REV-MED-beauty

داشتن چانه قوی یکی از شاخصه‌ها و معیارهای زیبایی چهره به حساب می‌آید. به‌عبارتی‌دیگر فردی که چانه عقب‌رفته‌ای دارد گاهی به‌عنوان فردی با چانه ضعیف توصیف می‌شود. چون صورت این افراد نامتوازن به نظر می‌رسد غالباً این دسته از افراد چانه خود را عاملی برای نگرانی و اضطراب خود می‌دانند. برجسته کردن چانه یا منتوپلاستی یک روش جراحی است که از طریق ایجاد تغییر در انحنا و برجستگی صورت، ظاهر چهره هزاران نفر را بهبود بخشیده است. منتوپلاستی جهت افزایش اندازه و یا جلو کشیدن چانه دارای عقب رفتگی طراحی شده است.

اگر به دنبال عمل زیبایی برای فک و چانه‌ی خود می‌گردید و از حالت فک و چانه‌ی خود ناراحت هستید می‌توانید به کلینیک زیبایی رازی مراجعه کنید، متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی با انجام عمل‌های زیبایی فک و چانه می‌توانند فک و چانه‌ی شما را تحت درمان قرار دهند و با درمان آن به زیبایی چهره‌ی شما بیفزایند.
برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029  – 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

22w

 

eer

عمل جراحی زیبایی فک و چانه چیست؟


عمل جراحی فک و چانه اصطلاحی است که شامل دو نوع جراحی پلاستیک مختلف می‌باشد که بر روی چانه انجام می‌گیرد. این دو نوع جراحی عبارتند از ژینوپلاستی و منتوپلاستی. این دو عمل جراحی دو فرایند بسیار متفاوت هستند که یکی چانه را بزرگ و برجسته می‌کند در حالی که از فرایند دوم جهت کاهش اندازه جلوآمدگی چانه استفاده می‌شود. انجام جراحی زیبایی فک و چانه از طریق کوچک‌تر نشان دادن بینی و کمتر جلوه دادن میزان اوربایت (جلو بودن دندان و فک بالایی) نیمرخ و نمای چهره فرد را بهبود داده و توازن و هماهنگی بیشتری به چهره و بخصوص به نیمرخ فرد می‌بخشد.

مزایا


مزایای این روش‌ها عبارتند از: بهبود فرم چانه و تمام ناحیه فک و همچنین خوش‌فرم تر شدن اجزای صورت و بهبود توازن و تعادل چهره. در نتیجه انجام این روش‌ها ظاهر چهره به‌طور چشمگیری زیباتر می‌شود.

متقاضیان


افرادی که دارای چانه‌ای عقب‌رفته یا ضعیفی هستند و از سلامتی خوبی برخوردارند و به هیچ‌گونه بیماری و به‌خصوص مشکل خاصی مثل عدم تقارن چانه و کوچکی یا بزرگی آن مبتلا نیستند و افرادی که چانه جلوآمده یا عقب‌رفته‌ای دارند برای این روش‌های درمانی متقاضی مناسبی می‌باشند.

روش‌های درمانی


ژینوپلاستی ( جلو کشیدن چانه)

ee6

جراحی جلو کشیدن چانه افرادی را در کانون توجه قرار می‌دهد که چانه‌شان بیش‌ازحد متوسط جلوآمدگی دارد. برآمدگی بیش‌ازاندازه چانه بر روی فرم و شکل کل چهره تأثیر می‌گذارد و زمانی که از نیمرخ به چهره فرد نگاه شود فرم صورت ممکن است شبیه هلال ماه باشد. برخی از افراد از ظاهر چانه خود ناراضی هستند که این امر می‌تواند موجب عدم اعتمادبه‌نفس و درنتیجه مشکل کمبود عزت‌نفس شود.

فرایند  جلو کشیدن چانه با برداشتن بخشی از استخوان چانه و عضلات اطراف آن انجام می‌گیرد. جراح برش‌هایی را درون دهان ایجاد کرده و این بدین معناست جای زخم به‌هیچ‌وجه قابل‌دیدن نیست. بخشی از عضله و بافت چربی برداشته‌شده و قسمت‌های مختلفی از استخوان فک شکسته می‌شود. سپس جراح استخوان شکسته شده را مجدداً اصلاح می‌کند و آن را در موقعیت جدیدی قرار می‌دهد که نسبت به فرم چانه سابق کوچک‌تر است و جلوآمدگی کمتری دارد. سپس برش‌های ایجادشده در درون دهان بخیه شده و فرایند جراحی تکمیل می‌گردد.

مزایا

 انجام فرایند کوچک کردن چانه در زیر دستان جراح ماهر می‌تواند اعتمادبه‌نفس را افزایش دهد و در ظاهر کلی فرد تغییر ایجاد نماید. کوچک کردن چانه می‌تواند باعث متناسب‌تر شدن و هماهنگی بیشتر بینی و چانه شود. علاوه بر این در کنار لیفت صورت و گاهی در صورت لزوم، رینوپلاستی، کوچک کردن چانه جهت داشتن چهره‌ای زیبا و آراسته می‌تواند حسن ختام باشد.

خطرات

ممکن است جراحی کوچک کردن چانه در زمانی که استخوان روند ترمیم و جوش خوردن را سپری می‌کند برای چندین هفته و یا حتی چندین ماه منجر به بروز تورم شود. در موارد نادری ممکن است عفونت روی دهد، همچنین این امکان وجود دارد که پس از عمل جراحی کوچک کردن چانه، برخی از اعصاب آسیب‌دیده و به دنبال آن در لب پایین و چانه بی‌حسی ایجاد شود. همانند هر عمل جراحی دیگر، براثر واکنش بدن نسبت به ماده بی‌حسی ممکن است عوارضی روی دهد که می‌توانند تأثیرات سوئی بر روی دستگاه تنفسی بیمار داشته باشند.

منتوپلاستی (عقب کشیدن چانه)

فرایند عقب کشیدن چانه معمولاً حدود 2 تا 3 ساعت زمان می‌برد اما چون ممکن است عقب کشیدن چانه فرایند پیچیده‌ای باشد این موضوع به جراح نیز بستگی دارد. ازآنجاکه این روش‌ها فرایند نسبتاً دشواری دارند دوره بهبودی آن‌ها می‌تواند طولانی‌مدت باشد چراکه نه‌تنها باید دوره بهبودی انجام بیهوشی عمومی سپری شود بلکه استخوان‌های شکسته ناحیه چانه نیز باید جوش بخورند. استخوان به سمت جلو حرکت داده ‌شده و برشی درون دهان ایجاد می‌شود. جراح از طریق همین برش فرایند را انجام می‌دهد و جهت بریدن استخوان چانه از ابزارهای خاصی استفاده می‌کند. قسمت پایینی استخوان به سمت جلو کشیده شده و بسته می‌شود تا در جای خود حفظ شود. برای بستن برش از بخیه‌های کوچکی استفاده می‌گردد و یک پانسمان خارجی بر روی ناحیه چانه بسته می‌شود. برخی از افراد برای بهبود تناسب چهره تحت این جراحی پلاستیکی قرار می‌گیرند.

برجسته کردن چانه

ee7

برجسته کردن چانه فرایندی است که از آن می‌توان به‌عنوان یک عمل جراحی یاد کرد و طی آن با استفاده از پروتزهای چانه بر میزان برآمدگی و برجستگی چانه افزوده می‌شود. داشتن چانه کوچک یا ضعیف و یا تقریباً نداشتن چانه همان اثرات سوئی را دارد که افراد دارای چانه بزرگ نیز از آن رنج می‌برند ازجمله عدم اعتمادبه‌نفس و کاهش عزت‌نفس.

تزریق ژل یا پرکننده

برجسته کردن چانه به کمک تزریق ژل می‌تواند انحنا و برجستگی چانه را تغییر دهد. این ژل‌ها در زیر پوست حجمی ایجاد کرده و موجب می‌شود که چانه برآمده‌تر و برجسته‌تر به نظر برسد. بزرگ کردن چانه با استفاده از ژل به‌طور جزئی ظاهر ناحیه چانه را تغییر می‌بخشد.

پروتز

پروتز چانه نه تنها به جلوآمدگی بیشتر چانه کمک می‌کند بلکه می‌تواند در اجزای صورت نیز تعادل و تناسب ایجاد کرده و چهره را متقارن می‌کند و این همان علتی است که بسیاری از خانم‌ها و آقایان مخصوصاً افرادی که در صنعت مد فعالیت می‌کنند به خاطر آن مایل به انجام این فرایند هستند. در موارد برجسته کردن چانه، پروتز از طریق یک برش کوچک در زیر یا درون دهان در زیر پوست چانه قرار داده می‌شود

دوره بهبودی


درد مرتبط با جراحی خفیف تا متوسط است و با مصرف داروهای خوراکی قابل‌کنترل می‌باشد. ممکن است جهت جلوگیری از بروز عفونت داروهای آنتی بیوتیک تجویز شود. ظرف یک هفته پانسمان‌ها برداشته می‌شوند. در روز جراحی بیماران می‌توانند سر پا شوند اما برای مدتی بایستی از انجام فعالیت‌های شدید و سخت خودداری کرد. پزشک بسته به وسعت جراحی و روند بهبودی بیمار می‌تواند تعیین نماید که از چه زمانی فرد می‌تواند فعالیت‌های خود را از سر گیرد. انتظار بروز کمی تورم و کبودی موقتی در صورت وجود دارد. در حالت دراز کشیدن کمی سر خود را به سمت بالا نگه‌دارید و قرار دادن کمپرس یخ برای کاهش تورم مفید است. تا 10 تا 14 روز پس از جراحی ممکن است جویدن دشوار باشد و ممکن است در ناحیه تحت درمان بی‌حسی احساس شود. برای چندین روز مسواک زدن دندان نیز سخت می‌باشد. به مرور زمان جای زخم ناشی از برش‌ها به‌طور چشمگیری رفع می‌شود و در بیشتر بخش‌ها به علت محل ایجاد برش، این برش‌ها نامحسوس هستند. به‌احتمال‌زیاد شما پس از چند روز و یا طی سه هفته اول تا یک ماه بهبودی خواهید یافت. دوره بهبودی کامل ممکن است بیش از سه تا شش ماه طول بکشد.

هزینه


هزینه جراحی زیبایی چانه بسته به پزشک و موقعیت جغرافیایی متفاوت است. همچنین این مسئله به نوع جراحی استفاده‌شده نیز بستگی دارد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی