jbazoo

  به دلیل کاهش وزن و فرایند طبیعی افزایش سن، پوست و بافت‌های بازو شل شده و توانایی آن‌ها برای انقباض کاهش میابد. در نتیجه ظاهر بازو شل و افتاده به نظر خواهد رسید. حتی در بیمارانی که از پوستی باکیفیت برخوردار هستند، این موضوع می‌تواند باعث ایجاد چین ‌و چروک و کاهش زیبایی بازوها گردد که باعث جلب ‌توجه خود فرد و دیگران می‌شود. ممکن است تمرینات ورزشی به تقویت و افزایش حجم ماهیچه‌های بازو منجر شود، اما نمی‌تواند پوست اضافی و کاهش قابلیت ارتجاعی پوست را جبران نماید. اگر زیر بازوی شما دچار افتادگی یا شل شدگی شده باشد و در اثر افزایش پوست و بافت چربی ظاهر آن ناخوشایند گشته باشد، لیفت بازو می‌توانند راه‌ حل مشکل شما باشد.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#f0c75e”]

اگر شما به‌ واسطه‌ی افتادگی و ظاهر نامناسب بازوهای خود ناخشنود هستید و قصد دارید از طریق کاهش بافت‌های اضافه، ظاهر بازوهای خود را بهبود بخشید، لیفت بازو  می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. متخصصین در کلینیک زیبایی رازی، شدت افتادگی پوست بازوهای شما را معاینه و ارزیابی خواهند نمود. پس ‌از آن بر اساس شرایط شما بهترین گزینه‌های درمانی از جمله لیپوساکشن به شما پیشنهاد می‌گردد. این درمان‌ها به ‌صورت مؤثری در کاهش افتادگی پوست بازو و بازسازی بافت‌های آن مؤثر هستند. این درمان‌ها می‌توانند ظاهر بازوی شما را جوان سازند. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر در زمینهٔ لیفت بازو یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.[/alert]

لیفت بازو یا براکیوپلاستی چیست؟


براکیوپلاستی که لیفت بازو نیز نامیده می‌شود، یک نوع عمل جراحی است که برای از بین بردن چربی و پوست اضافی پوست و کوچک کردن بازو انجام می‌شود، لیفت بازو می‌تواند تناسب بازوها را بهبود بخشد. لیفت بازو به تغییر شکل بازو می‌پردازد یعنی از ناحیه آرنج تا زیر بغل.

لیفت بازو می‌تواند:

 • چربی و پوست اضافی مابین آرنج و زیر بغل را کاهش می‌دهد.
 • شکل بازوی شما را تغییر می‌دهد تا به‌واسطه آن ظاهر پوست نرم‌تر و متناسب‌تر به نظر برسد.
 • در پایان فرایند ظاهر بازوی شما پرحجم‌تر و متناسب‌تر به نظر خواهد رسید.

مزایا


افتادگی بازوها می‌تواند باعث خجالت‌زدگی افراد شود. همچنین ممکن است در پوشیدن لباس دلخواه افراد تأثیر داشته باشد. لیفت بازو به زیباسازی بازو کمک می‌کند و ظاهر آن را بازسازی خواهد کرد به ‌نحوی‌که اعتماد به‌نفس شما در مورد ظاهر خود افزایش می‌یابد؛ به‌خصوص در فصل تابستان که پوشیدن لباس‌های بدون آستین رایج است. به کمک آخرین پیشرفت‌ها در تکنولوژی جراحی، امروزه لیفت بازو و کوچک کردن بازو نسبت به قبل بی‌خطرتر و مطلوب‌تر است چرا که بافت اسکار و جای زخم در این عمل به حداقل میزان ممکن رسیده است.

متقاضیان مناسب برای لیفت بازو


 • بیماران متقاضی باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و انتظارات واقع‌بینانه‌ای از عمل خود داشته باشند.
 • بیمارانی که تحت کاهش وزن قابل ‌توجهی قرار گرفته‌اند مانند افرادی که جراحی بای پس معده انجام داده و دچار پوست اضافی گردیده‌اند.
 • بیمارانی که قوام و استحکام پوست خود را از دست ‌داده‌اند و در اثر افزایش سن دچار افتادگی پوست شده‌اند.
 • بیمارانی حاضر به پذیرفتن اسکار ایجاد شده در ناحیه بازوی خود می‌باشند.

نواحی قابل ‌درمان در لیفت بازو


 ناحیه پشت بازو

jbazoo4

هدف اصلی کوچک کردن بازو در ناحیه عضله سه سر (پشت بازو) کاهش حجم بافت اضافه است. این امر به‌طور قابل‌ توجهی افتادگی بازو را کاهش می‌دهد. بنابراین، در این مورد، کاهش حجم در تغییر شکل بازو اهمیت بالایی دارد.

ناحیه زیر بغل

jbazoo5

 • لایه چربی آگزیلاری (زیر بغل) قدامی، که دم سینه نیز نامیده می‌شود، در جلوی زیر بغل واقع‌ شده است.
 • لایه چربی آگزیلاری(زیر بغل)  خلفی، که خط سینه‌بند نیز نامیده می‌شود، در پشت زیر بغل واقع شده است.

فرایند درمان


لیپوساکشن

jbazoo6

لیپوساکشن بازو یک روش نسبتاً بدون درد و سریع است. لیپوساکشن با وسیله‌ای به نام کانولا انجام می‌شود. یک لوله فلزی توسط پزشک به ‌آرامی در ناحیه مورد نظر وارد می‌شود. پزشک به ‌آرامی دستگاه را جلو و عقب می‌برد تا سلول‌های چربی شکسته شوند، سپس از طریق یک لوله مخصوص چربی‌ها مکیده شده و از بدن خارج می‌گردد. پزشک از لیپوساکشن صرفاً برای از بین بردن چربی‌های ناخواسته استفاده نمی‌کند. او به کمک لیپوساکشن سعی می‌کند تا تناسب ظاهر بازو را بهبود بخشد. در واقع او سعی می‌کند ظاهر بازو را مجدداً بازسازی نماید. در لیپوساکشن بازو، پزشک از طریق دو برش کوچک به چربی‌های بازو دسترسی پیدا می‌کند. اولین برش در نزدیکی آرنج ایجاد شده و برش دوم نیز در پشت ناحیه زیر بغل زده خواهد شد. با استفاده از این رویکرد دوگانه، پزشک علاوه بر این‌که قادر است به‌طور کامل تمام چربی‌های ناخواسته را از بین ببرد، می‌تواند تناسب و خطوط بازو را حفظ نماید. هنگامی‌که برش مورد نظر در پوست ایجاد شد، لوله کانولا داخل بافت می‌شود. از طریق حرکت آرام کانولا به عقب و جلو که کاملاً موازی با سطح پوست است، چربی‌های اضافی بازو شکسته و خارج می‌شوند. در حین این فرایند پوست، عروق خونی، اعصاب و عضلات کاملاً دست‌نخورده باقی خواهند ماند.

عمل لیپوساکشن بازو چه مدت طول خواهد کشید؟

در اکثر موارد فرایند لیپوساکشن بازو دو ساعت یا کمتر طول خواهد کشید.

لیفت نیمه یا خفیف بازو

jbazoo7

در این روش مقدار محدودی از بافت چربی برداشته می‌شود و فقط از یک برش در نزدیکی زیر بغل استفاده می‌شود.

 • موارد استفاده: این روش برای افرادی که در قسمت ابتدایی بازو نزدیک زیر بغل دچار افتادگی پوست شده‌اند مفید می‌باشد. معمولاً می‌توان این روش را با لیپوساکشن مابقی بازو نیز ادغام کرد.
 •  معایب: در این روش قسمت‌های انتهایی بازو تحت درمان قرار نمی‌گیرد و فقط به ابتدای آن محدود می‌شود.

لیفت کامل بازو

jbazoo8

این روش برای برداشتن پوست و چربی اضافی از آرنج تا بازو انجام می‌پذیرد. برش می‌تواند در امتداد سطح داخلی بازو (قسمت میانی) و یا در امتداد پشت بازو (خلفی) قرار داده شود. معمولاً به دلیل احتمال عوارض جانبی، لیپوساکشن در همان موقع صورت نمی‌پذیرد.

 • موارد استفاده: برای رفع افتادگی پوست بازو و درمان چربی اضافی بازو از قسمت آرنج تا زیر بغل.
 • معایب: افتادگی پوست را در امتداد جانبی قفسه سینه درمان نمی‌کند، اما در بسیاری از موارد برش مورد نیاز را محدود به قسمت داخلی بازو می‌کند.

لیفت گسترده بازو

jbazoo9

این روش برای برداشتن پوست و چربی اضافی بازو و قسمت جانبی قفسه سینه مورد استفاده قرار می گرد. یعنی به اصلاح قسمت آرنج و زیر بغل پرداخته و پس ‌از آن بافت اضافی جانبی قفسه سینه نیز تحت درمان قرار می‌گیرد. به دلیل احتمال عوارض جانبی، لیپوساکشن این ناحیه در یک نوبت انجام نمی‌گیرد. این روش برای بیمارانی که تحت کاهش وزن‌های سنگین قرارگرفته‌اند، متداول‌تر است.

 • موارد استفاده: برای اصلاح افتادگی پوست و درمان چربی اضافی از آرنج تا زیر بغل و همچنین بخش جانبی قفسه سینه.
 • معایب: برش مورد نیاز در این روش از آرنج تا زیر بغل و قسمت جانبی قفسه سینه گسترش می‌یابد، اما در مقابل ظاهر بازو و بخش جانبی قفسه سینه به‌خوبی اصلاح می‌شود.

بهبودی


عوارض لیفت بازو و لاغر کردن بازو معمولاً بیشتر به تورمی که پس از عمل رخ می‌دهد، مربوط می‌شود. این عارضه را می‌توان با فشرده‌سازی و داروهای مسکن کنترل نمود. بالا نگه‌داشتن بازو نیز کمک شایانی خواهد کرد. انتظار می‌رود این وضعیت برای چند هفته بعد از عمل جراحی ادامه داشته باشد. ممکن است در فواصل معین نیاز به تخلیه ترشحات باشد. در صورت نیاز توضیحات لازم توسط پزشک به شما داده خواهد شد. به‌طور معمول در عرض یک هفته پس از درمان، پزشک ابزارهای مخصوص تخلیه ترشحات را خارج می‌سازد.

نتایج


بلافاصله بعد از لاغر کردن بازو، نتیجه درمان آشکار خواهد شد، هر چند ممکن است نتیجه اولیه به‌واسطه کبودی و تورم کامل نباشد. پس از التیام زخم، اسکار برش ایجاد شده در محل باقی می‌ماند. نتیجه عمل طولانی‌مدت خواهد بود. پزشکان توصیه می‌کنند وزن خود را در محدوده تعادلی نگه‌دارید.

آیا در جراحی لاغر کردن بازو جای زخم یا اسکار باقی می‌ماند؟


لیفت بازو شامل حذف پوست و چربی اضافی است، در نتیجه ایجاد جای زخم اجتناب‌ناپذیر است. بسته به اینکه چه مقدار از پوست و چربی اضافی برداشته می‌شود، جای زخم می‌تواند در نزدیکی آرنج شروع شده و تا زیر بغل امتداد یابد، گاهی اوقات نیز تا کنار دیواره قفسه سینه امتداد می‌یابد. صرف‌نظر از انتخاب جای برش، جای زخم‌ها پس ‌از آنکه به مرحله بلوغ خود برسند (که ممکن است تا یک سال طول بکشد)، کم‌رنگ خواهند شد. برخی از برش‌ها بر روی  قسمت داخلی بازو قرار داده می‌شوند به ‌نحوی‌که اگر دست‌های بیمار در کنار او قرار بگیرد، قابل‌ مشاهده نخواهد بود. برخی از برش‌ها نیز در پشت بازو قرار می‌گیرند، بنابراین جای زخم از روبه‌رو مشخص نخواهد شد. جزئیات روش و محل برش در طول جلسه مشاوره با شما به بحث گذاشته می‌شود.

عوارض جانبی


پس از لیفت بازو، برخی از بیماران به‌واسطه تورم ایجاد شده بعد از عمل جراحی، در بالای بازوی خود کمی احساس سفتی می‌کنند. یکی دیگر از اثرات جانبی شایع که توسط بیماران گزارش شده است، احساس سوزن سوزن شدن در دست می‌باشد. این عارضه و سایر عوارض ظرف مدت کوتاهی برطرف می‌شوند.

هزینه


هزینه لیفت بازو به عواملی همچون نوع روش درمان، حجم پوست و چربی اضافه و هزینه پزشک، بستگی خواهد داشت.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی