اگر از اندازه و شکل سینه‌های خود راضی نیستید، ممکن است اعتماد به نفس شما کمتر از معمول باشد، اما برای مشکل شما راه حل وجود دارد. بزرگ کردن سینه که به آن ماموپلاستی نیز می‌گویند، جراحی بزرگ کردن سینه با استفاده از پروتز برای تغییر اندازه و شکل سینه است. ایمپلنت سینه برای پر کردن سینه و برگرداندن حجم از دست رفته سینه در اثر کم کردن وزن، بارداری یا افزایش سن مورد استفاده قرار می‌گیرد. پروتز سینه می‌تواند برای رفع عدم تقارن سینه و ترمیم و بازسازی سینه بعد از سرطان سینه مورد استفاده قرار می‌گیرد. با معاینه سینه و بسته به هدف شما، علاوه بر جراحی بزرگ کردن سینه، ممکن است جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی نیز به شما پیشنهاد شود. زنانی که به دنبال بزرگ کردن سینه خود هستند، اغلب از نتیجه‌ای که پروتز سینه برای ظاهر سینه‌شان فراهم می‌کند، بسیار راضی هستند. انواع پروتز سینه متنوع بوده و تکنیک‌های ایمپلنت سینه مختلفی وجود دارد که می‌تواند به زنان در رسیدن به شکل ایده‌آل سینه خود کمک نماید.

آیا تا کنون آرزوی بدنی با انحناها و برجستگی‌های بیشتر و زنانه‌تر داشته‌اید؟ اگر چنین است، می‌توانید جراحی برجسته کردن سینه که به آن جراحی بزرگ کردن سینه نیز می‌گویند را در نظر بگیرید. متخصصین در کلینیک زیبایی رازی در جلسه مشاوره، در نوع و شکل پروتز سینه‌ای که مناسب برای ایجاد نتیجه دلخواه شماست با شما مشورت می‌نمایند. بزرگ کردن سینه یک فرآیند موثر در افزایش اندازه سینه است که در عین حال نتیجه طبیعی و با ظرافتی ایجاد خواهد نمود. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پروتز سینه یا رزرو وقت قبلی می‌توانید با شماره‌های 02188334029  – 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

مزایا


  • بهبود ظاهر فرد
  • افزایش اعتماد به نفس در فرد
  • ایجاد تعادل و بهبود تناسب بخش‌های مختلف بدن
  • اصلاح عدم تقارن سینه‌ها
  • بازسازی شکل و سفتی از دست رفته سینه در اثر افزیش سن یا بارداری
  • رسیدن به ظاهر و شکل بدنی که هواره خواهان آن بودید

متقاضی مناسب یرای جراحی بزرگ کردن سینه


متقاضی مناسب یرای جراحی بزرگ کردن سینه

کاندیدای مناسب عمل جراحی برجسته کردن سینه باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشد، مشکل پزشکی خاصی نداشته باشد و سیگار کشیدن را حداقل 2 هفته قبل از عمل جراحی سینه‌شان ترک کرده باشد. به علاوه، زنانی که به تازگی بچه دار شده‌اند، باید حداقل یک تا دو ماه بعد از اتمام شیردهی خود صبر نمایند تا قبل از عمل بتوان اندازه دقیق سینه‌شان را تعیین کرد.

انواع پروتز سینه


پروتز سینه محلول نمکی

پروتز سینه محلول نمکی

پروتز سینه محلول نمکی یک کیسه از جنس سیلیکون انعطاف‌پذیر و نازک است که به صورت کیسه خالی داخل سینه قرار می‌گیرد، بعد وقتی این پروتز در موقعیت مناسب قرار گرفت، توسط محلول نمکی (آب شور) پر می‌شوند. مزیت اولیه یک پروتز محلول نمکی این است که اگر ایمپلنت پاره شود، بدن به راحتی آب نمک را جذب کرده و در نهایت با ادرار از بدن خارج می‌شود. مزیت دیگر پروتز سینه محلول نمکی این است که برش جراحی سینه جهت وارد کردن ایمپلنت، اغلب کوچکتر از برش‌های لازم جهت پروتزهای سیلیکونی هستند، زیرا پروتز اول به صورت خالی و بدون حجم در سینه قرار می‌گیرند، بعد درون سینه به آنها حجم داده می‌شود.

پروتز سینه سیلیکونی 

پروتز سینه سیلیکونی

ایمپلنت سینه سیلیکونی از خیلی جهات با نوع پروتزهای محلول نمکی متفاوت هستند. پروتز سینه محلول نمکی با ژل سیلیکونی پر شده‌ که یک ژل خیلی ضخیم است که طوری طراحی شده که حالت چربی انسان را شبیه‌سازی کند. بجای اینکه بعد از وارد شدن به سینه پر شود، پروتز سینه سیلیکونی، از قبل پر شده‌ و به عنوان واحدهای پیش ساخته وجود دارند. هزینه پروتز سینه سیلیکونی کمی بیشتر از پروتز سینه محلول نمکی هستند. بسیاری از خانم‌ها پروتز سینه سیلیکونی را ترجیح می‌دهند، زیرا طبیعی‌تر بوده و بیشتر از پروتز سینه محلول نمکی حس بافت طبیعی سینه را ایجاد می‌کند.

پروتز سینه پاستیلی

پروتز سینه پاستیلی نوع خاصی از ایمپلنت است که از ژل سیلیکونی با استحکام بیشتر ساخته شده است. به این علت به این پروتزهای سینه، پاستیلی گفته می‌شود که استحکام و غلظت سیلیکون آن شبیه استحکام و غلظت  پاستیل است. ژل سیلیکونی‌ که پروتز سینه پاستیلی از آن ساخته شده، ضخیم‌ترو مستحکم‌تر از سیلیکون مورد استفاده در نوع اولیه پروتز سیلیکونی است. یعنی، پروتز سینه شکل خود را بهتر از سایر پروتزهای سیلیکونی حفظ می‌کنند و می‌توانند به سینه حالت پرتر و سفت‌تری بدهند. احتمال پاره شدن و نشت محتویات درون این پروتزهای سینه نیز کمتر بوده و بنابراین، ایمن‌تر از انواع دیگر پروتز سیلیکونی هستند. پروتز سینه پاستیلی نسبت به نوع محلول نمکی نیز مزیت دارد. پروتز سینه پاستیلی معمولاً نرم‌تر و طبیعی‌تر از پروتز سینه محلول نمکی بوده و کمتر از پروتز سینه سیلیکونی منجر به ایجاد چین و چروک‌های آشکار روی پوست سینه می‌شوند.

پروتز سینه دارای شکل

تعریف پروتز سینه شکل گرفته یا ساخت یافته در اسمش نهفته است. با اینکه مواد پر کننده آنها نیز مانند پروتز سینه محلول نمکی، از سرم نمکی پر شده‌اند، ولی بجای یک جداره، دارای چند پوسته هستند که شکل آنها را ساختارمند می‌کند. محلول نمکی بین هر لایه وارد می‌شود. این ساختار پروتز سینه، منجر به کاشت پروتز سینه‌ای می‌شود که طبیعی‌تر حس می‌شود و به‌طور طبیعی‌تری حرکت می‌کند. مزیت دیگر این پروتز سینه، ایمنی بیشتر آنهاست. مزیت دیگر لایه اضافه درون این پروتز سینه، کاهش احتمال خوابیدن پروتز سینه یا پارگی آن می‌باشد.

شکل پروتز سینه


شما می‌توانید پروتزهای گرد قدیمی یا پروتز سینه شکل گرفته را انتخاب نمایید. شکل پروتز سینه روی ظاهر سینه بعد از جراحی تاثیر خواهد داشت. اکثر خانم‌ها از پروتز گرد استفاده می‌نمایند که اندازه سینه را بزرگ‌تر و برجسته‌تر می‌نماید. به‌طور معمول پروتز سینه شکل گرفته شده برای بیمارانی مناسب است که به دنبال نتیجه طبیعی هستند و خواستار خیلی برجسته کردن سینه خود نیستند.

اندازه پروتز سینه


حجم و اندازه پروتز سینه از 120 تا 800 سی سی متغیر است. اینکه چه سایزی به شما ظاهر مورد نظر شما را خواهد بخشید، به عوامل مختلفی مانند اینکه چقدر می‌خواهید اندازه سینه خود را بزرگ نمایید، بستگی دارد که این مقدار معمولاً بر اساس آناتومی سینه است.

بزرگ و برجسته کردن سینه با تزریق چربی


چربی با عمل لیپوساکشن از نواحی مختلف بدن که چربی اضافه دارد (مثل، شکم، پهلو، ران و لگن) برداشته می‌شود. یکی از شکایاتی که افراد در این زمینه دارند، این است که بلافاصله بعد از تزریق چربی، به نظر می‌رسد که تزریق چربی زیادی به ناحیه سینه تزریق شده است و آنطور که باید طبیعی دیده نشده است. به علاوه، مواردی هم وجود دارند که تزریق چربی به سینه باعث زشت شدن نتیجه کار شود. اما اگر توسط یک جراحی ماهر و دقیق انجام شود، این مشکل به راحتی قابل حذف هستند.  تزریق چربی به سینه می‌تواند باعث ایجاد رسوب‌های کلسیمی ریز در سینه شود که در بررسی‌های ماموگرام‌ برای پایش سرطان سینه اختلال ایجاد نماید.

نحوه عمل جراحی


نحوه عمل جراحی بزرگ کردن سینه

برای انجام عمل جراحی بزرگ کردن سینه، ابتدا یک برش کوچک در محل از قبل تعیین شده در حین جلسه مشاوره ایجاد خواهد شد.

گزینه‌های زیادی برای محل برش سینه وجود دارد. دو روش معمول‌تر ایجاد برش در سینه، عبارتست از:

  • برش زیر خط سینه: یک برش کوچک زیر سینه نزدیک به خط تای سینه ایجاد می‌شود. این حالت معمول‌ترین نوع برش است و به دلیل ایمنی بالاتر، دقت بیشتر در جایگزینی پروتز سینه، اغلب مورد استفاده است.
  • برش زیر هاله سینه: این برش در امتداد لبه پایینی هاله سینه ایجاد می‌شود، جاییکه پوست تیره هاله کنار پوست روشن‌تر سینه قرار می‌گیرد.

بعد از ایجاد برش، پروتز سینه با دقت از طریق این برش‌ها وارد شده و بسته به نیاز، در بالا یا زیر عضله سینه قرار می‌گیرد. بعد از درست قرار گرفتن پروتز سینه در محل خود، برش‌ها به دقت بخیه می‌خورد. تمامی برش‌ها با بخیه قابل جذب دوخته می‌شود و جای زخم با گذر زمان محو می‌شود، تا حدی که خط‌های خیلی ریز از آن باقی می‌ماند. عمل جراحی پروتز سینه تحت بیهوشی عمومی انجام شده و کل فرآیند چیزی حدود یک ساعت زمان می‌برد.

بهبودی


ممکن است یک تا 3 روز بعد از عمل جراحی برجسته کردن سینه، کمی فشار یا نارحتی در سینه خود احساس نمایید و اگر چه قادر به حرکت هستید، ولی بالا گرفتن دستتان برایتان دشوار خواهد بود. معمولاً افراد می‌توانند 5 تا 8 روز بعد از جراحی بزرگ کردن سینه سر کار خود باز گردند، البته کاری که به تحرک زیادی نیاز نداشته باشد. ورزش سبک می‌تواند 2 هفته بعد از جراحی پروتز سینه و ورزش‌های سنگین‌تر 3 تا 4 هفته بعد از عمل پروتز سینه آغاز شود.

نتیجه


نتیجه عمل بزرگ و برجسته کردن سینه، فوری قابل مشاهده است. مهم این است که بدانیم که پروتز سینه برای یک عمر دوام ندارند و ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند.

عوارض جانبی


خطرات و عوارض جانبی جراحی پروتز سینه شامل انقباض کیسه پروتز درون سینه است که ممکن است نیاز به جراحی برای آزاد کردن جای زخم یا حتی خارج کردن پروتز داشته باشد. یکی دیگر از عوارض، پاره شدن ایمپلنت است که نیاز به خارج کردن یا جایگزین کردن دوباره پروتز سینه خواهد داشت. عوارض دیگر جراحی پروتز سینه شامل خونریزی، عفونت، جابجا شدن پروتز سینه، ناهموار شدن پوست سینه و تغییر حساسیت نوک سینه یا سایر نواحی سینه به‌طور دائمی می‌باشد.

هزینه


هزینه عمل جراحی بزرگ کردن سینه به نوع، شکل و اندازه پروتز سینه مورد استفاده و همچنین قیمت جراحی پروتز سینه مخصوص پزشک مورد نظربستگی  دارد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی