لیفت بینی با ژل: تغییر فرم و بالاکشیدن نوک بینی افتاده بدون جراحی

 

لیفت-بینی-با-ژل-تغییر-فرم-و-بالاکشیدن-نوک-بینی-افتاده-بدون-جراحی-

اگر در فکر ایجاد تغییراتی در چهره خود با کمی لیفت بینی هستید، شما تنها نیستید. در واقع این روزها اعمال تغییراتی جزئی در بینی، به خواسته‌ای رایج تبدیل شده است. ایجاد تغییرات یا لیفت بینی می‌تواند به رفع مسائل جزئی متعددی کمک کند. در برخی موارد به این خاطر است که بینی نقش به سزایی در ترکیب بندی صورت ایفا می‌کند. تا حدی به خاطر شکل آن و تا حدی هم به خاطر قرار گرفتنش در مرکز صورت، بینی مسئول نگه داشتن همه چیز کنار هم است. تغییر کوچکی در بینی، می‌تواند در ظاهر شما تغییر بزرگی ایجاد کند. امروزه پزشکان عمل‌ زیبایی بینی بدون جراحی را پیشنهاد می‌دهند. نتایج سریع خواهد بود و فیلرهای بینی معمولا 6 تا 12 ماندگاری خواهند داشت.

عمل بینی  غیر جراحی اغلب برای بهبود عوارض‌ ناشی از جراحی‌هی بینی استفاده می‌شود و با استفاده از فیلرهای پوستی بدون نیاز به انجام جراحی‌های پرهزینه باعث بهبود و اصلاح بینی می‌شود. از فیلرها می‌توان برای اصلاح انواع مختلفی از بینی‌ها استفاده کرد. می‌توان لیفت  روی نوک بینی انجام داد، با تزریق فیلر به پایه نوک بینی، بینی تکیه گاه بیشتری پیدا کرده و میزان افتادگی نوک بینی کاهش می‌یابد. افرادی که از زخم و بیرون زدگی غضروف رنج می‌برند، می‌توانند از تزریق فیلر در بینی‌شان استفاده کنند. در برخی افراد هر دو مشکل به خاطر کهولت سن است.

متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی با استفاده از سالها دانش و تجربه آماده ارائه خدمات به شما می باشند. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره‌های 02188334029 و 02188333259  تماس حاصل فرمایید.

لیفت بینی چیست؟


 

لیفت بینی چیست

احتمالا قبلا در مورد لیفت صورت شنیده‌اید، اما لیفت بینی چطور؟ در واقع، اینجا صحبت از فرایندی جدید یا حتی تکنیکی جدید نیست. بلکه بهتر است که به عنوان نوعی ابزاری فکری به لیفت بینی نگاه کنیم که به ما کمک می‌کند تصور دقیق‌تری از نتایجی داشته باشیم که جراحی زیبایی بینی برای بیماران به ارمغان می‌آورد. معمولا وقتی که به عمل بینی فکر می‌کنید، احتمالا فرایندی را در ذهن‌تان تصور می‌کنید که کل بینی را تغییر می‌دهد. اما واقعیت این است که بیماران مختلف، نتایج متفاوتی را در نظر دارند. البته برخی از بیماران به دنبال تغییرات بزرگی در بینی‌شان هستند، اما دیگر بیماران تغییرات اندکی در بینی‌ برایشان کافی است.

چرا لیفت بینی انجام دهید؟


چرا-لیفت-بینی-انجام-دهیدوقتی کسی در مورد لیفتینگ صورت صحبت می‌کند، معمولا می‌خواهد چهره‌اش ظاهر جوان‌تری پیدا کند. اگرچه طراحی عمل زیبایی بینی بیشتر به گونه‌ای است که در خود بینی تغییر ایجاد کند، لزوما باعث جوان‌تر شدن بیمار نمی‌شود. بنابراین وقتی کسی می‌خواهد لیفت بینی انجام دهد، معمولا می‌خواهد به رفع یکی از مشکلات پایین بپردازد:

افتادگی نوک بینی

گاهی اوقات نوک بینی ممکن است به طور قابل توجهی افتاده و خمیده شود. در موارد شدیدتر، به ویژه هنگام خنده، این موضوع می‌تواند باعث سایه افکندن بر روی دهان شود. درمان افتادگی نوک بینی ممکن است با استفاده از روش‌های مختلفی صورت بگیرد، بسته به دلیل افتادگی. یکی از روش‌های مورد استفاده برای ایجاد نوک بینی با تناسب با دهان، گونه‌ها و لب‌ها، لیفت نوک بینی است. هدف اصلی این روش، ایجاد یک زاویه مناسب بین ابتدای لب‌ها و نوک بینی است. این روش می‌تواند از طریق جراحی یا روش‌های دیگر انجام شود.

 حجم دادن به پل بینی

در صورتی که پل بینی به درستی تقویت نشود، ممکن است وزن زیادی را تحمل کند. برای مثال، هنگام استفاده از عینک یا عینک آفتابی، پل بینی مسئول داشتن دید مناسب است. این موضوع به تعریف بینی کمک می‌کند. در صورتی که پل بینی حجم کافی نداشته باشد، ممکن است ظاهر بینی ناخوشایند باشد. بینی ممکن است به شکل تخت یا عمقی به نظر برسد. افزایش حجم (یا لیفتینگ) در این بخش از بینی، باعث می‌شود دیگر بخش‌های صورت به شکلی درآیند که برای بیشتر بیماران نتایج مفیدی ایجاد کند. این کار می‌تواند از طریق روش‌های مختلفی از تقویت غضروف گرفته تا افزایش فیلر انجام شود. در بسیاری از موارد، لیفت بینی می‌تواند همراه با جراحی انجام شود، اما برخی از بیماران ممکن است روش دیگری را ترجیح دهند.

روش غیرجراحی لیفت بینی


جراحی برای تمامی افراد مناسب نیست. برخی بیماران ترجیح می‌دهند برای لیفت بینی‌شان از یک روش غیرجراحی استفاده کنند. این کار می‌تواند با یک عمل غیرجراحی بینی صورت گیرد چون معمولا لیفت بینی‌ جهت افزایش حجم انجام می‌شود.

افزایش حجم نوک بینی بدون جراحی

افزایش حجم در نوک بینی جهت کاهش میزان افتادگی آن، فرایندی حساس اما موثر است. جهت اطمینان بیشتر باید بگوییم که این روش موثرترین روش برای افرادی است که افتادگی نوک بینی‌شان کم و جزئی است. در این موارد، جراح زیبایی میزان مشخصی از فیلر پوستی (اغلب ژل فیلر رادیس یا رستیلن) را اضافه کرده و نوک بینی را به صورتی شکل می‌دهد که هموارتر به نظر برسد. عمل غیرجراحی بینی نمی‌تواند از حجم صورت بکاهد، بنابراین افتادگی نوک بینی عملا رفع نمی‌شود. پس بهتر است نوک بینی با مابقی بخش‌های بینی هماهنگ شود، در نتیحه نوک بینی تناسب بیشتری خواهد داشت و باعث می‌شود بینی به توازن بهتری برسد. به زبانی دیگر، حجم به اطراف بینی اعمال می‌شود به صورتی که باعث شود بینی توازن بیشتری پیدا کند. افتادگی نوک بینی کاهش می‌یابد و بیمار تقریبا بلافاصله می‌تواند نتایج آن را ببیند.

افزایش حجم پل بینی بدون جراحی

افزایش حجم پل بینی از طریق یک روش غیرجراحی، یک روش بسیار معمول است. در این روش، جراح زیبایی از یک فیلر پوستی مانند رادیس یا رستیلن برای افزایش حجم پل بینی استفاده می‌کند. بسیاری از جراحان این روش را به صورت تدریجی انجام می‌دهند، با استفاده از چندین تزریق و سپس به فیلر تزریق شده قالب می‌دهند در زمانی که هنوز نرم و قابل انعطاف است. این روش باعث افزایش قابل توجهی در حجم کلی پل بینی می‌شود و تغییر مشهودی در بینی ایجاد می‌کند، که ممکن است حتی باعث بالا بردن عینک شود. یکی از مشکلات این روش (همانند دیگر روش‌های غیرجراحی بینی) ماندگاری نتایج آن است. در بسیاری از موارد، نتایج عمل بینی غیرجراحی تا حدود 12 تا 18 ماه ماندگاری دارند، و این ممکن است برای برخی از بیماران مشکل‌ساز باشد. اما برای بسیاری از افراد، این موقت بودن نتایج یک مزیت است، زیرا این امکان را به آن‌ها می‌دهد که قبل از تصمیم‌گیری درباره تزریقات دائمی یا جستجوی روش‌های دیگر، این روش را به صورت آزمایشی امتحان کنند.

اگرچه پزشکان می‌توانند بسیاری از عمل های غیرجراحی بینی را انجام دهند، برای برخی افراد یک جراح زیبایی بینی انتخاب مناسب‌تری است.

سوالات خود را اینجا بپرسید.

 

لیفتینگ اجزای بینی


 

لیفتینگ-اجزای-بینی

با اینکه این امکان وجود دارد که تمامی بینی را به یک باره تغییر داد، چیزی که اکنون باید روشن شود این است که بیشتر مردم تغییری جزئی و تدریجی را بیشتر می‌پسندند. آن‌ها با کل بینی‌شان مشکل ندارند تنها می‌خواهند بخشی از آن را تغییر دهند. خوشبختانه فرایندهای عمل بینی مدرن این قابلیت را دارند که ناحیه‌های مشخصی از بینی را هدف گرفته و درمان کنند. چه با یک عمل جراحی راحت‌تر باشید یا عملی غیرجراحی، در هر حالت حداقل خیالتان راحت است که روش‌های عمل پلاستیک یا زیبایی هستند که می‌توانند نتایج مد نظرتان را برایتان فراهم کنند. بهترین راه برای داشتن اطمینان خاطر این است که نتایج نهایی مورد نظرتان را با جراح زیبایی باتجربه‌ای در میان بگذارید. داشتن یک مشاوره بهترین راه برای رسیدن به پاسخی درست برای سوال‌هایتان است.

سوالات رایج


سوالات-رایج-2-min

پایین افتادن یا آویزان شدن نوک بینی هنگام لبخند زدن، خندیدن یا حرف زدن، مشکلی بسیار رایج است. این مساله به خاطر قوی بودن بیش از حد ماهیچه‌ای است که به نوک بینی متصل است و به آن ماهیچه پایین برنده تیغه بینی می‌گویند. حین جراحی زیبایی بینی، پزشک معمولا این ماهیچه را از کار می‌اندازد. حین عمل غیرجراحی بینی هم، پزشک می‌تواند تکیه‌گاهی برای نوک بینی ایجاد کند تا افتادگی بینی هنگام حالات مختلف چهره کاهش یابد.

یک عمل غیرجراحی بینی شامل تزریق فیلرهای پوستی به درون بینی جهت بهبودی سریع در بسیاری از مشکلات زیبایی بینی می‌شود؛ مشکلاتی همچون: قوز بینی جزئی، افتادگی نوک بینی، افتادگی پل بینی، انحراف بینی، شیب دار بودن بینی و غیره. تزریقات تنها 10 تا 15 دقیقه طول می‌کشد، نتایج فوری هستند و اگر از ظاهر آن خوشتان نیامد، درمان بازگشت پذیر است. این روش درمانی برای کوچک‌ کردن بینی‌های خیلی بزرگ، کاهش شکل پیازی بینی، کوچک کردن بینی‌های بسیار پهن و غیره مناسب نیست. برای این مشکلات می‌توانید عمل جراحی رینوپلاستی انجام دهید.

مدت زمانی که فیلر پوستی در بینی می‌ماند، معمولاً توسط سازنده آن 6 تا 12 ماه اعلام می‌شود. اما مزایای عمل زیبایی بینی، مانند پوشاندن قوز بینی، لیفتینگ نوک بینی، مرتفع کردن پل بینی، بلند کردن افتادگی پل بینی و صاف کردن خمیدگی بینی، ممکن است زودتر از این مدت ناپدید شوند، حتی اگر فیلر هنوز در محل تزریق باقی مانده باشد. الگوی معمول برای افرادی که ترمیم بینی می‌خواهند، این است که در سال اول 2 تا 3 بار و پس از آن هر سال 1 یا 2 بار عمل ترمیمی بینی انجام دهند.

عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند ماندگاری فیلر را کاهش دهند، مانند سوخت و ساز بالای بدن، رژیم غذایی ناکامل، سیگار کشیدن، کم خوابی، ورزش‌های قلبی عروقی، وزن زیاد ماهیچه‌ها و غیره. از آنجا که پس از تزریق فیلر، شما دیگر کنترلی بر روی مدت ماندگاری آن ندارید، تضمینی برای مدت زمانی که فیلر در محل تزریق باقی می‌ماند، وجود ندارد. همچنین، وقتی که بدن به فیلرها عادت کند و پزشکان هم تحقیقاتشان را در این زمینه ادامه دهند، ممکن است مدت ماندگاری نتایج عمل زیبایی به مرور زمان افزایش یابد.

هزینه عمل غیرجراحی بینی به میزان حجم مورد نیاز از فیلرهای پوستی بستگی دارد.

داشتن کمی کبودی و تورم پس از تزریق هر فیلر پوستی امری طبیعی بوده و ممکن است تا چند روز باقی بماند. میزان مشهود بودن آن و زمان بازیابی از فردی به فرد دیگر متفاوت است و به سلامت عمومی بدن و میزان رعایت توصیه‌های قبل از عمل و بعد از عمل بستگی دارد. اگر قبل از عمل از مصرف رقیق کننده‌های خون خودداری کنید و قرص آرنیکا مصرف کنید، پس از عمل هم از کرم آرنیکا استفاده کرده، داروی آکریواستین و بروملین مصرف کرده و از کیسه آب گرم استفاده کنید، دوران بازیابی شما تا جایی که برای بدنتان مقدور باشد سریع خواهد بود.

پزشکان توصیه می‌کنند که حداقل 18 ماه پس از هرگونه جراحی بینی صبر کنند قبل از اینکه تزریق فیلر غیرجراحی انجام دهند. دلیل این صبر کردن این است که غضروف بینی زمان زیادی برای بهبودی نیاز دارد، و تا یک سال و نیم پس از جراحی هنوز تغییرات مشهودی در آن رخ می‌دهد. پزشک تمایل دارد که بینی سالم را ترمیم کند در این صورت می‌توانید شکل نتایج پایانی را ببینید.

به صورتی واضح، می‌توان فیلرها را در سه گروه فیلرهای موقت، نیمه دائمی و دائمی دسته بندی کرد. اسید هیالورونیک (HA) فیلری محبوب است. HA فیلری موقت است و 9 تا 12 ماه ماندگاری دارد. از پلی‌ساکارید گلیکوزآمینوگلیکان تهیه می‌شود و هنوز کشف نشده که به صورت طبیعی در بدن به عنوان ماتریکس برون‌یاخته‌ای ایجاد شود. همچنین انواع مختلف آن از نظر شیمیایی یکسان هستند و از نظر ایمنی‌زایی هم بسیار پایین بوده و باعث ایجاد بازخوردهای ایمنی آسیب‌زا نمی‌شود. یعنی بسیار امن و بی خطر است. برندهای مختلف دیگری هم هستند که کیفیت خوب و مشابهی دارند. حتما در این زمینه با پزشک‌تان مشورت کنید.

اسید هیالورونیک (HA) به صورت طبیعی بدون اتصالات عرضی ایجاد می‌شوند. در این حالت در بدن طی 1 تا 2 روز به راحتی شکسته می‌شوند. HA هایی که باقی می‌مانند آن‌هایی هستند که هنوز دارای اتصالات عرضی هستند که مانع شکسته شدن آن‌ها می‌شود و در نتیجه باقی می‌مانند. بنابراین فیلر صورتی که با HA انجام شده است در 2 روز اول ممکن است با سرعت کاهش یابد قبل از اینکه به حالت پایداری برسد. کاهش مابقی فیلر تزریق شده به آرامی صورت خواهد گرفت. بنابراین HA هرچه اتصال عرضی بیشتری داشته باشد، ماندگاری بیشتری نیز خواهد داشت.

این مساله همچنین بخشی از فرایند تزریق فیلر است که باعث ایجاد کمی تورم، بی حسی و التهاب و زخم موضعی می‌شود. این مشکل پس از چند روز خیلی زود کاهش می‌یابد و منجر به کاهشی 20 تا 30 درصدی در نتیجه نهایی می‌شود.

فیلرهای موقت حدود چهار ساعت اول قابل انعطاف و شکل گیری هستند و تقریبا پس از دو روز تثبیت می‌شوند. در 4 ساعت اول نباید فشاری بر ناحیه فیلر وارد کنید و یا ماساژ دهید. می‌توانید به آرامی صورتتان را بشویید. 2 روز اول توصیه می‌شود که فشار طولانی مدت به ناحیه تزریق فیلر وارد نکنید مثلا از خوابیدن روی یک طرف صورت پرهیز کنید، چون احتمال دارد باعث جابه جایی فیلر شود. وقتی که فیلر تثبیت شد می‌‌توانید هر کاری که دوست دارید انجام دهید و شکل آن هم دیگر تغییر نخواهد کرد.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی