لیفت بینی با ژل: تغییر فرم و بالاکشیدن نوک بینی افتاده بدون جراحی

 

لیفت-بینی-با-ژل-تغییر-فرم-و-بالاکشیدن-نوک-بینی-افتاده-بدون-جراحی-

اگر در فکر ایجاد تغییراتی در چهره خود با کمی لیفت بینی هستید، شما تنها نیستید. در واقع این روزها اعمال تغییراتی جزئی در بینی، به خواسته‌ای رایج تبدیل شده است. ایجاد تغییرات یا لیفت بینی می‌تواند به رفع مسائل جزئی متعددی کمک کند. در برخی موارد به این خاطر است که بینی نقش به سزایی در ترکیب بندی صورت ایفا می‌کند. تا حدی به خاطر شکل آن و تا حدی هم به خاطر قرار گرفتنش در مرکز صورت، بینی مسئول نگه داشتن همه چیز کنار هم است. تغییر کوچکی در بینی، می‌تواند در ظاهر شما تغییر بزرگی ایجاد کند. امروزه پزشکان عمل‌ زیبایی بینی بدون جراحی را پیشنهاد می‌دهند. نتایج سریع خواهد بود و فیلرهای بینی معمولا 6 تا 12 ماندگاری خواهند داشت.

لیفت بینی چیست؟


 

لیفت بینی چیست

احتمالا قبلا در مورد لیفت صورت شنیده‌اید، اما لیفت بینی چطور؟ در واقع، اینجا صحبت از فرایندی جدید یا حتی تکنیکی جدید نیست. بلکه بهتر است که به عنوان نوعی ابزاری فکری به لیفت بینی نگاه کنیم که به ما کمک می‌کند تصور دقیق‌تری از نتایجی داشته باشیم که جراحی زیبایی بینی برای بیماران به ارمغان می‌آورد. معمولا وقتی که به عمل بینی فکر می‌کنید، احتمالا فرایندی را در ذهن‌تان تصور می‌کنید که کل بینی را تغییر می‌دهد. اما واقعیت این است که بیماران مختلف، نتایج متفاوتی را در نظر دارند. البته برخی از بیماران به دنبال تغییرات بزرگی در بینی‌شان هستند، اما دیگر بیماران تغییرات اندکی در بینی‌ برایشان کافی است.

چرا لیفت بینی انجام دهید؟


چرا-لیفت-بینی-انجام-دهیدوقتی کسی در مورد لیفتینگ صورت صحبت می‌کند، معمولا می‌خواهد چهره‌اش ظاهر جوان‌تری پیدا کند. اگرچه طراحی عمل زیبایی بینی بیشتر به گونه‌ای است که در خود بینی تغییر ایجاد کند، لزوما باعث جوان‌تر شدن بیمار نمی‌شود. بنابراین وقتی کسی می‌خواهد لیفت بینی انجام دهد، معمولا می‌خواهد به رفع یکی از مشکلات پایین بپردازد:

افتادگی نوک بینی

گاهی ممکن است نوک بینی تا حد زیادی افتاده و خمیده شود. در موارد شدیدتر، به ویژه هنگام لبخند زدن نوک بینی ممکن است روی دهان سایه بیاندازد. درمان افتادگی نوک بینی بسته به دلیل افتادگی آن، می‌تواند با روش‌های مختلف صورت گیرد. به هر حال، لیفت در این مورد به معنای ایجاد نوک بینی است به صورتی با دهان، گونه‌ و لب‌ها تناسب بیشتری داشته باشد. اغلب هدف ایجاد زاویه‌ای درست بین ابتدا لب‌ها و نوک بینی است. این کار را می‌توان با روش‌های مختلفی همچون جراحی انجام داد.

 حجم دادن به پل بینی

اگر رعایت نکنید، پل بینی وزن زیادی را متحمل می‌شود. مثلا وقتی که عینک یا عینک آفتابی می‌زنید، پل بینی مسئول داشتن دیدی مناسب است. این مساله به تعریف بینی هم کمک می‌کند، وقتی که پل بینی حجم کافی نداشته باشد، ممکن است بایتان ناخوشایند باشد. بینی شما ممکن است تخت یا عمقی به نظر بیاید. اضافه کردن حجم (یا لیفتینگ) در این بخش از بینی باعث می‌شود دیگر بخش‌های صورت به شکلی درآیند که از نظر زیبایی برای بیشتر بیماران نتایج مفیدی داشته باشد. با روش‌های مختلفی از تقویت غضروف گرفته تا اضافه کردن فیلر، می‌توان این کار را انجام داد. در بسیاری از موارد می‌توان لیفت بینی را همراه با جراحی اعمال کرد. اما گاهی بیماران روش دیگری را می‌خواهند.

روش غیرجراحی لیفت بینی


جراحی برای تمامی افراد مناسب نیست. برخی بیماران ترجیح می‌دهند برای لیفت بینی‌شان از یک روش غیرجراحی استفاده کنند. این کار می‌تواند با یک عمل غیرجراحی بینی صورت گیرد چون معمولا لیفت بینی‌ جهت افزایش حجم انجام می‌شود.

افزایش حجم نوک بینی بدون جراحی

افزایش حجم در نوک بینی جهت کاهش میزان افتادگی آن، فرایندی حساس اما موثر است. جهت اطمینان بیشتر باید بگوییم که این روش موثرترین روش برای افرادی است که افتادگی نوک بینی‌شان کم و جزئی است. در این موارد، جراح زیبایی میزان مشخصی از فیلر پوستی (اغلب ژل فیلر رادیس یا رستیلن) را اضافه کرده و نوک بینی را به صورتی شکل می‌دهد که هموارتر به نظر برسد. عمل غیرجراحی بینی نمی‌تواند از حجم صورت بکاهد، بنابراین افتادگی نوک بینی عملا رفع نمی‌شود. پس بهتر است نوک بینی با مابقی بخش‌های بینی هماهنگ شود، در نتیحه نوک بینی تناسب بیشتری خواهد داشت و باعث می‌شود بینی به توازن بهتری برسد. به زبانی دیگر، حجم به اطراف بینی اعمال می‌شود به صورتی که باعث شود بینی توازن بیشتری پیدا کند. افتادگی نوک بینی کاهش می‌یابد و بیمار تقریبا بلافاصله می‌تواند نتایج آن را ببیند.

افزایش حجم پل بینی بدون جراحی

افزایش حجم پل بینی با یک عمل غیرجراحی، فرایندی بسیار رایج است. جراح زیبایی از یک فیلر پوستی (معمولا رادیس یا رستیلن) برای افزایش پل استفاده می‌کند. بیشتر جراحان این کار را به صورتی تدریجی انجام می‌دهند، از چندین تزریق استفاده کرده و سپس به فیلر تزریق شده قالب می‌دهند هنگامی که هنوز نرم و قابل انعطاف است. این کار باعث افزایش قابل توجهی در حجم کلی پل بینی می‌شود و تغییر مشهودی در بینی ایجاد می‌کند (و یا عینک‌تان را بالاتر نگه می‌دارد). تنها ایراد و مشکل این شیوه (همچون تمامی عمل‌های غیرجراحی بینی) مدت زمان ماندگاری نتایج آن است. در بسیاری از موارد، نتایج عمل بینی غیرجراحی بسته به فیلر استفاده شده تنها حدود 12 تا 18 ماه ماندگاری دارند. البته برای بسیاری از بیماران این موقت بدون نتایج چیز خوبی است، به آن‌ها این امکان را می‌‌دهد که عمل بینی را به صورتی آزمایشی انجام دهند قبل از اینکه درمورد تزریقات دائمی یا پیدا کردن روش‌های دیگر تصمیمی قطعی بگیرند.

اگرچه پزشکان می‌توانند بسیاری از عمل های غیرجراحی بینی را انجام دهند، برای برخی افراد یک جراح زیبایی بینی انتخاب مناسب‌تری است.

سوالات خود را اینجا بپرسید.

 

لیفتینگ اجزای بینی


 

لیفتینگ-اجزای-بینی

با اینکه این امکان وجود دارد که تمامی بینی را به یک باره تغییر داد، چیزی که اکنون باید روشن شود این است که بیشتر مردم تغییری جزئی و تدریجی را بیشتر می‌پسندند. آن‌ها با کل بینی‌شان مشکل ندارند تنها می‌خواهند بخشی از آن را تغییر دهند. خوشبختانه فرایندهای عمل بینی مدرن این قابلیت را دارند که ناحیه‌های مشخصی از بینی را هدف گرفته و درمان کنند. چه با یک عمل جراحی راحت‌تر باشید یا عملی غیرجراحی، در هر حالت حداقل خیالتان راحت است که روش‌های عمل پلاستیک یا زیبایی هستند که می‌توانند نتایج مد نظرتان را برایتان فراهم کنند. بهترین راه برای داشتن اطمینان خاطر این است که نتایج نهایی مورد نظرتان را با جراح زیبایی باتجربه‌ای در میان بگذارید. داشتن یک مشاوره بهترین راه برای رسیدن به پاسخی درست برای سوال‌هایتان است.

سوالات رایج


سوالات-رایج-2-min

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی
× مشاوره در واتساپ