لیفت و کشیدن پوست صورت با نخ: مزایا و کاربرد

لیفت صورت با نخ

لیفت و کشیدن پوست صورت با نخ

آیا شما هم در حال حاضر با مشکلاتی از قبیل پیری و افتادگی پوست، لک روی صورت، غبغب (چانه دوم) یا خط اخم مواجه هستید؟ آیا قصد دارید این عوارض را به حال خود رها کنید تا روز به روز بدتر و شدیدتر شوند؟ یا احساس می‌کنید که این وضع دیگر برایتان قابل تحمل نیست؟ اگر به دنبال راه حلی برای رفع این مشکلات هستید، لیفت صورت با نخ رایج‌ترین روش برای دستیابی به زیبایی طبیعی و جوانی همیشگی است و می‌تواند بهترین پاسخ به نیاز شما باشد.

چرا عمل لیفت با نخ را انتخاب می‌کنیم؟


 • آثار و نتایج کاملاً طبیعی

جوانی و ظرافت را به چهره شما بازمی‌گرداند.

 • زمان کوتاه عمل

در عرض تنها 30 دقیقه پوست شما کشیده و جوان می‌شود.

 • انجام عمل توسط پزشکان متخصص

اطمینان داشته باشید که به بهترین نتایج ممکن دست خواهید یافت.

 • روشی ایده‌آل برای جوانسازی قسمت میانی صورت

عملی که در گذشته تنها از طریق جراحی امکان‌پذیر بود.

لیفت صورت با نخ برای رفع کدام عوارض مناسب است؟


کاربرد لیفت با نخ برای جوانسازی صورت عبارت است از:

 • خطوط و چروک‌های ریز روی پوست
 • چین‌خوردگی و پژمردگی پوست
 • افتادگی گونه‌ها
 • علائم و نشانه‌های پیری
 • شل شدن پوست
 • لاغری و بدشکلی صورت

از عمل لیفت با نخ برای چه قسمت‌هایی از بدن می‌توان استفاده کرد؟


 فرم‌دهی و جوانسازی اجزای صورت شامل:

 • خط فک
 • خطوط خنده
 • ابروها
 • پیشانی
 • گردن
 • استخوان و بافت‌های نرم گونه
 • خطوط نازولوبیال (خطوطی که از زیر بینی تا دو طرف دهان کشیده می‌شود)

زیباسازی و جوانسازی قسمت‌های بدن شامل:

 • بالای سینه و شانه‌ها (دکولته)
 • آثار کشیدگی پوست
 • شکم
 • باسن
 • بازوها
 • کشاله ران

لیفت با نخ چه تأثیری بر شما دارد؟


یکی از عوارض شایع پیری، افتادگی و شل شدن پوست صورت، به ویژه در اطراف خط فک است. در گذشته، برای رفع این نشانه‌های پیری، تنها گزینه‌ای که وجود داشت انجام عمل‌های جراحی پیچیده و تهاجمی بود. اما امروزه، با پیشرفت تحقیقات در این زمینه، عمل لیفت پوست صورت با نخ به عنوان یک روش جدید در کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش مبتکرانه، در مدت زمان کوتاهی که تنها 30 دقیقه است، پوست صورت را کشیده و تقویت می‌کند و نتایج دائمی و ماندگاری ایجاد می‌کند، همچنین نیازی به استراحت بعد از عمل ندارد.

در این روش، پزشک متخصص نخ‌های تجزیه‌پذیر و سازگار با بافت‌های زنده را در قسمت‌های مشخصی از صورت قرار می‌دهد. این دستکاری ملایم در پوست صورت، باعث بهبود قابل توجهی در شکل و ساختار آن می‌شود. برای بهبود طبیعی‌تر و کامل‌تر پوست صورت، می‌توان عمل لیفت و کشیدن پوست صورت با نخ را همراه با عمل‌های بوتاکس یا تزریق ژل نیز انجام داد.

لازم به ذکر است که نتایج این عمل به صورت دائمی نخواهد بود، زیرا نخ‌های استفاده شده تجزیه‌پذیر بوده و پس از 12 تا 18 ماه به طور طبیعی تجزیه می‌شوند.

قبل از عمل


قبل از آنکه شما عمل لیفت صورت با نخ را انجام دهید، لازم است ابتدا یک جلسه مشاوره با پزشک جراح خود داشته باشید تا مشخص شود که آیا کاندیدای خوبی برای این عمل هستید یا خیر. در جلسه مشاوره شما فرصت دارید تا هر سؤالی که احتمالاً در مورد این عمل برای شما مطرح است را از پزشک خود بپرسید. اگرچه عمل لیفت صورت با نخ می‌تواند نتایج خوبی را برای شما به دنبال داشته باشد، اما ممکن است شما برای رسیدن به نتایج مورد نظر خود نیاز به انجام عمل جراحی تهاجمی تری داشته باشید. پزشک جراح بعد از معاینه و ارزیابی شرایط شما، گزینه‌های مختلف را برایتان شرح می دهد و مشخص می کند که شما برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن باید از کدام روش عمل جوانسازی با نخ استفاده کنید.

قبل از عمل لیفت با نخ

در زمان انجام عمل لیفت با نخ


لیفت با نخ یک روش ساده و سریع است که برای بهبود فرم و ساختار پوست و لیفت قسمت میانی صورت استفاده می‌شود. در این روش، از نخ‌های رشته‌ای تجزیه‌پذیر برای بالا کشیدن ملایم پوست صورت استفاده می‌شود و همچنین باعث القاء تولید کلاژن در پوست می‌شود که منجر به بهبود افتادگی پوست می‌شود.

پزشک جراح نخ را به گونه‌ای در زیر پوست صورت قرار می‌دهد که بهترین مطابقت را با شکل صورت شما داشته باشد و نتایج مورد انتظار از عمل را به دست آورد. برای افزایش اثربخشی، می‌توان از چند نخ لیفت به جای یک نخ لیفت استفاده کرد.

نخ‌ لیفت به مرور زمان توسط بدن تجزیه و جذب می‌شود و در این زمان شما می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا عمل لیفت صورت با نخ را دوباره انجام دهید یا اجازه دهید که پوست به وضعیت قبل از عمل بازگردد.

این عمل را می‌توان به روش‌های مختلفی انجام داد و پزشک شما پیش از عمل، نیازها و شرایط پوست شما را بررسی کرده و بهترین روش برای انجام این عمل را انتخاب می‌کند.

در زمان انجام عمل لیفت با نخ

سؤالات مطرح در مورد عمل لیفت با نخ


 لیفت با نخ چگونه عمل می‌کند؟

هنگامی که پیر می‌شویم، پروتئین‌های کلاژن و الاستین، که در پوست ما وجود دارند، شروع به تحلیل و تجزیه می‌شوند. این فرایند باعث شل و پژمرده شدن پوست و ایجاد خطوط و چروک‌هایی در ساختار آن می‌شود. برای مقابله با این مشکلات، عمل لیفت صورت با نخ به کار گرفته می‌شود. این روش با استفاده از نخ‌ لیفت تجزیه‌پذیر از نظر زیستی، حمایت بیشتری را به پوست می‌بخشد و باعث کشیدگی و استحکام بیشتر آن می‌شود. در نتیجه، پوست جوان‌تر و لطیف‌تر خواهد شد.

برای انجام این عمل، پزشک ابتدا یک بی‌حسی موضعی خفیف در محل عمل اعمال می‌کند و سپس نخ‌ لیفت را با استفاده از یک سوزن خیلی ریز در زیر پوست جایگذاری می‌کند. سپس، با استفاده از دست، پوست را بافت‌دهی کرده تا شکل مورد نظر در آن ایجاد شود و نتیجه مطلوب از عمل لیفت صورت به دست آید. نتیجه این عمل، پوستی محکم و جوان است که بدون نیاز به بریدگی و بخیه در پوست حاصل شده است و نیازی هم به استراحت بعد از عمل ندارد.

چرا عمل لیفت با نخ را برای کشیدن پوست صورت انتخاب می‌کنیم؟

عمل لیفت با نخ در واقع به منزله برآیندی از یک عمل جراحی و روش‌های بدون جراحی می‌باشد. این عمل می‌تواند بدون خاصیت تهاجمی و عوارض جانبی ناشی از عمل‌های جراحی، علائم پیری و افتادگی پوست را به خوبی برطرف کند. علاوه بر آن، برای دستیابی به پوستی جوان‌تر و دارای ظاهر کاملاً طبیعی، می‌توان عمل لیفت با نخ را همراه با عمل‌های بوتاکس و تزریق ژل نیز انجام داد.

عوارض جانبی عمل لیفت با نخ چیست؟

کلیه خطرات و عوارض لیفت صورت با نخ در جلسه مشاوره برای شما شرح داده خواهد شد. شایع‌ترین عوارض ناشی از عمل لیفت با نخ شامل خونریزی، حساسیت و قرمزی پوست است. البته اگر چنین عوارضی برای شما اتفاق افتد، حالت موقتی خواهد داشت و در عرض چند هفته بعد از عمل به طور کامل برطرف خواهد شد. ضمناً خطر بروز عفونت و واکنش‌های حساسیتی هم بعد از این عمل وجود دارد.

این عمل برای چه کسانی مناسب است؟

کلیه خانم‌ها و آقایانی که دچار خطوط، چین و چروک و افتادگی خفیف تا ملایم پوست شده‌اند می‌توانند این عمل را انجام دهند. شما می توانید یک وقت مشاوره با یکی از پزشکان متخصص ما تعیین کنید تا مشخص کند که آیا عمل لیفت با نخ برای شما مناسب است یا خیر.

نتایج عمل لیفت با نخ چقدر دوام دارد؟

نتایج نهایی این عمل معمولاً بین 12 تا 18 ماه دوام خواهد داشت.

آیا عمل لیفت صورت با نخ درد دارد؟

قبل از انجام این عمل، یک بی‌حسی موضعی در صورت شما اعمال خواهد شد. البته باز هم ممکن است وقتی که سوزن در پوست شما وارد می‌شود، کمی احساس سوزش داشته باشید، اما اغلب بیماران بیان می‌کنند که این کار هیچ گونه ناراحتی غیر قابل تحملی برایشان ایجاد نکرده است.

هزینه عمل لیفت با نخ چقدر است؟

ما می‌توانیم عمل لیفت صورت با نخ را به صورت هدفمند و متناسب با نواحی مورد نظر شما از قبیل چین و چروک دور لب‌ها انجام دهیم. انجام این عمل برای قسمت‌های مختلف صورت می‌تواند بر مقدار هزینه کشیدن پوست صورت با نخ تأثیر داشته باشد. در جلسه مشاوره قبل از عمل، هزینه لیفت صورت با نخ به طور کامل تعیین و به شما اطلاع داده می‌شود.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی