binigooshti

بینی مهم‌ترین قسمت صورت است که بیشتر مورد توجه افراد قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه بینی در مرکز صورت قرار دارد، بر روی هماهنگی که سایر اجزای صورت با هم دارند تأثیر دارد و اگر آن‌ها به عنوان یک جزء با هم متقارن نباشند می‌تواند باعث پیر نشان داده شدن چهره شوند. در بهترین حالت، بینی نباید فرمی داشته باشد که باعث انحراف توجهات طرف مقابل از چشم و لب‌ها شود بلکه باید باعث توجه بیشتر به آن‌ها شده و در پس‌زمینه چهره محو شود. کیفیت پوست و ضخامت آن یکی از مهم‌ترین عوامل در تعیین نتایج نهایی عمل بینی (رینوپلاستی) و یکی از سخت‌ترین نکات برای پیش‌بینی است. رینوپلاستی بینی گوشتی، می‌تواند بسیار موفق بوده به‌طوری‌که باعث شود بیمار سال‌ها جوان‌تر از سن خود به نظر رسیده و چهره‌ای تازه‌تر و باطراوت تر داشته باشد. گاهی اوقات ممکن است بینی فرد عملا بیش از حد تحت عمل جراحی قرار گرفته باشد، اما این امر معمول نیست. بزرگترین مانعی که جراح متخصص زیبایی ترمیمی با آن روبرو می شود، تلاش برای ترمیم بینی است که چندین بار مورد جراحی ثانویه بینی قرار گرفته است و بافت محدودی برای کار با آن در دسترس است.

آیا از فرم، اندازه و ظاهر بینی خود ناراضی هستید؟ اگر جواب شما مثبت است می‌توانید جهت حل این مشکل از عمل جراحی رینوپلاستی استفاده کنید. متخصصین در کلینیک زیبایی رازی بینی و نوع پوست شما را مورد ارزیابی قرار داده و مشخص می‌کنند آیا شما داوطلب مناسبی جهت انجام درمان فوق هستید یا خیر. اگر شما دارای بینی گوشتی هستید، متخصصین ما با شما جلسات مشاوره دقیقی برگزار خواهند کرد و شما را در جریان آنچه باید از عمل رینوپلاستی انتظار داشت و اینکه نتایج عمل چه خواهد بود، قرار خواهند داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص عمل جراحی بینی گوشتی یا تعیین وقت قبلی می‌توانید با شماره 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

بینی گوشتی چیست؟


بینی گوشتی در سه قسمت مختلف می‌تواند بزرگ باشد. این سه قسمت شامل پل بینی، پایه آن و نوک بینی است. هر کدام از این قسمت‌ها می‌تواند مورد بررسی قرار گرفته و در یک عمل جراحی زیبایی بینی اصلاح شود. در حین عمل جراحی استخوان‌های بینی می‌تواند باریک شده، سوراخ‌های بینی کوچک شده و یا سر و نوک بینی باریک‌تر شود. این کار باعث می‌شود بینی فرم بهتر و جذاب‌تری پیدا کند. این مسئله بخصوص در بیمارانی که صورتی بیضی شکل با بینی غضروفی یا گوشتی دارند بسیار مفید بوده و باعث می‌شود حالت نامتناسب چهره تصحیح شده و شخص چهره‌ای هماهنگ‌تر و جذاب‌تر داشته باشد.

چگونه پوست ضخیم بر عمل بینی گوشتی تأثیر می‌گذارد؟


بینی از پوست، غضروف و استخوان تشکیل شده است. غضروف و استخوان اسکلت ساختار بینی را تشکیل می‌دهند و فرم و حالت بینی را تعیین می‌کنند. پوست مانند نوعی پوشش برای این ساختار عمل می‌کند که بر روی انحناهای بینی کشیده می‌شود. هنگامی‌که این پوشش ضخیم‌تر باشد، دیدن ساختار زیر آن سخت‌تر است. به همین دلیل، در بینی‌هایی که پوست ضخیمی دارند تشخیص حدود مشکل‌تر بوده و کار جراحان جهت بهبود فرم آن‌ها در جراحی بینی گوشتی ، سخت‌تر می‌باشد. معمولاً جهت اصلاح ساختار بینی و محدوده آن از پیوند غضروف استفاده می‌شود. این روش می‌تواند باعث مخفی کردن برخی از نقص‌های کوچک بینی نیز شود.

بینی‌های استخوانی و گوشتی چه خصوصیاتی دارند؟


هر چه بینی باریک‌تر باشد بعد از جراحی بینی بهتر و سریع‌تر می‌تواند کوچک شود؛ بنابراین اگر بینی باریکی دارید می‌توانید انتظار داشته باشید با گذشت زمان، به مشخصات دلخواه بیشتری از بینی دسترسی پیدا کنید. با وجود اینکه در این حالت مزایای زیادی مشهود است اما برخی معایب نیز وجود دارد. در پوست‌های نازک ممکن است امکان تصحیح بیشتری وجود داشته باشد اما کوچک‌ترین بی‌نظمی یا ناهماهنگی نیز بسیار مشهود خواهد بود. این مسئله بخصوص هنگامی‌که شما پوست نازک و غضروف بزرگ و قوی در زیر آن داشته باشید بسیار مشخص است.

پوست ضخیم، برخی نقص‌های کوچک بینی را مخفی می‌کند؛ اما در این نوع بینی‌ها، دستیابی به سطح دلخواه مشخصات بینی و فرم آن بسیار مشکل است زیرا خطوط تیز و زوایا در زیر پوشش ضخیم بینی نمایش داده نمی‌شوند.

مشکل دیگر وقتی به وجود می‌آید که بخواهیم بینی گوشتی را به اندازه قابل توجهی کوچک کنیم. بینی‌های گوشتی به مقدار دلخواه و یا با سرعت دلخواه کوچک نمی‌شوند. فضای بین استخوان‌های بینی و پوست پس از گذشت مدتی، توسط بافت‌های جای زخم پر می‌شوند. نتیجه این عمل، بینی با اندازه کوچک‌تر ولی فرمی بی‌نظم و بدون حامی است.

روش‌های جراحی بینی گوشتی


binigooshti5

به منظور بالا بردن احتمال رسیدن به نتایج مورد انتظار در افرادی که دارای بینی گوشتی هستند روش‌های جراحی مخصوصی به کار گرفته می‌شود.

 • پیوند در پل بینی و نوک آن: جهت رسیدن به حدود دلخواه، ممکن است متخصص از پیوند غضروف در نوک بینی و یا پل آن استفاده نماید.
 • کاهش چربی در بافت نرم پوشش بینی: کاهش دقیق و محتاطانه بافت‌های چربی بینی بخصوص در قسمت نوک بینی باعث می‌شود بینی کوچک‌تر به نظر برسد. چنانچه جراح فاصله قابل توجهی بین پوست و ساختار بینی بر جای بگذارد ممکن این فاصله با بافت‌های جای زخم پر شود. در این صورت فرم بینی نامنظم شده و نتیجه نهایی ناخوش آیند خواهد شد.
 • نگهداری از ساختار بینی: بینی‌های گوشتی به حمایت‌کننده ساختاری بیشتری نیاز دارند؛ بنابراین بسیار حائز اهمیت است که بین فرم‌دهی مجدد بینی با نگهداری ساختاری بینی تعادل ایجاد شود. یک اسکلت‌بندی قوی شانس داشتن انحناهای مناسب سطح بینی را هنگامی‌که پوست بر روی محل اصلی خود کشیده می‌شود، بالا می‌برد.

جراحی بسته بینی گوشتی

binigooshti6جراحی بسته بینی که به آن جراحی بینی اندونوزال نیز گفته می‌شود، کمترین میزان شکاف و بریدگی را در سطح بیرونی بینی شامل می‌شود. این عمل به طور عمده توسط شکاف‌هایی که در داخل بینی ایجاد می‌شود، انجام می‌گردد. در این حالت شکاف‌ها از بیرون بینی دیده نمی‌شوند. جراح عمل را از زیر پوست در بالای پل بینی انجام می‌دهد. تمامی روند عمل بدون دیدن ساختار بینی و مجرای بینی انجام می‌شود.

جراحی باز  بینی

binigooshti7

جراحی باز  بینی که به جراحی بینی خارجی نیز شناخته می‌شود، روشی مخالف روش جراحی بسته بینی است. در این روش از شکاف‌های خارجی جهت جراحی استفاده می‌شود. شکاف در عرض پل بینی ایجاد می‌شود که به آن شکاف transcolumellar (ترنس کلوملا) گفته می‌شود. این شکاف، شکاف‌های راست و چپ را در عرض تیغه بینی (قسمتی از بینی که مجاری بینی را از هم جدا می‌کند) به هم متصل می‌کند. سپس پوست بینی به سمت عقب و بالا تا زده می‌شود و باعث دسترسی کامل به استخوان‌بندی و مجاری بینی می‌شود.

بهبودی


متأسفانه یکی از جنبه‌های منفی جراحی بینی گوشتی، زمان بهبودی پس از عمل است. در حالی‌که زمان اولیه جراحی تقریباً یکسان است و انتظار می‌رود بیماران بعد از چند روز بتوانند به محل کار خود بازگردند، اما عوارض جراحی بینی گوشتی ازجمله تورم بیشتر از جراحی بینی‌های غیر گوشتی است. در بیشتر بیماران تورم بینی تا یک سال دیده می‌شود ولی در بیماران با بینی‌های گوشتی این تورم تا 18 ماه پس از عمل نیز دیده می‌شود. این به معنای این است که بیماران با بینی گوشتی لازم است بیشتر از سایر بیماران برای دیدن نتیجه نهایی عمل بینی گوشتی منتظر مانده و با تغییراتی که در طول این زمان برای بینی اتفاق می‌افتد تا به فرم نهایی برسد، مدارا کنند.

هزینه


هزینه جراحی بینی گوشتی به میزان درمانی که برای فرم‌دهی بینی انجام می‌شود، نوع شکاف‌های ایجاد شده جهت اصلاح بینی و هزینه جراح بستگی دارد.

مقالات مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • لاوین مووی
  22 می2018 7:09 ب.ظ

  سلام.وبسایت جالبی دارید.خیلی خیلی ممنون

  پاسخ
 • دانلود فیلم های 2018
  30 می2018 6:36 ب.ظ

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی