xvdvx

اثرات سالخوردگی، جاذبه، کاهش یا افزایش وزن شدید و از بین رفتن انعطاف‌پذیری بافت‌ها می‌تواند باعث افتادگی پوست در قسمت‌های داخلی و خارجی ران شود. بسیاری از افراد ظاهر ران‌های خود را دوست ندارند. می‌توان پوست شل شده و نامتوازن و یا ران‌های درشت را با عمل جراحی رفع کرد. لیفت ران یک عمل جراحی است که با هدف برداشتن پوست و چربی اضافی از قسمت‌های خارجی و داخلی ران انجام می‌شود. این عمل سبب سفت شدن پوست و بهبود ظاهر پاها می‌گردد. لیفت ران را می‌توان همراه با دیگر عمل‌های زیبایی بدن مانند ابدومینوپلاستی (جراحی زیبایی شکم) یا لیپوساکشن انجام داد و ظاهر بدن را تا حد قابل‌توجهی بهبود بخشید.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#f0c75e”]

اگر پوست ران‌های شما شل شده و می‌خواهید که ظاهر پاهای خود را بهتر کنید می‌توانید عمل جراحی لیفت ران را در نظر بگیرید. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی ران‌های شما را بررسی کرده و عمل مناسب برای شما به‌ منظور رسیدن به نتایج دلخواه را مشخص می‌کنند. متخصصین ما ممکن است به شما توصیه کنند تا عمل لیپوساکشن را به‌تنهایی برای برداشتن چربی‌های پا انجام دهید و یا ممکن است به شما توصیه کنند که این عمل را همراه با عمل لیفت ران انجام دهید. لیفت ران یک عمل جراحی بی‌خطر و مؤثر است که به‌ منظور بهبود وضعیت زیبایی یک نفر و افزایش اعتمادبه‌نفس او طراحی شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص عمل جراحی زیبایی لاغر، کوچک کردن و لیفت ران یا تعیین وقت قبلی در کلینیک رازی می‌توانید با شماره‌های02188334029 – 02188333259 تماس حاصل فرمایید.[/alert]

دلایلی برای انجام عمل لیفت ران


 • شل شدن پوست
 • ران‌های درشت که باعث اصطکاک پوست به هنگام کشیده شدن ران‌ها به یکدیگر می‌شوند.
 • مشکل در انتخاب سایز لباس برای بخش‌های فوقانی و تحتانی بدن
 • پس از کاهش وزن ممکن است پوست شما شل و افتاده شود. این عمل جراحی به‌وفور به‌عنوان بخشی از “لیفت بدن” و یا همراه با عمل‌های ابدومینوپلاستی یا جراحی بازو انجام می‌شود.

مزایای جراحی لیفت ران


عمل جراحی لیفت ران می‌تواند پاهای شما را به طرز قابل‌ توجهی لاغرتر و جوان‌تر نشان دهد. اگر به‌تازگی وزن خود را کاهش داده‌اید این عمل می‌تواند شما را در این مسیر یاری کرده و ظاهری را برای پاهای شما ایجاد کند که نشان‌دهنده‌ی تعهد شما نسبت به سلامتی است. به‌علاوه، لیفت ران می‌تواند کار پیدا کردن لباس‌های مناسب را برای شما راحت‌تر کند. همچنین اگر پوست ران شما به شدت دچار افتادگی شده است، این عمل می‌تواند به شما کمک کند تا دوباره بتوانید ورزش کنید. تمامی این مزایا به همراه یکدیگر باعث افزایش اعتمادبه‌نفس شما خواهند شد. همانند بسیاری از بیماران، شما پس از انجام عمل اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا کرده و ظاهر جدید خود را به دیگران نشان خواهید داد.

متقاضیان درمان


اگر بر روی قسمت فوقانی پاهای خود پوست اضافی دارید و یا به افتادگی پوست مبتلا شده‌اید، ممکن است کاندید مناسبی برای انجام عمل لیفت ران باشید. بیماران ممکن است جوان یا مسن باشند ولی باید به‌طورکلی سالم بوده و تناسب‌اندام نسبی داشته باشند. شاخص جرمی بدن (BMI) برای این افراد باید زیر 35 بوده و داشتن شاخص زیر 30 ایده آل محسوب می‌شود. افراد سیگاری باید حداقل دو هفته قبل از انجام عمل دخانیات را کنار بگذارند و پس از انجام عمل نیز این عادت خود را ترک کنند.

تکنیک‌های لاغری و کوچک کردن ران


لیفت داخلی ران

fbfbgfddf

در این روش یک بخش بیضی مانند پوست به‌صورت عرضی از قسمت بالای ران برداشته شده و بریدگی‌های موردنیاز برای عمل نیز طوری در قسمت کشاله‌ی ران ایجاد می‌شوند که بعداً با پوشیدن شورت و در برخی از موارد حتی با پوشیدن لباس شنا هم مخفی باقی بماند. بااین‌حال تنها بخش محدودی از پوست را می‌توان با این روش برداشت و مزایای آن به بخش فوقانی و داخلی ران محدود می‌باشند. این نوع از لیفت ران برای افرادی که مقدار زیادی پوست اضافی داشته و یا کاهش وزن بسیار شدیدی را تجربه کرده‌اند مناسب نیست چراکه آثار آن محدود است.

لیفت استاندارد ران

fdbkldfmnkm

اکثر افرادی که انجام عمل جراحی لیفت ران را در نظر می‌گیرند، مقادیر زیادی وزن از دست داده و حال مقدار زیادی پوست اضافی در بخش فوقانی و داخلی ران‌های خود دارند که تا زانوها ادامه پیدا می‌کند. انجام عمل لیفت ران در این افراد هم می‌تواند مقداری پوست را به‌صورت عرضی از جلوی بخش فوقانی ران برداشته و هم می‌تواند پوست را به‌طور طولی از بالای ران تا زانوها یا پایین‌تر بردارد. این عمل یک زخم به شکل حرف L برعکس ایجاد می‌کند که در طرف داخلی ران به سمت پایین ادامه پیدا می‌کند ولی پس از انجام عمل، بهبودی در ظاهر ران در بخش‌های جلویی، داخلی و حتی پشتی آن دیده می‌شود.

لیپوساکشن

fcbcb-c

در صورتی که بیمار در ران خود چربی اضافی دارد می‌توان عمل لیپوساکشن را به‌طور هم‌زمان برای کاهش اندازه‌ی ران‌ها و همچنین بهبود ظاهر پوست آن‌ها انجام داد. در مواردی که لیپوساکشن در مقیاس بزرگ لازم است، بهتر است که ابتدا لیپوساکشن را به‌عنوان یک عمل جداگانه انجام داده و پس از بهبودی آن در عرض چند ماه، عمل لیفت ران را انجام داد. این کار به این دلیل انجام می‌شود که انجام لیپوساکشن وسیع در زمان انجام عمل جراحی بر روی ران می‌تواند خطر ایجاد سروما را افزایش دهد.

نحوه‌ی درمان


fcgnvcn

یک بریدگی به شکل حرف T از بخش داخلی ران شروع شده و تا کشاله و پشت ران ادامه پیدا می‌کند. در ابتدا این زخم کاملاً واضح و محسوس است ولی با گذشت زمان به تدریج محو شده و نسبتاً مخفی می‌شود.

روش‌های متعددی برای انجام لیفت ران وجود دارند. نوع عملی که انجام می‌شود به مناطقی از ران که باید درمان شوند و اهداف مورد نظر شما بستگی خواهد داشت. در برخی از موارد، لیپوساکشن برای از بین بردن ذخایر سرسخت چربی کافی است. بااین‌حال، در اکثر موارد بیمار با انجام عمل جراحی که پوست و بافت‌های اضافی به وجود آمده در اثر کاهش وزن یا سالخوردگی را از بین می‌برد، نتیجه‌ی بهتری می‌گیرد. برای برخی از بیماران، ممکن است عضلات و بافت‌های زیر پوست نیز توسط بخیه‌های داخلی سفت شوند. جراح شما این موارد را در جلسه‌ی مشاوره مورد بحث قرار داده و می‌توانید با کمک او، بهترین روش را برای درمان انتخاب کنید. این نوع عمل جراحی معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود.

بهبودی


 • بروز ناراحتی، کبودی و تورم طبیعی بوده و می‌توان با دارو آن‌ها را کنترل کرد. ممکن است تا چند هفته پس از انجام عمل لیفت ران، تورم ایجاد شده باقی بماند.
 • باید در طول 48 ساعت اول پس از جراحی، بیمار تا جایی که تحمل آن مقدور است به‌طور آهسته راه برود. همچنین در طول 3 تا 5 روز اول پس از جراحی از انجام فعالیت‌هایی که باعث فشار آمدن بر روی منطقه می‌شوند خودداری کنید مثل بالا رفتن از راه‌پله یا تمرین اسکوات.
 • تقریباً 7 تا 10 روز پس از انجام عمل، بخیه‌ها کشیده می‌شوند. همچنین ممکن است از بخیه‌های جذبی نیز استفاده شد.
 • تا 3 هفته پس از انجام جراحی، باید از لباس‌های مخصوص که بر روی بافت‌ها فشار وارد می‌کنند استفاده کنید.
 • ممکن است در مناطق درمان شده مقداری بی‌حسی وجود داشته باشد که 6 تا 8 هفته پس از جراحی بهبودی پیدا می‌کند.
 • شما می‌توانید 7 تا 10 هفته پس از انجام جراحی به محل کار خود بازگشته و فعالیت‌های فیزیکی سبک را انجام دهید. البته نباید اجسام را بلند کنید یا خم شوید.
 • 4 تا 6 هفته پس از انجام جراحی شما می‌توانید فعالیت‌های روزمره‌ی خود را انجام دهید.
 • زخم‌های ایجاد شده تا ماه‌ها قرمز بوده و تقریباً 12 تا 18 ماه زمان می‌برد تا به حالت نهایی خود برسند.

نتایج


تقریباً بلافاصله پس از انجام عمل می‌توانید حالت سفت و صاف بخش فوقانی ران را مشاهده کنید. نتایج نهایی این عمل در ابتدا به دلیل تورم و کبودی دیده نخواهند شد ولی با بهبودی بیشتر ران، نتایج عمل شروع به ظاهر شدن می‌کنند.

خطرات و عوارض جانبی


بااینکه ما برای انجام عمل لیفت ران بسیار دقت به خرج داده و بهبودی شما پس از عمل را نیز تحت نظر داریم، ممکن است عوارضی به وجود بیایند که البته احتمال بروز آن‌ها کم است. بروز عفونت را می‌توان با خالی کردن چرک و استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها کنترل کرد ولی ممکن است مدت‌زمان بستری شما را افزایش دهد. بهبودی کند بافت‌ها ممکن است سبب ایجاد زخم‌های بزرگی شود که رفع آن‌ها نیازمند عمل جراحی دوم خواهد بود. به افراد سیگاری توصیه می‌شود تا سیگار را کنار بگذارند چراکه می‌تواند خطر بروز عوارض جانبی را افزایش داده و مدت‌زمان بهبودی پس از عمل لیفت ران را نیز طولانی‌تر کند.

هزینه


هزینه‌ی عمل جراحی لیفت ران به مقیاس انجام آن، شدت افتادگی پوست، نوع عمل جراحی و هزینه‌ی پزشک بستگی خواهد داشت.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی