نحوه کاشت ریش: انواع روش های موثر برای کاشت ریش پرپشت

اگر شما نیز به دلایل ژنتیکی دارای ریش پر پشت و کاملی نیستید، در زمان مناسبی برای اصلاح آن به دنیا آمده‌اید! ظاهر ریش و سبیل در ظاهر و زیبایی مردان جایگاه مهمی دارد. کاشت ریش بهترین راه حل برای کسانی است که موهای ریش و سبیل خود در اثر مواردی مثل کمبود تستوسترون، از دست داده‌اند و همچنین برای مردانی که تمایل دارند ریش یا سبیل آن‌ها ظاهری پر پشت تر و منظم تر داشته باشد، بسیار موثر است.

اولین چیزی که باید بدانید این است که موهای پیوند شده از پوست سر شما برداشت می‌شوند و در درجه اول قسمت پشتی سر که موهای آن ضخیم تر است و بیشتر شبیه به ریش و سبیل است ، و رشدی شبیه به موهای ریش دارد، برای کاشت انتخاب می‌شوند. حتی اگر مو و ریش شما رنگ متفاوتی داشته باشند، باعث نخواهد شد که پس از کاشت، ظاهری غیرطبیعی داشته باشید. دو روش اصلی برای کاشت سبیل و ریش مانند سایر روش‌های کاشت مو وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی کاشت ریش و یا برای رزرو نوبت در کلینیک پوست و مو رازی، با شماره تلفن‌ ۰۲۱۴۵۳۷۹ تماس حاصل فرمایید.

افراد مناسب برای کاشت چه کسانی هستند؟


مردانی که تمایل دارند ریش یا سبیل آن‌ها پر پشت تر و ظاهری طبیعی تر داشته باشد، ممکن است عمل پیوند ریش را انتخاب کنند. مردانی که از ریزش موی ریش رنج می‌برند یا دارای ریش تکه تکه هستند که موهای اهدا کننده کافی دارند ، افراد مناسبی برای این روش هستند.

مشاوره


همان طور که در تمام عمل‌های پیوند انجام می‌شود، این عمل نیز با معاینه پزشک شروع می‌شود. دو مورد اصلی در مشاوره در نظر گرفته شده است. اول ، نیاز منطقه گیرنده و دوم تعداد گرافت هایی که از ناحیه اهدا کننده به دست می‌آید.

نحوه کاشت ریش چگونه است؟


نحوه کاشت ریش چگونه است؟

پزشکان دو نوع روش برای پیوند ریش ارائه می‌دهند که عبارت‌اند از: استخراج واحد فولیکولار (FUE) و پیوند واحد فولیکولار (FUT). هر دو این روش‌های کاشت مو در صورت همانند تکنیک‌های مورد استفاده در عمل کاشت مو هستند و به جراحانی نیاز دارند تا موها را از ناحیه اهدا کننده خارج کنند.

FUE

رایج‌ترین عمل پیوند ریش FUE است ، که در آن موها به صورت یک به یک و جداگانه از منطقه اهدا کننده پیوند زده می‌شوند و از یک منطقه بزرگ‌تر برداشت می‌شوند. فقط در انتهای این روش، زخم‌های دایره‌ای کوچک و سفیدی روی پوست باقی می‌ماند. جراح معمولاً از هر پنج فولیکول مو، قادر است یکی را برداشت نماید، اما نتایج عمل در هر پزشک و کیفیت روش مرود استفاده متفاوت است.

FUT

روش پیوند FUT شامل گرفتن نوار کوچکی از بافت از ناحیه اهداکننده با یک فرآیند جداکننده میکروسکوپی است. جراح سپس لبه زخم را می‌بندد و تنها یک اسکار ریز و جزئی را در قسمت پشت سر باقی می‌گذارد. در عمل پیوند ریش سه مرحله کلی وجود دارد. آماده سازی مو ، استخراج مو و قرار دادن و کاشت مو.

روش پیوند FUT شامل گرفتن نوار کوچکی از بافت از ناحیه اهدا کننده با یک فرآیند جدا کننده میکروسکوپی است. جراح سپس لبه زخم را می‌بندد و تنها یک اسکار ریز و جزئی را در قسمت پشت سر باقی می‌گذارد. در عمل پیوند ریش سه مرحله کلی وجود دارد. آماده سازی مو ، استخراج مو و قرار دادن و کاشت مو.

 

 

آماده سازی مو

محل اهدا کننده با شستن و تراشیدن ناحیه اهدا کننده از کنار یا پشت سر شروع می‌شود. برای کاهش ناراحتی از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود در حالی که جراح پیوند ریش از پانچ الکترونیکی برای استخراج پیوند موهای منفرد استفاده می‌کند. سپس پانسمان ضد عفونی کننده در ناحیه اهدا کننده اعمال می‌شود که می‌تواند روز بعد برداشته شود.

استخراج مو

پیوندها با استفاده از پانچ الکترونیکی 0.9 میلی متری استخراج می‌شوند و به  پیوندهای حاوی یک ، دو یا سه مو دسته بندی می‌شوند. پس از انتخاب جراح ، موها برای پیوند به ناحیه جدید آماده می‌شوند. فرایند استخراج مو بسته به تعداد پیوند استخراج شده معمولاً بین 1 تا 3 ساعت طول می‌کشد.

کاشت و قرار دادن مو

قبل از شروع پیوند ، مرز جدیدی برای ریش شما مشخص شده است. پیوند مو به طور مساوی در قسمت های خالی از مو قرار می گیرد تا با الگوی ریش ، زاویه و تراکم مورد نظر شما مطابقت داشته باشد. یک روش کاشت ریش معمولی می تواند بین 1 تا 3 ساعت طول بکشد. نتایج پیوند ریش شما فوراً قابل توجه و مشاهده خواهد بود.

مراقبت از پیوند ریش


مراقبت از پیوند ریش

برخی عوارض جزئی و ناچیز نیز در زمان کاشت ریش و عمل پیوند ریش وجود دارد که معمولاً زیاد هم جدی نیستند. به طور کلی هیچ خطر واقعی برای عمل پیوند ریش وجود ندارد ، برخی از عوارض جانبی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • کبودی خفیف
  • تورم
  • حساسیت در نواحی اهدا کننده و گیرنده
  • موهای رشد نکرده
  • قرمزی

شکل گیری پوسته‌های کوچک در اطراف موهای تازه پیوند یافته امری غیرمعمول نیست. اگر پوسته پوسته شدن بیش از یک هفته طول بکشد ، ممکن است بخواهید با جراح خود تماس بگیرید. بسیاری از جراحان توصیه می‌کنند صورت خود را تا زمانی که پوسته پوسته تمام نشده، نشویید. پزشک ممکن است یک آنتی بیوتیک برای شما تجویز کند که برای پیشگیری از عفونت در ناحیه اهدا کننده استفاده می‌شود. همچنین ممکن است از یک پماد آنتی بیوتیکی استفاده کنید. روند بهبودی از پیوند ریش معمولاً بدون درد و یا با درد بسیار خفیف و جزئی می‌باشد. علائم قابل مشاهده این روش معمولاً در طی یک هفته فروکش می‌کنند ، و به طور معمول می‌توانید از یک هفته تا 10 روز پس از پیوند دوباره  عمل اصلاح مو را شروع کنید. نگران نباشید ریش جدید شما بعد از دو یا سه هفته شروع به ریزش می‌کند ، زیرا این ریزش یک بخش طبیعی از روند کاشت است و تا سه ماه دیگر باید ریش شما دوباره رشد کرده باشد. زمان بهبودی پیوند ریش معمولاً نسبتاً سریع است و علائم مشهود این روند در طی یک هفته فروکش می‌کنند و می‌توانید بعد از گذشت 10 روز دوباره شروع به اصلاح موهای خود نمایید.

سوالات متداول


آیا پس از کاشت ریش و سبیل؛ زخمی روی صورتم خواهم داشت؟

ابزاری که برای استخراج فولیکول‌های مو از ناحیه اهدا کننده استفاده می‌شود ، قطر کمتری از 1 میلی متر دارند. جای زخم اغلب به مهارت جراح معطوف می‌شود. پزشکان متخصص شناخت شده بین المللی در زمینه پیوند مو در رده‌های برتر قرار دارند و آن‌ها سال‌ها در ایجاد روش‌هایی برای جلوگیری از تشکیل جای زخم قابل رویت زمان و انرژی صرف کرده‌اند. جای زخم قابل مشاهده‌ای در هنگام کاشت ریش ، سبیل در ناحیه بدون مو وجود نخواهد داشت.

پیوند ریش تا چه مدت طول می‌کشد تا بهبود یابد؟

هنگامی که زمان بهبودی پیوند ریش فرا می‌رسد ، این بهبودی معمولاً بدون درد و بدون ایجاد ناراحتی انجام می‌شود. علائم قابل مشاهده پیوند ریش معمولاً طی یک هفته فروکش می‌کنند و شما قادر خواهید بود دوباره پس از یک هفته تا 10 روز پس از پیوند، اصلاح مو را دوباره انجام دهید. نیازی به نگرانی نیست اگر ریش جدید شما بعد از دو تا سه هفته شروع به ریزش کند ، این یک بخش طبیعی از روند پیوند است و موی ریخته شده تا سه ماه باید دوباره رشد کند. در موارد بسیار نادر ، گاهی اوقات اولین پیوند مو انجام نمی‌شود ، بنابراین ممکن است پیوند دوم لازم باشد. ممکن است عوارض جانبی را متحمل شوید ، اما جای نگرانی نیست ، این عوارض شامل کبودی خفیف ، تورم ، حساسیت در نواحی اهداکننده و گیرنده ، عدم رشد مو و قرمزی است. پوسته‌های کوچک ممکن است در اطراف موهای تازه پیوند یافته تشکیل شود ، این پوسته پوسته شدن‌ها اگر بیش از یک هفته طول بکشد ، با جراح خود تماس بگیرید.

آیا پیوند ریش دائمی است؟

یک عمل پیوند ریش شامل قرار دادن پیوندهای جدا شده میکروسکوپی در ناحیه ریش است ، این فولیکول‌های مو به طور دائمی در پوست شما پیوند زده می‌شوند تا ریش شما مانند هر کس دیگری ظاهر و عملکرد طبیعی داشته باشد. هنگامی که موهای شما دوباره رشد کردند ، نتایج طبیعی و دائمی خواهد بود. پس از پیوند ریش ، شما قادر خواهید بود موهای صورت خود را تراشیده و سبک کنید ، اما به منظور ایجاد ظاهری طبیعی ، موها به عنوان پیوندهای منفرد پیوند می‌خورند. در موارد بسیار نادر ، بعضی از افراد ممکن است دریابند که فولیکول‌های مو همان طور که باید رشد کنند، رشد نمی‌یابند و در این مواقع پزشکان پیوند دوم ریش را توصیه می‌کنند.

آیا پیوند ریش روش ایمنی می‌باشد؟

بله ، پیوند ریش یک روش ایمن است ، در حالی که هنوز هم باید به خاطر داشته باشید که این پیوند نوعی عمل جراحی است و هر جراحی خطر و عوارضی را در پی دارد اما کاشت موهای صورت به طور کلی نسبتاً بی‌خطر است. تک نیک‌های FUE به عنوان یک روش مدرن و ایمن برای کاشت مو در نظر گرفته شده است که در آن احتمال بروز خطرات جدی برای سلامتی فرد بسیار کم است و روند آن نیز از نظر درد کم تر و همچنین یک بازه زمانی برای بهبودی نسبتاً سریع دارد.

پیوند ریش چقدرهزینه دارد؟

هزینه پیوند ریش همیشه از متخصص به متخصص دیگر متفاوت خواهد بود. در هنگام کاشت ریش از هر روشی که استفاده می‌شود ، قیمت نباید تعیین کننده باشد ، و شما به عنوان یک فرد مبتلا به ریزش مو ، همیشه هدف نهایی کاشت و رسیدن به نتیجه مطلوب را باید در نظر داشته باشید. این تخصص و تجربه پزشک متخصص خواهد بود که شما را در رسیدن به این هدف کمک می‌نماید. پس در واقع انتظارات و اهداف نهایی شما هستند که قیمت درمان را تعیین می‌کنند.

آیا پیوندهای ریش دردناک هستند؟

مانند سایر روش‌های کاشت موی سر ، این عمل نیز بدون درد خواهد بود ، در بیشتر موارد ، جراح فولیکول‌های مورد نیاز را برای این عمل انتخاب می‌کند ، نیازی به ایجاد برش‌های بزرگ مانند روش‌های سنتی FUT نخواهد بود. اگرچه به نظر می‌رسد که گرفتن مو از قسمت دیگری از بدن و پیوند در ناحیه صورت شما بسیار دردناک است ، اما عملاً این روش بدون درد است ، اما برش‌های انجام شده بسیار اندک بوده و به پوست شما بیشتر از یک لکه کوچک آسیب نخواهد رسید.

پیوند ریش چه مدت طول می‌کشد؟

مدت زمان انجام پیوند بین افراد متفاوت خواهد بود و به اندازه ریش ایجاد شده بستگی دارد ، به طور متوسط پیوند ریش بین 2 تا 4 ساعت طول می‌کشد. برخی از پیوندهای ریش به جلسات درمانی دوم احتیاج دارند اما بسیاری از آن‌ها فقط در یک جلسه انجام می‌شوند. هر فولیکول زنده به طور جداگانه و بدون درد توسط جراح انتخاب می‌شود ، و از محل اهدا کننده خارج می‌شود و سپس یک باره به ناحیه ریش پیوند می‌یابد. در بعضی موارد ، پیوند کامل ریش باعث می‌شود تا 8 ساعت طول بکشد و بهبودی ممکن است تا چند هفته طول بکشد.

آیا بعد از پیوند ریش قادر به اصلاح ریش و سبک کردن مو هستم؟

بعد از انجام عمل کاشت ریش ، شما قادر خواهید بود موهای صورت خود را هرچقدر که بخواهید اصلاح کنید و سبک نمایید.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی