جراحی زیبایی لیفت لب برای جوان سازی لب‌ها

lift

 بسیاری از مردان و زنان احساس می‌کنند که فاصله کمی بین زیر بینی تا لب بالایی آنها وجود دارد که باعث خجالت‌زدگی آن‌ها در هنگام لبخند زدن و برخورد با افراد دیگر می‌شود. اگر این کم بودن فاصله به دلیل افتادگی لب‌ها ناشی از افزایش سن باشد یا حتی یک تمایل ساده برای داشتن خطی متقارن در صورت و لب‌ها وجود داشته باشد، لیفت لب می‌تواند به جوان‌سازی کلی ظاهر صورت شما کمک کند. لیفت لب یک عمل جراحی زیبایی لب جزئی است که در آن ظاهر جوان به لب بالایی شما بازگردانده می‌شود.جراحی زیبایی لیفت لب با این امید انجام می‌شود که بتواند زیبایی و اعتماد به نفس را به بیمار بازگرداند.

زمانی که نوبت به لب‌ها می‌رسد، ما غالباً لب‌های جوان را لب‌هایی گوشتی و حجیم می‌دانیم. با افزایش سن، لب‌ها نازک شده و کشیده می‌شوند. لب بالایی نازک و کشیده ممکن است به صورت طبیعی یا در اثر افزایش سن ایجاد شود. لیفت لب یک روش ساده و آسان بوده که می‌تواند چهره زیبا و خوشایند فرد را به وی بازگرداند. متخصص کلینیک پوست و موی رازی به نگرانی‌های بیمار گوش فرا داده و به وی در تعیین تغییرات مورد نیاز برای دست‌یابی به نتایج مطلوب کمک می‌کند. روشی که برای لیفت سانترال لب به کار برده می‌شود به وضعیت و اولویت‌های بیمار بستگی دارد. تأثیر کلی لیفت لب داشتن یک دهان زیبا و جذاب با ظاهری جوان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در خصوص لیفت لب با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید. 

لیفت لب چیست؟


لیفت لب

با افزایش سن، لب بالایی نازک شده و حجم خود را از دست می‌دهد و کشیده‌تر به نظر می‌رسد. این تغییر ظاهر باعث می‌شود که فرد پیرتر به نظر رسیده و زمانی که می‌خندد، لب بالایی مانند گذشته مشخص نباشد. فاصله ایده آل بین لب‌ها و بینی معمولاً 12 تا 15 میلی‌متر است که به ساختار و جنبه‌های تعادلی و تقارنی صورت بیمار بستگی دارد. لیفت لب معمولاً برای کوتاه کردن طول لب بالا انجام می‌شود. در این جراحی لب کمی حجیم‌تر شده یا کمان کوپید در مرکز لب بارزتر می‌شود. عمل جراحی ممکن است قسمت صورتی‌رنگ لب یا ورمیلیوم را افزایش داده و دندان‌های بالایی در هنگام لبخند زدن مشخص‌تر می‌شوند. برخلاف عمل برجسته‌سازی لب که بر افزایش حجم تأکید دارد، عمل لیفت لب بر بهبود ظاهر و شکل لب و مشخص شدن خطوط لب تمرکز دارد. لیفت سانترال لب یک روش جایگزین ترریق فیلر و ژل به لب، ایمپلنت و پروتز لب و تزریق چربی است.

متقاضی مناسب


متقاضی

افرادی که شرایط زیر را داشته باشند گزینه‌های مناسبی برای انجام عمل لیفت لب هستند:

 • لب‌های نازک داشته باشند
 • نامشخص بودن مرز لب‌ها یا کاهش حجم لب‌ها
 • نسبت لب‌ها با اجزای دیگر صورت متناسب نیست
 • از سلامت کلی روانی و فیزیکی برخوردار باشد
 • انتظارات واقع‌بینانه‌ای داشته باشند.

مزایا


 • عمل لیفت لب می‌تواند لب‌های فرد را جذاب‌تر کند
 • لبخند فرد جذاب‌تر می‌شود.
 • تعادل و تناسب بین اجزای صورت برقرار می‌شود.
 • لب‌ها بزرگ‌تر می‌شوند
 • لب‌ها حجم بیشتری پیدا می‌کنند
 • ظاهر و برجستگی لب بهبود می‌یابد
 • صورت جوان‌تر به نظر می‌رسد
 • تناسب بین اجزای صورت بازمی‌گردد.

روش‌های لیفت لب


لیفت لب گال - وینگ

Method

لیفت لب به روش کال – وینگ، ورمیلیوم لب که بین لب بالا و لب پایین قرار گرفته و رنگ آن صورتی است را بهبود می‌بخشد. معمولاً جراحان برای افزایش ورمیلیوم، انجام عمل گال – وینگ را به بیماران توصیه می‌کنند. در این عمل جراحی، یک شکاف کوچک برای برداشتن پوست و بافت اطراف آن در بالای خط سفید پوستی که ورمیلیوم دارد ایجاد می‌شود. از آنجا که قسمتی از بافت برداشته می‌شود، شکل لب‌ها تغییر کرده و هر دو طرف کمان کوپید بالاتر می‌رود. این عمل می‌تواند در لب پایین هم انجام شود.

لیفت لب از زیر بینی

Sub-nasal

یکی دیگر از روش‌های لیفت سانترال لب، لیفت لب از زیر بینی با "لیفت لب بال هورن" است. این روش یک روش لیفت بسیار محبوب است. در وهله اول، قسمتی از پوست زیر بینی برداشته می‌شود و سپس به آرامی پوست بالا کشیده می‌شود تا کمان کوپید تغییر شکل یافته و مشخص‌تر شود. پس از انجام این عمل، حتی در زمانی که دهان بسته است قسمت کوچکی از دندان‌ها دیده شود. نتایج حاصل از انجام این عمل بلافاصله قابل مشاهده است.

 لیفت گوشه لب 

Corner

شکافی در طول خطوط سمت چپ و سمت راست لب ایجاد می‌شود و باعث ایجاد اسکار و زخم بسیار کوچکی می‌شود که به سختی قابل دیده شدن است. این روش برای بالا بردن گوشه‌های افتاده دهان به کار برده می‌شود و در آن یک قسمت کوچک از پوست محل تلاقی لب‌ها (گوشه‌های دهان) به دقت و با وسواس برداشته می‌شود. بالا کشیدن گوشه‌های لب بالایی که به آن لیف گوشه‌های لب هم گفته می‌شود، باعث پهن‌تر شدن و طبیعی‌تر به نظر رسیدن دهان می‌شود.

پس از عمل لیفت لب


عمل لیفت سانترال لب تحت بیهوشی عمومی و در یک مرکز جراحی معتبر انجام می‌شود. این عمل جراحی سرپایی معمولاً ظرف مدت 2 ساعت انجام می‌شود. چند روز پس از انجام عمل جراحی نتایج را می‌توان همراه با کبودی و درد مختصری مشاهده کرد.

بهبودی و نقاهت


عمل جراحی لیفت لب یک عمل سرپایی محسوب می‌شود بدان معنا که پس از انجام عمل، بیمار می‌تواند به منزل مراجعت کند. کبودی و تورم موقتی طبیعی بوده و معمولاً چند هفته پس از انجام عمل بهبود می‌یابد. طول دوره استراحت کوتاه بوده و ناراحتی‌های پس از عمل جراحی به کمک داروهای بدون نیاز به نسخه پزشک یا داروهای مسکن تجویزی قابل مدیریت است. طول دوره بهبودی پس از عمل جراحی لیفت لب به روش به کار برده شده برای لیفت بستگی دارد.

خطرات احتمالی


هر نوع عمل جراحی با برخی خطرات احتمالی همراه است. عوارض جانبی خطرناک پس از انجام این عمل نادر بوده و برخی از خطرات احتمالی عبارتند از: به جای ماندن اسکار ناشی از عمل جراحی، باز بودن زخم‌ها، ناراحتی‌های موقتی، خونریزی و کبودی اطراف ناحیه تحت عمل قرار گرفته، از بین رفتن احساس در ناحیه عمل شده و اطراف اسکار به جای مانده، عفونت (به شدت نادر است) و آسیب‌دیدگی‌های عصب یا عروق خونی (که ممکن است در هر عمل جراحی اتفاق بیفتد).

هزینه


هزینه لیفت لب به روش مورد استفاده، هزینه امکانات اتاق عمل، دستمزد جراح، هزینه‌های بیهوشی و محل زندگی شما بستگی دارد.

سوالات متداول درباره عمل لیفت لب


سوالات

 پاسخ این سوال منفی است. اگر احساس می‌‌کنید که برش ایجاد شده در نزدیکی بینی ظاهر ناخوشایندی دارد و شما را ناراحت می‌کند و از تغییر کردن بینی خود واهمه دارید نباید سخت بگیرید. ایجاد برش روی لب ایده مناسبی نیست. پزشکان برای لیفت لب یک برش را زیر بینی ایجاد می‌کنند که پس از آنکه بهبود یافت قابل مشاهده نخواهد بود.

 اگر شما لبخندی زیبا داشته باشید و دچار لبخند لثه‌ای نشده‌اید پزشک انجام عمل لیفت لب را پیشنهاد نخواهد کرد. در صورتی که گودی بالای لب شما بسیار طولانی باشد پزشک وضعیت شما را به طور دقیق ارزیابی می‌کند تا بتواند مناسب بودن شما به عنوان متقاضی برای درمان را مشخص کند.

 در صورتی که شما به عمل لیفت لب و رینوپلاستی اصلاحی نیاز داشته باشید ترتیب انجام دادن آنها اهمیتی ندارد. به طور کلی شما می‌توانید برای کوتاه کردن دوران بهبود هر دو جراحی را به صورت همزمان انجام دهید. در صورتی که در ابتدا عمل جراحی بینی را انجام می‌‌دهید باید حدود ۲ تا ۳ ماه صبر کنید تا تورم لب بالای شما به طور کامل از بین برود. گاهی اوقات تورم لب و بینی به سرعت از بین می‌‌رود و لازم نیست که به مدت ۲ تا ۳ ماه منتظر بمانید.

 لیفت لب باید ظاهری کاملا طبیعی و ظریف را به وجود بیاورد. پزشک فاصله بینی و لب را به طور دقیق اندازه گیری می‌کند تا بتواند بدون ایجاد بافت اسکار به اصلاح فاصله بین لب و بینی بپردازد و ظاهری طبیعی را خلق نماید. مشاوره با پزشک بهترین روش برای تعیین مناسب بودن شما به عنوان متقاضی درمان محسوب می‌شود.

 لیفت لب به بهبود ظاهر لب و دندان‌ها و خلق لبخندی زیبا و ظاهری دلنشین کمک می‌کند. برخی از بیماران پس از عمل لیفت لب به بزرگ ‌کردن‌ لب نیاز دارند و برخی دیگر نیازی به این نوع عمل نخواهند داشت اما به طور کلی می‌‌توان گفت که معمولا پس از لیفت لب نیازی به بزرگ ‌کردن ‌لب نیست. بزرگ کردن لب موضوعی است که به نظر شما و پزشک و ظاهر لب بستگی دارد.

 لیفت لب بهترین روش برای کاهش فاصله بین لب بالا و بینی محسوب می‌شود. برش مورد نیاز برای لیفت لب دقیقا زیر بینی ایجاد می‌شود و در شیار بینی پنهان خواهد شد. پزشک پس از ایجاد برش زیر بینی، مقدار پوستی که باید برداشته شود تا فاصله بین لب و بینی اصلاح گردد را تعیین می‌‌کند و پس از اتمام کار برش ایجاد شده را به کمک چند بخیه می‌بندد. عمل لیفت لب تحت بیهوشی عمومی و بیحسی موضعی انجام می‌شود. پزشک از شما می‌خواهد ۷ تا ۱۰ روز پس از عمل لیفت لب برای کشیدن بخیه‌ها به مطب او مراجعه کنید. از آن جایی که بخیه‌ها درون خط بینی ایجاد می‌‌شوند کاملاً پنهان هستند و پس از آنکه بهبود یافتند به ندرت باعث جلب توجه خواهند شد.

 پاسخ این سوال مثبت است و به طور کلی هدف از انجام عمل لیفت لب خلق یک لبخند زیبا است تا دندان‌های شما به بهترین حالت ممکن هنگام لبخند زدن دیده شوند. هنگامی ‌که شما لبخند می‌زنید تعداد زیادی از عضلات صورت در حرکت لب نقش دارند اما نمی‌توان به طور دقیق به پیش بینی میزان نمایش دندان پرداخت. مشاوره با پزشک بهترین روش برای ارزیابی دقیق و اطمینان از مناسب بودن شما برای جراحی لیفت لب است.

 تعداد بسیار زیادی از بیماران می‌‌توانند پس از ۷ روز به محل کارشان برگردند و فعالیت‌های خود را آغاز کند. برخی از بیماران یک روز پس از جراحی به محل کار خود برمی‌گردند زیرا شرایط کاری آنها به نحوی است که با مشتری ارتباط نزدیک ندارند. پس از جراحی لیفت، لب بالا متورم و کبود خواهد شد همچنین بخیه‌های کوچکی در امتداد برش‌های ایجاد شده به وجود خواهد آمد. پزشک از شما می‌‌خواهد که یک هفته پس از جراحی به مطب او مراجعه کنید تا بخیه‌های شما را بکشد. محل برش ایجاد شده کمی قرمز خواهد شد اما با توجه به موقعیت آن زیر بینی باعث جلب توجه نمی‌شود. در صورتی که جای بخیه مشخص باشد و شما از این مسئله ناراحت باشید می‌توانید به کمک لوازم آرایشی آن را بپوشانید. به طور کلی با گذر زمان وضعیت بخیه‌ها بهتر خواهد شد.

 پاسخ این سوال مثبت است. در صورتی که برش‌های مورد نیاز در محل مناسبی ایجاد شده باشد پزشک می‌تواند به صورت صحیح به رفع پوست اضافی بپردازد. نتیجه حاصل از جراحی بسیار دقیق خواهد بود و بیمار متقاضی مناسبی برای لیفت لب خواهد بود. به طور کلی اندازه و طول پوست لب بالا اهمیت چندانی ندارد، بلکه نسبت آن به صورت و حالت آن اهمیت بسیار زیادی دارد. در صورتی که جراحی لیفت لب در افرادی که متقاضی مناسبی برای این نوع درمان نیستند انجام شود و پزشک به صورت تهاجمی‌ به اصلاح و لیفت لب او بپردازد ظاهر نهایی لب غیر طبیعی خواهد بود.

 برش‌هایی که برای لیفت لب و جراحی زیبایی بینی روی پوست ایجاد می‌شوند برش‌های یکسانی نیستند، این برش‌ها در نزدیکی یکدیگر ایجاد می‌‌شوند اما محل ایجاد آن‌ها یکسان نیست. گاهی اوقات عمل لیفت لب و زیبایی بینی به صورت همزمان انجام می‌شوند و اکثر بیماران مایل هستند که فقط یک بار تحت جراحی قرار بگیرند، دوران بهبود آنها کوتاه شود و هزینه حاصل از اتاق عمل و بستری شدن در بیمارستان کاهش یابد. انجام دادن جراحی به صورت همزمان هیچ گونه اثر منفی بر نتایج بدست آمده نخواهد داشت و بیمار یک جراحی کاملا ایمن را تجربه خواهد کرد.

کپی فقط با ذکر لینک و منبع بلامانع است.به این پست امتیاز دهید.