jcharbichane

معمولاً در جوان‌سازی و زیباسازی صورت، مسئله‌ی چانه، نادیده گرفته می‌شود، در حالی که چانه نقش بسیار مهمی در زیبایی کلی صورت ایفا می‌کند. با تزریق ژل و چربی می‌توان به روشی غیر جراحی و غیرتهاجمی، فرم کلی چانه را تغییر داد و آن را برجسته‌تر نمود. هدف از برجسته کردن چانه، ایجاد تعادل بیشتر در نیمه‌ی پایینی صورت و زیباسازی این ناحیه بدون انجام جراحی است.

برای تغییر فرم و اندازه‌ی چانه می‌توان از روش‌های ایمن تزریق ژل و تزریق چربی استفاده کرد. این پرکننده‌های پوستی موجب افزایش حجم بافت زیر پوست می‌شوند و از این طریق چانه را برجسته‌تر می‌کنند. بزرگ کردن چانه از طریق تزریق ژل و چربی موجب می‌شود که این ناحیه به صورتی ملایم و کاملاً طبیعی، تغییر حالت بدهد. با این روش می‌توان ترتیبی داد که چانه تراشیده‌تر به نظر بیاید، چیزی که خواسته‌ی بسیاری از مراجعین مرد است، و یا می‌توان کاری کرد که چانه مدورتر باشد، چیزی که خواسته‌ی اغلب مراجعین زن است.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#f0c75e”]

اگر از ظاهر چانه‌ی خود راضی نیستید و می‌خواهید برای بهبود فرم صورت خود، چانه‌ی بزرگ‌تر یا برجسته‌تری داشته باشید، روش‌های مؤثر زیادی برای رسیدن به این هدف وجود دارد. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی می‌توانند چانه و فرم صورت شما را ارزیابی کنند و سپس با توجه به انتظارات شما از ماندگاری نتایج عمل زیبایی، انجام یکی از روش‌های برجسته کردن چانه مانند تزریق ژل و تزریق چربی را به شما پیشنهاد دهند. این روش‌های غیرجراحی برجسته کردن چانه، بسیار مؤثر بوده و نه تنها فرم چانه بلکه ظاهر کلی صورت شما را بهبود می‌دهند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برجسته کردن چانه با تزریق ژل و چربی یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.[/alert]

روش‌های درمانی


تزریق ژل

jcharbichane4

ژل‌های تزریقی در واقع پروتئین‌هایی هستند که از طریق تزریق در زیر پوست قرار می‌گیرند. هر چند ژل‌های تزریقی مختلفی وجود دارند اما معمولاً پزشک شما برای انجام اولین تزریق، ترجیح می‌دهد که یک نوع ژل با ماندگاری بالا استفاده کند که نهایتا به تدریج جذب می‌شود. ژل‌های تزریقی مانند رادیس (هیدروکسی آپاتیت)، پرلان یا ژوودرم (هیالورونیک اسید) بسیار مناسب هستند و به نحوی ایمن و مؤثر چانه را برای مدت زمان طولانی برجسته‌تر می‌کنند. مهم‌ترین ماده فعال در اغلب ژل‌های تزریقی، ژل هیالورونیک اسید است. این ماده آب را به خود جذب کرده و در پوست نگه می‌دارد و بدین ترتیب پوست را حجیم، صاف و مرطوب نگه می‌دارد. تمامی ژل‌های تزریقی به تدریج توسط بدن جذب می‌شوند و در نهایت اثری از آن‌ها باقی نمی‌ماند.

مزایا

 • لیفت کردن پوست ناحیه زیر چانه که با بالا رفتن سن دچار شل‌شدگی و افتادگی شده است.
 • کاهش دادن چروک‌های پوستی که در ناحیه چانه ایجاد شده‌اند.
 • افزایش برجستگی چانه به منظور ایجاد تعادل بیشتر بین اجزای مختلف صورت
 • کاهش دادن حالت بیرون‌زدگی بیش از حد چانه و مخلوط شدن برجستگی چانه با دیگر اجزای صورت
 • کاهش دادن سایه‌های ایجاد شده توسط چانه که موجب می‌شود سن شما بالاتر از آنچه هست به نظر بیاید.
 • پرکردن نواحی تورفته‌ای که احتمالا در چانه شما وجود دارند.

یکی از بهترین ویژگی‌های برجسته کردن چانه این است که این روش کاملاً غیرجراحی است، بدین معنا که هیچ برشی در صورت ایجاد نمی‌شود و بنابراین مدت زمان بهبودی پس از این عمل بسیار کوتاه است. بسیاری از مراجعه‌کنندگان ما، بلافاصله بعد از گونه گذاری، کلینیک را ترک کرده و به کارهای روزمره خود ادامه می‌دهند و هم در حین جلسه‌ی درمانی و هم بعد از آن، درد بسیار ناچیزی را تجربه می‌کنند. برجسته کردن چانه به روش غیرجراحی، ظاهری بسیار طبیعی ایجاد می‌کند و افزایش برجستگی چانه به نحوی ملایم است که با دیگر اجزای صورت کاملاً حل می‌شود. این ویژگی خصوصا برای افرادی مناسب است که خواهان تغییرات بسیار چشمگیر و بزرگ به دست آمده از طریق جراحی نیستند.

چگونگی تزریق ژل

تزریق ژل در چانه در حدود 15 دقیقه طول می‌کشد و در محیط آرام و راحت کلینیک انجام می‌شود. در ابتدا، در حدود 30 دقیقه قبل از تزریق ژل، کرم بی‌حس‌کننده به صورت زده می‌شود. سپس صورت به طور کامل پاک‌سازی و ضدعفونی می‌شود و 3 الی 6 تزریق کوچک در ناحیه بافتهای چانه و اطراف آن انجام می‌شود. سپس پزشک با ماساژ دادن آرام چانه، ژل تزریق‌شده را حالت می‌دهد تا به شکل دلخواه در بیاید.

بهبودی

بعد از انجام تزریق، بیماران می‌توانند بدون نیاز به گذراندن دوره بهبودی و بدون هیچ محدودیتی به زندگی عادی خود بازگردند. تنها کافیست که بیماران تا 24 ساعت از انجام فعالیت‌های فیزیکی پرفشار خودداری کنند. ممکن است در محل تزریق درد خفیفی وجود داشته باشد و این ناحیه تا حدودی متورم باشد که این تورم بین 2 تا 4 هفته طول می‌کشد. شما می‌توانید برای کاهش قرمزی و حساسیت به لمس از کمپرس سرد استفاده کنید.

نتایج

مهم‌ترین مزیت ژل‌های تزریقی، رسیدن به نتایج فوری است که بلافاصله پس از تزریق قابل رویت هستند. زل تزریق شده در چانه تا دو سال ماندگاری خواهد داشت و پس از آن به تدریج جذب بدن می‌شود. این روند طی چند ماه (و نه چند روز) ر می‌دهد و با جذب شدن تدریجی ژل شما متوجه محو شدن تدریجی تأثیرات و نتایج تزریق ژل خواهید شد.

عوارض جانبی

تزریق ژل در چانه عملی بسیار ایمن است. عوارض جانبی شایع این روش احساس درد خفیف در حین تزریق، کبودی، عدم تقارن در تزریق ژل و یا عفونت موضعی هستند.

هزینه

هزینه‌ی برجسته کردن چانه با تزریق ژل به نوع ژل تزریق‌شده، میزان ژل مورد نیاز برای رسیدن به نتایج دلخواه شما و دستمزد پزشک متخصص بستگی دارد.

تزریق چربی

jcharbichane5

تزریق چربی تکنیکی برای اضافه کردن چربی در نواحی است که دچار کاهش حجم و چربی شده‌اند. چربی مورد نیاز برای تزریق از قسمت دیگری از بدن خود بیمار (معمولاً قسمت کناری ران یا باسن) گرفته می‌شود و سپس در ناحیه مورد نظر که نیاز به چربی بیشتری دارد، تزریق می‌شود. از آنجایی که چربی از بدن خود شما گرفته می‌شود، هیچ گونه خطر بروز واکنش آلرژیک وجود ندارد.

مزایا

 • نتایج بلند مدت تر نسبت به پرکننده‌های پوستی آزمایشگاهی (ژل)
 • نتایجی با ظاهر و حس طبیعی‌تر
 • غیر قابل رویت بودن چربی تزریق‌شده در زیر پوست
 • روشی کم تهاجمی که تحت بیهوشی عمومی یا موضعی انجام می‌شود.
 • درمان سرپایی و یک روزه که معمولاً نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد.

چگونگی تزریق چربی

بعد از آنکه شما با پزشک مشورت کردید، می‌توانید این کار را انجام دهید. ابتدا پزشک نواحی مورد نظر را که قرار است چربی از آن گرفته شود روی بدن علامت‌گذاری می‌کند. بعد از بی‌حس کرده ناحیه مورد نظر (با داروی بی‌حس‌کننده موضعی) یک سوراخ کوچک در پوست ایجاد می‌شود و از طریق آن یک کانولای باریک وارد ناحیه زیر پوست شده و چربی‌ها به بیرون ساکشن می‌شوند. سپس در ادامه ناحیه‌ای که قرار است تحت درمان قرار بگیرد، بی‌حس می‌شود و سپس چربی در این ناحیه تزریق می‌شود. کل جلسه‌ی درمانی معمولاً بین 30 تا 45 دقیقه طول می‌کشد و پس از آن بیمار می‌تواند کلینیک را ترک کرده و به خانه برود و پس از گذشت 7 روز به کار و زندگی عادی خود بازگردد.

بهبودی

بعد از انجام تزریق چربی به بیمار فرصت داده می‌شود که کمی استراحت کند و سپس بیمار به خانه فرستاده می‌شود. اغلب بیماران، در محل تزریق چربی احساس درد حفیف دارند که با گذشت یک یا دو روز کاملاً برطرف می‌شود. پزشک برای حل این مشکل، داروی مسکن مناسب تجویز می‌کند. حداقل تا یک هفته شما نباید فعالیت فیزیکی پرفشاری انجام دهید و توجه کنید که از دست زدن و ماساژ دادن چانه خود خودداری کنید. تورم چانه باید بین 2 تا 4 هفته‌ی  بعد کاملاً برطرف شود. ممکن است محل ساکشن چربی و محل تزریق چربی هر دو کبود شوند و همچنین درد داشته باشند که این مضووع نیز به تدریج کاملاً برطرف می‌شود.

نتایج

بعد از اولین جلسه‌ی تزریق چربی، در حدود نیمی از چربی‌های تزریق‌شده زنده می‌مانند و مابقی جذب بدن می‌شوند. بنابراین لازم است که تزریق چربی، دو یا سه ماه بعد دوباره تکرار شود تا بتوان به نتایج مورد انتظار دست یافت. بعد از این زمان، نتایج به دست امده تا چندین سال ماندگار خواهند بود. در برخی از موارد خاص ممکن است بعد از 12 ماه نیاز به انجام تزریق سوم باشد.

آیا تزریق چربی روشی ایمن است؟

بله. در واقع تزریق چربی یکی از موثرترین و در عین حال ایمن ترین روش‌های برجسته‌سازی و بهبود فرم چانه است، چرا که رد این روش ما از چربیهای بدن خود شما استفاده می‌کنیم و هیچ ماده مصنوعی وارد بدن شما نمی‌شود. چون در این روش از سلولهای بدن خود شما استفاده می‌شود، احتمال بروز واکنش آلرژیک در محل تزریق وجود ندارد. از سوی دیگر چربی‌های بدن خود شما نسبت به سایر پرکننده‌های پوستی غیر طبیعی (مانند ژل) مدت زمان بیشتری دوام و ماندگاری دارند.

خطرات و عوارض

تزریق چربی در چانه نیز می‌تواند با برخی خطرات همراه باشد. چربی تزریق‌شده ممکن است سخت شود و حالت برآمده پیدا کند و علاوه بر ظاهر ناخوشایند، درد شدیدی ایجاد کند. مقداری از چربی تزریق‌شده در چانه جذب بدن می‌شود اما اگر مقدار بیش از حدی از چربی جذب شود، لازم است تزریق چربی مجددا تکرار شود. عفونت، کبودی، واکنش آلرژیک به ماده بیهوشی و نتایج ناخوشایند نیز از دیگر عوارض احتمالی تزریق چربی هستند.

هزینه

هزینه‌ی  تزریق چربی در چانه به میزان چربی ساکشن شده و تزریق‌شده و همچنین دستمزد پزشک متخصص شما بستگی دارد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی