hgy1

نازک شدن و ریزش مو یکی از مشکلات اساسی است که امروزه مردم با آن سروکار دارند. نه تنها خانم‌ها که بلکه آقایان هم نگران مواجه شدن با ریزش موهای خود با الگوهای طاسی مردانه هستند. این عارضه باعث کاهش عزت نفس در برخی افراد شده به طوری که از حضور در جمع خجالت می‌کشند. مشکلات مربوط به مو عموماً به دلیل عوامل ژنتیکی، رژیم غذایی نامناسب، آلودگی، کمبود مواد غذایی، کم‌خونی، عدم تعادل هورمونی و مشکلات جدی دیگر به وجود می‌آیند. این افراد همیشه به دنبال راهی جدید برای خلاصی از شر این مشکل هستند. مزوتراپی یک روش غیرجراحی برای درمان ریزش شدید موی سر است که در آن تزریق‌های بسیاری کوچکی در زیر لایه اپیدرم پوست و در بافتی که دچار مشکل شده است انجام می‌شود. در مزوتراپی سوراخ‌هایی که ماهیت سطحی دارند در لایه مزودرم که لایه میانی پوست در انسان است ایجاد می‌شود. مزوتراپی مو یک پیشرفت عظیم در سال‌های اخیر است که مزایای زیادی داشته و باعث رشد مو و بازگرداندن ظاهر جوانی شما می‌شود.

آیا شما تمایل به داشتن موهایی ضخیم‌تر و قوی‌تر دارید بدون اینکه تحت عمل جراحی قرار گیرید؟ آیا می‌خواهید که موهای نازک شما دوباره رشد کرده و به شکل قبلی خود بازگردند؟ مزوتراپی مو یک راه حل عالی برای شما است. متخصصین کلینیک پوست و موی رازی پوست سر شما را معاینه کرده و امکان‌پذیری انجام این روش درمانی و دلایل ریزش موی شما را مشخص می‌کنند، سپس تعداد جلساتی که شما باید تحت درمان با روش مزوتراپی قرار گیرید را به شما اعلام کرده و راهنمایی‌های لازم را به شما می‌گویند. مزوتراپی یک روش فوق‌العاده مؤثر غیر جراحی است که حجم و تراکم موهای شما را بازمی‌گرداند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص درمان ریزش مو با مزوتراپی و دریافت مشاوره در این زمینه یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره 02188334029 و  02188333259 تماس حاصل فرمایید.

علل ریزش مو


 • عدم تعادل هورمونی (ترشح زیاد هورمون دی اچ تی در اطراف فولیکول‌های مو)
 • گردش ضعیف جریان خون
 • کمبود مواد غذایی در فولیکول‌های مو

مزوتراپی مو چیست؟


hgy2

مزوتراپی یک روش درمانی برای کمک به درمان طاسی سر در مردان و زنان است که ریزش مو، افزایش رشد مو و کاهش سرعت طاسی با الگوی مردانه را در آنها کاهش می‌دهد. در این فرایند میزان پروتئین، ویتامین‌ها و مواد مغذی دیگر و عامل رشد در پوست سر افراد مبتلا به طاسی تنظیم می‌شود. در مزوتراپی موی سر که درد بسیار کمی دارد تزریق‌هایی در سر انجام می‌شود و مواد غذایی از طریق مزوگان در پوست سر تزریق شده تا پوست تغذیه شده و آب‌رسانی شود. مزوتراپی باعث متابولیسم سلولی، از بین رفتن عفونت‌ها و افزایش و تسریع رشد مو و بهبود گردش جریان خون در پوست سر شده و فولیکول‌های مو را تقویت کرده تا بتوانند تراکم، حجم، استحکام، بلندی و سلامت موها را تأمین کنند. درمان ریزش موی سر با مزوتراپی سریع‌تر از سایر روش‌های درمان ریزش مو اثر کرده و با ایجاد دوباره تعادل هورمونی و تغذیه هورمون دی اچ تی باعث می‌شود که به تدریج سرعت رشد موهای جدید افزایش یابد.

مزوتراپی مو برای چه کسانی مناسب است؟


افرادی که شرایط زیر را داشته باشند می‌توانند مزوتراپی مو را انجام دهند:

 • طاسی
 • ریزش موضعی مو
 • نازک شدن پیش‌رونده مو

مزایا


 • تحریک رشد موهای جدید
 • پیشگیری از شکسته شدن موها
 • تسریع شکل‌گیری فولیکول‌های جدید مو
 • ترمیم بافت آسیب‌دیده در پوست سر
 • افزایش تراکم و حجم موی سر
 • بهبود گردش جریان خون در پوست سر
 • دست‌یابی به نتایج ملموس در طول 2 ماه
 • روش کم تهاجمی و بدون درد است.
 • نیاز به بستری شدن ندارد. شما می‌توانید بلافاصله به امور روزمره خود بپردازید.
 • طول دوره بهبودی پس از اجرای این روش درمانی کاملاً کوتاه است. در حالی که با انجام عمل‌های دیگر شما باید چندین ماه صبر کنید تا بتوانید نتایج را ببینید در این روش نتایج ظرف مدت 4 تا 5 هفته قابل دیدن است.
 • نتایج حاصله بسیار ملموس است. شما با استفاده از روش مزوتراپی مو از شر طاسی موضعی و طاسی کامل مو خلاص می‌شوید.
 • این روش نسبت به روش‌های جراحی مشابه بسیار ارزان‌تر است.
 • این روش نسبت به روش‌های دیگر درمان ریزش موی سر کاملاً مطمئن‌تر و بی‌خطرتر است.

نحوه انجام مزوتراپی مو


hgy3

مزوتراپی و دوره نگهداری آن، به تعهد بلند مدت بیمار نیاز دارد. درمان اولیه به 8 تا 12 جلسه درمان و تزریق ماهیانه نیاز دارد که برای حفظ نتایج درمان باید انجام شود. فرمول مشخصی برای موادی که در مزودرم تزریق می‌شود وجود ندارد بنابراین هر پزشک مخلوط و ترکیب محتویات خاص خود را به کار می‌برد. به هر حال، ترکیب مواد عموماً شامل ویتامین‌ها، مواد معدنی، عصاره‌های طبیعی و مسدودکننده‌های ترشح هورمون دی اچ تی است که هر کدام می‌توانند به رشد موی بیمار کمک کنند. پزشک تزریق این مواد را به وسیله دست و با کمک درمارولر یا تفنگ مزوتراپی (مزوگان) که سوزن‌های ریز، باریک و استریل شده‌ای در آنها تعبیه شده است انجام می‌دهد. با این که تزریق‌های بسیار سطحی هستند (حدود 2 تا 3 میلی‌متر در زیر سطح پوست) و کاملاً هم بدون درد انجام می‌شود اما استفاده از بیحس کننده‌های موضعی در شروع فرایند می‌تواند هر گونه درد و ناراحتی را که بیمار ممکن است حس کند به حداقل برساند. هر جلسه درمان حدود 30 تا 45 دقیقه طول می‌کشد و طول دوره بهبودی پس از آن نیز بسیار کوتاه است.

پس از درمان

مزوتراپی مو نیاز به انجام عمل‌های جراحی کاشت و بازیابی مو را از بین می‌برد. مزوتراپی مو زمانی که از مصرف سموم در رژیم غذایی خود پرهیز کرده و ورزش کنید بهترین نتایج را به دنبال خواهد داشت.

چه مدت پس از اولین جلسه درمانی می‌توان نتایج حاصل از انجام مزوتراپی مو را مشاهده کرد؟


این زمان در هر فرد متفاوت است اما در اغلب موارد دو تا سه ماه پس از شروع درمان نتایج ملموس می‌شوند. برخی از بیماران بلافاصله یا چند هفته پس از شروع درمان، نتایج را مشاهده می‌کنند اما بهتر است برآورد زمان دست‌یابی به نتایج مطلوب و کامل را 3 تا 6 ماه پس از شروع درمان بدانیم.

چند جلسه درمانی برای دست‌یابی به نتایج مطلوب نیاز است؟


معمولاً 10 جلسه برای تحریک رشد مو لازم است. توصیه می‌شود در 2 تا 3 ماه اول درمان، جلسات درمانی هر دو هفته یک مرتبه برگزار شده و تزریق انجام شود و پس از آن فاصله زمانی بین جلسات به مرور افزایش یابد. نتایج جوانسازی مو پس از 2 تا 3 ماه خود را نشان می‌دهند. تنها عیب مزوتراپی مو این است که باید برای حفظ نتایج فرایند هر 2 تا 3 ماه یک مرتبه یک جلسه درمانی برگزار شود.

خطرات احتمالی و عوارض جانبی


با این که مزوتراپی مو یک روش مطمئن و بی‌خطر است اما ممکن است برخی از عوارض جانبی را به دنبال داشته باشد. عوارض مزوتراپی ممکن است شامل کبودی، تورم، عفونت، آلرژی، احساس سوزش، التهاب، بثورات پوستی، تغییر رنگ پوست و درد خفیف در ناحیه درمان شده می‌شود.

هزینه


هزینه مزوتراپی مو به تعداد جلسات ردمانی مورد نیاز، میزان دستمزد پزشک، ناحیه تحت درمان و محل مطب پزشک بستگی دارد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی