چاق شدن ساق پا با جراحی پروتز و تزریق

ممکن است هم خانم‌ها و هم آقایان برای بهبود نمای ظاهری ساق پا مایل به انجام عمل جراحی باشند. غالباً آقایان پس از ماهیچه‌ای شدن اندامشان، فرایند چاق شدن ساق پا را برای بهبود ظاهر ساق پاهایشان درخواست می‌کنند. ساق پای برخی دیگر از مردان و زنان به‌طور ژنتیکی لاغر است و این افراد تمایل دارند که ساق پایشان ظاهری پرتر، گردتر و حتی ماهیچه‌ای‌تر پیدا کند. چاق کردن ساق پا فرایندی است که در آن از پروتزهایی استفاده می‌شود که برای بزرگ‌تر نشان دادن عضلات طراحی ‌شده‌اند. پس از فرایند چاق شدن ساق پا، ظاهر این ناحیه از بدن بزرگ‌تر و برجسته‌تر می‌شود.

آیا تا به‌ حال آرزوی داشتن ساق پای عضلانی‌تر و برجسته‌تری را داشته‌اید؟ برای چاق شدن ساق پا چندین روش درمانی قطعی وجود دارد که عبارتند از؛ پروتز، تزریق چربی و تزریق ژل. این روش‌ها برای فرم دادن ساق پا درست به همان شکلی که دوست دارید و زیبا کردن ظاهر پا و افزایش اعتماد به ‌نفس، روش‌های بسیار ایمن و مؤثری هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش‌های چاق شدن ساق پا یا تعیین وقت قبلی می‌توانید با شماره 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

مزایای چاق شدن ساق پا


  •  ساق پا را خوش‌فرم و برجسته می‌کند
  • عضلات ساق پا را به میزان متناسبی افزایش می‌دهد.
  • بدشکلی‌های ایجادشده براثر تصادف یا ناهنجاری‌های مادرزادی را برطرف می‌نماید.
  • نمای کلی بدن را بهبود می‌بخشد.
  • اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد.
  • انجام این فرایند برای بدنسازان و ورزشکاران مفید است.

متقاضیان


فردی که به بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا نیست، سابقه ابتلا به اختلالات لختگی خون را ندارد، سیگار نمی‌کشد و خواهان افزایش حجم عضله یا بزرگ کردن انحنای ناحیه ساق پا و به‌ویژه قسمت داخلی ساق پا است، مناسب‌ترین متقاضی برای انجام عمل جراحی چاق شدن ساق پا می‌باشد. افراد دارای بافت زخم قابل ‌ملاحظه، افراد دارای گردش خون ضعیف یا به‌شدت کم و افرادی که انتظارات واقع‌بینانه‌ای ندارند ممکن است متقاضی مناسبی برای عمل جراحی پروتز ساق پا نباشند.

روش‌های چاق کردن ساق پا


پروتز ساق پا

chaghshodanspa4

پروتز ساق پا برای افرادی مناسب است که دوست دارند عضلات آن‌ها مخصوصاً عضلات داخلی و فوقانی ساق پایشان حجیم‌تر یا برجسته‌تر باشد.

فرایند

در فرایند پروتز ساق پا، یک برش کوچک در ناحیه پشت زانو ایجاد می‌شود تا یک پروتز سیلیکونی جامد و به شکل ساختار ساق پا، در قسمت داخلی پا درست در بالای عضله ساق پا اما در زیر فاشیا (بافت ضخیم و فیبری اطراف عضله) قرار داده شود. اندازه پروتز معمولاً بین 60 تا 220 سی‌سی است، اما پروتزهای سفارشی ساخته‌شده ممکن است بزرگ‌تر از این مقدار باشند. تصمیم در مورد اندازه پروتز قبل از جراحی و پس از مشاوره با پزشک اتخاذ می‌شود.

نتایج

نتایج این نوع جراحی زیبایی ممکن است چندین سال دوام داشته باشد، اما با گذشت زمان و تغییرات طبیعی در بدن، ممکن است ظاهر یا ساختار پروتز تغییر کند. بنابراین، بیمار می‌تواند در زمان مناسب پروتز دیگری را جایگزین کند یا آن را بردارد. بیشتر پروتزها طوری طراحی شده‌اند که معمولاً بین 10 تا 15 سال دوام دارند.

خطرات و عوارض

در هر عمل جراحی، خطرات و عوارض احتمالی وجود دارد. این عوارض شامل بروز جای زخم، احساس درد به مدت 1 تا 4 هفته، بروز کبودی، بی‌حس شدن ناحیه عمل جراحی و اطراف جای زخم، قابل‌لمس یا دیده شدن لبه پروتز، عدم تقارن هر دو ساق پا، باز شدن زخم، نمایان شدن پروتز، تجمع مایع (سروما، هماتوم)، عفونت، خونریزی، سندرم کمپارتمان، آسیب‌دیدگی عصب و رگ، نکروز پوستی، خطرات مرتبط با لیپوساکشن، لخته شدن خون، جابجا شدن پروتز، انقباض کپسول دور پروتز و مشکلات مربوط به بی‌هوشی می‌باشند.

هزینه

هزینه جراحی چاق شدن ساق پا بسته به نوع پروتز استفاده‌شده و تعداد پروتزهای که برای حاصل شدن نتیجه دلخواه استفاده می‌شود، کمی متفاوت است.

تزریق چربی

chaghshodanspa5فرایند

این مقاله در مورد روش چاق شدن ساق پا با استفاده از تزریق چربی است. این روش برای افرادی مناسب است که می‌خواهند ساق پا خود را چاق کنند، به‌ویژه بخش پایینی یا ناحیه مچ پا که با استفاده از پروتز قابل تغییر نیست. افرادی که دارای ناهنجاری‌های مادرزادی مانند پا چنبری هستند می‌توانند از این روش بهره ببرند.

در این روش، ابتدا چربی از مناطق دیگری از بدن مانند شکم، پهلوها یا ران‌ها که دارای چربی اضافه هستند، با استفاده از لیپوساکشن برداشته می‌شود. سپس این چربی پالایش می‌شود تا مایعات اضافی آن از بین برود. سپس پزشک چند برش کوچک زیر زانو در فضایی که زیر فاسیا یا نیام ساق پا درست شده، ایجاد می‌کند و چربی به لایه‌های مختلف ساق پا تزریق می‌شود تا به نتیجه مطلوب برسد.

این فرایند تحت بیهوشی کامل انجام می‌شود و معمولاً 30/1 تا 2 ساعت زمان می‌برد.

دوره بهبودی

بعد از اتمام عمل، احتمالاً به دلیل بیهوشی، احساس خواب‌آلودگی داشته باشید. برای اطمینان از سلامتی شما، باید یکی از افراد نزدیک به شما در طول شب کنار شما باشد و شما را به منزل برساند. بهتر است در شب پس از عمل، استراحت کنید. در تاریخ روز عمل، می‌توانید سؤالات خود را بپرسید و نگرانی‌های خود را با ما در میان بگذارید. روز بعد یا چند روز پس از عمل، باید دوباره به کلینیک مراجعه کنید تا بررسی و معاینات پس از جراحی انجام شود. باید انتظار داشته باشید که تورمی در ناحیه جراحی ایجاد شود، اما این وضعیت به تدریج بهبود می‌یابد. تقریباً بلافاصله پس از عمل، می‌توانید نتایج درمان را مشاهده کنید، از جمله افزایش حجم و تغییر شکل ساق پا. معمولاً بعد از یک هفته، می‌توانید به کار خود برگردید، اما بهتر است فعالیت‌های خود را به مدت 4 تا 6 هفته محدود کنید. پس از جراحی، بهتر است چند هفته از جوراب‌های فشاری استفاده کنید.

نتایج

چون بدن مقداری از چربی تزریق‌شده را جذب می‌کند توصیه می‌شود که بیمار تزریق چربی را هر سه ماه 2 تا 4 بار تکرار کند.

معایب تزریق چربی

عوارض مخصوص تزریق چربی عبارتند از:

نامساوی و نامتقارن شدن پا، در واقع هیچ راهی وجود ندارد که بتوان فهمید چه میزان از سلول‌های چربی تزریق‌شده زنده خواهند ماند. غالباً جراحان اصلاحات تکمیلی را بر روی ناحیه درمان شده انجام می‌دهند اما این کار نیز به‌خودی‌خود دارای تأثیرات جانبی منفی است.

  • خطر نکروز یا بافت‌مردگی چربی اضافه به‌وسیله تزریق
  • خطر بروز کیست‌های چربی

هزینه

به علت اینکه نیازهای هر یک از بیماران متفاوت است و فرایندهای درمان برای موقعیت مخصوص به هر بیمار تهیه می‌شود، بنابراین کار دشواری است که هزینه استاندارد و یکسانی را برای چاق شدن ساق پا تعیین نمود. معمولاً هزینه تزریق چربی به میزان چربی برداشته‌ شده و اندازه ناحیه تحت درمان قرارگرفته و همچنین دستمزد پزشک بستگی دارد.

تزریق ژل‌

فرایند

chaghshodanspa6

اسید هیالورونیک بسیار غلیظی که دارای منشأ غیر حیوانی (ماکرولان) است از طریق چندین برش میلی‌متری به‌طور عمیق تزریق می‌شود. فرایند درمان تحت بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد و شما در طی انجام آن کاملاً هوشیار هستید. این امر به شما این امکان را می‌دهد که تغییرات در حال اتفاق را ببینید.

ناحیه تحت درمان کاملاً بی‌حس می‌شود. تمام این فرایندها از طریق برش 2 میلی‌متری ایجادشده در چین پشت زانو انجام می‌گیرد. فرایند درمان حدود 45 دقیقه زمان می‌برد. بسته به میزانی که دوست دارید ساق پایتان چاق شود، می‌توان میزان متفاوتی از این ژل (10 میلی‌لیتر) را تزریق نمود.

نتایج

به علت قابل‌ جذب بودن این ماده، نیاز است که هر 10 تا 12 ماه تزریق تکرار شود تا نتایج آن حفظ گردد. این امر باعث شده که هزینه تزریق به‌ طور قابل ‌توجهی از هزینه انجام جراحی بیشتر شود.

هزینه

هزینه تزریق ژل در ساق پا شامل مواردی مثل میزان ژل مورد نیاز برای دستیابی به نتیجه مورد نظر، نوع ژل مصرفی و دستمزد پزشک می‌باشد.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی