لیفت ابرو با نخ چگونه انجام میشود و تا چه مدت ماندگار است ؟

با پیر شدن، پوست شروع به از دست دادن کلاژن که باعث کاهش حجم و سفتی آن می‌شود. همچنین، عضلات بدن نیز کاهش حجم می‌یابند و این باعث از دست دادن شادابی صورت می‌شود. بخش بالایی صورت، از جمله ابرو و پیشانی، ساختار طبیعی خود را از دست داده و به سمت پایین کشیده می‌شود. در چنین شرایطی می‌توان از لیفت ابرو و پیشانی با نخ استفاده کرد که یک روش زیبایی غیر جراحی محسوب می‌شود. پزشک از نخ برای بالا بردن ابروها و لیفت این ناحیه استفاده می‌کند تا چین و چروک پیشانی، افتادگی پلک و سایر مشکلات پلک و پیشانی بیمار را اصلاح نماید. لیفت ابرو با نخ حدود ۶۰ دقیقه طول می‌کشد و بیمار با درد بسیار خفیفی مواجه خواهد شد که دوران بهبود نیز معمولاً ۵ تا ۷ روز به طول می‌انجامد. با این حال با توجه به احتمال بروز خونریزی معمولاً پزشک از بیمار می‌خواهد تا چند روز پس از درمان از هرگونه اقدام خاصی اجتناب کند. ماندگاری نتایج به دست آمده تقریباً ۱۸ ماه طول می‌کشد.

لیفت ابرو با نخ یک روش درمانی کم تهاجمی محسوب می‌شود که جایگزین خوبی برای جراحی لیفت ابرو به روش قدیمی می‌باشد. این روش به جوان تر شدن ظاهر صورت بیمار کمک می‌‌کند، هیچ گونه بافت اسکاری را به جا نمی‌گذارد و دوران بهبود حاصل از آن نیز کوتاه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر دربارهی لیفت ابرو با نخ، لیفت صورت و گردن  و یا برای رزرو نوبت در کلینیک  پوست و مو رازی با شماره تلفن های 02188334029  –  02188333259 تماس حاصل فرمایید.

فواید و کاندیدای مناسب برای لیفت ابرو با نخ 


فواید و کاندیدای مناسب برای لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ یک روش جدید و موثر برای بالا بردن ابروها و رفع حالت افتادگی آنها است. این روش با استفاده از نخ‌های خاصی که در نواحی خاص صورت قرار می‌گیرند و به سمت بالا کشیده می‌شوند، تا به بیمار امکان مشاهده فوری نتایج را می‌دهد. از جمله مزایای این روش، افزایش فاصله چشم تا ابرو، تحریک تولید کلاژن بیشتر که منجر به جوان‌تر شدن پوست و افزایش حجم و سفتی آن می‌شود. این روش مناسب برای افرادی است که با مشکلاتی مانند ابروهای فروافتاده، چروک‌های بین دو ابرو، پوست اضافی پشت پلک و خطوط افقی روی پیشانی مواجه هستند.

افرادی که تمایل به انجام این روش دارند، باید انعطاف پذیری پوست خود را داشته باشند و انتظارات واقعی از نتایج درمان را داشته باشند. این روش می‌تواند به آنها کمک کند تا ابروهای جوان‌تر و زیباتری داشته باشند.

 لیفت ابرو با نخ چگونه انجام می‌شود؟


لیفت ابرو با نخ چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام لیفت ابرو با نخ پزشک از بیمار می‌خواهد به پشت دراز بکشد به نحوی که صورت او به سمت بالا قرار بگیرد. سپس متخصص زیبایی به مشخص کردن نقاطی که باید درمان شوند می‌پردازد و از داروی بی حسی برای جلوگیری از احساس درد و ناراحتی استفاده می‌کند. سپس به کمک سوزن یا کانوله، نخ مخصوص را وارد لایه‌های پوست اطراف چشم می‌نماید. پس از آنکه نخ درون نقاط مورد نظر قرار گرفت به سمت بالا کشیده می‌‌شوند تا ابرو در موقعیت جدید قرار بگیرد و پوست سفت شود. سپس پزشک اقدام به خارج نمودن سوزن یا کانوله می‌‌نماید و نخ اضافی را قطع خواهد کرد.

 مراقبت و دوران بهبود پس از لیفت ابرو با نخ  


مراقبت و دوران بهبود پس از لیفت ابرو با نخ

بعد از انجام لیفت ابرو و پیشانی با نخ، ممکن است کمی کبودی، تورم و درد در ناحیه مورد درمان ایجاد شود که این امر طبیعی است و معمولاً طی چند روز بهبود می‌یابد. در این مدت، می‌توانید از کمپرس یخ برای کاهش تورم و کبودی استفاده کنید. زمان بهبودی ممکن است تا دو هفته طول بکشد. اگر در دو طرف دنباله ابروها چین کوچکی مشاهده کردید، نگران نباشید، زیرا این مشکل معمولاً طی یک تا دو هفته بهبود می‌یابد.

 • در ۲۴ ساعت اول پس از درمان، بهتر است صورت خود را با آب و صابون شستشو ندهید. همچنین، به مدت دو روز پس از درمان، از استفاده از آرایش پرهیز کنید تا احتمال بروز عفونت کاهش یابد.
 • در طی دو تا سه هفته پس از درمان، از فشار دادن به ناحیه مورد درمان خود خودداری کنید تا نخ‌ها به درستی در جای خود قرار بگیرند. همچنین، به مدت دو تا سه هفته از فعالیت‌های ورزشی یا فعالیت‌های جسمانی سنگین پرهیز کنید.
 • در طول یک ماه، به سونا، جکوزی و حمام‌های بسیار گرم مراقبت کنید و از آنها استفاده نکنید.
 • با توجه به دستورات پزشک، در زمان مقرر به مطب مراجعه کرده و در صورت نیاز به اقدامات بعدی اقدام کنید.
 • درد یا سوزش پس از درمان طبیعی است و می‌توانید طبق دستور پزشک هر ۶ ساعت یک بار از قرص تیلنول ۵۰۰ استفاده کنید. از مصرف داروهای ضد التهاب مانند ناپروکسن یا ایبوپروفن خودداری کنید زیرا التهاب برای شروع فرآیند تولید کلاژن جدید ضروری است و این داروها ممکن است این فرآیند را مختل کنند.
 • همچنین، تا ۷ روز پس از درمان از مصرف داروهای رقیق کننده خون، ویتامین سی، ویتامین آ، و ویتامین ای خودداری کنید.
 • در نهایت، دو هفته پس از درمان مجدداً به پزشک مراجعه کرده و وضعیت خود را بررسی کنید.

 ماندگاری نتایج لیفت ابرو با نخ چقدر است؟


نخ مورد استفاده با گذر زمان جذب می‌شود. معمولاً حدود ۳ تا ۶ ماه طول می‌‌کشد تا نخ جذب گردد با این حال علی رغم جذب شدن آنها نتایج به دست آمده کاملا قابل مشاهده است. با توجه به انعطاف پذیری پوست و تخصص پزشکی که به لیفت ابرو با نخ پرداخته است ماندگاری نتایج به دست آمده از یک تا سه سال متغیر خواهد بود.

 هر چند وقت یک بار می‌توان به لیفت ابرو با نخ پرداخت؟


اگرچه لیفت ابرو با نخ برای یک روش ایمن محسوب می‌گردد تکرار آن به صورت مداوم توصیه نمی‌شود. تعداد دفعاتی که می‌توانید به صورت ایمن به لیفت ابرو با نخ بپردازید دوبار در سال است.

 پس از لیفت ابرو با نخ چگونه باید خوابید؟


معمولاً پس از لیفت ابرو با نخ پزشک از شما می‌خواهد تا چند هفته اول به پشت بخوابید و صورت شما به سمت بالا قرار بگیرد. باید از ساییده شدن ناحیه تحت درمان به تشک یا بالش خودداری شود. به منظور جلوگیری از بروز چنین مشکلی بهتر است چند عدد بالش زیر سر خود بگذارید تا از قرار گرفتن روی ناحیه مورد نظر جلوگیری شود.

 خطرات و عوارض جانبی احتمالی 


لیفت ابرو با نخ یکی از روش‌های بسیار ایمن و بدون درد در دنیای زیبایی مدرن محسوب می‌‌شود. لیفت ابرو با نخ یک روش کم تهاجمی است که خطرات حاصل از آن بسیار ناچیز است به ویژه اگر توسط یک پزشک با تجربه انجام شود. اگرچه لیفت ابرو با نخ با خطرات کمی همراه است همانند سایر روش‌های زیبایی ممکن است بیمار دچار برخی عوارض جانبی خاص شود که به شرح زیر می‌باشند:

 • بروز کبودی، تورم و التهاب
 • درد و ناراحتی خفیف
 • خونریزی در موارد نادر
 • بروز عفونت
 • حساسیت به داروی بی حسی مورد استفاده
 • نامتقارن بودن صورت
 • بیرون زدگی و فرورفتگی یا جابجا شدن نخ تزریق شده
 • نارضایتی بیمار

 هزینه لیفت ابرو با نخ چقدر است؟ 


هزینه لیفت ابرو با نخ به عوامل متعددی از قبیل تخصص پزشک، وسعت ناحیه مورد نظر و موقعیت فیزیکی مطب پزشک بستگی دارد.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی