لاغری، کوچک و آب کردن و سوزاندن چربی شکم و پهلو: روش‌ها و مزایا

لاغری1

مهم نیست که چقدر در رژیم غذایی و انجام ورزش برای کاهش چربی سرسخت باشید، اغلب قسمت‌هایی مانند رحم و شکم وجود دارد که چربی‌های آن‌ها از بین نمی‌رود. روش‌های بسیاری برای مقابله با این ذخایر چربی‌ پایدار وجود دارد، از جمله لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی یا سایر روش‌های غیر‌تهاجمی. بسیاری از جراحان زیبایی، روش‌های ساده کاهش چربی شکمی را ارائه می‌دهند که می‌توانند به شما در رسیدن به شکم صاف کمک کرده و برای همیشه از شر چربی شکم خلاص شوید.

هرچند چربی تقریبا در تمام قسمت‌های بدن وجود دارد، اما چربی قسمت میانی بدن سخت‌ترین نوع چربی بوده ومقاومت بیشتری نسبت به ورزش‌های چربی‌سوز موضعی دارد. متخصصین ما در کلیینیک زیبایی رازی روش‌های موثر جراحی و غیر‌جراحی را برای کمک به شما در زمینه این ذخایر چربی پایدار ارائه می‌دهند. این روش‌ها شامل ابدومینوپلاستی، لیپوساکشن، لیزر لیپوساکشن، لیزر لیپولیز، آر اف (رادیو فرکانسی)، کرایولیپولیز، لیپوماساژ (ال پی جی) است.

به منظور دریافت مشاوره در مورد تکنیک‌های لاغری در ناحیه پهلو و شکم و رزرو نوبت در کلینیک تخصصی رازی می‌توانید با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

درمان


لاغری6لیپوساکشن

از نظر سنتی، موثرترین راه برای کاهش چربی در یک قسمت مورد نظر مانند شکم و پهلوها، انجام لیپوساکشن سنتی است. لیپوساکشن سنتی شامل استفاده از یک لوله به نام کانولا است، که به پمپ مکش قدرتمندی متصل است. جراح ابتدا کانولا را از طریق یک برش کوچک وارد کرده، سپس آن را تنظیم کرده manipulated و سپس مایع مخصوصی برای شکستن و از بین بردن چربی تزریق می‌کند.

لاغری7

لیپوساکشن (Tumescent)

لاغری8

یکی از ایمن‌ترین و موثرترین روش‌های لیپوساکشن موجود، یعنی لیپوساکشن Tumescent شامل استفاده از یک محلول مخصوص است که سبب برجستگی و سفتی چربی‌ها شده و جراح آسان‌تر می‌تواند چربی‌ها را تخلیه کند. بی‌عیب‌ترین روش، استفاده از میکروکانولاها (کمتر از 3 میلی متر قطر) و چند برش کوچک است که عملا هیچ زخمی از خود به جا نمی‌گذارند. پس از استفاده از این روش، با استفاده از یک شکم بند الاستیسیته یا باند فشرده‌ساز اندام مناسبی خواهید داشت. آنها به کاهش تورم و کبودی کمک می‌کنند و باید چندین هفته پس از عمل نیز بطور مداوم از آنها استفاده کرد. در بیشتر مواردی که لیپوساکشن بصورت سرپایی انجام می‌شود، اکثر افراد می‌توانند در عرض چند روز به کار بازگشته و در طول دو هفته بعد به فعالیت‌های روزمره خود برگردند.

لیپوساکشن لیزریلاغری9

لیپوساکشن لیزری، یک روش لیپوساکشن جدید است که قبل از بین بردن چربی‌ها، سلول‌های چربی را با یک کانولای بسیار کوچک که در روش‌های سنتی لیپوساکشن استفاده می‌شد، ذوب می‌کند. ابتدا، داروی بیهوشی تزریق می شود تا محل را بیحس کرده و چربی را tumesca بین ببرد و میکروکانولا که با فیبر لیزری درجه‌بندی شده‌ی پزشکی درجه‌بندی شده در محل مورد نظر قرار داده می‌شود. سپس، جراح ذوب کردن سلول‌های چربی با لیزر را آغاز کرده، و آنها را به قطهات کوچک‌تر تقسیم می‌کند تا میکرو کانولا راحت‌تر بتواند آنها را کنترل کند. در نهایت، جراح از میکرو کانولا برای تخلیه‌ی سلول‌های شکسته شده چربی استفاده می‌کند و در نتیجه معده فرد طبیعی‌تر و کوچک‌تر می‌شود. به طور کلی، این روش کمتر تهاجمی بوده و نتایجی دارد که شما با لیپوساکشن سنتی هرگز به آنها نخواهید رسید.

ابدومینوپلاستیلاغری10

در طول ابدومینوپلاستی استاندارد پوست اضافی و چربی دیوار شکم بین قسمت شرمگاهی و نافت تخلیه می‌شود و محل قرار‌گیری بند ناف سر جایش باقی می‌ماند. سپس پوست دیواره شکمی در قسمت ناف به پایین کشیده می‌شود تا به قسمت شرمگاهی بخیه زذه شود. بیمار با یک زخم بزرگ و منحنی شکل در قسمت پایین دیواره شکم، هم سطح موهای شکم، مواجه می‌شود. یک زخم نیز در اطراف ناف وجود دارد. افتادگی‌های عضلات دیواره شکم یا فتق نیز همزمان درمان می‌شوند. در مینی ابدومینوپلاستی، پوست اضافی زیر بند ناف برداشته شده و در ناحیه موهای شکم یک زخم کوچک باقی می‌ماند. ناف آسیبی نمی‌بیند اما لیپوساکشن نیز معمولا همزمان به عنوان روشی برای کاهش ضخامت چربی و هرگونه شل شدگی یا بیرون زدگی در دیواره شکم انجام می‌شود. در ابدومینوپلاستی گسترده، پوست اضافی و چربی کمر و پشت نیز برداشته می‌شوند، به طوری که زخم‌ها از پهلوها شروع شده و تا پایین کمر ادامه خواهند داشت.

لاغری12

ابدومینوپلاستی گسترده، زخم ها از پهلوها شروع شده و تا پایین کمر ادامه خواهند داشت.

لیپولیزیکلاغری13

در این روش، فسفاتیدیل کولین (PPT) و سدیم دی ‌اکسی ‌کولات به داخل پوست و یا بافت چربی زیر پوست تزریق می‌شود تا سلول‌های چربی را حل کند. برخی از درمان‌ها حاوی ویتامین‌هایی نیز در محلول تزریقی هستند. این محلول‌ها رسوبات چربی را حل کرده و سپس چربی توسط بدن دفع می‌شود. PPT به منظور جلوگیری و درمان انسداد رگ‌های خونی از طریق ذرات چربی (آمبولیسم چربی) و به عنوان محافظ کبدی، از طریق تزریق داخل وریدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این درمان باعث می‌شود چربی قسمت‌های خاصی از بدن، جدا شده و سپس با سوخت و ساز بدن جذب شوند. تعداد دفعات درمان‌ها از فرد به فرد متفاوت است، و بستگی به نوع چربی، محل چربی در بدن و اندازه بدن دارد. به طور کلی، برای تکمیل درمان، ممکن است به دو تا چهار جلسه با فاصله‌ زمانی دو ماه نیاز باشد.

آر اف یا رادیو فرکانسیلاغری14

در روش RF که به نام رادیوفرکانسی نیز شناخته می‌شود، از انرژی الکترومغناطیسی برای تأثیر بر لایه‌های چربی زیر پوستی و تولید گرما برای تجزیه چربی استفاده می‌شود. گرمای تولید شده نه تنها به تحریک کلاژن کمک می‌کند، بلکه باعث افزایش گردش خون شده و پوست را نیز محکم می‌کند. پس از درمان، چربی‌ها کاهش می‌یابند و پوست شکم در ناحیه شکمی سفت‌تر می‌شود. در طول درمان با خنک شدن پوست که هیچ دردی برای بیمار ندارد، بیمار احساس گرمای شدید می‌کند. معمولا با توجه به اهداف هر بیمار، به دو تا سه جلسه درمان در طول دو تا سه هفته نیاز است.

کرایولیپولیز

در روش کرایولیپولیز، یک اپلیکاتور غیرتهاجمی، خنک کننده‌ی کنترل شده‌ای را به محل درمان، مخصوصا به چربی‌های زیرین مورد نظر اعمال می‌کند. پوست سطحی و سایر بافت‌های اطراف آن تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند. قسمت چربی به یک هندپیس که بین دو صفحه فلزی قرار دارد کشیده شده و سلول‌های چربی در معرض سردی شدید قرار می‌گیرند، در این زمان فرآیند برداشت طبیعی چربی آغاز شده و به تدریج ضخامت لایه چربی کاهش می‌یابد. هنگامی که سلول‌های چربی تحت درمان بصورت بلور (یخ زده) درآمدند، می‌میرند و به طور طبیعی و برای همیشه از بدن حذف می‌شوند. نتیجه حاصل نشان‌ دهنده‌ی کاهش قابل توجه و قابل اندازه‌گیری چربی در محل درمان است. بیماران معمولا در مدت سه هفته، متوجه کاهش 20 تا 25 درصدی میزان چربی در محل درمان می‌شوند . نتایج چشمگیرتر به طور معمول 1-3 ماه پس از درمان مشاهده می‌شود.

لیپوماساژ (LPG) لاغری16

لیپوماساژ یک روش مکانیکی است که ترکیبی از مکش تنظیم شده و دو غلطک است که پوست را به طور متقارن و ریتمیک باز و بسته می‌کند. با کاهش چسبندگی در عمیق ترین لایه چربی، جریان خون افزایش می‌یابد، در نتیجه اجازه می‌دهد که ضایعات متابولیک از طریق روش‌های طبیعی فیزیولوژیکی در بدن عبور کنند. همزمان، بافت‌هایی که پوست را به عضله متصل می‌کنند، در حالت کشیده قرار دارند. با درمان‌های مکرر، سلول‌های چربی کوچک شده و تغییر شکل می‌دهند. پس از اولین استفاده از این روش، نتایج را احساس خواهید کرد. حجم و تراکم محل درمان کمتر شده و پوست نرم‌تر و صاف‌تر می‌شود. یک جلسه درمان حدود 35 تا 45 دقیقه طول می‌کشد، پس از 6 جلسه نتایج شدت بیشتری می‌یابد.به این پست امتیاز دهید.
Rate this post