عمل لیفت ابرو و پیشانی: تکنیک‌های جراحی زیبایی بالا کشیدن ابرو

عمل لیفت ابرو و پیشانی

داشتن پیشانی صاف و بدون چین و چروک معادل جوانی و سرزندگی است. متاسفانه در بسیاری افراد پیشانی اولین بخش صورت است که نشانه‌های پیری را نشان می‌دهد. خطوط اخم و شیارهای عمیق در قسمت پیشانی ممکن است در اوایل سی‌سالگی شروع به ظاهر شدن کنند. قرار گرفتن در معرض نور خورشید، جاذبه زمین و استرس می‌تواند منجر به از دست رفتن کشسانی پوست و چین افتادن آن شود. چین و چروک در پیشانی افراد به علت فعالیت بیش از حد عضلات صورت، اثر تجمعی سال‌ها اخم و جمع کردن صورت نیز ایجاد می‌شود که نتیجه آن ایجاد ظاهری خسته است با خواب و استراحت بهبود پیدا نمی‌کند.

مزایای لیفت ابرو


مزایای لیفت ابرو

استفاده از بوتاکس و ژل‌ یک راه حل عالی برای درمان چین و چروک پیشانی پیش از عمیق شدن و زیاد شدن آنها در پوست است. اما اگر پیش از استفاده از این روش‌ها پیشانی دچار چروک‌های زیادی شده باشد یا پوست شل شده باشد اثربخشی آنها کاهش پیدا می‌کند. لیفت ابرو یک روش غیرتهاجمی است که در آن با تغییر موقعیت بافت و عضله به ویژه در موارد افتادگی و شلی پوست پوست پیشانی کشیده می‌شود. عمل لیفت ابرو روشی است که ارزش امتحان کردن دارد و مزایای زیادی از جمله موارد زیر را شامل می‌شود:

 • ابروها را بالاتر برده و به این ترتیب باعث می‌شود فرد جوان‌تر، هشیارتر و شادتر به نظر برسد.
 • با تغییر موقعیت پوست بالای ابرو باعث کشیده شدن آن می‌شود.
 • باعث از بین رفتن افتادگی پلک می‌شود.
 • چین بین ابروها را از بین می‌برد.
 • باعث جمع شدن پوست پیشانی شده و به این ترتیب خط اخم و چروک‌های عمیق حذف می‌شوند.
 • انقباض عضلات پیشانی را از بین می‌برد.
 • نتیجه حاصل شده پس از یک مرتبه درمان تا 10 سال یا بیشتر دوام دارد.

آیا شما برای لیفت ابرو کاندید مناسبی هستید؟


کاندیدای مناسب برای لیفت ابرو

بیشتر افراد عمل لیفت ابرو را در اواخر سی سالگی تا  اوایل شصت سالگی انجام می‌دهند اگرچه در مواردی که وجود چربی یا پوست اضافی در امتداد خط‌الراس ابرو ارثی باشد ممکن است افراد در سنین پایین‌تری نیز زیر بار این عمل زیبایی بروند. افرادی که واجد شرایط زیر باشند می‌توانند عمل لیفت ابرو انجام دهند:

 • پوست بالای پلک‌های فوقانی حالت افتاده داشته باشد
 • در عرض پیشانی خطوط افقی عمیق ایجاد شده باشد
 • بین ابروها خطوط اخم عمودی ایجاد شده باشد
 • فرد همیشه عصبی، خسته یا مضطرب به نظر می‌رسد.
 • به خاطر افتادگی پوست، ابروها صاف یا افقی به نظر می‌رسند.
 • لبه بیرونی ابرو حالت افتاده دارد که نتیجه آن حالت غمگین صورت است.
 • فرد از لحاط سلامت روانی و فیزیکی در وضعیت خوبی قرار دارد.
 • فرد سیگار نمی‌کشد.
 • فرد انتظارات واقع‌گرایانه و درک درستی از این عمل زیبایی دارد.

شما همچنین می‌توانید این آزمایش ساده را برای مشخص کردن اینکه آیا لیفت ابرو برای شما مناسب است یا خیر انجام دهید. جلوی آینه بایستید و به آرامی پوست ابروی خود را بالا بکشید تا به موقعیت دلخواهتان برسد. اگر پوست زیادی در بالای پلک قرار بگیرد، عمل لیفت ابرو ممکن است برای فرد مناسب باشد.

سوالات خود را از دکتر بپرسید

آماده شدن برای عمل


تکنیک‌های لیفت ابرو

پیش از لیفت ابرو، جراح ممکن است برای فرد انجام چند تست پزشکی را  درخواست کند . این تست‌ها به منظور بررسی آمادگی بیمار برای جراحی و بررسی بیماری‌های زمینه‌ای و امکان تداخل آنها در روند جراحی انجام می‌شوند. همچنین از فرد خواسته می‌شود تا مصرف داروهای خاصی مانند آسپرین یا مکمل‌های گیاهی مانند مواردی که خاصیت ضدانعقادی دارند را متوقف کند. اگر سیگاری هستید توصیه می‌شود که حداقل چهار هفته پیش از عمل از کشیدن سیگار اجتناب کنید.

بسته به نوع ماده بیهوشی مورد استفاده، ممکن است از فرد خواسته شود که از شب قبل از عمل چیزی نخورد. همچنین به فرد گفته می‌شود روز عمل لباس‌های راحت بپوشد و هیچگونه زیورآلاتی همراه خود نداشته باشد. بیمار باید روزعمل تمیز بوده و از هیچگونه مواد آرایشی، لوسیون، خوشبوکننده و کرم استفاده نکند. لاک ناخن نداشته باشید زیرا می‌تواند با خوانش پالس‌اکسیمتر تداخل داشته باشد. پالس‌اکسیمتر دستگاهی است که میزان اشباع اکسیژن را در طی عمل اندازه‌گیری می‌کند. در نهایت، مطمئن شوید که فردی از دوستان و یا اعضای خانواده پس از عمل شما را با اتومبیل به منزل برمی‌گرداند.

تکنیک‌های لیفت ابرو


چهار تکنیک اصلی وجود دارد که در عمل لیفت ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرد: لیفت ابرو به کمک اندوسکوپی، برش گیجگاهی یا محدود لیفت ابرو ، لیفت ابرو با روش تاجی یا کرونال و لیفت ابروی تریکوفیتیک. این جراح پلاستیک است که با توجه به آناتومی صورت و سطحی که باید تصحیح شود تصمیم می‌گیرد که از کدام تکنیک استفاده کند.

دوره ریکاوری لیفت پیشانی


دوره ریکاوری لیفت پیشانی

زمانی که جراحی به پایان رسید پیشانی بانداژ شده و  برای به حداقل رساندن ورم و کبودی پیشانی به صورت شل با کمک یک بانداژ نرم پوشانده می‌شود. در برخی موارد ممکن است از یک مسیر تخلیه برای خروج هر نوع خون یا مایع اضافی استفاده شود که معمولا پس از یک یا دو روز برداشته می‌شود. بانداژ و بخیه‌ها در طول جلسات بعدی ملاقات برداشته می‌شوند. برای بیشتر بیماران بانداژ یک تا سه روز پس از عمل برداشته می‌شوند. بخیه‌ها هفت تا ده روز پس از جراحی کشیده می‌شوند. بسیار مهم است که بانداژ و محل برش خشک و تمیز باشد. به بیشتر بیماران پیش از اینکه به سر کار برگردند و فعالیت‌های طبیعی خود را از سر بگیرند توصیه می‌شود از فعالیت‌های شدید اجتناب کنند. جراح برای کمک به تسریع روند ترمیم و ریکاوری به فرد دستورالعمل‌های مراقبتی پس از عمل را خواهد داد. علائمی که باید طی ریکاوری انتظار داشت شامل موارد زیر هستند:

ورم

در دوره ریکاوری فرد ورم و کبودی را تجربه خواهد کرد. برای برخی بیماران ورم و کبودی ممکن است به گونه‌ها و ناحیه چشم نیز گسترش پیدا کند. ورم با بالا نگه داشتن سر و استفاده از کمپرس سرد به حداقل می‌رسد. ورم یا کبودی باقیمانده نیز معمولا زیر آرایش مخفی می‌شود.

خارش

با ترمیم محل برش، ممکن است در محل زخم کمی احساس خارش وجود داشته باشد. سعی کنید محل را نخارانید زیرا  ممکن است منجر به وارد شدن آسیب به بافت در حال رشد شود و به این ترتیب ریکاوری دچار مشکل شده و احتمال عفونت و ایجاد اسکار افزایش می‌یابد. گاهی اوقات استفاده از کمپرس سرد در محل می‌تواند به تسکین خارش کمک ‌کند. با گذشت زمان خارش کاهش پیدا می‌کند.

کرختی و بیحسی

کرختی و بیحسی در اطراف محل برش بسیار رایج است چرا که ممکن است اعصاب در طی جراحی دچار کشیدگی شده یا صدمه ببینند. این وضعیت ممکن است چند ماه تا یک سال طول بکشد و پس از آن اعصاب به شکل طبیعی خود برمی‌گردند.

پیروی از دستورالعمل‌های جراح کلید اصلی برای یک ریکاوری موفق و کسب بهترین نتایج است. چنانچه علائم غیرمعمولی را تجربه می‌کنید یا نگران هستید با جراح یا یکی از کارکنان کلینیک تماس بگیرید.

خطرات و عوارض


اگرچه لیفت ابرو نسبت به روش‌های جراحی پلاستیک دیگر خطر کمتری دارد و ایمن‌تر است با این وجود باز هم ممکن است عوارض و مشکلاتی بروز کند. این به فرد بستگی دارد که با سبک و سنگین کردن مزایا و خطرات و عوارض احتمالی در نهایت یک تصمیم درست اتخاذ کند. اعلام سابقه پزشکی و همچنین وجود هر نوع بیماری دیگر به جراح می‌تواند بهترین راه برای حصول نتیجه دلخواه و کاهش خطرات احتمالی باشد. جراح همچنین شما را از خطرات خاص در پیش رو و چگونگی روبرو شدن با آنها آگاه می‌کند. دانستن مراقبت‌های پیش و پس از عمل برای کاهش احتمال بروز عوارض و خطرات احتمالی ضروری است.

نتایج و میزان رضایت‌مندی


ممکن است چند ماه طول بکشد تا هر نوع ورم و جای خط برش از بین برود. اگرچه پس از ترمیم فرد می‌تواند از ظاهر جدید و جوان شده خود لذت ببرد. پیشانی صاف شده و چین‌های روی آن از بین خواهد رفت. شکل جدید ابروها باعث می‌شود تا فرد جذاب‌تر و زیباتر به نظر برسد.

بیشتر بیمارانی که تحت عمل لیفت ابرو قرار گرفته‌اند از مزایای جراحی لیفت ابرو و نتایج حاصل شده پس از عمل جراحی بسیار رضایت دارند. مطالعه‌ای درباره جراحی پلاستیک نشان داد که 6/93درصد بیماران از نتیجه عمل خود رضایت داشتند. افرادی که عمل جراحی لیفت ابرو انجام داده‌اند تاکید دارند که این عمل ظاهر آنها را جوان کرده و اطرافیان از خانواده گرفته تا دوستان و آشنایان همه از ظاهر شاد، آرام و جوان آنها تعریف می‌کنند.

قیمت عمل جراحی و هزینه‌های مرتبط


قیمت عمل جراحی لیفت ابرو و هزینه‌های مرتبط

هزینه‌های بیهوشی، دارو و مشاوره‌های پیش و پس از عمل می‌تواند هزینه تمام شده جراحی را تا چند هزار دلار افزایش دهد. عوامل دیگری نیز وجود دارد که ممکن است هزینه نهایی عمل لیفت ابرو را تحت تاثیر قرار دهند:

 • محل کار جراح. به طور کل جراحان در شهرهای بزرگ مخارج بالاتری دارند و بنابراین هزینه بیشتری نیز از بیمار طلب می‌کنند.
 • اعتبار و آوازه جراح. جراحی با یک سابقه درخشان و تجربیات فراوان ممکن است نسبت به سایرین هزینه بیشتری برای عمل لیفت ابرو طلب کند.
 • وسعت عمل و تکنیک مورد استفاده بر اساس خواسته و نیازهای فرد

پیش از اقدام به عمل از پزشک خود راجع به حدود قیمت تمام شده جراحی بپرسید. اگر در تامین هزینه عمل مشکل دارید این مسئله را با جراح خود یا کارکنان کلینیک در میان بگذارید. آنها شما را در جریان برنامه‌های تامین مالی احتمالی قرار خواهند داد.

سوالاتی که به صورت رایج پرسیده می‌شوند


سوالات رایج درباره لیفت ابرو

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی
× مشاوره در واتساپ