gholvelab-min

مسلماً در افراد، لب‌ها جذاب‌ترین بخش صورت محسوب می‌شود. در نگاه اول لب‌ها می‌توانند افراد را به‌صورت عمیق و سریع تحت تأثیر قرار دهند، به‌طورکلی لب‌ها در افزایش زیبایی افراد نقش کلیدی ایفا می‌کنند. با گذشت زمان، به‌طور طبیعی حجم لب‌ها و بافت‌های اطراف آن کاهش می‌یابد. این کاهش حجم در اثر کاهش حجم چربی و بافت‌ها ایجاد می‌شود که در پی آن ظاهر لب‌ها خشک، چروک‌خورده و چرخیده به سمت داخل به نظر می‌رسد. حجمی که به ‌مرورزمان ازدست‌رفته و باعث ایجاد عدم تناسب در چهره گردیده است، می‌تواند بازسازی شود.

به لطف پیشرفت‌های مدرن پزشکی در حوزه درمان‌های زیبایی، می‌توان لب‌ها را برجسته کرد، در نتیجه ظاهر آن‌ها دوباره زیبا خواهد شد. روش‌هایی همچون: لیفت لب‌، تزریق ژل یا پروتز لب می‌تواند ما را در این امر یاری رسانند. همه این روش‌ها احساس طبیعی در چهره ایجاد می‌کنند، اما لازم است پزشکی متبحر با داشتن مهارت‌های لازم در حوزه زیبایی و تناسب بخشی بتواند نتیجه دلخواه شما را فراهم کرده و ظاهری طبیعی و زیبا برای شما ایجاد نماید.

آیا تصمیم دارید لب‌های خود را برجسته و خوش فرم کنید اما با روش مناسب خود آشنایی ندارید؟

اگر  تصمیم دارید به‌ منظور بهبود ظاهر خود و جذاب‌تر نمودن لب‌هایتان، آنها را برجسته‌تر کرده یا فرم زیباتری به آنها بدهید، بسته به نتیجه و مدت‌زمان ماندگاری دلخواه شما، چندین گزینه درمانی در اختیار دارید.

قبل از انتخاب اینکه با استفاده از چه روشی لب‌‌های خود را برجسته‌تر کنید، نتیجه مورد نظر را در ذهن خود تصور کنید. سپس، عکس‌هایی را که مشابه لب‌های ایده آلی است که به دنبال آن هستید را پیدا کنید. گزینه‌های بسیاری وجود دارد، بنابراین امکان تحقق فرم مورد نظر شما دور از ذهن نیست! پس از آن به دنبال روشی باشید که شما لب‌های شما را بتواند به فرم ایده آلتان در بیاورد.

متخصصین کلینیک زیبایی رازی، آماده‌اند با ارائه هرچه بهتر روش‌های مختلف برجسته سازی لب به شما کمک کنند تا نتیجه موردنظر خود را به دست آورید. برخی از گزینه‌های درمانی موجود برای بزرگ کردن لب عبارت‌اند از: تزریق ژل، تزریق چربی ، پروتز لب‌ و لیفت لب. این درمان‌ها بی‌خطر و مؤثر هستند و به نحوی طراحی ‌شده‌اند که جوانی شما را بازگردانده و تناسب چهره شما را بهبود بخشند. برای تعیین وقت قبلی یا دریافت مشاوره و مطرح نمودن سؤالات خود در خصوص برجسته کردن لب می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

مزایای برجسته کردن لب


برای زنانی که لب‌های کوچکی دارند ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن لب با بالاتر کشیدن خط لب، می‌تواند برای ایجاد ظاهر لب‌های بزرگتر استفاده شود. اما بسیاری از افراد به طور طبیعی لب‌های بسیار باریکی دارند و آرایش تنها می‌تواند تا حدی آن را جبران کند! به جای تلاش برای آرایش کردن لب‌ها به طوری که آن‌ها را برجسته و بزرگتر نشان دهد، که معمولا ظاهری غیر طبیعی به آن‌ها می‌بخشد؛ و ممکن است ظاهر آن‌ها ناخوشایند به نظر برسد- برجسته کردن لب می‌تواند به شما کمک کند تا فرم لب مورد نظر خود را برای مدت طولانی‌تری، داشته باشید.

 در اینجا چند مورد از مزایای برجسته سازی لب‌ها ذکر می شود:

 • به‌واسطه افزایش حجم لب‌ها ظاهر آن‌ها با جلوه‌ای طبیعی، نرم و برجسته می‌گردد، بدون آنکه نیاز به بستری شدن باشد.
 • می‌توان حالت کمانی لب‌ها را برجسته‌تر کرد که این امر زیبایی لب‌ها را افزایش می‌دهد.
 • درمانی بی‌خطر است و در صورت نیاز کل درمان به‌طور کامل قابل ‌برگشت است.
 • می‌تواند خطوط دور لب‌ها را کاهش داد.
 • در صورت افتادگی گوشه‌های دهان که ظاهری غمگین به افراد می‌دهد، می‌توان آن را اصلاح کرد.
 • خطوط خنده که از گوشه لب‌ها پایین می‌آید، به‌واسطه حداقل ساختن فرورفتگی و سایه‌های ایجاد شده، کاهش خواهند یافت.

آیا می دانستید…

دانشمندان چهره شناسی در سراسر جهان، لب‌ها را یکی از ویژگی‌های برجسته و مشخص کننده شخصیت شما می‌دانند. هنگامی که شما احساس خوشحالی، عصبانیت یا غم می‌کنید، اولین علامت فیزیکی در شکل دهان منعکس می‌شود، زیرا افکار خود را به صورت عبارات و از طریق حالات بیان می‌کنید. کارشناسان می‌گویند که شکل لب شما ممکن است حتی ویژگی‌های روان شناختی عمیق‌تر و ویژگی‌های شخصیتی شما را نشان دهد.

از شکل و اندازه لب های خود ناراضی هستید؟ اینجا سوالات خود را از دکتر بپرسید.

انواع روش‌های برجسته کردن لب چیست؟


تزریق ژل

gholvelab5-min

تزریق ژل یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های درمانی برای برجسته کردن و قلوه ای کردن لب ها و افزایش جذابیت آن‌ها محسوب می‌شود. انواع مختلفی از ژل‌ها موجود است، که می‌توان به‌ منظور برجسته‌سازی، بزرگ کردن و یا اصلاح نواقص لب‌ها به‌طور مستقیم در لب‌ها تزریق نمود. متداول‌ترین ژل‌های تزریقی شامل برندهای همچون ژوویدرم، رستیلن و یا چربی خود افراد می‌گردد. معمولاً لب پایین درعرض خود شکل یکنواختی دارد که در قسمت مرکزی آن اندکی برجسته‌تر می‌شود. به‌ منظور حفظ تعادل لب‌ها، حجم لب پایین باید کمی بیشتر از لب بالایی باشد. روش‌های تزریق باید به‌ دقت مورد ارزیابی قرار بگیرند تا از حالتی همچون برجستگی بیش ‌از حد هنگام مشاهده از پهلو و یا افزایش ارتفاع عمودی لب‌ها هنگام مشاهده از روبه‌رو، جلوگیری به عمل آید.

مزایای تزریق اسید هیالورونیک

پس از تزریق، ژل موجب پر کردن و شکل‌ دهی به بافت لب‌ها می‌شود. مزایای استفاده از ژل اسید هیالورونیک عبارتند از:

 • کنترل حجم برجستگی لب. مقدار مواد تزریق شده می‌تواند کنترل شود، بنابراین دکتر بهتر است که میزان حجم ایجاد شده را در نظر داشته باشد.
 • تزریق تدریجی. تزریق می‌تواند به تدریج و در مراحل مختلف انجام شود تا نتایج مورد نظر به دست آید.
 • توده‌ها به راحتی حل می‌شوند. هر گونه توده و گرفتگی ژل در لب، با حرکت لب‌ها می‌تواند به راحتی حل شود.
 • کبودی کمتر. در مقایسه با سایر ژل‌های تزریقی مورد استفاده برای پوست، ممکن است کبودی و تورم کمتر باشد.
 • پایداری قابل قبول نتایج. نتیجه حاصل برای مدت بیشتری دوام خواهد داشت، اما دائمی نیستند.
 • واکنش آلرژیک بعید است. از آنجا که ژل‌های تزریقی اسید هیالورونیک مشابه با مواد موجود در بدن هستند، بعید است که آنها باعث واکنش آلرژیک شوند. اما اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، قبل از تزریق به پزشک خود بگویید.

فرایند تزریق ژل لب به چه صورت است؟

فرایند-تزریق-ژل-لب-به-چه-صورت-است

برای افزایش دقت و به حداقل رساندن آسیب در لب‌ها، مقدار اندکی ژل به‌واسطه سوزن بسیار نازکی، به داخل لب تزریق می‌گردد. بسته به ساختار و شکل لب‌های شما، می‌توان مقدار ژل و ناحیه تزریق ژل در لب‌ها را تنظیم نمود. برای مثال، بسیاری از افراد بر این باورند که ژل‌ها به‌طور مستقیم به داخل لب‌ها تزریق می‌شوند، اما به ‌صورت متداول ژل‌ها به داخل خط حاشیه لب تزریق می‌شوند تا ظاهر آن برجسته‌تر گشته و حالت کمانی آن افزایش یابد. به‌طور معمول برای افزایش اولیه حجم لب‌ها، تزریق حدود 0.5 الی 1 میلی‌لیتر ژل، می‌تواند مناسب باشد. تزریق بیش از 1 میلی‌لیتر بهتر است برای بیمارانی که قصد افزایش حجم زیادی در لب‌های خود دارند، انجام شود و اغلب بهتر است این کار دو هفته پس از تزریق اولیه صورت بپذیرد.

اثر تزریق ژل چه مدت دوام خواهد داشت؟

اگر چه نتیجه درمان از شخصی به شخص دیگر متفاوت خواهد بود، اما نتیجه برجسته کردن لب ها به کمک تزریق ژل می‌تواند تا شش ماه دوام داشته باشد. ژل‌ها به‌تدریج توسط بدن تجزیه و جذب می‌شوند، در نتیجه در نهایت شکل لب‌ها به شکل قبلی خود بازخواهد گشت.

تزریق چربی

gholvelab6-min

در این روش، چربی از بافت‌های چربی و سایر نواحی بدن ( معمولا از باسن یا شکم) گرفته می‌شود و برای افزایش حجم، به لب‌ها تزریق می‌شود. روش انتقال چربی نسبت به تزریق ژل تهاجمی‌تر است و نیاز به دوره نقاهت کوتاهی دارد، اما معمولا به روش سرپایی انجام می‌شود و نیازی به بستری شدن بیمار ندارد. نتایج حاصل از این روش در مقایسه با ژل‌های تزریقی دوام نسبتا بیشتری دارد، اما نتایج آن به شدت ژل‌های تزریق شونده، قابل کنترل نیست.

فرایند تزریق چربی

یکی از بهترین گزینه‌های درمانی برای بزرگ و برجسته‌ کردن و داشتن لبهای قلوه ای، فرآیند گرفتن بافت چرب از مناطق دیگر بدن (معمولا باسن یا شکم) و تزریق آن به لب برای افزایش حجم و برجسته کردن آن می باشد، به این ترتیب بدن این پیوند را پس نخواهد زد.

در روش تزریق چربی برای بزرگ کردن لب‌ها، سلول‌های چربی از قسمتی از بدن مانند شکم یا باسن استخراج می‌شوند و پس از فرآوری، مجدداً به ‌منظور افزایش حجم و بزرگ‌تر کردن لب‌ها به داخل آن‌ها تزریق می‌شوند. دلیل اصلی استفاده از تزریق چربی به‌جای ژل‌های صنعتی آن است که؛ به‌واسطه آنکه چربی‌ها از بدن خود بیمار گرفته می‌شوند، احتمال واکنش یا آلرژی کاهش می یابد.

نتیجه درمان

نتیجه-درمان

با آنکه تزریق چربی یک روش درمانی بسیار جذاب است، اما متأسفانه میزان ماندگاری چربی‌ها در داخل لب‌ها، کاملاً قابل ‌اطمینان نیست. تزریق چربی به داخل لب‌ها به‌ منظور بزرگ و برجسته نمودن آن‌ها می‌تواند چند سال یا بیشتر دوام داشته باشد، اما برخی از بیماران شش ماه پس از تزریق اولیه نیازمند تزریق دوم و یا سوم هستند تا نتیجه مورد نظر خود را به دست آورند.

پروتز لب

gholvelab7-min

برجسته کردن لب با استفاده از پروتز، روشی برای برجسته کردن لب‌ها است که چندین سال دوام می‌آورد. با استفاده از یک ایمپلنت اختصاصی که از مواد سیلیکونی نرم و جامد ساخته شده است، این عمل یک کیفیت بالشتی به لب می‌دهد و در عین حال، نتیجه عمل طبیعی به نظر می‌آید. برجسته کردن لب را می‌توان بر روی لب بالا، لب پایین یا هر دو، برای کسب یک نتیجه مطلوب و ظاهری زیبا انجام داد. پروتزهای سیلیکونی لب در اندازه‌های مختلفی وجود دارند تا افزایش حجم مناسب و در اندازه مورد نظر شما را ارائه دهند. ظاهر نرم و جوان پروتز، نباید حرکات طبیعی دهان شما را محدود کند، و به شما این امکان را میدهد که لبخند بزنید، صحبت کنید و بدون مشکل، غذا بخورید.

پروتزهای سیلیکونی به‌گونه‌ای طراحی ‌شده‌اند که حجم لب‌ها را به‌ صورت دائمی با ظاهر طبیعی افزایش می‌دهند. در روش پروتز لب دیگر نیازی به تزریق مجدد یا مراقبت‌های فصلی برای حفظ نتیجه‌ی درمان نخواهد بود.

 فرایند درمان

فرآیند-درمان-

در طول عمل دو برش کوچک در داخل دهان و در قسمت گوشه لب‌ها زد می‌شود، سپس پروتز به کمک ابزار مخصوصی داخل لب‌ها قرار داده می‌شود. ممکن است برای بستن برش‌ها از بخیه‌های کوچکی کمک گرفته شود که ظرف چند روز پس از عمل برداشته خواهند شد. ناراحتی ایجاد شده برای افزایش حجم لب‌ها به کمک انواع پروتز لب در بیماران، به حداقل میزان ممکن رسیده است.

ممکن است تا یک هفته پس از عمل در ناحیه تحت درمان، مقداری تورم وجود داشته باشد. بالا نگه‌داشتن سر و استفاده از کمپرس یخ در ۲۴ ساعت اولیه می‌تواند در کاهش تورم مؤثر باشد. ناراحتی‌های پس از عمل می‌تواند توسط داروها کنترل گردد.

 لیفت لب‌

gholvelab8-1-min

لیفت لب به‌طور متداول به لیفت لب‌ بالا اشاره دارد. در این روش به کمک جراحی، موقعیت لب بالایی کشیده خواهد شد تا ظاهر لب‌ها جوان‌تر و لبخند بیمار آرام‌تر به نظر برسد. چندین روش مختلف در لیف لب وجود دارد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره خواهد شد:

لیفت لب به کمک روش گال وینگ (gull wing)

لیفت-لب-به-کمک-روش-گال-وین-

برخی از جراحان لیفت لب را با استفاده از تکنیک گال وینگ انجام می‌دهند تا قسمت رنگی لب‌ها برجسته و بزرگ گردد. قسمت رنگی لب‌ها که ورمیلیون نامیده می‌شود باعث ایجاد رنگ صورتی در پوست لب‌ها می‌شوند. در طول درمان، پوست و بافت نزدیک آن از طریق یک برش کوچک برداشته می‌شود. پوست و بافت برداشته شده در نزدیکی قسمت رنگی لب‌ها و حاشیه آن صورت می‌پذیرد. با برداشته شدن بافت اضافه، شکل لب‌ها برجسته شده و حالت کمانی آن افزایش میابد. این فرآیند را برای هر دو لب بالا و پایین می‌توان انجام داد.

لیفت لب به کمک لیفت زیر بینی (Sub-nasa)

لیفت زیر بینی (تحت نام “بول هورن” لیفت (bull-horn) نیز شناخته می‌شود) یکی از روش‌های متداول لیفت لب محسوب می‌شود. در این روش کمان لب از طریق حذف بخشی از پوست و بافت زیر بینی، تغییر شکل داده می‌شود. هنگامی‌که قطعه کوچکی از بافت زیر بینی برداشته شود، لب برجسته و بزرگ می‌شود. موقعیت جدید لب توسط نخ‌های بخیه ثابت می‌شود، بنابراین هنگامی‌که دهان در حالت طبیعی خود قرار دارد، ممکن است بخش کوچکی از دندان‌ها در معرض دید قرار بگیرد. در این روش قسمت رنگی لب بالایی بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرد، در نتیجه از لحاظ بصری حجم لب‌ها برجسته شده و ناحیه صورتی لب‌ها افزایش می‌یابد.

پس از برجسته کردن لب انتظار چه نتایجی را باید داشت؟


برجسته-کردن-لب

اگر برجسته کردن لب‌ها با شیوه صحیحی انجام شود، نتایج آن را بلافاصله متوجه خواهید شد. در واقع، پزشکان در حین عمل به بیماران نشان می‌دهند که پس از عمل چگونه به نظر خواهند آمد، تا تفاوت‌ها را ببینند. پس از اتمام برجسته کردن نیمی از لب، آنها اجازه می‌دهند که بیمار لب را نگاه کند تا بتواند آن را با نیمه دیگر لب مقایسه کند. در عرض چند روز آینده، ممکن است تورم اندکی داشته باشید یا فکر کنید که لب‌های شما خیلی بزرگ شده است. متورم شدن لب‌ها طبیعی است. فقط صبور باشید و از یخ استفاده کنید تا ناحیه مورد نظر به حالت طبیعی باز گردد. ظرف چند روز، تورم ناپدید خواهد شد و شما به طور کلی متوجه بهبود ظاهر خود خواهید شد.

سوالات رایج


سوالات-رایج-1-min

آیا برجسته کردن لب برای من مناسب است؟

اگر از ظاهر طبیعی لب‌های خود ناراضی هستید، و آرزو دارید که برجسته تر باشند، ممکن است کاندیدای خوبی برای برجسته کردن لب باشید. در حالی که اکثر افراد بالغ که دارای سلامت عمومی مناسبی هستند، می‌توانند از این روش استفاده کنند، اما برخی از مشکلات و بیماری‌های بهداشتی که بر روی دهان تاثیر می‌گذارند مانند هرپس دهان، ممکن است موجب شوند که برای دریافت این عمل، فرد مناسبی نباشید. همچنین لازم است که انتظارات واقعی از نتیجه عمل داشته باشیم؛ برجسته کردن لب تنها برای افزایش حجم لب طراحی شده است و قادر نیست که ظاهر شما را به طور اساسی تغییر دهد.

بهترین راه برای برجسته کردن لب چیست؟

هر روشی، مزایای خاص خود را دارد و محدودیت‌های آنها نیز در بالا ذکر شده است. این موارد را باید در طول مشاوره با جراح پلاستیک صورتتان مورد بحث قرار دهید.

کدام یک برای شما بهتر است، تزریق چربی به لب یا تزریق ژل؟

هر دو روش تزریق چربی و تزریق ژل، مزایا و محدودیت‌های خاص خود را دارد. تزریق باعث کسب نتیجه فوری، بدون نیاز به دوره نقاهت می‌شود، اما نتایج آن موقت است. در حالی که نتایج حاصل از انتقال چربی مدت بیشتری دوام دارد و از بافت بدن شما استفاده می‌کند.

تورم تا چه مدت بعد از تزریق لب ادامه پیدا می‌کند؟

مقدار تورم بستگی به نوع روش مورد استفاده برای برجسته کردن لب‌ها دارد، اما به طور کلی، تورم می‌تواند از یک تا دو روز پس از استفاده از ژل تزریقی و تا یک هفته الی 10 روز پس از برجسته کردن لب با روش جراحی، طول بکشد.

دوره نقاهت پس از عمل برجسته کردن لب، چقدر طول می‌کشد؟

پس از برجسته کردن لب، اکثر بیماران قادر هستند که بلافاصله به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهند. هیچ پانسمانی لازم نیست و احتیاج به گذراندن هیچ دوره نقاهتی وجود ندارد. ممکن است تا چند روز اندکی کبودی یا تورم داشته باشید. در طول این دوره، از لمس کردن یا مالیدن لب‌ها اجتناب کنید، زیرا می‌تواند مواد تزریقی را از محل خارج کند. دوره نقاهت در مورد برخی از روش‌های برجسته کردن لب، از جمله انتقال چربی و ایمپلنت مصنوعی، طولانی‌تر است.

نتایج حاصل از عمل برجسته کردن لب تا چه مدت دوام دارد؟

بسته به نوع روشی که برای برجسته کردن لب انجام شده است، نتایج می‌تواند موقت، نیمه دائمی یا طولانی مدت باشد. روش ژل تزریقی، موقت می‌باشد و تزریق چربی نیمه دائمی است چرا که گاهی اوقات چربی دوباره به درون بدن جذب می‌شود. نتایج حاصل از پروتز لب، دائمی است.

هزینه برجسته کردن لب چقدر است؟

هزینه‌های برجسته کردن لب به مقدار زیادی بستگی به تکنیک مورد استفاده دارد. گرافت‌های چربی و ایمپلنت دارای هزینه بالاتری هستند.

آیا روش برجسته کردن لب‌ها با استفاده از پروتز، برگشت پذیر است؟

کاملا. یکی از مزایای برجسته کردن لب با این روش در این است که پروتز می‌تواند برداشته شود و یا با اندازه‌های مختلف دیگری جایگزین شود تا اهداف زیبایی شما را تامین کند. گاهی اوقات نظر شما می‌تواند در طول زمان تغییر کند، به همین دلیل است که این روش بسیار محبوب است. در طول مشاوره اولیه خود می‌توانید در مورد هر گونه سوال و یا نگرانی‌هایی که ممکن است داشته باشید، با دکترتان صحبت کنید. او به شما کمک خواهد کرد که تعیین کنید که آیا این روش برای شما مناسب است یا روش دیگری.

چه کسی کاندیدای خوبی برای برجسته کردن لب با استفاده از پروتز است؟

ایمپلنت جامد است، بنابراین نمی‌تواند خطر نشت یا پاره شدن را به همراه داشته باشد، به طوری که شما می‌توانید به روال عادی خود ادامه می‌دهید، و این به شما آرامش می‌دهد. علاوه بر اینکه لب‌های برجسته‌تری را ایجاد می‌کند، برجسته کردن لب می‌تواند با صاف کردن خطوط ریز اطراف لب که اغلب به عنوان نتیجه طبیعی حاصل از روند پیری توسعه می‌نمایید، موجب جوان‌تر به نظر آمدن شما شود.

اگر شما عاشق داشتن لب‌های برجسته هستید اما نتیجه حاصل از ژل‌های تزریقی بیش از حد موقت است می‌توانید به دنبال روش‌های برجسته کردن لب دائمی باشید که متناسب شکل لب شما باشد. در طول مشاوره اولیه، دکتر اهداف زیباشناختی شما را مورد بررسی قرار می‌دهد و ویژگی های آناتومیک شما را نیز ارزیابی می‌کند. پس از آن او می‌تواند راهنمایی هایی را برای انتخاب بهترین روش مورد استفاده برای شما ارائه دهد و همچنین اشکال و اندازه‌های مناسب را توصیه می‌کند که متناسب با ظاهر شما باشد و موجب شود تا بهتر به نظر برسید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی