جراحی لیفتینگ و کشیدن پوست صورت و گردن، عوارض ،مزایا و هزینه

لیفت صورت

ظاهر صورت شما همان چیزی است که دیگران شمارا با آن می‌شناسند. چهره‌ی شما، نقطه‌ی کانونی ارتباط با جهان بیرون است. لیفتینگ صورت بدون جراحی و عمل لیفت صورت و گردن یک عمل جراحی ضد پیری کلاسیک است که می‌تواند آثار قابل‌توجه و جامعی را برای افرادی که به دنبال جوان‌سازی صورت با اثرات طولانی‌مدت هستند به ارمغان بیاورد. اساس انجام عمل لیفتیتگ صورت ساده است: لیفت وکشیدن پوست صورت برای رسیدن به ظاهری جوان، با طراوت و زیباتر.

می‌توان از عمل لیفتینگ پوست صورت و گردن برای رفع بسیاری از نشانه‌های پیری ازجمله چین‌وچروک ، افتادگی پوست، تغییر در شکل و حالت چهره و لاغر شدن صورت استفاده کرد. لیفت صورت و گردن یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی انجام‌شده با آثار طولانی‌مدت می‌باشد. متخصصین کلینیک زیبایی رازی صورت شما را بررسی کرده و نوع عمل لیفت صورت و گردن که متناسب با نیازهای شماست را پیشنهاد می‌کنند. یکی از موارد کلیدی در انجام عمل کشیدن پوست صورت و گردن، انجام آن به‌طور ملایم و مخفی است تا آثار آن ظاهری طبیعی پیدا کنند. این عمل یکی از بهترین گزینه‌های برای جوان‌سازی پوست می‌باشد.

برای کسب اطلاعات در خصوص لیفت صورت و مطرح کردن سؤالات خود با شماره 02188334029  –  02188333259   تماس حاصل فرمایید.

عمل لیفت صورت و گردن چیست؟


عمل لیفت صورت و گردن چیست؟

متأسفانه، هر چقدر که شما به خوبی از پوست خود مراقبت کنید، عواملی همچون گرانش زمین، نور خورشید، عوامل محیطی، سالخوردگی و استرس زندگی روزمره ممکن است ظاهر شما را تحت تأثیر قرار دهند. این موارد ممکن است باعث ظاهر غبغبی شدن پوست شما شود یا حس کنید که چانه‌ی شما برجستگی قبلی را ندارد. همچنین ممکن است نوارهایی در زیر چانه‌ی شما ایجاد شود و پوست گردن شما شل شود. زاویه بین چانه و گردن شما نیز ممکن است بازتر شود و به تدریج از بین برود.

جراحی لیفتینگ پوست صورت و گردن یک نوع جراحی زیبایی است که برای ایجاد ظاهری جوان، تازه و زیبا در صورت و گردن فرد طراحی شده است. این جراحی می‌تواند خط فک را برجسته‌تر کند و ظاهر غبغب را از بین ببرد. همچنین با انجام این عمل، می‌توان شل شدن پوست و نوارهای ایجاد شده در زیر گردن را از بین برد.

برای دستیابی به نتایج بهتر، ممکن است عمل لیفت صورت و گردن را همراه با دیگر جراحی‌های زیبایی مانند بلفاروپلاستی، لیفت ابروها و پیشانی و تزریق چربی انجام داد.

داوطلبین انجام عمل لیفت صورت و گردن


داوطلبین انجام عمل لیفت صورت و گردن

جراحی لیفتینگ و کشیدن پوست صورت و گردن ازنظر سنی محدودیتی ندارد ولی انجام آن بیشترین رواج را در بین افراد بالای 40 سال دارد. در این سن، سالخوردگی پوست از مرحله‌ی خفیف به متوسط وارد می‌شود. داوطلبین انجام عمل لیفت و کشیدن صورت و گردن باید ازنظر سلامت عمومی در وضعیت خوبی قرار داشته باشند و نشانه‌های متوسط تا پیشرفته‌ی سالخوردگی در پوست آن‌ها دیده شود. این نشانه‌ها عبارت‌اند از چین‌وچروک و افتادگی پوست. همچنین افرادی که قصد انجام این عمل را دارند، باید در مورد نتایج حاصل از آن انتظارات واقع‌گرایانه‌ای داشته باشند. افرادی که قصد دارند نتایج حاصل از این عمل به‌صورت طولانی‌مدت بر روی صورت آن‌ها باقی بماند، باید از استعمال دخانیات پرهیزکرده و برخی از داروهای خاص مانند رقیق‌کننده‌های خون را مصرف نکنند.

مزایا


مزایا

 • عمل لیفتینگ پوست صورت و گردن می‌توان تنها با یک‌بار انجام عمل جراحی بسیاری از نقاط صورت را تحت تأثیر قرار دهد.
 • آثار این عمل ممکن است تا ده سال و حتی بیشتر باقی بمانند.
 • انجام عمل لیفتینگ پوست صورت و گردن می‌تواند سن شمارا 10 تا 15 سال پایین آورده و شمارا جوان‌تر جلوه دهد.
 • افزایش اعتمادبه‌نفس
 • جراحی لیفتینگ گردن می‌تواند گردن شمارا لاغر کند.

روش‌های انجام لیفت صورت


آثار سالخوردگی بر روی هر فرد متفاوت بوده و درنتیجه نمی‌توان از یک نوع عمل جوان‌سازی بر روی تمامی افراد استفاده کرد.

لیفت عمقی صورت

لیفت عمقی

این نوع از لیفت نه‌تنها می‌تواند غبغب را از بین برده و ظاهر گردن را بهبود بخشد، بلکه پوست بخش‌های میانی صورت را نیز کشیده و باعث می‌شود تا فرد گونه‌های برجسته‌تری داشته باشد. این نوع از لیفت صورت، ظاهر گردن و گونه‌ها را بهبود داده و برای انجام آن، بریدگی‌هایی در پشت گوش‌ها و زیر موهای فرد ایجاد می‌شوند. سپس عضلات و بافت‌های فیبروز از لایه‌های زیرین خود جدا شده و همراه با پوست کشیده می‌شوند. افتادگی و سنگینی گونه‌ها با کشیدن بافت آن به طرف گوش‌ها درمان می‌شود. این روش توسط تعداد زیادی از متخصصین توسعه داده شده و می‌تواند طبیعی‌ترین و ماندگارترین اثر را بر روی پوست فرد ایجاد کند.

لیفت میانی صورت

لیفت میانی صورت

در روش لیفت میانی صورت، گونه‌ها به‌طرف بالا کشیده می‌شوند و این روش برای افرادی که به افتادگی گونه رنج می‌برند، مناسب است. در این روش، جراح برش‌هایی را در زیر موها در محل شقیقه و در داخل دهان ایجاد می‌کند. این کار به جراح اجازه می‌دهد تا چربی‌های موجود در محل گونه که بر روی استخوان گونه قرار دارند را جابجا کرده و همچنین پوست این ناحیه را بکشد. این روش باعث بالا کشیده شدن بافت گونه می‌شود و افتادگی گونه را از بین می‌برد. این عمل می‌تواند خطوطی چون خطوط خنده یا نازولبیال را از بین ببرد و همچنین باعث بهبود ظاهر پلک‌های فرد شود. این روش برای افرادی مناسب است که در ناحیه گردن و زیر چانه‌ی خود افتادگی شدیدی ندارند.

لیفت خفیف صورت

لیفت خفیف صورت

در این روش بریدگی‌های کوچک‌تری ایجادشده و درنتیجه این روش نسبت به لیفت معمولی صورت روشی کم تهاجمی است. در طول این عمل، بریدگی‌های کوچکی در زیر موها ایجاد می‌شوند. این بریدگی‌ها از بالای گوش شروع‌شده، از جلوی گوش عبور کرده و در زیر لاله‌ی آن خاتمه پیدا می‌کنند. جراح با کمک این برش‌ها می‌تواند پوست را کشیده و بافت‌های اضافی را بردارد. این کار باعث بهبود ظاهر گردن و فک خواهد شد.

لیفت پوستی صورت

لیفت پوستی صورت

این روش می‌تواند مشکلات ایجادشده در گردن و بخش تحتانی صورت را درمان کند. برای انجام این عمل، برش‌هایی در اطراف گوش و در زیر موها ایجاد می‌شوند که به جراح اجازه می‌دهند پوست را از روی عضلات زیر آن جدا کند. سپس جراح پوست اضافی را جدا کرده و پوست باقی‌مانده را تا محل بریدگی‌ها می‌کشد و آن را بخیه می‌زند.

لیفت گردن (پالتیسماپلاستی )

لیفت گردن

هدف اصلی جراحی لیفتینگ پوست صورت و گردن، از بین بردن افتادگی و بافت‌های اضافی است. در این روش، ابتدا یک برش در پشت لاله‌ی گوش و در زیر چانه ایجاد می‌شود. سپس جراح پوست شل شده را به طرف بالا و عقب کشیده و آن را محکم می‌کند. همچنین، جراح ممکن است در حین انجام عمل لیفت گردن، عضلات زیر چانه را نیز بکشد. در برخی موارد، برای برداشتن چربی‌های اضافه از دور گردن و چانه، عمل لیپوساکشن گردن نیز انجام می‌شود.

ماندگاری این روش‌های درمانی چقدر است؟


افرادی با خاصیت ارتجاعی خوب پوست می‌توانند ماندگاری بیشتری را نسبت به افرادی که پوست شل دارند تجربه کنند. عواملی همچون سن و سال، جنسیت، آناتومی بدن، وراثت، رژیم غذایی و نوع لیفت انجام‌شده می‌توانند تعیین‌کننده‌ی مدت‌زمان ماندگاری آثار عمل در یک فرد باشند. بااین‌حال، آثار عمل لیفت صورت معمولاً پس از 7 تا 10 سال از بین خواهند رفت. ظاهر زیبای لیفت گردن نیز معمولاً در حدود 5 سال باقی‌مانده و ممکن است برای مدت‌زمان‌های بسیار طولانی‌تری نیز باقی بماند.

بهبودی پس از درمان


بهبودی پس از درمان

با از بین رفتن اثر داروهای بی‌حسی، ممکن است در پوست خود احساس گرفتگی و کشیدگی کنید. سر شما تا صبح روز بعد از عمل درون پانسمان باقی خواهد ماند. درد پس از انجام عمل بسیار خفیف خواهد بود ولی وجود پانسمان بر روی سر ممکن است برای برخی از افراد آزاردهنده باشد. ورم، کبودی و درد ممکن است پس از انجام عمل لیفت صورت تجربه شوند ولی دستورالعمل‌های پس از درمان و داروهای خاصی برای کاهش هرگونه ناراحتی به فرد داده خواهند شد.

خطرات


 • بی‌حسی و احساس خارش در اطراف بریدگی‌های ایجادشده
 • عمل لیفت صورت نمی‌تواند ظاهر شمارا به‌کلی تغییر دهد و فقط سن شمارا چند سال کاهش خواهد داد.
 • پس از انجام این عمل، فرد تا مدتی نیاز به استراحت مطلق خواهد داشت.

هزینه


هزینه‌ی انجام عمل لیفت صورت به دستمزد جراح، هزینه‌های درمانگاهی، هزینه‌های بیهوشی، نوع عمل انجام‌شده و مکان جغرافیایی شما بستگی خواهد داشت.

سوالات رایج


 سوالات رایج

لیفت صورت، پوست را می‌کشد، چربی اضافی را از بین برده و همچنین عضلات دو سوم پایینی صورت و گردن را سفت می‌کند که ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر را برایتان به ارمغان خواهد آورد. نتیجه نهایی لیفت صورت کاملاً طبیعی خواهد بود؛ این عمل به گونه‌ای طراحی نشده که بقدری پوست را بکشد که شکل گوشه‌های لب را تغییر دهد.

لیفت صورت ظاهر یک سوم بالای صورت را تغییر نمی‌دهد، بخصوص پوست اضافی و خطوط اطراف چشم‌ها و همچنین به رفع افتادگی ابرو نیز کمکی نمی‌کند. اگر در مورد ظاهر چشم‌ها یا ابروهای خود نگران هستید، شاید لیفت ابرو یا جراحی پلک برای شما مناسب‌تر باشد. جراح در مورد نگرانی‌های زیبایی با شما صحبت خواهد کرد و عمل جوانسازی صورت که برای شما مناسب باشد، یا ترکیبی از چند عمل را به شما پیشنهاد می‌کند.

برش‌های لیفت صورت معمولاً از بالای خط رویش مو روی گیجگاه شروع شده و در خط طبیعی دقیقاً داخل غضروف جلوی گوش امتداد می‌یابد و سپس به پشت لاله گوش رفته و سپس داخل موها روی پوست کف سر ادامه خواهد یافت. معمولاً این برش‌ها زیر موها یا در چروک طبیعی پوست مخفی می‌مانند. وقتی که به مرور زمان در عرض چند ماه جای زخم نرم شود، معمولاً نمی‌توان جای زخم را تشخیص داد. اگر این عمل در ناحیه گردن نیز انجام شود، برش کوچکی زیر چانه نیز زده می‌شود.

هنگامی که برش پشت خط رویش مو زده می‌شود، مقدار اندکی از مو تراشیده خواهد شد. در انتهای عمل، هنگامی که پوست کشیده و سفت شد، ناحیه تراشیده شده از بین می‌رود و در نتیجه هیچ ناحیه تراشیده شده‌ای باقی نخواهد ماند.

بله. بسیاری از بیماران با  لیفت صورت عمل‌های دیگری نیز انجام می‌دهد. سایر عمل‌هایی که گاهی اوقات بطور همزمان با لیفت صورت انجام می‌شود عبارتند از:

 • بلفاروپلاستی
 • لیزر پوست برای صاف کردن پوست
 • لیفت ابرو
 • لیفت سینه (ماستوپکسی)
 • لیپوساکشن

یکی از متداول‌ترین تقاضاهای بیماران برای عمل همزمان با لیفت صورت، صاف کردن پوست با لیزر است که به صاف کردن چروک پوستی که بخاطر پیری ایجاد شده است کمک می‌کند.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی