J1

با افزایش سن، گردش جریان خون در پوست کاهش می‌یابد بنابراین اکسیژن و مواد مغذی لازم برای دفع سموم به پوست نمی‌رسد. این امر باعث می‌شود که پوست زودتر از موعد خود پیر شده و ظاهری خسته و پیر پیدا کند. مزوتراپی پوست صورت یک روش برای بازسازی پوست بوده که مزایای زیادی نسبت به روش‌های مشابه تهاجمی‌تر دارد. مزوتراپی در جوان‌سازی پوست بسیار مؤثر است. این فرایند می‌تواند رنگ و افتادگی و شلی پوست را در گردن، پاها، شکم، دست‌ها و بازوها بهبود دهد.

اگر شما به دنبال روش برای جوان‌سازی و رفع چین و چروک‌های پوست صورت خود هستید یا می‌خواهید که ظاهر اسکارهای روی پوست را از بین برده و درخشندگی را به پوست صورت خود بازگردانید می‌توانید از روش مزوتراپی برای جوان‌سازی پوست خود کمک بگیرید. متخصصین در کلینیک زیبایی رازی وضعیت پوست شما را بررسی کرده و در صورت این که انجام این فرایند از نظر آن ها برای شما مناسب باشد، تعداد جلسات مورد نیاز برای دست‌یابی به نتایج مطلوب را مشخص می‌کنند. مزوتراپی یک روش درمانی بی‌خطر، مطمئن، مقرون‌ به‌ صرفه و غیرتهاجمی با نتایج موفقیت‌آمیز است. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مزوتراپی برای پوست و دریافت مشاوره یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره‌ های 02188334029 و  02188333259 تماس حاصل فرمایید.

مزوتراپی چیست؟


مزوتراپی در سال‌های اخیر به یکی از روش‌های درمان پوستی مطلوب و محبوب تبدیل شده است که با کمک سوزن‌هایی، مواد مورد نیاز پوست را به مزودرم (لایه میانی پوست) می‌رساند. مواد فعال و مخلوط‌های خاص متناسب با شرایط و نیازهای هر فرد انتخاب می‌شوند. سپس مواد انتخاب شده با استفاده از سوزن‌های ریزی در پوست تزریق می‌شوند. تزریق‌ها در فواصل 0.5 تا 1.5 سانتی‌متری در پوست انجام می‌شوند. این تزریق‌ها تقریباً بدون درد هستند زیرا سوزن‌های مورد استفاده به بافت چربی نمی‌رسند. پس از تزریق، محل تزریق ماساژ داده می‌شود. جوانسازی صورت با مزوتراپی یک روش درمانی تزریقی است که مواد مغذی را به لایه‌های پوست رسانده تا سلول‌های آن ترمیم شده و رشد کنند. ویتامین‌ها، آمینواسیدها، مواد معدنی، همه مواد مورد نیاز برای سلامتی سلول‌های پوستی می‌توانند از طریق مزوتراپی وارد پوست شوند. این تزریق‌ها در لایه اپیدرم پوست انجام می‌شوند. ویتامین‌ها و مواد مغذی تزریق به پوست، درخشندگی شکفت انگیزی بخشیده و رطوبت مورد نیاز آن را تأمین کرده و جوانی ظاهر پوست را بازمی‌گردانند.

مزوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟


معمولاً بیشتر افراد 18 تا 80 ساله که سالم باشند می‌توانند برای جوان‌سازی پوست خود از مزوتراپی استفاده کنند. مزوتراپی یک روش مناسب برای تمام انواع پوست‌ها است. تنها محدودیت‌هایی که برای مزوتراپی وجود دارد عبارتند از: بارداری (مانند تمام فرایندهای پزشکی دیگر)، لختگی خون، دیابت، مصرف آسپیرین و مسکن‌های دیگر و ترس از سوزن.

مزایا


چه نواحی از بدن را می‌توان با مزوتراپی درمان کرد؟


معمولاً مزوتراپی برای جوان‌سازی و بازسازی پوست برای قسمت‌های مختلف بدن انجام می‌شود که برخی از این قسمت‌های عبارتند از:

  • صورت
  • پیشانی
  • اطراف چشم‌ها
  • گونه‌ها
  • اطراف دهان
  • چاه
  • گردن و سینه
  • دست‌ها

نحوه انجام فرانید مزوتراپی


J6

فرایند مزوتراپی با تمیز کردن پوست ناحیه‌ای که قرار است تحت درمان قرار گیرد انجام می‌شود. سپس ابزار مزوتراپی روی پوست قرار داده می‌شود و با استفاده از سوزن‌های ریزی که دارد، کانال‌های متعددی به صورت کنترل شده روی پوست ایجاد می‌کند تا محتویات فعال با استفاده از تزریق‌های ریز بتوانند زیر سطح پوست نفوذ کنند. ممکن است این کار با درجه‌ای از لایه‌ برداری پزشکی یا لایه‌برداری برای کمک به نفوذ بیشتر مواد در زیر پوست انجام شود.مزوتراپی با یک ابزار پنوماتیکی که با نیروی باد کار می‌کند انجام می‌شود و با استفاده از آن سوزن‌ها با سرعت زیادی در پوست فرورفته و بازمی‌گردند، حدود 500 تزریق ریز در دقیقه به وسیله این دستگاه انجام می‌شود که بدان معناست که این روش درمانی واقعاً بدون درد است. زمانی که سوزن‌های در پوست فرورفته و برمی‌گردند، محلول را در پوست تزریق می‌کنند. نوع محلول‌ها بر اساس نتایج و اهداف مورد انتظار مثل آبرسانی تعیین می‌شوند. فرورفتن این سوزن‌های ریز باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در آن قسمت از پوست شده و به تقویت و بازیابی پوست و کاهش اسکارها، خطوط و چین و چروک‌های پوست کمک می‌کند. همچنین با فرورفتن این سوزن‌ها در پوست، گردش جریان خون نیز تحریک می‌شود. سوزن‌ها با سرعت بسیار زیادی در پوست فرورفته و بازمی‌گردند بنابراین کبودی و آسیب‌دیدگی‌های بافت‌های اطراف کاهش می‌یابد. این دستگاه بسیار دقیق و هدفمند عمل می‌کند. فرایند مزوتراپی تقریباً 20 دقیقه طول می‌کشد.

چند جلسه درمانی مورد نیاز است؟

یک دوره 6 جلسه‌ای برای دست‌یابی به نتایج مطلوب پیشنهاد می‌شود.

چرا باید بیش از یک جلسه درمانی، مزوتراپی را انجام داد؟

مزوتراپی معمولاً در یک سری جلسات درمانی با فواصل 1 تا 2 هفته‌ای انجام می‌شود. اثرات درمانی مزوتراپی تجمعی است. بدن شما به تدریج کلاژن و الاستین تولید می‌کند.

آیا مزوتراپی آسیب‌زا است؟

ممکن است شما احساس سوزش یا کبودی خفیفی داشته باشید، به هر حال، ما می‌توانیم با استفاده از بیحسی موضعی، درمان را برای شما راحت‌تر کرده و تقریباً آن را بدون درد انجام دهیم.

بهبودی


پس از مزوتراپی نیازی به بستری شدن نیست. بیماران می‌توانند بلافاصله پس از انجام این فرایند به فعالیت‌های روزمره خود بپردازند حتی می‌توانند سر کار بروند. تا 8 ساعت پس از انجام فرایند نباید دوش آب گرم گرفته شود. در صورتی که درمان در ناحیه صورت انجام شده باشد، به مدت 4 ساعت پس از انجام فرایند نباید آرایش کرد. شما باید حداقل تا 24 ساعت پس از مزوتراپی از انجام تمرینات شدید ورزشی اجتناب کرده و کمتر در معرض نور خورشید و گرما قرار بگیرید.

نتایج


پس از اولین جلسه درمانی می‌توانید آثار بهبودی را در ظاهر پوست خود ببینید. به هر حال، بهترین نتایج پس از انجام چندین جلسه درمانی ظاهر می‌شوند. برای دست‌یابی به نتایج مطلوب، ما 4 تا 6 جلسه درمانی را در فواصل 2 تا 4 هفته‌ای توصیه می‌کنیم که بستگی به مشکل شما دارد. نتایج حاصل از درمان تا 1.5 سال باقی می‌ماند. پس از آن توصیه می‌شود که برای حفظ نتایج هر شش ماه یک جلسه درمانی انجام شود.

آیا مزوتراپی می‌تواند جایگزین عمل لیفت شود؟


خیر، مزوتراپی بافت و رنگ پوست را بهبود می‌دهد. بسیاری از بیماران اظهار می‌دارند که پوستشان پس از انجام مزوتراپی سفت‌تر شده است.

عوارض جانبی


نکته بسیار مثبت در مزوتراپی این است که این فرایند باعث ایجاد عوارض جانبی چندانی نشده و همه عوارضی که پس از آن ممکن است ایجاد شوند به مدت کوتاهی از بین می‌روند. علاوه بر درد که همان طور که قبلاً توضیح داده شد قابل مدیریت است، مهم‌ترین عوارض جانبی این فرایند کبودی، خارش و زخم است. با به کارگیری روش‌های مناسب تزریق می‌توان از کبود شدن پوست جلوگیری کرد. در برخی موارد تورم و قرمزی پوست همراه با تزریق به دلیل سوختن چربی‌ها است. این عوارض جانبی موقتی بوده و چند ساعت یا حداکثر چند روز پس از انجام فرایند برطرف می‌شوند.

هزینه


هزینه مزوتراپي صورت به محل و وضعیت پوست تحت درمان، تعداد جلسات درمانی و دستمزد پزشک بستگی دارد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی