chorokdoorchesh

چشمان فرد مهم‌ترین جزء صورت بوده و از جمله اولین مواردی است که افراد دیگر به آن توجه می‌کنند. خطوط پاکلاغی و چین و چروک دور چشم به‌طور طبیعی به دلیل سالخوردگی ایجاد می‌شوند. با افزایش سن افراد، پوست آن‌ها نازک و خشک شده و انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهد و بدین ترتیب توانایی آن برای مقابله با آسیب‌ها کاهش پیدا می‌کند. این مشکل باعث ایجاد خطوط و چین و چروک‌هایی در اطراف چشم می‌شود. تعداد محدودی روش‌های درمانی مؤثر برای کاهش این خطوط و صاف کردن پوست دور چشم وجود دارند که می‌توانند ظاهری با طراوت و جوان را برای فرد به ارمغان بیاورند.

اگر چین و چروک دور چشم شما را آزار می‌دهد، امروزه می‌توانید با استفاده از گزینه‌های متعدد درمانی برای از بین بردن و کم‌رنگ کردن آن‌ها اقدام کنید. متخصصین کلینیک پوست و موی رازی بهترین روش‌ها را از بین روش‌های درمانی مختلف به شما توصیه می‌کنند. این روش‌های درمانی به عمق و شدت چین و چروک‌های ایجاد شده، نوع پوست شما، سن و سال و همچنین انتظارات شما بستگی داشته و شامل لیزر درمانی، تزریق ژل، تزریق بوتاکس، میکرودرم ابریژن و لیفت صورت می‌باشند. از بین بردن چین و چروک‌های پوست باعث می‌شود تا چهره‌ی شما جوان شده و طراوت خود را بازیابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص درمان رفع چین و چروک دور و زیر چشم و مطرح کردن سؤالات خود با شماره‌های تلفن 02188334029  و  02188333259 تماس حاصل فرمایید.

چین و چروک دور چشم چیست؟


chorokdoorchesh4

پوست اطراف چشم یکی از اولین جاهایی در بدن است که دچار چین و چروک می‌شود. این قسمت ظریف از پوست بدن به دلیل عدم تولید رطوبت طبیعی، در برابر چین و چروک و خشک شدن آسیب‌پذیر است. به‌علاوه، حرکات تکراری عضلات صورت مانند در هم کشیدن چهره می‌توانند باعث ایجاد خطوط پاکلاغی در گوشه‌ی چشم شوند. با وجود ضعیف شدن پوست در اثر سالخوردگی و همچنین وجود چنین حرکاتی در صورت، خطوط و چین و چروک‌های دور چشم بسیار زودتر از دیگر خطوط در نواحی مختلف صورت ایجاد می‌شوند.

انواع چین و چروک دور چشم


 • خطوط پاکلاغی: خطوط پاکلاغی ازجمله اولین چین و چروک‌های ایجاد شده در صورت بوده و ازآنجایی‌که ناحیه‌ی دور چشم تحت تأثیر خندیدن، لبخند زدن و دیگر حالات مختلف چهره قرار می‌گیرد، جلوگیری از ایجاد این چین و چروک‌ها غیرممکن است. در ابتدا، این خطوط تنها به هنگام خندیدن ظاهر شده و زمانی که عضلات صورت در حالت استراحت قرار می‌گیرند این خطوط نیز ناپدید می‌شوند ولی با گذشت زمان، این خطوط به یکی زا اجزای دائمی پوست دور چشم تبدیل شده و در همه حال دیده می‌شوند.
 • چین و چروک پلک: یکی از اولین جاهایی که چین و چروک صورت در آن ایجاد می‌شود چشم است. با کاهش خاصیت انعطاف‌پذیری پوست، پوست ناحیه‌ی صورت افتاده شده و پوست زیر چشم‌ها نیز به‌طور خاصی نسبت به این کاهش انعطاف‌پذیری آسیب‌پذیر است. این مشکل سبب ایجاد چین و چروک‌های دور چشم خواهد شد.

علل ایجاد خطوط دور چشم


 • سن و سال: با افزایش سن شما، پوست اطراف چشم‌ها به‌طور طبیعی انعطاف‌پذیری خود را ازدست‌داده و شکننده می‌شود. کاهش تولید چربی پوست باعث خشک شدن پوست دور چشم و بیشتر شدن چین و چروک‌های آن می‌شود.
 • قرار گرفتن در معرض اشعه‌ی فرابنفش (UV): اشعه‌ی فرابنفش که باعث تسریع فرایند سالخوردگی می‌شود اولین علت ایجاد چین‌و‌چروک دور چشم است. قرار گرفتن در معرض این اشعه باعث تخریب بافت‌های پیوندی پوست شما شده و رشته‌های کلاژن و الاستین موجود در لایه‌های عمیق‌تر پوست را از بین می‌برد که باعث به وجود آمدن خطوط پنجه‌کلاغی در دور چشم خواهد شد.
 • حالات چهره: حرکات و حالات چهره مانند اخم کردن باعث ایجاد خطوط ریزی در اطراف چشم می‌شوند. هر بار که از یکی از عضلات صورت خود استفاده می‌کنید، شیاری در زیر سطح پوست ایجاد می‌شود و با پیر شدن پوست خاصیت ارتجاعی آن از بین رفته و نمی‌تواند شیار ایجاد شده را به حالت اول خود بازگرداند. سپس این خطوط و شیارها به جزئی دائمی از پوست دور چشم تبدیل می‌شوند.
 • سیگار کشیدن: استعمال دخانیات می‌تواند فرایند طبیعی پیر شدن پوست را تسریع کرده و باعث شکل‌گیری سریع‌تر چین و چروک‌ها و به‌خصوص خطوط دور چشم شود. این مشکل احتمالاً به دلیل تغییرات ایجاد شده در گردش خون پوست ایجاد می‌شود.
 • تغییرات هورمونی: تغییرات هورمونی می‌توانند تولید کلاژن و قدرت رشته‌های الاستین در پوست را تحت تأثیر قرار داده و این مشکل سبب افتادگی پوست و ایجاد چین و چروک دور چشم می‌شود.

مزایای درمان چین و چروک دور چشم


 • بهبود ظاهر
 • جوان‌تر شدن چهره
 • افزایش اعتمادبه‌نفس
 • صاف و نرم شدن پوست
 • آثار فوری
 • روش‌های درمانی کارآمد

درمان


میکرودرم ابریژن

chorokdoorchesh5

میکرودرم ابریژن روشی مؤثر برای درمان چین و چروک دور چشم می‌باشد. در این روش با استفاده از یک ماده‌ی شیمیایی (بلورهای آلومینیم اکسید)، لایه‌ی سطحی پوست چروک شده ساییده می‌شود و بدین ترتیب خطوط ریز مانند خطوط پاکلاغی دور چشم از بین می‌روند. آثار ناشی از این روش درمانی برای رفع چین و چروک دور چشم به‌صورت فوری ظاهر می‌شوند.

لایه‌برداری پوست با استفاده از لیزر

chorokdoorchesh6

از لیزر برای برداشتن سلول‌های سطح خارجی پوست دور چشم که به چین و چروک مبتلا شده است استفاده می‌شود. اشعه‌ی لیزر با گرم کردن لایه‌ی میان‌پوست می‌تواند تولید رشته‌های کلاژن را افزایش داده و ظاهری صاف و با طراوت به پوست شما بدهد. لیزر فراکسل یک روش رایج و بسیار کارآمد برای درمان چین و چروک دور چشم است. لیزر فراکسل یک روش درمانی سریع بوده و معمولاً بین 20 تا 30 دقیقه زمان می‌برد. توصیه می‌شود برای گرفتن بهترین نتیجه از این روش درمانی، چندین جلسه‌ی درمانی را پشت سر بگذارید.

تزریق ژل

chorokdoorchesh7

یکی از علل شکل‌گیری خطوط پنجه‌کلاغی، نازک شدن لایه‌ی چربی زیر پوست در ناحیه‌ی دور چشم است. نازک شدن این لایه باعث می‌شود تا دور چشم گود شده و پوست این ناحیه دچار افتادگی شود. افتادگی پوست ناحیه نیز سبب می‌شود تا چین و چروک‌ها به‌آسانی در آن ایجاد شوند. تزریق ژل می‌تواند پوست را دوباره جوان و با طراوت کرده و گودی زیر چشم را پر کند تا از ایجاد چین و چروک‌های جدید در این منطقه جلوگیری شود. ژل‌های مخصوص بافت نرم که شامل کلاژن و هیالورونیک اسید می‌باشند (رستیلین، ژوودرم و غیره) می‌توانند چین و چروک‌های عمیق‌تر پوست را از بین ببرند. همچنین می‌توان از این ژل‌ها برای درمان چین و چروک دور چشم و خطوط پنجه کلاغی استفاده کرد. این روش یک روش درمانی کم تهاجمی بوده که نیازی به زمان استراحت و ازکارافتادگی نداشته و آثار ناشی از آن فوراً ظاهر می‌شوند. آثار این عمل معمولاً بین 6 تا 18 ماه باقی می‌مانند.

تزریق بوتاکس

chorokdoorchesh8

تزریق بوتاکس بهترین روش برای جلوگیری از ایجاد خطوط پنجه‌کلاغی و درمان چروک دور و زیر چشم است چرا که این روش باعث بی‌حس شدن عضلات اطراف چشم شده و می‌تواند به‌خوبی از انقباض آن‌ها و درنتیجه ایجاد چین و چروک بیشتر جلوگیری کند. در درمان چروک دور چشم با تزریق بوتاکس، تعدادی تزریق کوچک به عضلات دور چشم صورت می‌گیرد. به هنگام انجام این تزریقات شما عملاً چیزی حس نخواهید کرد و پس از انجام آن‌ها نیز مشخص نیست که شما تحت درمان قرار گرفته‌اید. پس از انجام درمان نیز چند روز زمان می‌برد تا خطوط موجود در زیر و کنار چشم‌ها از بین بروند. آثار ناشی از این عمل بین 3 تا 6 ماه باقی می‌مانند.

لیفت چشم

chorokdoorchesh9

لیفت چشم یا بلفاروپلاستی برای درمان چین‌و‌چروک در پلک‌های چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش می‌تواند به شکل قابل ‌توجهی خطوط ریز و چین و چروک‌های دور چشم و به‌خصوص خطوط پنجه‌کلاغی را از بین ببرد به‌خصوص اگر همراه با لیفت صورت انجام شود. در این روش، پوست اضافی و افتاده در اطراف چشم که چین و چروک‌ها را به وجود آورده است برداشته می‌شود.

خطرات


 • درد، تورم و کبودی
 • مشکلات بینایی
 • افتادگی پلک‌ها

پیشگیری


 • آب کافی بنوشید.
 • رژیم غذایی ضد پیری: از غذاهایی استفاده کنید که مقادیر بالایی آنتی‌اکسیدان داشته باشند.
 • از استرس و اضطراب دوری کنید.
 • به اندازه‌ی کافی بخوابید.
 • از قرار گرفتن در معرض مواد سمی اجتناب کنید.
 • از عینک آفتابی استفاده کنید.
 • از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.

هزینه


هزینه درمان چروک دور چشم به شدت این چروک‌ها، روش درمانی مورد استفاده، تعداد جلسات درمانی، موقعیت جغرافیایی شما و مهارت جراح بستگی خواهد داشت.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی