j1a

لیزر لیپولیز یک فرآیند زیبایی برای برداشتن چربی‌های بدن است. لیزر لیپولیز، لیپوساکشن غیرتهاجمی است که از طریق آن چربی‌های سرسخت بدن مانند چربی‌های شکم و پهلوها و غبغب برداشته می‌شود. با این روش می‌توان چربی‌هایی که نسبت به رژیم‌های غذایی و ورزش مقاوم هستند را با کمترین عوارض جانبی نسبت به عمل‌های قدیمی مانند لیپوساکشن برداشت. در این روش از لیزر برای ذوب کردن چربی‌های ناخواسته در صورت و قسمت‌های دیگر بدن استفاده می‌شود.

تقریبا همه افراد در برخی از نقاط بدن خود چربی‌های ناخواسته‌ای دارند که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی‌روند. لیزر لیپولیز یا لیپوساکشن لیزری روشی است که در آن چربی‌های اضافی بدن با کمک یک فرآیند غیرتهاجمی از بین می‌روند. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی انتظارات شما از انجام این فرآیند را مشخص کرده و راهنمایی‌های لازم را قبل و بعد از عمل لیپولیز به شما می‌دهند. این روش زیباسازی بدن که باعث افزایش زیبایی بیمار شده و اعتماد به نفس وی را افزایش می‌دهد نیازی به بستری شدن ندارد.

برای مطرح کردن سؤالات خود در خصوص لیزر لیپولیز و دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌‌های 02188334029  و  02188333259 تماس حاصل فرمایید.

لیزر لیپولیز چیست؟


j5

استفاده از لیزر در لیپوساکشن جدیدترین روش از بین بردن چربی‌های بدن است. این روش که تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود بسیار مطمئن‌تر و کم‌خطرتر از لیپوساکشن جراحی است. در این روش کم تهاجمی از گرمای لیزر برای مایع کردن چربی‌ها و از بین بردن آن‌ها استفاده می‌شود. این بدان معناست که سلول‌های چربی که از بین می‌روند هرگز بازنمی‌گردند. لیزر درمانی همچنین بر کلاژن پوست نیز تأثیر می‌گذارد. با استفاده از این روش درمانی، پوست سفت شده و در نتیجه لطیف‌تر، صاف‌تر و درخشان‌تر به نظر می‌رسد. این فرآیند در مدت کوتاهی انجام می‌شود. یک جلسه استاندارد لیپوساکشن لیزری غالبا کمتر از یک ساعت طول می‌کشد.

انجام لیزر لیپولیز برای چه کسانی مناسب است؟


هر کسی که چربی‌های سرسخت و مقاوم در بدن خود داشته باشد می‌تواند عمل لیپولیز را انجام دهد. افرادی که در وزن مناسب خود یا در حدود آن هستند و انتظارات واقع‌بینانه‌ای از انجام این فرآیند دارند می‌توانند این فرآیند را انجام دهند. افرادی که اضافه وزن زیادی داشته و چاق هستند گزینه‌های مناسبی برای انجام این فرآیند درمانی نیستند زیرا لیزر لیپولیز بیشتر برای خوش‌فرم کردن هیکل و بدن طراحی شده و برای کاهش وزن انجام نمی‌شود. زنان باردار هم نمی‌توانند به روش لیزر لیپولیز تحت درمان قرار بگیرند. بهترین روش برای این که متوجه شوید که آیا شرایط انجام این فرآیند را دارید یا نه این است که یک وقت مشاوره رزرو کرده و با جراح یا پزشکی که در این زمینه تبحر و تجرب دارد مشورت کنید.

چه قسمت‌هایی از بدن را می‌توان به کمک لیزر لیپولیز درمان کرد؟


لیپوساکشن لیزری برای از بین بردن چربی‌های بدن می‌تواند در قسمت‌های مختلف بدن به کار برده شود که برخی از این قسمت‌ها عبارتند از:

مزایای لیزر لیپولیز


  • لیزر لیپولیز کاملا بی‌خطر و غیرتهاجمی است و باعث کاهش چند اینچ سایز می‌شود.
  • پس از یک جلسه درمان می‌توان نتایج را مشاهده کرد.
  • با این روش درمانی، به طور همزمان سلولیت ها کاهش یافته و پوست سفت می‌شود.
  • این روش، غیر جراحی است و نیازی به بستری شدن نداشته و طول دوره بهبودیان نیز بسیار کم است.
  • لیزر لیپولیز یک روش درمانی بدون درد است.
  • نیازی به گرفتن رژیم‌های غذایی سخت نیست.
  • عوارض جانبی ندارد.
  • کاملا محافظه‌کارانه است، علامتی از آن باقی نمی‌ماند و نیازی به مرخصی گرفتن ندارد بنابراین اگر شما نخواهید کسی بفهمد که این فرآیند را انجام داده‌اید، کسی نخواهد فهمید.

 نحوه انجام لیزر لیپولیز


j6

پزشک یا جراح معمولا قسمت‌هایی را که باید تحت درمان قرار گیرند علامت‌گذاری می‌کند. سپس پزشک تحت بیحسی موضعی، یک شکاف کوچک در ناحیه بیحس شده ایجاد می‌کند این شکاف کوچک نقطه‌ای است که لیزر از طریق آن وارد پوست می‌شود (از طریق یک لوله یا کانولای نازک). زمانی که بیحسی اثر کرد، پزشک فیبر لیزری را قرار داده و درمان را شروع می‌کند. شما در طول فرآیند هوشیار بوده ولی هیچ چیزی مگر فشار و کشش جزئی در ناحیه تحت درمان را احساس نمی‌کنید. درمان بین یک تا دو ساعت طول می‌کشد که به تعداد نواحی تحت درمان و سایز آن بستگی دارد. پزشک لیزر را در زیر پوست می‌چرخاند و با گرمای آن، چربی‌های ناحیه تحت درمان را ذوب می‌کند. چربی ذوب شده را هم می‌توان به وسیله مکش مانند آنچه در لیپوساکشن انجام می‌شود از بدن خارج کرد و هم می‌توان آن را رها کرد تا توسط خود بدن متابولیزه شده و دفع شود.

بهبودی و نقاهت


ممکن است تا چند روز پس از انجام فرانید، پوست شما کبود شده و متورم شود. تورم ایجادشده ظرف مدت 10 روز از بین رفته و کبودی هم پس از گذشت سه هفته کاهش یافته و از بین می‌رود. شما معمولا می‌توانید پس از انجام فرانید مطب را ترک کنید اما ممکن است کمی احساس گیجی و بیحسی در اثر استفاده از داروهای بیهوشی داشته باشید و به همین دلیل بهتر است کسی همراه شما باشد که بتواند رانندگی کرده و شما را به منزل برساند. ممکن است پزشک برای پیشگیری از بروز عفونت به مدت چند روز مصرف آنتی‌بیوتیک را برای شما تجویز کند که حتما باید آن را مطابق دستور پزشک مصرف کنید. همچنین ممکن است به شما پوشش‌های کششی و فشرده‌ساز داده شود تا بپوشید که باعث تسریع در فرآیند بهبودی شده و به درناژ لنفاوی کمک می‌کند؛ بنابراین آنها را طبق دستور پزشک استفاده کنید. بیشتر مردم پس از چند روز می‌توانند به فعالیت‌های روزمره خود بپردازند اما باید تا چند هفته از انجام فعالیت‌های شدید و سنگین اجتناب کنند. شما نباید تا چند ماه پس از درمان، ناحیه درمان شده را محکم ماساژ دهید.

نتایج


بیشتر مردم در ناحیه درمان شده 60 تا 80 درصد سایز کم می‌کنند. مدت کمی بعد از لیپوساکشن لیزری، ناحیه درمان شده، کوچک‌تر، جمع‌تر و سفت‌تر می‌شود. طرف مدت 4 هفته ناحیه درمان شده شکل جدید به خود می‌گیرد. سفت شدن پوست یک فرآیند تدریجی است و ظرف مدت چند ماه انجام می‌شود. نتایج مطلوب و بهینه ظرف مدت 2 تا 6 ماه پس از درمان دیده می‌شود که این مدت به خاصیت ارتجاعی پوست بیمار قبل از انجام فرآیند لیزر لیپولیز بستگی دارد.

اثرات حاصل از لیزر لیپولیز چه مدت باقی می‌ماند؟


تا زمانی که شما سبک زندگی سالم خود را حفظ کنید نتایج حاصل از این درمان باقی می‌ماند. اگر شما پس از انجام عمل لیپوساکشن لیزری وزن اضافه کنید، ممکن است تمام بدن شما از جمله ناحیه درمان شده تحت تأثیران قرار گیرد. چند هفته اول پس از انجام این فرآیند، متابولیسم شما بالا می‌رود زیرا بدن در حال بهبودی است. افرادی که در این مدت رژیم غذایی خود را تعدیل کرده و ورزش می‌کنند، نتایج بهتری را در بدن خود مشاهده خواهند کرد. برای کمک به شما برای دست‌یابی به نتایج مطلوب ما یک متخصص تغذیه و مربی شخصی به شما معرفی می‌کنیم تا در تنظیم رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی به شما کمک کنند.

خطرات احتمالی و عوارض جانبی


لیزر لیپولیز یک روش درمانی بسیار مطمئن بوده که خطرات احتمالی و عوارض جانبی بسیار کمتری نسبت به عمل جراحی لیپوساکشن دارد اما به هر حال این فرآیند هم یک عمل جراحی جزئی است که ممکن است خطراتی داشته باشد. شایع‌ترین عوارض جانبی لیزر لیپولیز تورم و کبودی است اما این عوارض موقتی بوده و ظرف مدت چند روز از بین می‌روند. همچنین احتمال بروز عفونت نیز وجود دارد و به همین دلیل شما باید حتما آنتی‌بیوتیک‌هایی که تجویز می‌شود را مطابق دستور پزشک مصرف کنید.

هزینه


هزینه لیپولیز به تعداد و قسمت‌هایی از بدن که باید تحت درمان قرار گیرند، دستمزد جراح و محل جغرافیایی مطب وی بستگی دارد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی