در بعضی افراد، به‌ویژه خانم‌ها، احساس نگرانی برای داشتن باسنی بزرگ، وجود دارد؛ در بعضی خانم‌ها، به‌دلیل عامل وراثت، چربی در ناحیه پشت باسن، تجمع می‌یابد و برای تعدادی از این خانم‌ها، رهایی از این مشکل، حتی با ورزش منظم و رژیم غذایی سالم، غیرممکن است. در این موارد خاص، این مشکل را می‌توان با استفاده از روش‌های جراحی یا بدون جراحی برای برداشتن چربی اضافه، حل نمود.بسیاری ازافراد راه های کوچک کردن باسن به انواع روش ها را تست کرده اند .

باسن، مرکز بخش پشت بدن است و نقش بسیار مهمی در فرم بدن ایفا می‌کند. بسیاری از افراد، از اندازه باسن خود ناراضی هستند. اگر به‌ منظور دریافت مشاوره در مورد شیوه‌های مورد نظر و یا رزرو نوبت در کلینیک زیبایی رازی می‌توانید با شماره‌های 02188334029 – 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

تلاش‌های لازم برای تناسب اندام و کاهش وزن، برای رسیدن به هدفتان، کمکی نکرده باشند، اینجا در کلینیک زیبایی رازی، ما درمان‌هایی ارائه می‌دهیم که می‌توانند ظاهر بدن شما را تغییر داده و بهبود بخشند. این درمان‌ها شامل لیپوساکشن، کرایولیپولیز، کویتیشن و رادیوفرکانسی است.

متقاضیان درمان کوچک کردن باسن


 خانم‌ها و آقایانی که به وزن ثابتی رسیده‌اند، افراد مناسبی برای روش‌های کوچک کردن باسن هستند. اگر وزن، در نوسان باشد، بهتر است ابتدا بر ثابت کردن وزن متمرکز شوید. برای خانم‌های دارای باسن نامتناسب یا بزرگ، لیپوساکشن باسن، بسیار مناسب است. رژیم غذایی و ورزش، وزن کل بدن را کاهش می‌دهد ولی چربی در جای خود باقی می‌ماند.

متقاضیان باید در سلامت کامل بوده و هیچ مشکل اساسی مانند آسم یا فشارخون بالای کنترل نشده، نداشته باشند. متقاضی درمان، باید دارای دیدگاهی مثبت و اهدافی واقع‌بینانه و انتظاراتی معقول با گذشت زمان، هستند.

درمان‌های جراحی لاغر کردن باسن


لیپوساکشن

cvbcv

از گذشته، موثرترین روش برای کوچک کردن باسن، انجام لیپوساکشن مرسوم بوده است. لیپوساکشن مرسوم با استفاده از لوله‌ای با نام کانول انجام می‌شود که به یک پمپ مکش قوی متصل است. جراح، کار خود را با قراردادن کانول در یک برش کوچک، جابجا کردن کانول و تزریق مایعی خاص برای شکستن و خارج کردن چربی، آغاز می‌کند. اگرچه پیشرفت‌های عمده‌ای در روش لیپوساکشن به‌وجود آمده است، این روش، همچنان محبوب‌ترین روش برای بسیاری از بیماران است. این روش‌ها به قرار زیر می‌باشند:

لیپوساکشن تامسنت

سشیس

یکی از بی‌خطرترین و موثرترین روش‌های موجود لیپوساکشن، یعنی لیپوساکشن تامسنت، بااستفاده از مایعی مخصوص انجام می‌شود که موجب می‌شود چربی متورم و سفت شود و برداشتن آن را برای جراح ساده‌تر می‌سازد. به این دلیل که باسن، سطحی گرد دارد، دستیابی به نتیجه خوب برای سطحی گرد و صاف با لیپوساکشن با استفاده از یک کانول بزرگ و تنها با یک یا دو برش، دشوار است. صاف‌ترین نتیجه‌ها بااستفاده از میکروکانول (به قطر کمتر از 3 میلیمتر) و چند برش ریز که درواقع، هیچ جای زخمی به‌جا نمی‌گذارد، حاصل می‌گردد.

لیپوساکشن اولتراسونیک

طزرطز

این روش بسیار محبوب لیپوساکشن است که با استفاده از یک کانول انجام می‌شود که امواج صوتی اولتراسوند به هدف سلول‌های چربی ناخواسته، ساطع می‌کند. امواج صوتی، چربی را به مایع تبدیل می‌کنند که برداشتن آن‌ها را ساده‌تر می‌سازد. با این رویکرد، جراح می‌تواند رسوبات بزرگ و فشرده چربی را از بین ببرد، درحالی‌که پوست اطراف را نیز می‌کِشد.

اسمارت لیپو (لیپوساکشن با لیزر)

زبرذرذد

از طریق یک کابل فیبر نوری که در بدن قرار می‌گیرد، نور لیزر برای ذوب کردن سلول‌های چربی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از ذوب شدن، چربی مایع می‌تواند به بیرون مکش شود یا ممکن است همان‌جا بماند که به‌طور طبیعی از طریق سیستم لنفاوی بدن، دفع شود. طول موج‌های متفاوت لیزر می‌توانند به سفت شدن پوست شُل شده و احتمالا بهبود ظاهر سلولیت‌ها نیز کمک کنند.

پس از جراحی

پس از کوچک کردن باسن با این روش، باید از یک شکم‌بند محکم الاستیک یا پانسمان کمپرس‌کننده، استفاده کنید. این پوشش، به کاهش تورم و کبودی کمک می‌کند و باید چند هفته پس از جراحی، به‌طور مرتب پوشیده شود. ممکن است نیاز داشته باشید، بلافاصله پس از عمل جراحی، برای کاهش خطر عفونت، آنتی‌بیوتیک مصرف کنید. اکثر افراد، از مسکن‌های ضعیف برای تسکین هرگونه درد یا تورم، استفاده می‌کنند.

بهبود

در اکثر شرایط، زمانی‌که لیپوساکشن یک جراحی سرپایی باشد، بیشترافراد، چند روز بعد به‌ کار بازمی‌گردند و فعالیت‌های طبیعی را بعد از حدود دو هفته از سر می‌گیرند.

خطرات و مشکلات

همه روش‌های جراحی، خطراتی در پی دارند. هرچند، لیپوساکشن، سابقه خوبی از نظر خطرات بسیار پایین دارد و هنگامی که توسط یک جراح آموزش‌دیده و دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک، انجام شود، خطرات مرتبط با این روش، کمتر نیز می‌شوند. خطرات این روش، هرچند بسیار نادر، شامل عفونت و تغییر رنگ پوست است.

درمان غیر جراحی


رادیوفرکانسی (آر اف)

زرذزردرذ

رادیوفرکانسی (RF)، جریان الکتریکی به‌وجود می‌آورد که در بافت چربی زیرجلدی، گرما ایجاد می‌کند. آر اف موجب حرکت الکترونی می‌شود که به جنبش اتم‌ها و مولکول‌ها در بافت چربی می‌انجامد. این امر، اصطکاکی ایجاد می‌کند که به گرما تبدیل می‌شود. دمای بافت، تا 112-113 درجه فارنهایت افزایش می‌یابد که در این دما، آپوپتوز، یعنی مرگ طبیعی سلول‌های چربی اتفاق می‌افتد. بعضی سلول‌ها سریع و برخی در طول یک هفته می‌میرند. سلول‌های چربی می‌شکنند و چربی و سلول‌های مرده از طریق سیستم لنفاوی، از بدن دفع می‌شوند.

در طول درمان، احساس گرمای عمیق با خنک شدن سطح پوست، احساس می‌شود که موجب درد در بیمار می‌شود. معمولا، دو یا سه جلسه درمان با فواصل دو تا سه هفته، بسته به اهداف هر بیمار، مورد نیاز است.

اولتراسوند کویتیشنثثبث

اولتراسوند کویتیشن از امواج اولتراسوند با فرکانس پایین برای شکستن سلول‌های چربی ناخواسته و لاغری باسن، استفاده می‌کند. سلول‌های چربی حل شده و در جریان خون، جذب شده و سپس، از طریق ادرار، دفع می شوند. پوست (بالاتر از نقطه بزرگنمایی) و بافت (زیر نقطه بزرگنمایی)، محافظت شده‌اند. کاولتراسوند کویتیشن و لیپوساکشن، عملکردی مشابه دارند. میدان اولتراساند، لرزشی در سلول‌های خاص (سلول‌های چربی) ایجاد می‌کند و در نتیجه، به داغ شدن محتوای سلول و از بین رفتن غشاء سلولی منجر می‌شود.

در حین درمان کوچک کردن باسن با این روش، یک تکنسین، لایه نازکی از ژل را روی بدن قرار می‌دهد. سپس، سر مبدل اولتراسوند روی ناحیه مورد درمان، حرکت داده می‌شود. یک ناحیه ممکن است بیش از یک‌بار، مورد درمان قرار گیرد. جلسه درمانی شما ممکن است بیست تا سی دقیقه طول بکشد.

کرایولیپولیز

بلاخهبخ

این درمان لاغر کردن باسن، چربی را با استفاده از نوعی انجماد کنترل شده بافت، می‌شکند. تحقیقات نشان داده‌ است که در حین انجماد، سلول‌های چربی قبل از پوست، منجمد می‌شوند. کرایولیپولیز، نیز به‌همین ترتیب عمل می‌کند، انجماد چربی، بدون این‌که پوستتان منجمد شود. “چربی منجمد” می‌میرد و به‌مرور زمان، توسط بدنتان جذب می‌شود. یک یا چند جلسه درمانی، بسته به میزان چربی که قرار است از بین برود، موردنیاز است.

با این روش، ناحیه دارای چربی، درون قسمتی که بین رو صفحه فلزی قرار دارد مکیده می‌شود و آن ناحیه، به‌آرامی سرد می‌شود. درمان‌هایی از این قبیل، درحال حاضر، حدود دو ساعت طول می‌کشند.

پس از کرایولیپولیز

ممکن است پوستتان به‌طور موقت، قرمز شود و نواحی درمان شده، متورم و بی‌حس شوند ولی این عوارض جانبی، معمولا به‌سرعت ازبین می‌روند. برخی بیماران (به‌ویژه کسانی که دارای نواحی بزرگ درمان شده هستند) ممکن است به داروهای مسکن خوراکی نیاز داشته‌ باشند. رعایت همه دستورات مراقبتی که جراح به شما می‌دهد، بسیار مهم است.

زمان بهبود

شما بلافاصله می‌توانید به محل کار بازگشته و فعالیت‌های معمول خود را از سربگیرید. یک یا دو‌ ماه پس از انجام این کار، کاهش چربی قابل‌توجهی را شاهد خواهید بود.

نتایج

سلول‌های چربی برای همیشه برداشته می‌شوند، بنابراین اگر پس از انجام این کار، اضافه وزن پیدا کنید، معمولا در نواحی درمان شده، تجمع نمی‌یابد. هرچند، لازم به ‌ذکر است که این جراحی، موجب نمی‌شود، دوباره چاق نشوید. برای حفظ اندام خود پس از برداشتن چربی، باید وزن خود را حفظ کنید و یک رژیم غذایی و برنامه ورزشی مناسب داشته باشید.

هزینه


هزینه کوچک کردن و لاغری باسن، برای پزشکان مختلف، و در مناطق جغرافیایی مختلف، متفاوت است. همانند همه روش‌های درمانی، هزینه کل درمان ممکن است بیش از لیپوساکشن معمولی باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی