ماندگاری لیفت بینی با روش های غیر جراحی(لیفت با نخ و تزریق فیلر)

بسیاری از افراد به دنبال داشتن بینی با تیغه بلند و نوک گرد هستند که به عنوان یک ظاهر بسیار ایده‌آل محسوب می‌شود. آنها به دنبال پزشکان قابل اعتمادی هستند که بتوانند به آنها کمک کنند تا بینی زیبا و مورد قبولی داشته باشند. امروزه، اصلاح شکل و بالا بردن نوک بینی یا اصلاح قوز بینی یا حتی تغییر یک بینی عقابی می‌تواند به راحتی و بدون نیاز به جراحی، با یک تزریق ساده انجام شود.

روش‌های غیرتهاجمی دیگری نیز برای اصلاح بینی وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به لیفت بینی با دستگاه‌های مخصوص یا لیفت بینی با ژل و نخ و اصلاح قوز بینی با سوهان اشاره کرد. ماندگاری لیفت بینی بستگی به فیزیولوژی بدن هر فرد و نحوه مراقبت و شرایط زندگی او دارد و معمولاً تا یک سال می‌تواند ادامه داشته باشد.

روش ­های غیرجراحی کوچک کردن بینی


لیفت بینی می­تواند با روش­های تزریق فیلر یا به وسیله لیفت با نخ  انجام شود. که به اختصار توضیح داده شده است.

لیفت بینی با نخ

لیفت بینی با نخ

با استفاده از پیشرفت‌های تکنولوژی پزشکی، اکنون می‌توان بینی را بدون نیاز به جراحی و با استفاده از نخ‌های پلی دیوکسان که دارای زیست‌سازگاری ۱۰۰٪ و قابل جذب در بدن انسان هستند، بالا کشید. این روش که به نام “لیفت بینی با نخ” یا “عمل بینی ناهار” نیز شناخته می‌شود، می‌تواند در کمتر از یک ساعت انجام شود. به دلیل کمتر بودن زمان استراحت مورد نیاز برای بیمار، او می‌تواند بلافاصله پس از این روش به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهد.

در این روش، پس از اعمال بی‌حسی و بیهوشی موضعی، پزشک نخ‌های باریکی را زیر پوست تیغه بینی قرار می‌دهد تا به بینی فرم دهد و آن را بالا بکشاند. این نخ‌ها زیر پوست قرار می‌گیرند تا به تیغه بینی و نوک آن ارتفاع دهند و با تحریک تشکیل کلاژن، یک لیفت ماندگار برای بینی ایجاد کنند.

تعداد نخ‌های مورد نیاز برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد و باید در مشاوره ابتدایی با پزشک تعیین شود. نتایج این روش به سرعت قابل مشاهده هستند؛ زیرا این نخ‌ها به عنوان یک داربست برای بینی عمل می‌کنند.

آیا لیفت بینی با نخ اثرات جانبی دارد؟

از آنجایی که نخ های پلی دیوکسان زیست جذب هستند، ۶تا۸ ساعت پس از درمان از بین می روند. پلی دیوسمان ماده ای ضروری است که جراح ها برای بخیه زنی از آن استفاده می کنند.

احساس درد و تورم بالافاصله پس از درمان طبیعی است. گرچه، این اثرات جانبی پس از چند روز فروکش خواهند کرد.

لیفت بینی با نخ تا چه زمانی ماندگاری دارد؟

این مقاله در مورد اثرات و نتایج درمان لیفت بینی با نخ است. این درمان معمولاً می‌تواند بین یک تا دو سال دوام داشته باشد و اگر ۹ ماه پس از درمان ابتدایی، این عمل مجددا تکرار شود، می‌تواند انتظار اثرات طولانی‌مدت تری را داشته باشید. با تحریک کلاژن‌سازی بینی، می‌توان انتظار لیفت بینی دائمی را داشت. از آن‌جایی که در این روش از نخ‌های قابل جذب استفاده می‌شود، بنابراین نتایج حاصل از درمان همیشگی نیست. جنس نخ‌ها از ماده‌ای به‌نام PDO (پلی دی اکسانون) است که به‌مرور زمان تجزیه‌شده و به‌طور طبیعی جذب بدن می‌شود.

مراقبت های بعد از لیفت بینی با نخ

 به مراقبت های بعد از لیفت بینی مانند جراحی زیاد نیستند و یک سرس مراقبت های ساده مانند موارد زیر احتیاج دارند :

۱_24 ساعت بعد از لیفت از کمپرس سرد استفاده کنید تا کبودی ها کاهش یابد.

۲_آنتی بیوتیک باید در زمان مناسب و منظم استفاده شود تا عفونت ایجاد نشود.

۳_ پس از لیفت بینی در صورت وجود درد می توان از استامینوفن استفاده نمود.

۴_ توصیه می شود به مدت ۱۴ روز بعد از لیفت بینی از چسب مخصوص بینی استفاده کنید.

فیلر بینی

فیلر بینی

درمان با فیبر بینی معمولا شامل تزریق هیالورونیک اسید به پوست است. از این کار برای فرم دادن دقیق  و افزایش حجم بینی استفاده می شود. این فیلرها از ژل هیالورونیک اسید درست شده اند که با بدن شما سازگار است.

پس از استفاده از کرم بی حسی یا بیهوش کنندخ موضعی، پزشک فیلر هیالورونیک اسید را به تیغه و نوک بینی تزریق می کند تا به آنرا بلند کند و به آن فرم دهد.

آیا درمان بینی با فیلر می تواند اثرات جانبی داشته باشد؟

می توان انتظار اندکی التهاب خفیف یا قرمزی را در نقطه تزریق داشت. به علاوه ممکن است کمی کبودی نیز رخ دهد. گرچه این اثرات جانبی پس از یک یا دو روز باید فروکش کنند.

فیلرهای بینی تا چه مدتی دوام دارند؟

فیلرهای بینی تا ۱۲ ماه پس از درمان می توانند دوام داشته باشند. اگر این کار مرتبا تکرار شود، بسته به فرد می توانند تا ۳۶ ماه دوام داشته باشند.

پرسش های متدوال مربوط به لیفت بینی


چه مدت پس از تزریق فیلر بینی می توانم عینک بزنم؟

تا ۴ هفته پس از عمل بینی خود عینک نزنید. طی این مدت، فیلرهای پوستی هنوز انعطاف پذیر است و فشار ناشی از عینک می تواند باعث ایجاد تو رفتگی در نقطه تماس با بینی شما شود. پس از ۴ هفته، فیلرهای پوستی کاملا یکی شده اند و می توانید از عینک استفاده کنید.

آیا بینی پس از فیلر متورم می شود؟

ناامید کنند است که تقریبا بلافاصله پس از درمان با فیلر، بیماران اغلب متوجه تغییراتی در بینی شان می شوند، بدون اینکه اثرات جانبی ای داشته باشد. گرچه دیگران می گویند که تورم طبیعی است و قابل انتظار است و معمولا پس از چند روز از تزریق ایجاد می شود.

آیا می توان برای بینی از ژوودرم استفاده کرد؟

ژوودرم به صورت حجم می دهد؛ بنابراین به عنوان یک روش بدون جراحی جایگزین برای شکل دهی و برجسته سازی گونه ها از آن استفاده می شود.

آیا می توان فیلر بینی را برداشت؟

درمان برای برداشتن ژوودرم و سایر فیلرها هیالورونیک اسید. فیلرهای هیالورونیک اسید مثل محصولات ژوودرم(از جمله ولوما و ول بلا) محصورلات رستیلین و بلوترو می توانند با استفاده از آنزیمی به نام هیالورونیداز بصورت قسمتی یا کلا برداشته شوند.

آیا ژوودرم لیفت بینی، با گذشت زمان بهتر خواهد شد؟

اکثر افراد تاثیرات ژوودرم را همانجا یا پس از کاهش تورم احساس می کنند. نتایج معمولا بین شش ماه تا دو سال دوام دارند که بسته به این دارد که از چه محصولی استفاده شده است.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی