بسیاری از افراد از داشتن چربی‌های اضافه موضعی که در برابر روش‌های لاغری مقاوم هستند، شکایت دارند. این چربی‌ها که با نام چاقی موضعی نیز شناخته می‌شوند، اغلب در نواحی باسن، بالای ران، شکم و بالای بازوها تجمع پیدا می‌کنند. در مردان، این چربی‌ها اغلب در نواحی لگن، شکم و گردن دیده می‌شوند.  اگر وزن خود را کم کرده‌اید اما نتوانسته‌اید برخی چربی‌های موضعی بدن خود را از بین ببرید، عمل لیپوماتیک روش مناسبی برای شماست که به منظور ایجاد ظاهری لاغرتر و خوش‌فرم تر طراحی شده است. این روش نسبت به لیپوساکشن معمول، کمتر تهاجمی است و ایمنی بیشتری دارد و با کمک این روش، می‌توانید با انجام عملی ساده‌تر و گذراندن دوره بهبودی کوتاه‌تر، به بدن ایده‌آل خود دست پیدا کنید.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#f0c75e”]

اگر تا به حال به فکر انجام عمل لیپوساکشن بوده‌اید باید بدانید که روش جایگزین بهتری به نام لیپوماتیک نیز برای شما وجود دارد. متخصصین در کلینیک زیبایی رازی، نواحی دارای چربی موضعی در بدن شما را بررسی کرده و تعیین می‌کنند که شما کاندید مناسبی برای این روش هستید یا خیر.لیپوماتیک، روش نوینی برای انجام لیپوساکشن است که میزان درد و ناراحتی بیمار در آن به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده است. انجام جراحی لیپوماتیک و همچنین دوره ریکاوری آن بسیار سریع‌تر است و به طور کلی ایمنی بیشتری نیز دارد. برای تعیین وقت قبلی در کلینیک رازی یا دریافت مشاوره در خصوص لیپوماتیک می‌توانید با شماره‌های 02188334029 – 02188333259 تماس حاصل فرمایید.[/alert]

لیپوماتیک چگونه عمل می‌کند؟


در لیپوساکشن به روش لیپوماتیک، یک برش بسیار کوچک در پوست ایجاد می‌شود و از طریق آن یک کانولای باریک وارد پوست می‌شود. این کانولا توسط جریان هوا هدایت می‌شود و هیچ گرمایی تولید نمی‌کند و بنابراین میزان درد بیمار و دوره ریکاوری او بسیار کمتر خواهد بود. این کانولا با فرکانس 10 هرتز ارتعاش دارد و بدین طریق سلول‌های چربی را در هم می‌شکند و آن‌ها را راحت‌تر استخراج می‌کند. از آنجایی که چربی از طریق این کانولای ثابت بیرون کشیده می‌شود، انجام لیپوماتیک زمان کمتری نسبت به لیپوساکشن معمولی می‌برد. از آنجایی که در این روش از گرمایش نیز استفاده نمی‌شود، سلول‌های چربی استخراج شده سالم هستند و می‌توان از آن‌ها برای تزریق چربی استفاده کرد. حرکت لرزشی کانولا نیز باعث کاهش درد می‌شود. برای هر یک از نواحی مختلف بدن، کانولاهایی با سایز‌های متفاوت موجود هستند و به همین خاطر با کمک این روش می‌توان چربی‌های موجود در برخی نواحی خاص که با سایر روش‌های لیپوساکشن به‌سختی قابل‌درمان هستند را نیز درمان کرد.

نواحی قابل‌ درمان


نواحی قابل‌ درمان با لیپوماتیک

از لیپوماتیک در نواحی بسیار مختلفی از بدن می‌توان استفاده نمود. برخی از مهم‌ترین این نواحی عبارت‌اند از:

مزایا


  • بدون نیاز به بیهوشی عمومی
  • بدون درد یا با درد و ناراحتی بسیار کم
  • ایمنی بیشتر بیمار
  • از بین بردن دائمی چربی‌ها
  • دوره بهبودی سریع
  • داشتن ظاهری بهتر بلافاصله بعد از جراحی لیپوماتیک
  • روشی برتر برای فرم دهی به بدن
  • راحتی بیشتری بیمار
  • مقرون‌به‌صرفه
  • آسان

لیپوماتیک با دیگر روش‌های لیپوساکشن چه تفاوتی دارد؟


در روش لیپوماتیک به جای استفاده از گرما یا امواج اولتراسوند از ارتعاشات مادون صوت برای جداسازی سلول‌های چربی استفاده می‌شود. این کار موجب می‌شود که بافت‌های اطراف چربی کاملاً سالم باقی بمانند و میزان انسجام پوست بعد از لیپومتیک بیشتر باشد. در لیپوماتیک نیازی به اعمال بیهوشی عمومی نیست که باعث می‌شود ایمنی عمل بسیار بالاتر باشد و این عمل به صورت سرپایی انجام شود. با کمک لیپوماتیک پزشکان می‌توانند به نحو بهتری بدن را فرم دهی کنند و نتایج این عمل پوستی هموارتر و صاف‌تر، تورم و کبودی کمتر است. این روش تا 25 درصد سریع‌تر از لیپوساکشن معمولی انجام می‌شود

فرایند درمان


ooeifcj

لیپوماتیک یک عمل کم تهاجمی است که در حدود یک الی دو ساعت زمان می‌برد. قبل از انجام لیپوماتیک شما با همکاران ما در مورد این عمل مشاوره خوهاید داشت و طی این جلسه مشاوره در مورد نواحی موردنظر برای درمان، موارد منع انجام لیپوماتیک، بیماری‌های زمینه‌ای که شما دارید و میزان تحمل درد شما بحث می‌شود. در موارد خاص و طبق درخواست بیمار ممکن است در مواردی به بیمار داروی آرام‌بخش نیز داده شود.  در ابتدا یک کانولا (لوله‌ای باریک) از طریق برش کوچکی (در حدود 3میلی‌متر) که در پوست ایجاد شده، وارد ناحیه مورد نظر می‌شود و در بین بافت‌های چربی حرکت داده می‌شود و ماده‌ی بی‌حس‌کننده را بین بافت‌های چربی انتقال می‌دهد. این عمل بدون درد و ناراحتی است و در این زمان بیمار تنها در بدن خود احساس لرزش، احساس خیس شدن ناشی از مایع بی‌حس‌کننده و حس نیشگون گرفته شدن بافت‌ها را دارد چرا که ماده بی‌حس‌کننده موجب کشیده شدن و تورم بافت‌ها می‌شود. بعد از انتقال ماده بی‌حسی عمل ساکشن چربی‌ها آغاز می‌شود. در این زمان بیماران حسی شبیه لرزش یا قلقلک شدن دارند که حتی گاهی باعث خندیدن بیمار در حین انجام عمل می‌شود. طول جلسه درمانی به میزان چربی که قرار است استخراج شود بستگی دارد. بعد از اتمام لیپوماتیک نیازی به بخیه زدن پوست نیست.

آیا این عمل با درد همراه است؟

لرزش کانولا باعث می‌شود که با سرعتی حرکت کند که مغز شما در حین حرکت کانولا و تزریق ماده بی‌حسی، هیچ دردی را حس نکند و لرزش کانولا تنها ایجاد حس قلقلک در بیمار می‌کند. این موضوع باعث شده که عمل لیپوماتیک برای استخراج چربی از نواحی حساس مانند گردن مناسب باشد. این سیستم همچنین دارای ویژگی ایمنی به خصوصی است که باعث می‌شود با برخورد کانولا به بافت‌های غیر چربی دستگاه فوراً به صورت خودکار خاموش شود و بنابراین بافت‌های اطراف چربی هیچ آسیبی نمی‌بینند.

چگونه این عمل بدون بیهوشی عمومی انجام می‌شود؟

به لطف ارتعاش 10 هرتزی کانولا، میزان درد بیمار به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند. لرزش کانولا موجب ایجاد اختلال در انتقال حس درد توسط گیرنده‌های عصبی می‌شود و از سوی دیگر عصب‌هایی که درد را مسدود می‌کنند، فعال می‌شوند. از آن جا که عصبها دیگر پیام درد به مغز منتقل نمی‌کنند، حس دردی وجود ندارد و بیماران اکثراً حسی شبیه به قلقلک دارند. ما برای اطمینان قبل از شروع لیپوماتیک به بیمار داروی مسکن خوراکی می‌دهیم تا بیمار مطمئن باشد که در حین انتقال داروی بی‌حسی به بافت چربی هیچ دردی را حس نخواهد کرد.

بهبودی


دوره‌ی بهبودی بیمار به محل انجام لیپوماتیک و میزان چربی استخراج شده بستگی دارد. معمولاً بیماران با گذشت یک تا دو هفته می‌توانند به روند عادی فعالیت‌های خود بازگردند. بعد از انجام لیپوساکشن، کمی در ناحیه مورد نظر احساس ناراحتی دارید و این ناحیه تورم خفیفی دارد. پزشک از شما می‌خواهد که تا جای ممکن راه بروید، تحرک داشته باشید و از روز بعد از عمل لیپوماتیک به فعایت‌های روزمره خو بپردازید تا اثر بیحسی موضعی هر چه زودتر از بین برود و به روند بهبودی طبیعی در بدن خود سرعت دهید. از شما خواسته می‌شود که بین 8 تا 12 هفته بعد از لیپوماتیک، گن فشاری مخصوص را بپوشید. این گن فشاری به بازگشت پوست به حالت اولیه و فرمگیری بهتر بدن کمک می‌کند.  پزشک برای اطمینان از بهبودی کامل بیمار، توصیه می‌کند تا یک هفته از انجام فعالیت‌های فیزیکی پرفشار خودداری کنید اما می‌توانید کارهای ساده مثل راه رفتن را انجام دهید.

نتایج


نتایج لیپوماتیک بلافاصله پس از عمل نیز قابل‌ مشاهده هستند اما این نتایج بعد از برطرف شدن تورم بدن، بهبود پیدا می‌کنند. معمولاً تا 6 ماه پس از انجام لیپوماتیک، فرم بدن رو به بهبودی خواهد بود و به تدریج بهتر و بهتر می‌شود که البته این در صورتی است که  شما رژیم غذایی متعادل و فعالیت فیزیکی منظم داشته باشید.

خطرات و عوارض جانبی


ممکن است به نظر برسد که رسیدن به نتایج سریع و آسان چیزی است که بیش‌ازحد خوب است و غیرواقعی به نظر برسد. ایمن بودن روش لیپوماتیک به ثابت رسیده است. کانولای مخصوص لیپوماتیک به راحتی در بین سلول‌های چربی حرکت می‌کند  و هیچ آسیبی به بافتهای غیر چربی و عصب‌ها و رگهای خونی نمی‌زند. لیپوماتیک مانند سایر روش‌های لیپوساکشن با عوارض احتمالی مانند خونریزی، عفونت و  عدم همواری و یکنواختی پوست همراه است. طی جلسه مشاوره، پزشک در مورد خطرات و عوارض احتمالی این روش برای شما، توضیحات کامل می‌دهد.

هزینه


عمل لیپوماتیک کلاً نسبت به سایر روش‌های معمول لیپوساکشن ارزان‌تر است. هزینه‌ی انجام لیپوماتیک به نواحی مورد نظر برای درمان، تعداد این نواحی و اندازه‌ی آن‌ها بستگی دارد.  هزینه‌ی نهایی لازم است بعد از جلسه مشاوره با پزشک تعیین می‌شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی