لیفت ابرو با نخ چگونه انجام میشود و تا چه مدت ماندگار است ؟

با بالا رفتن سن، پوست شروع به از دست دادن کلاژن می‌نماید که این امر باعث کاهش حجم پوست و سفتی آن خواهد شد. عضلات بدن شروع به کاهش حجم می‌نمایند و صورت شادابی خود را از دست می‌دهد. قسمت فوقانی صورت که شامل ابرو و پیشانی است ساختار طبیعی خود را از دست داده و به سمت پایین کشیده می‌شود. در چنین شرایطی می‌توان از لیفت ابرو و پیشانی با نخ  استفاده کرد که یک روش زیبایی غیر جراحی محسوب می‌گردد. پزشک از نخ برای بالا بردن ابروها و لیفت این ناحیه استفاده می‌کند تا چین و چروک پیشانی، افتادگی پلک و سایر مشکلات پلک و پیشانی بیمار را اصلاح نماید. لیفت ابرو با نخ حدود ۶۰ دقیقه طول می‌کشد و بیمار با درد بسیار خفیفی مواجه خواهد شد که دوران بهبود نیز معمولاً ۵ تا ۷ روز به طول می‌‌انجامد. با این حال با توجه به احتمال بروز خونریزی معمولاً پزشک از بیمار می‌خواهد تا چند روز پس از درمان از هرگونه اقدام خاصی اجتناب کند. ماندگاری نتایج به دست آمده تقریباً ۱۸ ماه طول می‌کشد.

لیفت ابرو با نخ یک روش درمانی کم تهاجمی محسوب می‌شود که جایگزین خوبی برای جراحی لیفت ابرو به روش قدیمی می‌باشد. این روش به جوان تر شدن ظاهر صورت بیمار کمک می‌‌کند، هیچ گونه بافت اسکاری را به جا نمی‌گذارد و دوران بهبود حاصل از آن نیز کوتاه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر دربارهی لیفت ابرو با نخ، لیفت صورت و گردن  و یا برای رزرو نوبت در کلینیک  پوست و مو رازی با شماره تلفن های 02188334029  –  02188333259 تماس حاصل فرمایید.

فواید و کاندیدای مناسب برای لیفت ابرو با نخ 


فواید و کاندیدای مناسب برای لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ به بالا بردن ابروها و رفع حالت افتادگی آنها کمک می‌کند. هنگامی که نخ در نواحی خاص صورت قرار می‌گیرد و به سمت بالا کشیده می‌شود بیمار می‌تواند فوراً نتایج به دست آمده را مشاهده کند. لیفت ابرو باعث می‌شود فاصله چشم تا ابرو بیشتر شود. این روش همچنین به تولید کلاژن بیشتر کمک می‌‌کند تا با گذر زمان پوست جوان تر شود، حجم آن افزایش پیدا کند، سفت تر شود و صورت جوان تر به نظر برسد. افرادی که با مشکلات زیر مواجه هستند می‌توانند متقاضی درمان با این روش باشند:

 • در صورتی که ابروی شما به سمت پایین کشیده شده است و یا قوس زیبایی ندارد.
 • در صورتی که بین هر دو ابرو تعدادی چروک به وجود آمده است.
 • در صورتی که افتادگی ابرو باعث دیده شدن پوست اضافی پشت پلک شده است.
 • در صورتی که روی پیشانی خطوط افقی  به وجود آمده است.

افرادی که متقاضی درمان با این روش هستند باید انعطاف پذیری پوست آنها بسیار خوب باشد و انتظارات واقعی از نتیجه درمان داشته باشند.

 لیفت ابرو با نخ چگونه انجام می‌شود؟


لیفت ابرو با نخ چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام لیفت ابرو با نخ پزشک از بیمار می‌خواهد به پشت دراز بکشد به نحوی که صورت او به سمت بالا قرار بگیرد. سپس متخصص زیبایی به مشخص کردن نقاطی که باید درمان شوند می‌پردازد و از داروی بی حسی برای جلوگیری از احساس درد و ناراحتی استفاده می‌کند. سپس به کمک سوزن یا کانوله، نخ مخصوص را وارد لایه‌های پوست اطراف چشم می‌نماید. پس از آنکه نخ درون نقاط مورد نظر قرار گرفت به سمت بالا کشیده می‌‌شوند تا ابرو در موقعیت جدید قرار بگیرد و پوست سفت شود. سپس پزشک اقدام به خارج نمودن سوزن یا کانوله می‌‌نماید و نخ اضافی را قطع خواهد کرد.

 مراقبت و دوران بهبود پس از لیفت ابرو با نخ  


مراقبت و دوران بهبود پس از لیفت ابرو با نخ

بروز مقداری کبودی، تورم و درد پس از درمان طبیعی است که معمولاً طی مدت چند روز برطرف می‌شود. در این دوران شما می‌توانید به منظور کاهش تورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده کنید. معمولاً دوران بهبود می‌تواند تا دو هفته به طول بیانجامد. در صورتی که متوجه شدید در دو طرف دنباله ابروهای شما چین کوچکی به وجود آمده است نگران نباشید زیرا این مسئله طی مدت یک تا دو هفته بهبود پیدا می‌‌کند.

 • تا ۲۴ ساعت پس از درمان از شستشوی صورت خود با آب و صابون خودداری کنید. به منظور جلوگیری از بروز عفونت تا دو روز پس از درمان از آرایش کردن خودداری کنید.
 • به مدت ۲ تا ۳ هفته پس از درمان از فشار وارد کردن به ناحیه مورد نظر خودداری کنید تا نخ به طور صحیح در جای خود قرار بگیرد.
 • به مدت دو تا سه هفته از انجام دادن فعالیت ورزشی یا هرگونه فعالیت جسمانی سنگین خودداری کنید.
 • تا یک ماه از رفتن به سونا، جکوزی و حمام بسیار داغ خودداری کنید.
 • طبق دستور پزشک در بازه زمانی خواسته شده به مطب مراجعه کنید تا در صورت نیاز اقدامات بعدی را انجام دهد.
 • احساس درد یا سوزن سوزن شدن پس از درمان طبیعی است و شما می‌توانید طبق دستور پزشک هر ۶ ساعت یک بار یک یا دو عدد قرص تیلنون ۵۰۰ استفاده کنید. از مصرف داروهای ضد التهاب مانند ناپروکسن یا ایبوپروفن خودداری کنید زیرا التهاب برای شروع فرآیند تولید کلاژن جدید ضروری است. ایبوپروفن و داروهای مشابه از شروع این فرایند جلوگیری می‌‌کنند.
 • تا ۷ روز پس از درمان از مصرف داروهای رقیق کننده خون، ویتامین سی، ویتامین آ، و ویتامین ای خودداری کنید.
 • دو هفته پس از درمان به پزشک مراجعه کنید.

 ماندگاری نتایج لیفت ابرو با نخ چقدر است؟


نخ مورد استفاده با گذر زمان جذب می‌شود. معمولاً حدود ۳ تا ۶ ماه طول می‌‌کشد تا نخ جذب گردد با این حال علی رغم جذب شدن آنها نتایج به دست آمده کاملا قابل مشاهده است. با توجه به انعطاف پذیری پوست و تخصص پزشکی که به لیفت ابرو با نخ پرداخته است ماندگاری نتایج به دست آمده از یک تا سه سال متغیر خواهد بود.

 هر چند وقت یک بار می‌توان به لیفت ابرو با نخ پرداخت؟


اگرچه لیفت ابرو با نخ برای یک روش ایمن محسوب می‌گردد تکرار آن به صورت مداوم توصیه نمی‌شود. تعداد دفعاتی که می‌توانید به صورت ایمن به لیفت ابرو با نخ بپردازید دوبار در سال است.

 پس از لیفت ابرو با نخ چگونه باید خوابید؟


معمولاً پس از لیفت ابرو با نخ پزشک از شما می‌خواهد تا چند هفته اول به پشت بخوابید و صورت شما به سمت بالا قرار بگیرد. باید از ساییده شدن ناحیه تحت درمان به تشک یا بالش خودداری شود. به منظور جلوگیری از بروز چنین مشکلی بهتر است چند عدد بالش زیر سر خود بگذارید تا از قرار گرفتن روی ناحیه مورد نظر جلوگیری شود.

 خطرات و عوارض جانبی احتمالی 


لیفت ابرو با نخ یکی از روش‌های بسیار ایمن و بدون درد در دنیای زیبایی مدرن محسوب می‌‌شود. لیفت ابرو با نخ یک روش کم تهاجمی است که خطرات حاصل از آن بسیار ناچیز است به ویژه اگر توسط یک پزشک با تجربه انجام شود. اگرچه لیفت ابرو با نخ با خطرات کمی همراه است همانند سایر روش‌های زیبایی ممکن است بیمار دچار برخی عوارض جانبی خاص شود که به شرح زیر می‌باشند:

 • بروز کبودی، تورم و التهاب
 • درد و ناراحتی خفیف
 • خونریزی در موارد نادر
 • بروز عفونت
 • حساسیت به داروی بی حسی مورد استفاده
 • نامتقارن بودن صورت
 • بیرون زدگی و فرورفتگی یا جابجا شدن نخ تزریق شده
 • نارضایتی بیمار

 هزینه لیفت ابرو با نخ چقدر است؟ 


هزینه لیفت ابرو با نخ به عوامل متعددی از قبیل تخصص پزشک، وسعت ناحیه مورد نظر و موقعیت فیزیکی مطب پزشک بستگی دارد.

آخرین مقالات

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی