هایفوتراپی برای لیفت و سفت کردن پوست صورت، گردن و بدن

هایفوتراپی پرطدفدارترین درمان لیفت صورت و گردن است. این روش درمانی باعث کشیده شدن، سفت شدن، متوازن شدن و کاهش شلی پوست می‌شود تا اثرات زمان و گرانش را خنثی کند. این روش درمانی همچنین جایگزینی غیر جراحی برای کشیدن، سفت شدن و محکم شدن پوست بدن می‌باشد.

اولتراسوند متمرکز و با شدت بالا با عبور کردن از سطح پوست به لایه بنیادین پوست شما نفوذ می‌کند و انرژی هدفمندی را به طور خاص به بافت‌ها و عضلات عمیق و ساختارهایی که کلاژن در ان‌ها وجود دارد، منتقل می‌کند. جوان شدن و کوتاه شدن الیاف کلاژن باعث سفت شدن پوست شده و به آرامی و به تدریج پوست و حافظه بافت ترمیم می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی هایفوتراپی و یا برای رزرو نوبت در کلینیک پوست و مو رازی، با شماره تلفن‌ ۰۲۱۴۵۳۷۹ تماس حاصل فرمایید.

مزایای هایفوتراپی


مزایای اصلی هایفوتراپی شامل موارد زیر است:

 • تحریک تولید کلاژن طبیعی برای جوانسازی پوست
 • عدم ایجاد خراش و بریدگی روی پوست
 • مناسب برای انواع و رنگ‌های مختلف پوست
 • عدم نیاز به دوره بازیابی
 • داشتن نتایج قابل مشاهده واضح به‌صورت فوری
 • توصیه به انجام یک درمان هایفوتراپی سالانه

هایفوتراپی، بر خلاف لیزرها و نورهای با پالس شدید، برای تمام افراد با هر رنگ پوست به یک اندازه موثر است. این روش از طریق استفاده از انرژی اولتراسوند پیشرفته در عمق 1.5 میلی‌متری، به لایه‌های بالایی پوست و درما می‌رسد تا کلاژن را بازسازی کند. هایفوتراپی مناسب برای استفاده در اطراف چشم و لب است و از هرگونه آسیب جلوگیری می‌کند. این درمان به لایه‌های سطحی و عمیق پوست نفوذ می‌کند و با گرم کردن SMAS تا 60 ~ 70 درجه، انرژی گرمایی نقطه انعقاد حرارتی را بالا می‌برد که روند جوان سازی پوست را تسریع می‌کند و اثرات سفت کننده لایه پوست و لایه بنیادی را که در جراحی‌های زیبایی مورد نظر هستند به حداکثر می‌رساند. به عبارت دیگر، اثرگذاری لیزرها در لایه‌های سطحی پوست است (مانند خطوط ریز، چین و چروک، تغییر رنگدانه).

 

 

چه کسی برای هایفوتراپی مناسب است؟


25 سالگی سن بسیار مناسبی برای کسی است که می‌خواهد اثرات پیری را معکوس کند و مدت زمان طولانی‌تری جوان بماند.

 هایفوتراپی برای بیمارانی که در دهه 30 زندگی خود هستند، معمولاً برای تحریک تولید کلاژن و کمک به تاخیر در روند پیری استفاده می‌شود.

بیماران 40 و 50 ساله شایع‌ترین گروه سنی هستند که این روش درمانی را انجام می‌دهند. بیماران ممکن است متوجه شده باشند که پوست صورت یا گردنشان شل شده است و مایل به کشیدن و سفت کردن ناحیه مربوطه هستند.

همچنین برای کسانی که بالای 60 سال دارند و یا در گذشته جراحی انجام داده‌اند نیز می‌توان از این روش برای طولانی‌تر شدن اثرات برش‌های جراحی استفاده کرد.

کاربردهای هایفوتراپی


این روش در از بین بردن چین و چروک‌های گردن و صورت در نواحی پیشانی، چشم و لب موثر است. کشیدن و سفت کردن خط ابرو و گونه‌ها، صاف کردن پوست؛ بهبود خاصیت ارتجاعی پوست، کاهش خطوط ماریونت؛ و از بین بردن چین و چروک‌های پیری از گردن از مزایای هایفوتراپی است.

هایفوتراپی همچنین می‌تواند برای کانتورینگ بدن و سفت شدن پوست مورد استفاده قرار گیرد، چربی را به ویژه در بازوها و شکم حل می‌کند و از بین می‌برد.

نواحی بدن:

 • شکم
 • باسن
 • باسن
 • داخل ران‌
 • خارج ران
 • بازوهای داخلی

هایفوتراپی چگونه کار می‌کند؟


هایفوتراپی چگونه کار می_کند؟

هایفوتراپی صورت، یک روش غیرجراحی و غیرتهاجمی برای تقویت و سفت کردن پوست صورت است. این روش با استفاده از انرژی اولتراسوند با شدت و فرکانس بالا، به طور خاص به بافت‌های عمیق و ساختاری و ماهیچه‌هایی که کلاژن در آن وجود دارد، منتقل می‌شود. هدف این روش، تحریک تولید کلاژن در سطح عمیق پوستی و زیر پوستی است که باعث تقویت لایه ماهیچه و همچنین سفت شدن پوست می‌شود.

یکی از مزایای این روش، عدم نیاز به جراحی و تهاجمی برای تقویت و سفت کردن پوست است. هایفوتراپی با انرژی اولتراسوند با نفوذ به پوست، باعث تحریک تولید کلاژن در بافت‌های عمیق و ساختاری می‌شود و در نتیجه آسیب کوچکی به بافت می‌رساند. این ترمیم بافت باعث افزایش کلاژن می‌شود و از آنجا که این الیاف کلاژن را سازماندهی و کوتاه می‌کنند، اثر سفت کننده‌ای روی پوست مشاهده می‌شود.

یکی از مزایای دیگر هایفوتراپی، عدم نیاز به استراحت ویژه بعد از جلسه درمانی است. شما می‌توانید فعالیت‌های روزمره خود را ادامه دهید و حتی بلافاصله پس از جلسه هایفوتراپی آرایش کنید. همچنین، این روش می‌تواند جایگزین مناسبی برای جراحی زیبایی باشد، اگر نمی‌خواهید جراحی انجام دهید.

در نهایت، توصیه می‌شود که پس از جلسات هایفوتراپی، از ماسک‌های مغذی برای تقویت پوست استفاده کنید و به مدت دو هفته از اتاق بخار و سونا خودداری کنید. همچنین باید به مقدار کافی آب بنوشید و از مصرف الکل برای 24 ساعت پس از جلسه هایفوتراپی خودداری کنید. هر گونه قرمزی یا تورم کوتاه مدت است و به زودی از بین می‌رود.

فرآیند درمان


مشتری‌ها آرایش خود را پاک می‌کنند. ژل روی ناحیه‌ای که تحت درمان قرار می‌گیرد اعمال شده و دستگاه اولتراسونیک روی پوست قرار می‌گیرد. بعد از معالجه ما یک مراقبت بهداشتی روی صورت شما انجام می‌دهیم.

می‌توان گفت که درمان یک ناحیه ممکن است 30 تا 40 دقیقه طول بکشد. درمان کامل صورت و گردن حدود 90 دقیقه طول می‌کشد.

برای دیدن نتایج اولیه درمان باید 2 هفته صبر کنید و مشاهده نتایج کامل تا 8 هفته طول می‌کشد. ما به مدت 2 هفته برای معالجه با فرکانس رادیویی به شما کمک خواهیم کرد که اثرات درمانی هایفوتراپی افزایش یابد.

بعد از درمان قرمزی، تورم، حساسیت و گاهی کبودی وجود دارد که التبه به سرعت از بین خواهد رفت. هیچگونه آسیبی در این روش وجود ندارد.

نتایج


نتایج

آماده سازی یا دوره بهبودی خاصی برای این روش درمانی وجود ندارد و معمولاً برای دستیابی به نتیجه قابل توجه، یک جلسه درمان کافی است. بعضی از مراجعان بلافاصله پس از درمان از اثر اولیه لذت می‌برند اما نتایج نهایی بعد از 2 تا 8 هفته مشاهده می‌شود زیرا کلاژن خسته دوباره جوان شده و میزان آن افزایش می‌یابد.

ماندگاری اثر این روش درمانی بستگی به سن، رژیم و شیوه زندگی شما دارد و بین 6 ماه تا 1 یا 2 سال متفاوت است.

به چند جلسه درمان نیاز دارم؟


این یک درمان یک طرفه است. مدت زمان ماندگاری آن در افراد مختلف متفاوت است و به کیفیت و سن پوست شما؛ رژیم غذایی و عواملی در شیوه زندگی مانند سیگار کشیدن و استرس بستگی دارد.

آیا هایفوتراپی درد دارد؟


هایفوتراپی باعث ناراحتی زیادی نمی‌شود اما ممکن است کمی احساس سوزن سوزن شدن، احساس گرما یا حتی درد خفیف داشته باشید که کمتر از چند ثانیه طول می‌کشد و فقط در طول درمان هنگام استفاده از انرژی اولتراسوند ایجاد می‌شود. این ناراحتی بسیار کوتاه است و نشانه خوبی از آغاز روند ساخت کلاژن است.

آستانه تحمل ممکن است در بیماران مختلف متفاوت باشد و ما در مورد روش‌هایی که می‌توانید از طریق آن‌ها در طول درمان راحت باشید و از درمان خود لذت ببرید با شما صحبت خواهیم کرد.

معمولاً مشتری‌ها از مزایایی که حاصل می‌شود راحت و هیجان زده می‌شوند.

آیا نیاز به استراحت وجود دارد؟


یکی از مزایای برتر هایفوتراپی این است که این روش درمانی هیچ آسیبی به پوست وارد نمی‌کند. به عبارت دیگر، شما می‌توانید فعالیت‌های روزمره خود را ادامه دهید و حتی بلافاصله پس از جلسه هایفوتراپی آرایش کنید، بدون نیاز به استراحت ویژه. پزشکان توصیه می‌کنند که پس از هایفوتراپی از ماسک‌های مغذی برای تقویت پوست استفاده کنید و آن را سه بار در روز مرطوب نمایید. همچنین باید از ضدآفتاب استفاده کرده و به مدت دو هفته از اتاق بخار و سونا خودداری کنید. همچنین باید به مقدار کافی آب بنوشید و از مصرف الکل برای 24 ساعت پس از جلسه هایفوتراپی خودداری کنید. هر گونه قرمزی یا تورم کوتاه مدت است و به زودی از بین می‌رود.

توصیه اصلی بعد از درمان، استفاده از کرم ضدآفتاب برای محافظت از پوست است. همچنین توصیه می‌شود حداقل دو هفته بین جلسات هایفوتراپی و سایر درمان‌های صورت مانند میکرودرم یا لیزر موهای زائد فاصله بگذارید و از محصولاتی که برای به دست آوردن بهترین نتیجه به شما پیشنهاد شده استفاده کنید.

چه کسانی نمی‌توانند هایفوتراپی انجام دهند؟


چند مورد منع مصرف برای این درمان وجود دارد مانند: زخم یا ضایعات باز صورت، استنت‌های فلزی / ایمپلنت در صورت یا گردن (ایمپلنت دندان مانعی ندارد)، دستگاه‌های الکتریکی قابل کاشت، کاشت‌های پوستی دائمی، درمان ضد ترومبوز، یک بیماری فعال سیستمیک یا پوستی که ممکن است وجود داشته باشد، اختلالات خونریزی یا اختلالات عملکردی. پزشکان قادر به انجام درمان در صورت بارداری یا شیردهی نیستند.

آیا هایفوتراپی عوارض جانبی دارد؟


ممکن است چند ساعت پس از درمان قرمزی جزئی وجود داشته باشد. درصد کمی از مشتریان ممکن است تورم، سوزن سوزن شدن، کبودی و یا حساسیت به لمس داشته باشند اما این موارد خفیف هستند و به سرعت از بین می‌روند. بسیار بندرت بی‌حسی کوتاه مدت نیز ممکن است ایجاد شود.

سوالات متداول


هایفوتراپی چگونه کلاژن را تحریک می‌کند؟

کلاژن یک پروتئین طبیعی است که با محکم نگه داشتن پوست، باعث سفتی و کشسانی و جوانی آن می‌شود. کلاژن با افزایش سن خاصیت ارتجاعی و توانایی مقاومت در برابر اثرات گرانش را از دست می‌دهد. هایفوتراپی روند ترمیم را شروع کرده و به پوست کمک می‌کند تا کلاژن تازه و جدیدی تولید کند.

 آیا می‌توان هایفوتراپی را جایگزین جراحی لیفت صورت کرد؟

خیر. گرچه می‌تواند جوانی کلی افرادی را که دارای شلی و افتادگی متوسط و ملایم هستند بهبود بخشد و پوست را محکم‌تر نشان دهد اما تأثیر زیادی بر روی افرادی که افتادگی پوست آن‌ها شدید است ندادر.

هایفوتراپی چه مدت طول می‌کشد؟

بسته به منطقه / ناحیه تحت درمان، بین 30-90 دقیقه.

هایفوتراپی چه فرقی با لیزر دارد؟

لیزرها به طور معمول مشکلات موجود در لایه‌های سطحی پوست ، مانند خطوط ریز، چین و چروک‌ها و تغییر رنگدانه‌ها را برطرف می‌کنند. اما هایفوتراپی به لایه عمیق پوست و لایه بنیادی که باعث تقویت و قوام دادن به پوست می‌شود، می‌پردازد. بنابراین، این دو فناوری کاملاً مکمل هم هستند!

 آیا هایفوتراپی در طبقه بندی جراحی قرار می‌گیرد؟

خیر. با اینکه درمان با اولتراسوند لایه عمقی از پوست را که اغلب در جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد، هدف قرار می‌دهد اما به هیچ وجه به معنای بیهوشی عمومی یا بریدن پوست نیست.

هزینه هایفوتراپی چقدر است؟

هزینه هایفوتراپی بستگی به تعداد مناطقی دارد که مورد هدف قرار می‌گیرند. پزشک در مشاوره اولیه شما نسبت به تعیین قیمت درمان شما اقدام خواهد کرد.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی