهر بینی صاف و مناسب کمک کرده، احساس مناسب برای فرد از نظر ساختار استخوانی بینی ایجاد نموده و باعث اصلاح برآمدگی آن شود. در این عمل جراحی معمولاً سر بینی به سمت بالا هدایت می‌شود تا به این ترتیب ظاهر بهتر برای صورت فرد از طریق ایجاد توازن و هماهنگی بین بینی با سایر اجزای صورت ایجاد گردد.

افراد مناسب جراحی زیبایی بینی


بهترین اشخاص برای رینوپلاستی افرادی هستند که به دنبال بهبود ظاهر بینی خود بوده و انتظارات واقع‌بینانه از نتایج درمان خود داشته باشند. به این ترتیب در صورتی که از نظر فیزیکی سالم بوده و از سلامت روحی برخوردار هستید، انتظارات صحیح از نتایج درمان داشته و می‌توانید در صورت سیگاری بودن کشیدن سیگار را برای چند هفته ترک کنید، همچنین از خطرات و عوارض احتمالی این عمل جراحی به خوبی آگاه می‌باشید، احتمالاً شما فرد مناسبی برای استفاده از این درمان هستید. علاوه بر این سن فرد نیز ممکن است یکی از ملاحظات قابل توجه دیگر در این ارتباط باشد. به این ترتیب بسیاری از جراحان ترجیح می‌دهند برای افراد نوجوان از عمل جراحی رینوپلاستی تا زمان تکمیل شدن فرآیند رشد بینی استفاده نکنند. در این شرایط لازم است موقعیت اجتماعی و شرایط احساسی فرد نیز مورد توجه قرار گرفته و اطمینان حاصل شود تصمیم‌گیری درباره این درمان توسط خود فرد انجام شده و تحت تاثیر والدین، دوستان یا اطرافیان وی نمی‌باشد.

مزایای جراحی زیبایی بینی


مزایای عمل جراحی رینوپلاستی به شرح زیر هستند:

  • دستیابی به تقارن بهتر در ناحیه صورت
  • ظاهر بهتر بینی
  • بهبود کیفیت زندگی
  • افزایش اعتماد به نفس

جلسه مشاوره رینوپلاستی


در جلسه مشاوره، معاینات فیزیکی بر روی بیمار انجام می‌شود تا به این ترتیب بتوان از عدم وجود هر گونه مشکلات درمانی یا سایر مشکلاتی که می‌تواند مانع از این جراحی شود، اطمینان حاصل گردد. در طول این جلسه میزان انحراف تیغه بینی با توجه به اندازه ساختار استخوانی آن مورد بررسی قرار می‌گیرد. بررسی‌های انجام شده در این جلسه و آزمایش‌های انجام شده بر روی بیمار می‌تواند علت ایجاد مشکل وی را مشخص کند. در اکثر موارد برآمدگی یا قوز بینی در نتیجه بزرگ شدن استخوان بینی و تیغه پشتی آن ایجاد می‌شود. به هر حال، در سایر موارد، قوز بینی می‌تواند با رشد نامناسب سر بینی ارتباط داشته باشد. در این شرایط لازم است به وضعیت سر بینی توجه شده و در هنگام معاینه به این شرایط بی‌توجهی نشود.

جراحی زیبایی بینی استخوانی و قوزدار


در این حالت عمل جراحی با استفاده از بی‌هوشی عمومی بر روی بیمار انجام شده و به این ترتیب بیمار در طول جراحی بینی استخوانی  در حالت خواب قرار داشته و درد و ناراحتی احساس نخواهد کرد. تکنیک مورد استفاده برای این جراحی بر اساس مشکلات آناتومی بینی برای بیمار انتخاب می‌شود. معمولاً، اولین مرحله در طول جراحی رینوپلاستی ایجاد دسترسی به ساختار بینی از طریق ایجاد شکاف در داخل یا خارج بینی است. روش انتخاب شده به این منظور با توجه به شدت برآمدگی و مشکل بینی انتخاب می‌شود.

هنگامی که جراح به مقدار کافی ساختار آناتومی بینی را بررسی کرد، اصلاح برآمدگی بینی از طریق شکستن استخوان بینی برای باریک کردن استخوان به منظور رفع برآمدگی و ایجاد ظاهر مناسب انجام می‌شود. در این شرایط ممکن است نیاز به کاهش اندازه سر بینی، برجسته کردن سر بینی و یا رفع مشکلات ظاهری در این ناحیه وجود داشته باشد. در نهایت، پس از اینکه ظاهر برآمدگی و سر بینی اصلاح شد، ممکن است اندازه سر بینی کاهش یابد. به این منظور اغلب لازم است تناسب سوراخ‌های بینی یا تیغه آن اصلاح گردیده یا بخش از آن به منظور ایجاد مسیر عبور هوای مناسب برداشته شود. در بسیاری موارد جراح از پیوند استخوان یا بافت به منظور محافظت از مسیر هوای بینی در عمل جراحی رینوپلاستی استفاده می‌کند.

پس از جراحی زیبایی بینی


عمل جراحی زیبایی بینی برای اصلاح برآمدگی و قوز بینی، کاهش اندازه سر بینی، اصلاح ظاهر بینی استخوانی یا بهبود عملکرد آن معمولاً به حدود 90 دقیقه زمان برای تکمیل نیاز دارد. در این حالت پس از تکمیل درمان لازم است وضعیت بیمار برای چند ساعت اول تحت نظارت و کنترل قرار گیرد. در این زمان معمولاً از باند استریل داخل بینی به منظور حداقل کردن خطر خونریزی استفاده می‌شود. دستیابی به نتایج کامل پس از این درمان معمولاً به 6 تا 12 هفته زمان نیاز داشته و این شرایط در حالی است که فرآیند بهبود برای یک سال کامل ادامه پیدا می‌کند. توجه داشته باشید رعایت اقدامات مراقبتی پس از عمل جراحی زیبایی بینی از نقش با اهمیت در دستیابی به نتایج نهایی مورد انتظار برخوردار است.

بهبودی پس از رینوپلاستی


bini7

اکثر افراد نیاز به یک هفته مرخصی کامل پس از عمل جراحی زیبایی بینی دارند. در این شرایط باند استریل استفاده شده داخل بینی با گذشت حدود 3 روز از عمل جراحی از بینی خارج خواهد شد. معمولاً پس از عمل جراحی از یک قالب محافظ بر روی بینی برای حفاظت از استخوان شکسته شده و ساختارهای حساس و ظریف تا زمان ایجاد پایداری مناسب در آنها استفاده می‌شود. طول مدت استفاده از این قالب در حدود 7 روز بوده و پس از این مدت قالب از روی بینی برداشته می‌شود. پس از عمل جراحی بینی، بیمار با مقداری ورم و کبودی در ناحیه تحت درمان مواجه می‌شود، اما درد و ناراحتی بیمار پس از این درمان متوسط بوده و به سادگی با استفاده از داروهای مسکن قابل کنترل است. توجه داشته باشید ورم ایجاد شده در ناحیه سر بینی ممکن است برای مدت 5 ماه یا بیشتر باقی مانده و از بین نرود.

خطرات


خطرات عمل جراحی رینوپلاستی به شرح زیر هستند:

  • عدم تقارن بینی
  • خونریزی بیش از حد
  • مشکلات تنفسی

هزینه درمان


هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی، قوزدار و عقابی به شدت مشکل، هزینه بی‌هوشی، حق‌الزحمه جراح، و هزینه استفاده از تجهیزات بیمارستان بستگی دارد.به این پست امتیاز دهید.
Rate this post