لیپوساکشن: کاربرد آن در نواحی مختلف بدن، مزایا و هزینه

blog-lipo-areas

لیپوساکشن یکی از محبوب‌ترین عمل‌های جراحی زیبایی است. مردان و زنان می‌توانند برای تراشیدن بدن و برداشتن چربی‌های سخت شده، عمل لیپوساکشن را انجام دهند. با این حال این عمل به عنوان اولین روش کاهش وزن به کار برده نمی‌شود. با تقبل هزینه لیپوساکشن ، این عمل برجستگی‌ها و تناسب‌اندام بدن را بهبود داده و تصویر شخصی شما را بازسازی کرده و لاغر می‌سازد. لیپوماتیک (لیپوساکشن بدون درد) نیز روش دیگری برای لاغری موضعی است؛ از نظر عملکرد، لیپوماتیک شباهت زیاد به لیپوساکشن سنتی دارد.

عمل جراحی زیبایی لیپوساکشن به عنوان یک عمل مؤثر و اثبات شده برای برداشتن بافت‌های اضافی چربی و بهبود ظاهر بدن به کار برده می‌شود. متخصص کلینیک زیبایی رازی شما را مورد معاینه و ارزیابی قرار می‌دهد تا دریابد که آیا انجام این عمل برای شما مناسب است و همچنین مؤثرترین شیوه عمل برای ناحیه‌ای که باید درمان شود را مشخص نماید. لیپوساکشن یک عمل جراحی شخصی شده بوده که می‌تواند ظاهر بدن را به شکلی ظریف و زیبا تبدیل کرده و عزت‌نفس فرد را افزایش دهد.
برای کسب اطلاعات در خصوص لیپوساکشن و مطرح کردن سؤالات خود یا رزرو نوبت با شماره 02188334029  –  02188333259   تماس حاصل فرمایید.

لیپوساکشن چیست؟


به دلایل مختلفی می‌تواند چربی‌های اضافی در برخی از مناطق بدن انباشته شود. این انباشتگی ناخواسته چربی‌ها ممکن است با ورزش و رژیم‌های غذایی مقاوم شود. لیپوساکشن یک روش جراحی زیبایی است که می‌تواند چربی‌های ناخواسته بدن را از بین ببرد. در این روش، چربی قسمت کوچکی از بدن که از طریق رژیم‌های غذایی و تمرینات ورزشی از بین نمی‌رود به شکل مکش از بدن خارج می‌شود. این روش غالباً در مناطقی از بدن که در آنها بیشتر چربی انباشته می‌شود مانند باسن، ران‌ها، لگن و شکم به کار برده می‌شود. همچنین، لیپوساکشن ممکن است در جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی) نیز مورد استفاده قرار گیرد.

عمل لیپوساکشن برای چه افرادی مناسب است؟


[dopts id=”8″]

به طور عمومی، عمل لیپوساکشن برای افرادی که ویژگی‌های زیر را دارند قابل انجام است:
• سلامت عمومی بالا
• سلامت روانی
• در حال حاضر وزن بدن آنها مناسب است
• دخانیات استعمال نمی‌کنند (یا قبل از انجام عمل آن را ترک کرده‌اند)
• پوست آنها خاصیت ارتجاعی خوبی دارد
• انتظارات واقع‌بینانه‌ای دارند
• چشم‌انداز مثبتی دارند
• سبک زندگی فعال دارند
• به واسطه اعتماد به نفس پایین در مورد ظاهر بدنشان احساس “عقب‌ماندگی” می‌کنند.
نواحی که به کمک لیپوساکشن می‌توان درمان نمود

نواحی از بدن که می‌توان به کمک لیپوساکشن درمان نمود عبارتند از:


• کمر
پهلوها
ران‌ها
بازوها
• قسمت‌های فوقانی و تحتانی شکم
• باسن
• قسمت‌های داخلی و خارجی ران‌ها
• جلوی ران‌ها
• ساق پا
• قفسه سینه
• کمر
گردن و چانه

مزایای لیپوساکشن


• عملی است سرپایی
• عمل بی‌خطری است
• روند بهبودی آن سریع انجام می‌شود
• نیاز به بستری شدن کوتاه مدتی دارد
• می‌تواند برای قسمت‌های مختلف بدن انجام شود.

انواع لیپوساکشن


لیپوساکشن یک روش جراحی است که بیشتر برای از بین بردن چربی‌های اضافی در بدن استفاده می‌شود. این روش می‌تواند به صورت موضعی یا کلی انجام شود و انواع مختلفی از لیپوساکشن وجود دارد که هرکدام از آن‌ها روش‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارند.

لیپوساکشن تامسنت یکی از روش‌های لیپوساکشن است که تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود و مقادیر زیادی چربی را از بدن خارج می‌کند. در حالی که لیپوساکشن خشک بدون استفاده از بیهوشی موضعی انجام می‌شود. لیپوساکشن مرطوب، حدود 100 میلی‌لیتر از مواد بیحس کننده حاوی اپینفرین را در ناحیه تحت درمان تزریق می‌کند. لیپوساکشن اولتراسونیک نیاز به مقادیر زیادی مایع تامسنت دارد و از پرآب‌ها یا پدال‌های فلزی برای انتقال انرژی اولتراسونیک و گرما به چربی‌های اضافی استفاده می‌کند. همچنین، لیپوساکشن الکتریکی (PAL) از یک موتور الکتریکی یا یک کمپرسور هوا برای تولید حرکات رفت و برگشتی یا حرکات چرخشی در کانولای متصل به دستگاه لیپوساکشن استفاده می‌کند. در حالی که لیپوساکشن لیزری از مایع تامسنت و میکروکانولایی که از طریق یک شکاف کوچک وارد بدن می‌شود استفاده می‌کند تا انرژی لیزر و حرارت را به چربی‌های اضافی بدن منتقل کند.

مشاوره لیپوساکشن


همان گونه که جلسه اولیه مشاوره برای شما مهم است برای جراح هم از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا در این جلسه جراح نیازهای شما را ارزیابی کرده و می‌تواند در مورد اثربخشی عمل لیپوساکشن برای شما تصمیم‌گیری کند. در برخی موارد مانند زمانی که شما دچار برخی از بیماری‌ها هستید یا در گذشته برخی از عمل‌های جراحی را انجام داده‌اید نباید عمل لیپوساکشن انجام شود. انتظار شما از این عمل نیز در این جلسه  و عوارض لیپوماتیک و لیپوساکشن روشن می‌شود و اگر این انتظارات واقع‌بینانه یا قابل‌دسترسی نباشد، جراح نمی‌تواند عمل لیپوساکشن را به راحتی انجام دهد. در جلسه مشاوره اولیه موارد مذکور مشخص می‌شود.

نحوه انجام عمل


7

در روز عمل جراحی لیپوساکشن، پزشک با استفاده از یک قلم نشانگر، نواحی بدن شما را نشانه‌گذاری می‌کند و چربی‌های قابل برداشت را مشخص می‌کند. سپس شما بیهوش می‌شوید تا در حین عمل احساس درد نکنید. داروهای بیهوشی به همراه مایعات زیادی به شما تزریق می‌شود و معمولاً از آب نمک و اپینفرین استفاده می‌شود تا خونریزی کاهش یابد. ممکن است مقدار زیادی مایع به شما تزریق شود تا پوست نرم شود. پس از اثر بخشیدن داروی بیهوشی، پزشک یک شکاف در ناحیه‌ای که عمل لیپوساکشن انجام می‌شود، ایجاد می‌کند. یک کانولا که شبیه به قلم‌های پوستی است، در این شکاف قرار داده می‌شود و پزشک آن را به سمت عقب کشیده و چربی‌ها را از طریق آن جذب می‌کند. چربی و مایعی که تزریق شده بود، در داخل دستگاه جمع‌آوری می‌شود. پزشک مقادیر چربی و مایع را بررسی می‌کند و در صورت نیاز، مایعات کاهش یافته با تزریق وریدی جایگزین می‌شود.

دوران نقاهت و ریکاوری


عمل جراحی لیپوساکشن به عنوان یک عمل جراحی سرپایی شناخته می‌شود. بعد از عمل، شما به اتاق بازیابی منتقل می‌شوید و پس از مدت زمان کوتاهی، می‌توانید به خانه برگردید. ممکن است در ناحیه‌ای که عمل انجام شده، احساس ناراحتی و حساسیت به لمس داشته باشید. عموماً پوست قرمز می‌شود و ممکن است کبودی نیز دیده شود. برای کاهش درد و ناراحتی، داروهای مسکن و ضد درد به شما تجویز می‌شود. بسیاری از بیماران می‌توانند پس از گذشت دو هفته به طور کامل به فعالیت‌های روزمره‌شان بازگردند.

نتایج حاصل از عمل لیپوساکشن چه مدت دوام دارد؟
نتایج حاصل از عمل لیپوساکشن ممکن است دائمی باشد. تا زمانی که سلول‌های چربی جدید رشد نکنند، سلول‌های برداشته‌شده از طریق عمل لیپوساکشن برای همیشه از بین رفته‌اند. با این حال، رعایت یک رژیم غذایی سالم و سبک زندگی فعال می‌تواند به حفظ نتایج کمک کند. بسیاری از بیماران که پس از عمل لیپوساکشن اضافه وزن کم تا متوسطی دارند، می‌گویند که توزیع چربی در بدنشان پس از عمل بهبود یافته است.

خطرات احتمالی


• عفونت
• آسیب‌دیدگی‌های پوست یا عصب‌ها
• ایجاد ناهنجاری‌ها و بدشکلی‌ها در ناحیه درمان شده (ایجاد شکل ناخواسته)

هزینه انجام عمل لیپوساکشن


هزینه انجام عمل لیپوساکشن و همچنین هزینه لیپوماتیک (لیپوساکشن بدون درد) بسیار متغیر بوده و به ناحیه تحت درمان، مقدار برداشت چربی، محل جغرافیایی، نوع بیهوشی، هزینه امکانات اتاق عمل و تبحر جراح بستگی دارد.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی