نحوه کاشت سبیل چگونه است؟ کاشت سبیل از مشاوره تا نتیجه

پیوند موی صورت در سال‌های اخیر با افزایش آمار نتایج موفقیت آمیز و طبیعی محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. امروزه انواع مختلفی از روش‌های عمل جراحی کاشت مو صورت وجود دارد. هنگامی که بیماران به دنبال کاشت ریش، کاشت سبیل یا عمل جراحی کاشت مو در صورت هستند ، معمولاً ترجیح می‌دهند موهای موجود در صورت خود را  در صورت عدم رشد طبیعی، پر پشت ترکرده  و یا وضعیت ریش ، سبیل یا موهای صورت خود را بهبود بخشند.

فیزیولوژی موهای سبیل


موهایی که در قسمت فوقانی لب در مردان رشد می‌کنند، سبیل نامیده می‌شود. قبل از بلوغ، این موها به شکل موهای ولوس (موهای نرم بدن نرم) در منطقه فوقانی لب در پسرهای جوان وجود دارد. بعد از بلوغ، این موهای ولوس به دلایل آندروژن به موهای ترمینال (موهای قوی، ضخیم و تیره) تغییر می‌کنند. رشد موهای سبیل مدت زمان بیشتری طول می‌کشد زیرا رشد آن‌ها در مقایسه با موهای پوست سر کاملاً متفاوت است. به طور متوسط، یک سبیل 600 مو دارد. عملکرد یک سبیل، محافظت در برابر عناصر خارجی است. همچنین باعث ایجاد گرما می‌شود. سبیل نه تنها باعث می‌شود که مردان جذاب به نظر برسند بلکه به آن‌ها کمک می‌کند در برابر برخی از بیماری‌های پوستی محافظت شوند. یک مطالعه جدید در دانشگاه استرالیا نشان داد که موی صورت از مردان در برابر سرطان پوست محافظت می‌کند.

علل اصلی ریزش مو چیست؟


برخی از دلایل عمده ریزش موهای سبیل در زیر ذکر شده است

 • بیماری
 • صدمه و آسیب
 • تغییرات هورمونی
 • افزایش سن
 • ژنتیک
 • آلوپسی زخم (فقدان جزئی یا کامل مو)
 • وراثت

درمان پیوند سبیل برای چه کسی استفاده می‌شود؟


درمان پیوند سبیل برای چه کسی استفاده می‌شود

برای پیوند سبیل باید دوره بلوغ کامل شده باشد زیرا نتیجه و ساختار پیوند تا بلوغ ادامه دارد. از سن 20-22 سالگی، پیوند قابل استفاده است. عمل کاشت سبیل در مناطقی که موها در آن نواحی دچار ریزش شده یا دارای رشد ناچیزی هستند، مواردی مثل آسیب دیدگی، سوختگی یا دلایل دیگر مثل زیبایی، انجام می‌شود. عمل کاشت سبیل در مواردی مثل ریزش سبیل که ناشی از عوارض یک جراحی خاص است نیز می‌تواند انجام شود.

مراقبت‌های قبل از کاشت سبیل


شما باید برخی دستورالعمل‌هایی پزشک جراح قبل از انجام جراحی به شما توصیه می‌نماید را به طور کامل رعایت کنید. این توصیه‌ها عبارت‌اند از:

 • عدم مصرف قرص‌های مکمل ویتامین E (یا قرص‌های مولتی ویتامین ویتامین E)، آسپرین جینکو بیلوبا برای ده روز قبل از پیوند مو صورت.
 • عدم مصرف داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن یا عدم قرار گیری طولانی مدت در معرض آفتاب برای سه روز قبل از پیوند جراحی.
 • عدم استفاده از سیگار به مدت یک هفته قبل و بعد از جراحی پلاستیک برای افزایش سرعت روند بهبودی.
 • اگر قصد جا به جایی و انتقال به خانه جدید را دارید، لطفاً قبل از عمل کاشت مو آن را انجام دهید زیرا بعد از عمل نباید این امور را انجام دهید.
 • شما باید با استفاده از روش FUE قسمت پشتی پوست سر خود را اصلاح کنید، به همین دلیل باید با پزشکتان در مورد پوشش کامل در آن ناحیه مشورت کنید ، اما در روش FUT برخی از برش‌های ناچیز و جزئی را در پشت سر تجربه می‌کنید و پزشک تا حدودی روی آن را می‌پوشاند.
 • مصرف ویتامین C 1000 / 2000mg / روز یک هفته قبل و یک هفته بعد از عمل برای بهبودی سریع و بعد از آن مصرف ویتامین 50-80 K یک هفته قبل از جراحی و ادامه آن به مدت 2 روز پس از عمل برای کاهش مقدار خونریزی بعد از جراحی پلاستیک، درخواست می‌شود.
 • مراقب مواد غذایی مصرفی در رژیم غذایی خود باشید به خصوص در هنگام صبحانه از مصرف قهوه و نوشیدنی کافئین دار برای جلوگیری از تشدید خونریزی‌ها بعد از عمل، خودداری نمایید.
 • انجام تمام دستورالعمل‌های تجویز شده مانند مصرف داروهای ضد فشار خون در برنامه منظم و روزانه.

نحوه کاشت سبیل چگونه است؟


نحوه کاشت سبیل چگونه است

 • بسیاری از پزشکان برای پیوند سبیل از روش استخراج واحدهای فولیکولار (FUE) استفاده می كنند. مزیت اصلی این نوع پیوند این است که در منطقه اهدا کننده هیچ بخیه و جای زخمی باقی نمی‌ماند و در مقایسه با روش پیوند واحد فولیکولار (FUT) درد کمتری برای بیمار به همراه دارد.
 • پیوند مو روشی است که برای بازیابی و رشد مجدد موهای از دست رفته، موهای ریخته و سبیل‌های پراکنده و کم حجم استفاده می‌شود و روشی بدون درد می‌باشد. جراح ویژه ابتدا خط سبیل را برای پیوند مشخص می‌نماید.

بسته به تراکم لازم برای ایجاد سبیل مناسب، تعداد پیوندهای کاشته شده توسط جراح تعیین می‌گردد.

 • تعداد پیوند مورد نیاز برای کاشت جهت اهداف زیبایی نیز برنامه ریزی و تعیین می‌گردد.
 • موهای سبیل در مقایسه با ریش یا پوست سر دارای کاشت کمتری هستند.
 • به فرد تحت درمان بی‌حسی موضعی داده می‌شود تا ناحیه بی‌حس شود.
 • هر واحد فولیکولی به طور جداگانه در این روش جدا شده و در یک جلسه کاشته می‌شود.
 • پیوندها با استفاده از آخرین فناوری پانج مو جمع آوری می‌شوند.
 • با استفاده از ایمپلنترها، پزشک متخصص پیوندها را به طور مناسب در خط سبیل قرار می‌دهد.
 • پس از انجام عمل، در بعضی از افراد در 14 هفته نتایج قابل مشاهده است در حالی که ممکن است نتایج نهایی گاهی اوقات در بعضی از افراد تا 32 هفته نیز طول بکشد.
 • دوره‌ای از سه تا چهار ماه طول می‌کشد تا یک سبیل جذاب ایجاد شود.
 • 11. موهای سبیل در سال اول پیوند کاملا نامنظم به نظر می‌رسد اما در طول سال‌های دوم، سوم و متوالی مو طبیعی تر و منظم تر به نظر خواهد رسید.
 • 12- بعد از پیوند شما هیچ محدودیتی در جویدن یا عادت‌های غذایی معمول خود نخواهید داشت.
 • 13. پوست به خودی خود درمان می‌شود و برخی آنتی بیوتیک های رایج برای روند بهبودی تجویز می‌شوند.

عمل کاشت مو صورت چه مدت طول می‌کشد؟


زمان انجام عمل کاشت مو صورت بیشتر به تعداد واحدهای فولیکولی استخراج شده بستگی دارد. کمترین تعداد واحد برای پیوند سبیل مورد نیاز است، تقریباً در حدود 300-500. در مورد پیوند ابرو به روش FUE، حتی تا 650 واحد نیز می‌تواند انجام شود. پیوند موهای ریش یک مشکل پیچیده است و بستگی به منطقه تحت درمان دارد. اگر بیمار فقط کاشت مو در قسمت چانه را بخواهد، طبیعتاً تعداد مو پیوندی از زمانی که به ریش کامل احتیاج دارد، کمتر است.

در طی عمل پیوند، جراحان موها را از پوست سر ناحیه اهدا کننده بیمار گرفته و آن را به نواحی از پیش تعیین شده صورت انتقال می‌دهند. جراحان معمولاً آرام بخش ملایمی را به بیماران می‌دهند و در طی روز مسکن‌ها و آرام بخش‌های مختلفی می‌تواند به صورت آن‌ها تزریق شود. پس از اتمام عمل، بیمار می‌تواند بدون هیچ گونه بستری، مرخص شود و پیوند موی صورت مانند سایر عمل‌های کاشت مو به عنوان یک عمل جراحی سرپایی در نظر گرفته می‌شود. روش‌های کاشت مو صورت معمولاً ممکن است بیش از یک جلسه برای رسیدن به چگالی مطلوب مو نیاز داشته باشد.هنوز عمل کاشت موی صورت ممکن است چند ساعت طول بکشد. در مورد پیوند FUT این زمان کوتاه‌تر است اما در بسیاری از موارد، تکنیک FUE روش ترجیحی است. در روش FUE، جراح واحدهای فولیکولی را یک به یک برداشته می‌کند، بنابراین، هیچ برش و اسکار خطی مانند روش FUT در محل اهدا کننده وجود نخواهد داشت. در عوض ، بافت اسکار با قطر بسیار کمتر از یک میلی متر در سر وجود خواهد  داشت.

آیا کاشت مو صورت یک روش ایمنی است؟


بله، کاشت مو صورت یک روش نسبتاً بی‌خطر است. هنوز هم می‌توان به عوارض جانبی کاشت موی صورت اشاره کرد. با این حال، هیچ یک از آن‌ها اتفاق نمی‌افتد. شایع‌ترین این عوارض کبودی و تورم موقتی است. علاوه بر این، برخی از بیماران از عفونت خفیف رنج می‌برند که به راحتی با آنتی بیوتیک قابل درمان است. رایج‌ترین عوارض کاشت مو، ریزش مو درست بعد از کاشت مو صورت است. با این حال، هیچ نگرانی وجود ندارد. این یک فرایند طبیعی است و موهای جدید و قوی در یک یا سه ماه اول بعد از کاشت مو صورت در محل خود رشد می‌کنند. تمام جراحی‌های کاشت مو کم و بیش همان خطرات را دارند. جراحان و بیماران به طور کلی اقدامات احتیاطی را برای انجام عمل کاشت مو در پوست سر و جراحی کاشت مو صورت انجام می‌دهند. و این اقدامات احتیاطی با تحقیق در مورد پزشک و کلینیک شما، ملاقات و صحبت با بیماران سابق، دیدن تصاویر قبل و بعد از آن و انجام بررسی‌های دیگر و درنهایت درک واقعیت‌ها، نتایج و محدودیت‌هایی که در هر روش جراحی ترمیم مو وجود دارد، شروع می‌شود.

نتایج عمل کاشت مو صورت به چه صورت می‌باشد؟


بیشتر بیماران از ظاهر جدید خود به دنبال درمان کاشت مو صورت و ریزش اولیه مو رضایت دارند. در مورد کاشت مو صورت، مسئله مهم انتخاب کلینیک مناسب و جراح با تجربه است. متخصص با تجربه زیاد و لمس هنری در استخراج مناسب واحد فولیکول (90٪ یا بیشتر واحدهای دست نخورده) و همچنین پیوند مناسب آن‌ها به عنوان کاشت ریش، کاشت سبیل یا کاشت ابرو موفق تر عمل می‌کند.

کاشت سبیل چقدر هزینه دارد؟


مانند زمان، هزینه کاشت مو صورت بستگی به تعداد واحدهای فولیکولی استخراج شده یا در مورد FUT به اندازه قسمت پوست سر مورد پیوند، بستگی دارد.

آخرین مقالات

Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی