لیفت بینی بدون جراحی: مزایا و عوارض تزریق ژل و لیفت با نخ

زمانی یک بینی عالی به نظر می‌رسد که با قسمت‌های دیگر صورت، ترکیب خوبی ایجاد کند. فرمول خاصی برای عالی بودن بینی وجود ندارد. اما حتی با توجه به محبوبیت لیفت بینی، برخی افراد تردید دارند که تحت عمل‌های تهاجمی قرار گیرند. لیفت غیر جراحی بینی یک روش نوآورانه در صنعت جراحی پلاستیک است که دران می‌توان بدون نیاز به ایجاد بریدگی و زخم، شکل بینی را تغییر داد.

اما این کار چگونه انجام می‌شود؟ به جای این که برای برداشتن استخوان واقعی، تحت عمل جراحی قرار گیرید، این کار را می‌توان با تزریق اسید هیالورانیک – مشابه موادی که در ژل‌های پوستی نظیر جوودرم و رستالین وجود دارد – انجام داد. با این که نتایج حاصل از این رینوپلاستی سیال موقتی است اما بینی را لیفت داده و جایان را تغییر می‌دهد. لیفت بینی با نخ نیز یک فرایند غیر جراحی 30 دقیقه‌ای برای تغییر شکل و لیفت بینی است.

 چرا عمل جراحی بینی، عمل محبوبی است؟


رینوپلاستی یک روش جراحی است که برای بهبود عملکرد و تغییر شکل بینی انجام می‌شود. این فرایند به افرادی که مشکلات تنفسی دارند یا بینی آنها شکسته است توصیه می‌شود، اما بیشتر افرادی با اهداف زیبایی و بهبود ظاهر و داشتن بینی جذاب‌تر تحت رینوپلاستی قرار می‌گیرند. تغییر شکل بینی می‌تواند باعث تغییر کل ظاهر صورت شما شود و نتایج آن به انتظارات شما، پیشنهادهای پزشک و مهارتهای وی بستگی دارد.

لیفت بینی یک روش عملی است که پس از انجام آن، بینی شما بدون این که ظاهر مصنوعی یا غیر طبیعی پیدا کند، تغییر می‌یابد. نتایج حاصل از رینوپلاستی دائمی بوده و باید تحت بیهوشی عمومی یا بیحسی موضعی انجام شود. حین انجام عمل جراحی، پزشک یک شکاف در نوستریلها یا در بینی ایجاد کرده، استخوان‌ها و غضروف بینی را بر اساس آنچه مطلوب شما است تغییر داده و سپس آن را بخیه می‌کند.

 لیفت بینی با ژل


لیفت بینی با ژل

امروزه، لیفت بینی سریع‌تر و راحت‌تر از گذشته انجام می‌شود. با این روش، بینی فرد در 15 دقیقه بدون نیاز به عمل جراحی، زیباتر و صاف‌تر می‌شود و همچنین کل صورت فرد را نیز بهبود می‌بخشد و اعتماد به نفس وی را افزایش می‌دهد.

این روش غیر جراحی، با تزریق فیلر در ناحیه بینی انجام می‌شود. نوع فیلری که استفاده می‌شود، بستگی به تصمیم پزشک دارد. این تزریق‌ها معمولاً برای کاهش چین و چروک‌های اطراف چشم و قسمت‌های دیگر صورت به کار برده می‌شود و امروزه نیز برای از بین بردن برجستگی‌های بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این روش بینی نسبتاً بدون درد است و در یک جلسه کوتاه در مطب پزشک انجام می‌شود. پزشک، فیلرهای صورت را در ناحیه تحت درمان بینی تزریق می‌کند تا ناهنجاری‌های آن برطرف شود. با این که ممکن است برخی بیماران فکر کنند که بینی آنها پس از درمان، بزرگ‌تر می‌شود، اما در واقع درمان باعث هموار شدن برجستگیهای بینی و صاف‌تر شدن ظاهر آن می‌شود.

لیفت بدون جراحی بینی یک روش عالی و مقرون به صرفه برای بیمارانی است که تمایل دارند ظاهری خوشایندتر داشته باشند و در عین حال تحت عمل‌های سنگین رینوپلاستی نیز قرار نگیرند.

این روش جایگزین بسیار خوبی برای روش عمل جراحی زیبایی سنتی بینی است و برای بیمارانی که به عمل جراحی بینی علاقه‌مند هستند، می‌تواند گزینه‌ای جذاب باشد.

مزایای لیفت بینی با ژل

در عمل بدون جراحی بینی، شکل و کانتور بینی با استفاده از فیلرها تغییر داده می شو. زمانی که عدم تعادل در بینی جزئی باشد، این عمل، نتایج خوبی به دنبال داشته و ظاهر کلی صورت بیمار را نیز بهبود می‌بخشد.

 ساده و غیر تهاجمی

لیفت بدون جراحی بینی، تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود و به ندرت زمان آن بیش از 15 تا 20 دقیقه طول می‌کشد. پزشک برای انجام این کار نیازی به ایجاد برش روی پوست ندارد و به جای آن مقدار کمی فیلر پوستی در قسمت‌های مختلف بینی تزریق کرده تا به کانتور مورد نظر در بینی دست یابد.

 نتایج فوری

پس از انجام عمل جراحی رینوپلاستی، بیمار به مدت چند هفته تا چند ماه دچار تورم می‌شود. متوسط طول دوره بهبودی پس از انجام این عمل نیز 2 تا 3 هفته خواهد بود و شما تا مدتها به نتایج نهایی دست نمی‌یابید.

بر خلاف آن، رینوپلاستی غیر جراحی یک عمل سرپایی است. صادقانه، شما می‌توانید این عمل را در زمان استراحت و ناهار انجام داده و به محل کار خود بازگشته و رئیس خود را غافلگیر کنید. شما حین انجام این عمل هشیار نخواهید بود و می‌توانید بلافاصله شکل جدید بینی خود را ببینید. شما حین انجام این عمل کنترل بیشتری بر کار داشته و می‌توانید پزشک را حین انجام عمل برای دست‌یابی به کانتوری که دقیقاً مورد نظر شما است راهنمایی کنید.

 ریسک کمتر

همه عمل‌های زیبایی دارای خطرات احتمالی و ریسک هستند اما عمل‌های جراحی ذاتاً ریسک بیشتری نسبت به عمل‌های کم تهاجمی دارند. اگر شما تحقیق خود را انجام داده‌اید، یک جراح رینوپلاستی معتبر پیدا کرده‌اید و دستورالعمل‌های پس از تزریق آنها را رعایت کرده‌اید، دیگر جای نگرانی وجود ندارد.

به علاوه، رینوپلاستی سیال موقتی است و نتایج آن معمولاً بین 6 ماه تا دو سال باقی خواهد ماند. در حالی که این بدان معنی است که شما باید برای حفظ نتایج، عمل را تکرار کنید اما اگر از نتایج آن نیز راضی نبودید پس از حدود 6 ماه به حالت اول خود بازمی‌گردد.

 کاندیداهای لیفت بدون جراحی بینی

کاندیداهای لیفت بدون جراحی بینی

لیفت بینی بدون جراحی یک روش عالی برای افرادی است که تمایل به انجام یک عمل کم تهاجمی و غیر جراحی داشته و می‌خواهند سریع‌تر به نتایج خوشایند دست یابند. کاندیداهای این روش لیفت می‌توانند نقص‌های جزئی زیبایی خود نظیر برآمدگی‌های بینی را با کمک این روش اصلاح کنند.

 متأسفانه، انهایی که ناهنجاری‌های عمده در بینی دارند و انهایی که به دنبال کاهش اندازه بینی خود هستند، کاندیدای مناسبی برای لیفت 15 دقیقه‌ای بدون جراحی بینی نیستند. این گونه افراد به مداخلات جراحی نیاز دارند.

 آیا لیفت بدون جراحی بینی دردناک است؟

خیر، در واقع یکی از دلایل محبوبیت لیفت بدون جراحی بینی این است که دردناک نیست. در حالی که برخی بیماران ممکن است کمی احساس ناراحتی داشته باشند اما این عمل با دردهای شدید همراه نیست. بیماران غالباً می‌توانند بلافاصله پس از انجامان به امور عادی و روزمره خود بپردازند و نتایج را هم به زودی مشاهده خواهند کرد.

 لیفت بینی با نخ


لیفت بینی با نخ

در لیفت بینی با نخ که نیاز به عمل جراحی ندارد از نخ‌هایی از جنس پلیدیوکزانون که 100 درصد با بدن انسان سازگار است استفاده می‌شود.

بینی بسیاری از افراد مشکلاتی نظیر فقدان برجستگی یا برجستگی زیاد دارد. لیفت بینی با نخ به روش غیر جراحی این مشکلات را کاهش می‌دهد. نخ پلودیوکزانون به صورت عمودی در پل بینی و به صورت افقی در نوک بینی قرار داده می‌شود. نخ‌ها مانند ساختار اسکافولد عمل کرده و به شکل‌دهی و ساخت کانتورهای آن متناسب با سلیقه بیمار عمل می‌کند.

 لیفت بینی با نخ چگونه انجام می‌شود؟

  • قسمت‌هایی که نخ باید در آنها قرار گیرد علامت زده می‌شوند.
  • سه نقطه بینی (نوک، قسمت میانی پل بینی و پل بینی) به طور موضعی بیحس می‌شود.
  • نوک بینی به وسیله سوزن 18G سوراخ می‌شود.
  • نخ‌ها به وسیله بلانت کانولا جایگذاری می‌شوند.
  • کانولا کشیده شده و نخها در محل باقی خواهند ماند.
  • مراحل 4 و 5 تا دست‌یابی به نتایج مطلوب تکرار می‌شوند

 نتایج حاصله چه مدت دوام خواهند داشت؟

نخ‌های جایگذاری شده، 6 تا 8 ماه پس از درمان به طور کامل جذب می‌شود و بینی به مدت 8 تا 12 ماه در وضعیت بالاتر قرار می‌گیرد.

اگر 9 تا 12 ماه پس از درمان اولیه، عمل دوباره تکرار شود، نتایج مدت طولانی‌تری باقی خواهند ماند. با تحریک و تولید منظم کلاژن در بینی، برخی قسمت‌های لیفت به طور دائمی باقی خواهند ماند.

 آیا انتخاب پزشک مهم است؟

انتخاب یک پزشک ماهر برای انجام این روش درمانی بسیار اهمیت دارد.

در مقایسه با تزریق فیلرهای پوستی، لیفت بینی بدون جراحی با نخ یک روش ساده‌تر است، اما هنوز هم برخی عوامل مهم برای دست‌یابی به نتایج مطلوب بعد از انجام این روش وجود دارند.

قبل از اقدام به انجام این روش، همیشه از پزشک خود موارد زیر را بپرسید:

1. عکس‌های گرفته‌شده قبل و بعد از درمان بیماران دیگر را بررسی کنید تا بتوانید بهتر در مورد نتایج این روش قضاوت کنید.
2. مواردی که پزشک انجام داده است را از وی بپرسید.
3. در مورد عوارض جانبی این روش از وی سؤال کنید.
4. در مورد انواع نخ‌های مورد استفاده و تعداد نخ‌های مورد نیاز برای درمان سؤال کنید.
5. در مورد پروتکل‌های پس از درمان و خدمات پس از انجام این روش از پزشک خود سؤال کنید.

بسیاری از پزشکان از نخ‌های نازک و کوتاه استفاده می‌کنند که ممکن است نتایج آنها ضعیف باشد. بهتر است از نخ‌های ضخیم‌تر با انکرها (نخ‌های دندانه‌دار) استفاده کنید تا به نتایج مطلوب دست یابید. انتخاب یک پزشک با تجربه و ماهر در انجام این روش می‌تواند به شما کمک کند تا به نتایج عالی دست یابید. یک پزشک ماهر می‌تواند به شما بگوید که برای دست‌یابی به نتایج مطلوب چه تعداد نخ نیاز دارید.

 آیا خطر کوری پس از درمان وجود دارد؟

لیفت بدون جراحی بینی با استفاده از بلانت کانول برای دست‌یابی به ارتفاع و برجستگی مورد انتظار انجام می‌شود. احتمال کوری پس از انجام لیفت بدون جراحی بینی با نخ تقریباً صفر است.

در مورد فیلر بینی نمی‌توان این حرف را زد. فیلرهای پوستی سالهاست که توسط پزشکان برای برجسته‌سازی بینی به کار می‌روند. حتی بسیاری از پزشکان با سالها تجربه تزریق فیلرهای بینی نیز باید در مورد استفاده از این فیلرها بسیار محتاط باشند زیرا ممکن است باعث بروز عوارض عروقی نظیر نکروز پوستی یا کوری شود.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی