لیزر موی زائد بیکینی: رفع موهای زیرپوستی و بهداشت فردی در زمان کم

لیزر موی زائد بیکینی

با رفع موهای زائد بوسیله لیزر دیگر نیازی به استفاده از کرم، اصلاح مو یا استفاده از وکس نمی‌باشد. با این روش تمامی طول سال دارای پوستی صاف خواهید بود و دیگر مو و جوش در پوست ایجاد نخواهند شد. همچنین در مخارج و هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی خواهد شد. لیزر موی زائد روشی سریع و بهداشتی بوده و انجام آن ساده می‌باشد. زمان مورد نیاز برای لیزر موی زائد و رفع جوش و موهای زیرپوستی تقریباً 5 تا 10 دقیقه می‌باشد. همچنین این روش به علت استفاده از ابزار خنک‌کننده  دردناک نمی‌باشد.

لیزردرمانی یکی از معروف‌ترین روش‌های رفع مو می‌باشد. در این روش پالس‌های نور لیزر برای از بین بردن فولیکول‌های مو و کاهش رشد مو استفاده می‌شوند. انواع مختلف طول موج لیزر مانند پرتو مادون قرمز و نور مرئی برای رفع موی زائد وجود دارند. این لیزرها بر اساس نوع پوست متفاوت هستند. برخی از انواع پرکاربرد لیزر عبارتند از آرگون، الکساندرایت، روبی و لیزر دیود پالسی. در روش لیزردرمانی پوست در معرض پالس‌های تابشی قرار می‌گیرد. لیزر بدون آسیب به پوست، به سلول‌های بنیادی در فولیکول‌ها حرارت وارد می‌کند. با نابود شدن این فولیکول‌ها، رشد مو کاهش پیدا می‌کند.

متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی با استفاده از سال‌ها دانش و تجربه آماده ارائه خدمات به شما می‌باشند. لطفاً جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

مهم‌ترین قسمت‌های مورد نظر در بدن بانوان جهت رفع موی زائد


 مهم‌ترین قسمت‌های مورد نظر در بدن بانوان جهت رفع موی زائد

لیزر موهای زائد در زنان بیشتر برای رفع موهای زائد صورت استفاده می‌شود. موهای چانه، جلوی گوش‌ها، بالای لب و گونه‌ها را می‌توان با لیزر برطرف کرد. 1 یا 2 بار در سال به جلسات ترمیمی نیاز است.

وجود موی زائد در پاها به این معنی است که باید تقریباً هر روزه موهای پای خود را اصلاح کنید. به همین دلیل بسیار از افراد از لیزردرمانی استفاده می‌کنند. داشتن پاهایی بدون مو در اعتماد به نفس نیز مؤثر می‌باشد.

استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد انتخاب مناسبی برای کنترل رشد موها می‌باشد. به این روش بانوان می‌توانند دستان خود را بدون شرم ناشی از موی زیر بغل بالا برده و یا هر نوع لباس تاپی که تمایل دارند بپوشند.

به جای استفاده از وکس یا اصلاح مداوم مو، زنان می‌توانند از لیزر بیکینی برای کاهش دائمی رشد مو استفاده کنند. با وجود پیشرفت‌های اخیر این روش درمانی بدون هیچ گونه دردی انجام می‌شود.

مزایای لیزر برای رفع موهای زائد بیکینی


مزایای لیزر برای رفع موهای زائد بیکینی

مهم‌ترین دلیلی که بانوان به لیزر برای رفع موهای بیکینی تمایل دارند، احساس پاکیزگی و اعتماد به نفس است. امروزه لیزر موهای زائد بهترین روش برای رفع موهای زائد بیکینی است. در مقایسه با اصلاح مو و استفاده از وکس که روش‌های دشواری می‌باشند و موجب رشد مجدد سریع مو می‌شوند، لیزر موهای زائد می‌تواند برای همیشه موهای زائد بیکینی را از بین ببرد. این امر به بانوان اعتماد به نفس کافی داده تا بدون شرم از موهای زائد از لباس شنا استفاده کنند. لیزردرمانی باعث رفع موهای زائد بیکینی شده که باعث پاکیزگی این قسمت نیز می‌شود. خصوصاً در زمان قاعدگی، اصلاح و کندن موهای این قسمت امکان‌پذیر نمی‌باشد. لیزردرمانی باعث می‌شود تا زنان با اعتماد به نفس به قرار ملاقات و یا استخر بروند.

لیزر موهای زائد بدون آسیب‌دیدگی پوست

اصلاح مو و استفاده از وکس می‌تواند به پوست آسیب بزند. با اصلاح مداوم، پوست در معرض تیغ تیز قرار می‌گیرد و سطح پوست آسیب می‌بیند. همچنین امکان ایجاد بریدگی و زخم دائمی نیز وجود دارد. با روش اصلاح، موها به صورت زیرپوستی رشد کرده و گاهی این مشکل قابل درمان نمی‌باشد. استفاده از واکس نیز می‌تواند با کشیده شده پوست و مو باعث آسیب‌دیدگی پوست شود. این روش می‌تواند باعث ایجاد تاول شده و همچنین امکان دارد موها به صورت زیرپوستی رشد کنند. کندن مو از ریشه نیز می‌تواند باعث ایجاد عفونت شود چرا که بخش داخلی پوست بیشتر در معرض عواملی مانند باکتری قرار می‌گیرد. به کمک لیزر موهای زائد می‌توان از بروز تمامی این مشکلات جلوگیری کرد. با مراجعه به کلینیک زیبایی، پس از درمان زیر نظر متخصص دارای پوستی صاف و بدون موی زائد خواهید شد.

صرفه‌جویی در هزینه، زمان و محافظت از پوست

اصلاح مو و استفاده از وکس می‌تواند به پوست آسیب بزند. با اصلاح مداوم، پوست در معرض تیغ تیز قرار می‌گیرد و سطح پوست آسیب می‌بیند. همچنین امکان ایجاد بریدگی و زخم دائمی نیز وجود دارد. با روش اصلاح، موها به صورت زیرپوستی رشد کرده و گاهی این مشکل قابل درمان نمی‌باشد. استفاده از واکس نیز می‌تواند با کشیده شده پوست و مو باعث آسیب‌دیدگی پوست شود. این روش می‌تواند باعث ایجاد تاول شده و همچنین امکان دارد موها به صورت زیرپوستی رشد کنند. کندن مو از ریشه نیز می‌تواند باعث ایجاد عفونت شود چرا که بخش داخلی پوست بیشتر در معرض عواملی مانند باکتری قرار می‌گیرد. به کمک لیزر موهای زائد می‌توان از بروز تمامی این مشکلات جلوگیری کرد. با استفاده از این روش درمانی موهای زائد بیکینی از بین رفته و پوست پاکیزه و نرم خواهد شد.

آماده‌سازی برای لیزر موهای بیکینی


آماده‌سازی برای لیزر موهای بیکینی

پیش از لیزر موهای زائد، ناحیه مورد نظر بایستی اصلاح شود. اصلاح ناحیه بیکینی باعث شده تا لیزر بهتر به فولیکول‌های مو رسیده و نتیجه درمان رضایت‌بخش می‌شود. همچنین اصلاح باعث می‌شود تا پرز مو در ابزار گیر نکند. این موها می‌توانند به دستگاه آسیب وارد کنند. در صورتیکه عادت به اصلاح موهای بیکینی ندارید، به نکات زیر توجه کنید:

  • هنگام اصلاح موهای این ناحیه از آینه استفاده کنید. می‌توانید برای این کار روبروی آینه بایستید. برای علامت‌گذاری قسمت مورد نظر جهت رفع موی زائد می‌توانید از مداد سفید استفاده کنید. این کارها به رفع موهای زائد ناحیه تناسلی کمک می‌کنند. با استفاده از آینه از ایجاد بریدگی جلوگیری شده و اصلاح دقیق‌تر انجام می‌شود.
  • پیش از اصلاح، ناحیه بیکینی را مرطوب کرده و از آلوئه‌ورا استفاده کنید. تیغ را از سمت خارج به سمت داخل ران‌ها حرکت دهید. قبل از تیغ کشیدن مجدد روی پوست، موهای باقیمانده روی تیغ را خارج کنید. هنگام اصلاح ابتدا یک قسمت را تکمیل کرده و سپس به سراغ قسمت دیگر بروید. ابتدا می‌توانید قسمت فوقانی بیکینی و سپس قسمت‌های دیگر را اصلاح کنید. لبه‌های ناحیه شرمگاهی را با دقت اصلاح کنید و سپس اصلاح قسمت کفل بپردازید. هنگام اصلاح اصلاً عجله نکنید. پس از اتمام اصلاح با آب گرم خود را بشویید.

نحوه انجام لیزر موهای بیکینی


نحوه انجام لیزر موهای بیکینی

بسیاری از افراد تصور می‌کنند این روش دردناک می‌باشد و درنتیجه تمایلی به انجام آن ندارند. در حالی‌ که لیزر موهای زائد بدون درد و کاملاً قابل تحمل می‌باشد. ناحیه بیکینی حساس می‌باشد و اثر لیزر بر این قسمت احساس می‌شود ولی رفع موهای زائد در این قسمت بدون هیچ مشکلی انجام خواهد شد.

هر پالس لیزر چند ثانیه زمان می‌برد. پالس لیزر حسی شبیه ضربه کش لاستیکی بر پوست دارد. برای تسکین و کاهش حس لیزر از ژل خنک‌کننده استفاده می‌شود. کل روند درمان بسیار کوتاه بوده و لیزر موهای زائد بیکینی در طول چند دقیقه انجام می‌شود. لیزر قابل تنظیم می‌باشد و شما باید در طول درمان تا حد امکان احساس راحتی بکنید. در صورتی که نیاز به استراحت دارید یا احساس می‌کنید لیزر باید کاهش پیدا کند، حتماً مورد را با تکنیسین زیبایی مطرح کنید. لیزر با هدف قرار دادن رنگدانه‌ای به نام ملانین که در فولیکول مو وجود دارد عمل می‌کند. سپس با حرارت دادن آن، فولیکول به طور کامل از بین می‌رود و رشد مو متوقف می‌شود یا اینکه رشد مو در فولیکول کُند می‌شود. برای دستیابی به بهترین نتیجه به چندین جلسه درمانی نیاز است.

پس از پایان لیزر موهای زائد، تکنیسین با کمپرس سرد یا پک یخ هرگونه گرمای باقیمانده ناشی از لیزر را کاهش می‌دهد و از لوسیون تسکین‌دهنده استفاده می‌کند. جلسات درمانی بعدی با 4 تا 6 هفته فاصله انجام می‌شوند. در صورتیکه تمایل به لیزر موهای زائد قبل از سفر یا تعطیلات دارید، حتماً زمان کافی پیش از سفر به این کار اختصاص دهید تا جلسات قبل از سفر یا تعطیلات تکمیل شوند.

مراقبت‌های بعد از لیزر موهای بیکینی


مراقبت از پوست پس از لیزر موهای بیکینی اهمیت بسیاری دارد. ناحیه بیکینی تا چند روز پس از درمان ظاهری شبیه آفتاب‌سوختگی دارد. همچنین امکان دارد ورم مختصری نیز ایجاد شود. طبق توصیه تکنیسین زیبایی از کمپرس سرد و مرطوب‌کننده برای حفاظت از پوست استفاده کنید.

در صورتی‌ که توصیه‌های تکنیسین را رعایت کنید، پس از چند ماه پوست بهبود می‌یابد و رشد موهای زائد متوقف می‌شود. با تکرار جلسات درمانی متوجه خواهید شد که موهای بیکینی برای همیشه از بین رفته و تنها به جلسات ترمیمی دوره‌ای نیاز می‌باشد.

آیا لیزر موهای زائد برای انواع رنگ‌های پوست مناسب می‌باشد؟


آیا لیزر موهای زائد برای انواع رنگ‌های پوست مناسب می‌باشد؟

صحت و سلامت متقاضی در اولویت قرار دارد. نوع لیزر استفاده شده و شخصی که از ابزار لیزر استفاده می‌کند در تأثیر و ایمنی درمان اهمیت به سزایی دارند. Lightsheer Duet و Nd Yag برای لیزر بدن و صورت با پوست‌های تیره مناسب هستند. با وجود فن‌آوری‌های پیشرفته، استفاده از لیزردرمانی حتی برای پوست‌های تیره نیز بی‌خطر می‌باشد.

عوارض جانبی استفاده از لیزر موهای بیکینی


پیش از آغاز لیزردرمانی بایستی از عوارض جانبی این روش اطلاع داشته باشید. درمان را برای زمانی برنامه‌ریزی کنید که پس از درمان یک یا دو هفته زمان برای بهبود وجود داشته باشد تا قبل از مواردی مانند شنا هرگونه عوارض جانبی از بین رفته باشند زیرا که امکان دارد قرمزی و ورم موقتی، سوختگی جزئی یا تغییر رنگ پوست در قسمت بیکینی وجود داشته باشد. البته در صورتی‌ که لیزردرمانی بوسیله تکنیسین با تجربه انجام شود، عوارض جانبی به ندرت ایجاد می‌شوند.

هزینه لیزر موهای زائد


هزینه لیزر موهای زائد همیشه یکی از موارد نگرانی متقاضیان می‌باشد. افراد تمایل دارند که از بهترین خدمات زیبایی با هزینه مناسب بهره ببرند.

خدمات ارائه شده در کلینیک‌ها متفاوت هستند و آنچه که در مورد این خدمات اهمیت دارد صرفه‌جویی در زمان و هزینه درمان می‌باشد. آنچه که متقاضی باید بداند اینست که انتخاب هر یک از این خدمات به این معنی است که پاها در مقایسه با بیکینی و زیر بغل در فواصل زمانی جداگانه‌ای درمان می‌شوند چرا که چرخه رشد مو در قسمت‌های مختلف بدن متفاوت می‌باشد. لیزر پاها بایستی در زمان 8 هفته انجام شود. معمولاً پس از 6 جلسه درمانی نتایج قابل مشاهده هستند. برای رفع موهای بیکینی و زیر بغل به یک دوره 4 هفته‌ای نیاز می‌باشد.

برای کندن و واکس مو و اصلاح با تیغ زمان بسیار زیادی صرف می‌شود. در حالی که با استفاده از لیزر در هزینه و زمان بسیار صرفه‌جویی می‌شود.

سؤالات رایج


سؤالات رایج لیزر مو های زائد

نکته‌ای که باید مد نظر قرار دهید اینست که دستیابی به بهترین نتیجه به چرخه رشد مو بستگی دارد. این چرخه از فردی تا فرد دیگر متفاوت است. بنابراین امکان دارد به چندین جلسه درمانی نیاز باشد. برای مثال موهای قسمت‌های فوقانی بدن معمولاً پس از 4 هفته از بین رفته در حالی که موهای پاها پس از 8 هفته از بین خواهند رفت.

بله. زمان و نحوه اصلاح مو دارای اهمیت می‌باشد. 3 روز پیش از جلسه درمانی و همچنین شب پیش از درمان نیز موها را اصلاح کنید. با اصلاح 3 روز قبل از درمان، مقدار زیادی از موها اصلاح شده و یک شب قبل از درمان نیز موهایی که کاملاً رفع نشده‌اند اصلاح می‌شوند. در صورتی که اصلاح به خوبی انجام نشده باشد، امکان دارد به یک جلسه دیگر لیزر نیاز باشد.

کلینیک‌های زیبایی بسیاری وجود دارند ولی لیزر موهای زائد باید زیر نظر متخصص انجام شود. متخصص با تجربه می‌تواند بهترین نوع لیزر را برای پوست شما تشخیص دهد. این امر باعث کاهش عوارض جانبی می‌شود.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی