ماندگاری لیفت بینی با روش های غیر جراحی(لیفت با نخ و تزریق فیلر)

برای عده زیادی داشتن تیغه بینی بلند با نوک گرد یک ظاهر بسیار ایده آل می باشد. در حقیقت بساری از افراد به دنبال پزشکان قابل اعتمادی هستند به امید اینکه بتوانند بینی زیبا و مورد قبولی داشته باشند. تغییر فرم یا بالاکشیدن نوک بینی و اصلاح قوز بینی یا یک بینی عقابی می تواند تنها در چند دقیقه بدون جراحی، تنها با یک تزریق ساده انجام شود.

 روش‌های غیر تهاجمی دیگری نیز به منظور اصلاح بینی موجود می باشد که می‌توان به  لیفت بینی با دستگاه‌های مخصوص لیفت بینی با ژل و نخ  اصلاح قوز بینی با سوهان اشاره کرد. ماندگاری لیفت بینی با توجه به فیزیولوژی بدن هر فرد و نحوه مراقبت و شرایط زندگی متفاوت است و به طور معمول تا 1 سال باقی می­ماند.

روش ­های غیرجراحی کوچک کردن بینی


لیفت بینی می­تواند با روش­های تزریق فیلر یا به وسیله لیفت با نخ  انجام شود. که به اختصار توضیح داده شده است.

لیفت بینی با نخ

لیفت بینی با نخ

به لطف تکنولوژی پزشکی، بینی را می توان بدون جراحی و با استفاده از نخ های پلی دیوکسان که زیست سازگاری ۱۰۰ ٪ دارند و در بدن ما قابل جذب هستند، بالا کشید.

لیفت بینی با نخ های پلی دیوکسان که تحت عنوان عمل بینی ناهار نیز شناخته می شود، می تواند در کمتر از یک ساعت انجام شود. از آنجایی که مدت زمان استراحت برای فرد حداقل است، بیماری می تواند پس از آن فعالیت های روزانه خود را ادامه دهد.

پس از بی حسی و بکارگیری بیهوشی موضعی، پزشک برای افزایش ارتفاع و تیغه بینی، نخی باریک میان تیغه بینی کار می گذارد تا به بینی فرم دهد. این نخ ها زیر پوست قرار داده می شوند تا تیغه بینی و نوک آن بالا بروند و با تحریک تشکیل کلاژن برای بینی یک لیفت ماندگار ایجاد کند.

تعداد نخ های مورد نیاز بسته به هر فرد متفاوت است. در مشاوره ابتدایی با پزشک باید شکل فعلی بینی و نتیجه مورد نظر تعیین شوند تا پزشک بتواند تصمیم بگیرد چه تعداد نخ مورد نیاز است. نتایج به سرعت قابل مشاهده هستند؛ چرا که این نخ ها به عنوان یک داربست برای بینی عمل می کنند.

آیا لیفت بینی با نخ اثرات جانبی دارد؟

از آنجایی که نخ های پلی دیوکسان زیست جذب هستند، ۶تا۸ ساعت پس از درمان از بین می روند. پلی دیوسمان ماده ای ضروری است که جراح ها برای بخیه زنی از آن استفاده می کنند.

احساس درد و تورم بالافاصله پس از درمان طبیعی است. گرچه، این اثرات جانبی پس از چند روز فروکش خواهند کرد.

لیفت بینی با نخ تا چه زمانی ماندگاری دارد؟

اثرات و نتایج درمان لیفت بینی با نخ معمولا می تواند بین یک تا دو سال دوام داشته باشد. اگر ۹ ماه پس از درمان ابتدایی ، این عمل مجددا تکرار شود، می تواند انتظار اثرات طولانی مدت تری را داشته باشید. با تحریک کلاژن سازی بینی، می توان انتظار لیفت بینی دائمی را داشت.

از آن‌جایی که در این روش از نخ‌های قابل جذب استفاده می‌شود بنابراین نتایج حاصل از درمان همیشگی نیست. جنس نخ‌ها از ماده‌ای به‌نام PDO)پلی دی اکسانون) است. PDO مادهای قابل جذب است که در نخ‌های جراحی به کار می‌رود.این ماده به ‌مرور زمان تجزیه‌ شده و به‌طور طبیعی جذب بدن شده و بینی به علت اولیه قبل خود باز می­گردد. برخی بیماران از آن‌جایی که جراحی بینی را دوست ندارند به این روش روی می‌آورند.

مراقبت های بعد از لیفت بینی با نخ

به مراقبت های بعد از لیفت بینی مانند جراحی زیاد نیستند و یک سرس مراقبت های ساده مانند موارد زیر احتیاج دارند :

۱_24 ساعت بعد از لیفت از کمپرس سرد استفاده کنید تا کبودی ها کاهش یابد.

۲_آنتی بیوتیک باید در زمان مناسب و منظم استفاده شود تا عفونت ایجاد نشود.

۳_ پس از لیفت بینی در صورت وجود درد می توان از استامینوفن استفاده نمود.

۴_ توصیه می شود به مدت ۱۴ روز بعد از لیفت بینی از چسب مخصوص بینی استفاده کنید.

فیلر بینی

فیلر بینی

درمان با فیبر بینی معمولا شامل تزریق هیالورونیک اسید به پوست است. از این کار برای فرم دادن دقیق  و افزایش حجم بینی استفاده می شود. این فیلرها از ژل هیالورونیک اسید درست شده اند که با بدن شما سازگار است.

پس از استفاده از کرم بی حسی یا بیهوش کنندخ موضعی، پزشک فیلر هیالورونیک اسید را به تیغه و نوک بینی تزریق می کند تا به آنرا بلند کند و به آن فرم دهد.

آیا درمان بینی با فیلر می تواند اثرات جانبی داشته باشد؟

می توان انتظار اندکی التهاب خفیف یا قرمزی را در نقطه تزریق داشت. به علاوه ممکن است کمی کبودی نیز رخ دهد. گرچه این اثرات جانبی پس از یک یا دو روز باید فروکش کنند.

فیلرهای بینی تا چه مدتی دوام دارند؟

فیلرهای بینی تا ۱۲ ماه پس از درمان می توانند دوام داشته باشند. اگر این کار مرتبا تکرار شود، بسته به فرد می توانند تا ۳۶ ماه دوام داشته باشند.

پرسش های متدوال مربوط به لیفت بینی


چه مدت پس از تزریق فیلر بینی می توانم عینک بزنم؟

تا ۴ هفته پس از عمل بینی خود عینک نزنید. طی این مدت، فیلرهای پوستی هنوز انعطاف پذیر است و فشار ناشی از عینک می تواند باعث ایجاد تو رفتگی در نقطه تماس با بینی شما شود. پس از ۴ هفته، فیلرهای پوستی کاملا یکی شده اند و می توانید از عینک استفاده کنید.

آیا بینی پس از فیلر متورم می شود؟

ناامید کنند است که تقریبا بلافاصله پس از درمان با فیلر، بیماران اغلب متوجه تغییراتی در بینی شان می شوند، بدون اینکه اثرات جانبی ای داشته باشد. گرچه دیگران می گویند که تورم طبیعی است و قابل انتظار است و معمولا پس از چند روز از تزریق ایجاد می شود.

آیا می توان برای بینی از ژوودرم استفاده کرد؟

ژوودرم به صورت حجم می دهد؛ بنابراین به عنوان یک روش بدون جراحی جایگزین برای شکل دهی و برجسته سازی گونه ها از آن استفاده می شود.

آیا می توان فیلر بینی را برداشت؟

درمان برای برداشتن ژوودرم و سایر فیلرها هیالورونیک اسید. فیلرهای هیالورونیک اسید مثل محصولات ژوودرم(از جمله ولوما و ول بلا) محصورلات رستیلین و بلوترو می توانند با استفاده از آنزیمی به نام هیالورونیداز بصورت قسمتی یا کلا برداشته شوند.

آیا ژوودرم لیفت بینی، با گذشت زمان بهتر خواهد شد؟

اکثر افراد تاثیرات ژوودرم را همانجا یا پس از کاهش تورم احساس می کنند. نتایج معمولا بین شش ماه تا دو سال دوام دارند که بسته به این دارد که از چه محصولی استفاده شده است.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی