تزریق ژل لب

در سال‌های اخیر، برخورداری از لب‌های قلوه‌ای و برجسته به نشانه‌ای از جذابیت و زیبایی تبدیل شده است. به همین خاطر هر روز بر تعداد افرادی که به دنبال افزایش حجم لب خود و برجسته کردن آن هستند اضافه می‌شود. به این ترتیب، تزریق ژل به لب یکی از پرکاربردترین روش‌های درمان زیبایی تبدیل شده که برای حجیم کردن لب‌ها و قلوه‌ای کردن آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به زبان ساده، برجسته کردن لب‌ها با افزایش وسعت ناحیه صورتی رنگ لب به منظور فربه کردن آن ارتباط دارد.

در صورتی که شما از ظاهر لب‌های خود راضی نبوده و به دنبال لب‌های برجسته‌تر و قلوه‌ای‌تر هستید، می‌توانید به مطب جراحان پلاستیک مراجعه کرده و از روش‌های درمان زیبایی به این منظور استفاده کنید. در این شرایط با توجه به انتظارات بیمار درباره نتایج درمان و طول مدت دوام و ماندگاری نتایج، پزشک احتمالاً به بیمار پیشنهاد می‌دهد از تزریق ژل و چربی به این منظور استفاده نماید. توجه داشته باشید تزریق ژل و چربی به لب یک درمان سرپایی با حداقل عوارض جانبی و دوره بهبودی کوتاه است. برای دریافت مشاوره در خصوص تزریق لب یا رزرو نوبت با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

لب یک ناحیه بسیار با اهمیت در صورت در هنگام تعریف زیبایی فرد است. در حقیقت برخورداری از لب‌های حجیم و جذاب یک ویژگی زیبایی مناسب برای افراد در نظر گرفته می‌شود. به همین خاطر امروزه از روش‌های درمان زیبایی برای برجسته و قلوه‌ای کردن لب‌ها و کاهش خطوط و چین و چروک‌های ایجاد شده در نواحی اطراف دهان استفاده می‌شود. روش‌های اصلی قابل استفاده برای حجیم کردن یا اصلاح ظاهر لب‌ها شامل تزریق ژل و تزریق چربی است.

افراد مناسب برای تزریق ژل و چربی به لب‌ها


با گذشت زمان، وارد شدن آسیب به پوست به خاطر قرار گرفتن در معرض نور خورشید، عوامل ارثی، سیگار کشیدن و سایر موارد مانند آن کاهش حجم لب‌ها می‌شود. علاوه بر این شرایط ژنتیک می‌تواند با نازک بودن لب‌ها و عدم تقارن آنها ارتباط داشته باشد. به همین خاطر، افراد مناسب برای استفاده از روش‌های زیبایی تزریق ژل و چربی برای حجیم کردن لب‌ها به شرح زیر هستند:

 • افرادی که به دنبال بهبود ظاهر لب‌ها و برجسته کردن آن‌ها هستند.
 • افرادی که به دنبال از بین بردن چین و چروک‌ها و صاف کردن نواحی اطراف لب‌ها و دهان هستند.
 • افرادی که از سطح سلامت مناسب برخوردار هستند.
 • افرادی که انتظارات منطقی و مثبت نسبت به نتایج این درمان دارند.

انواع روش‌های حجیم کردن لب‌ها


امروزه روش‌های مختلفی برای تزریق به لب‌ها جهت حجیم کردن آن‌ها وجود دارد و هر یک از این روش‌ها دارای ویژگی‌های متفاوت می‌باشد. به همین خاطر انتخاب روش مناسب برای این درمان به نظرات بیمار و فرد معالج و نتایج درمان مورد انتظار بستگی دارد. برخی از مهم‌ترین روش‌های قابل استفاده برای حجیم کردن لب‌ها در ادامه مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

تزریق ژل‌های دارای نتایج موقتی

این ژل‌ها نتایج موقت داشته و با گذشت زمان توسط بدن جذب می‌شوند. تزریق این نوع از ژل‌ها یک روش بسیار ایمن برای درمان افراد است، زیرا در این حالت ژل تزریق شده با گذشت زمان توسط بدن جذب شده و تاثیرات یا عوارض احتمالی ناخواسته آن بلند مدت نمی‌باشد. امروزه از این ژل‌ها می‌توان برای رفع بسیاری از مشکلات مختلف همچون رفع خطوط ریز ایجاد شده بر روی صورت و نیز افزایش حجم لب‌ها استفاده کرد. ژل‌های دارای نتایج موقتی دارای انواع مختلف بوده و برخی از مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

 • ژل‌های مبتنی بر هیالورونیک اسید: این نوع ژل پرکاربردترین ژل مورد استفاده برای رفع مشکلات ظاهری است و از ایمنی بسیار بالا برخوردار می‌باشد. هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی است که در بسیاری از ارگانیسم‌های زنده وجود دارد. به همین خاطر این ماده با بدن انسان سازگاری داشته و در موارد نادر باعث ایجاد واکنش توسط بدن می‌شود. محصولات مبتنی بر هیالورونیک اسید دارای ضخامت و سطح چسبندگی متفاوت بوده و از این نظر امکان استفاده از آن‌ها برای کاربردهای گوناگون وجود دارد. به این ترتیب از ژل‌های نازک‌تر برای ایجاد تغییرات محدود در لب‌ها استفاده شده، در حالی که ژل‌های ضخیم‌تر برای اضافه کردن حجم لب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع ژل‌ها معمولاً بین 6 تا 12 ماه دوام و ماندگاری دارند.
 • ژل‌های کلاژن: این نوع ژل‌ها اولین نوع ژل‌های موقتی هستند که برای اهداف زیبایی مورد استفاده قرار گرفته‌اند. کلاژن یک نوع خاص از پروتئین است که بخش مهمی از پوست و سایر بافت‌های بدن را تشکیل می‌دهد. منابع اصلی کلاژن تصفیه شده در سلول‌های گاوی یا انسانی وجود دارد. طول مدت دوام و ماندگاری این ژل‌ها در حدود 3 تا 4 ماه است.
 • ژل‌های پلی ال لاکتیک اسید (PLLA): پلی ال لاکتیک اسید یک ماده سازگار با بدن انسان است که از یک پلیمر مصنوعی ساخته شده و می‌تواند برای افزایش حجم لب‌ها و اصلاح شرایط ظاهری آن‌ها مورد استفاده قرار گیرد. این نوع ژل نتایج ماندگار داشته و درمان با آن از طریق یک مجموعه از تزریق‌ها در طول یک دوره زمانی چند ماهه انجام می‌شود. نتایج حاصل از تزریق این ژل با گذشت زمان بیشتر مشخص شده (در طول یک دوره چند هفته‌ای) و نتایج نهایی آن می‌تواند تا دو سال دوام و ماندگاری داشته باشد.

تزریق ژل‌های غیر قابل جذب (دائمی)

ژل‌های دائمی یا غیر قابل جذب به خاطر نتایج دائمی به میزان ژل‌های موقت برای اهداف زیبایی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. یکی از انواع اصلی این ژل‌ها پلی متیل متاکریلات (PMMA) است که یک ژل سازگار با بدن انسان بوده و از یک نوع پلیمر مصنوعی ساخته می‌شود. هنگامی که این نوع ژل برای پر کردن بافت نرم در بدن استفاده شود، این ماده در محلول ژل مانند حاوی کلاژن گاوی اضافه شده و سپس به نواحی هدف در لب‌ها تزریق می‌گردد. به این ترتیب بافت کلاژن این ژل را در محل تثبیت کرده و در ادامه نتایج حاصل از این درمان می‌تواند از چند ماه تا چند سال پس از جذب کلاژن نیز دوام و ماندگاری داشته باشد.

تزریق چربی

تزریق چربی یکی از تکنیک‌های درمان زیبایی است که می‌تواند نتایج طولانی مدت در ارتباط با حجیم کردن لب‌ها ایجاد نماید. به همین خاطر به بسیاری از افراد توصیه می‌شود از تزریق چربی برای دستیابی به اهداف مورد نظر خود در ارتباط با ظاهر لب‌ها و نواحی اطراف آن استفاده کنند. در حقیقت تزریق چربی به لب‌ها می‌تواند نتایج مطلوب و مناسب برای لب‌های فرد ایجاد کند. به این منظور، چربی مورد نیاز از سایر نقاط بدن بیمار گرفته شده و پس از تصفیه و جداسازی، به لب‌ها تزریق می‌شود. از مزایای تزریق چربی به لب می توان به دستیابی به نتایج فوری، حداقل تورم ، دوام و ماندگاری و … اشاره کرد. توجه داشته باشید نتایج تزریق ژل به لب‌ها می‌تواند بطور قابل توجه ماندگار باشد.

روش درمان


روش درمان با ژل لب

قبل از درمان چه اتفاقی می‌افتد؟

در طول اولین جلسه ملاقات در کلینیک، لازم است بیمار انتظارات خود درباره نتایج درمان را بطور دقیق توضیح داده و ظاهر مورد علاقه خود در ارتباط با لب‌ها را تشریح نماید. در این زمان درباره بهترین روش مناسب برای استفاده با بیمار صحبت شده و هزینه درمان بطور دقیق مشخص می‌شود. با توجه به اینکه ژل‌ها ضخامت‌های مختلف دارند، معمولاً هر چه ژل انتخاب شده برای فرد ضخیم‌تر باشد، ژل مورد نظر به نواحی عمیق‌تر پوست برای ایجاد برآمدگی تزریق خواهد شد. علاوه بر این لازم است در طول جلسه مشاوره درباره مشکلات احتمالی مربوط به درمان همچون آلرژی با بیمار صحبت شده و در صورت نیاز آزمایش‌های لازم بر روی پوست وی قبل از شروع درمان انجام شود.

در طول درمان چه اتفاقی می‌افتد؟

به مدت 20 دقیقه قبل از شروع درمان از کرم بی‌حسی یا تزریق داروی بی‌حسی برای بیمار استفاده می‌شود. انجام این کار باعث می‌شود کل فرآیند درمان برای بیمار راحت و بدون درد شده و در هنگام انجام تزریق به پوست، بیمار ناراحتی احساس نکند. امروزه از تکنیک‌های تزریق مختلف با توجه به نوع ژل انتخاب شده و ناحیه تحت درمان استفاده می‌شود، اما معمولاً در هر حالت یک یا چند تزریق به پوست انجام شده و سپس فرد معالجه کننده به آرامی ناحیه تحت درمان را ماساژ می‌دهد تا به این ترتیب از پخش هماهنگ ژل در زیر پوست مطمئن گردد. علاوه بر این در هنگام استفاده از ژل، لازم است جلسات درمان بطور منظم بر روی بیمار تکرار شود تا تاثیر ناشی از نتایج درمان حفظ گردد. از سوی دیگر تزریق چربی نیازمند خارج کردن چربی اضافی از سایر نقاط بدن همچون باسن و ران است. در ادامه این چربی تصفیه شده و در نهایت به لب‌ها تزریق می‌گردد.

بهبودی


پس از حجیم کردن لب‌ها، دوره بهبودی بیمار کوتاه بوده و نیازی به استراحت زیاد وجود ندارد. به این ترتیب افرادی که از تزریق ژل و چربی استفاده کرده‌اند، معمولاً می‌توانند با گذشت یک روز فعالیت عادی خود را دوباره آغاز نمایند.

مزایای تزریق ژل و چربی به لب‌ها


مزایای اصلی تزریق ژل و چربی به لب‌ها به شرح زیر است:

 • ضخیم‌تر کردن لب‌های نازک و قلوه‌ای کردن آن‌ها
 • ایجاد هماهنگی بیشتر بین لب‌ها
 • بالا کشیدن گوشه‌های دهان
 • کاهش خطوط ایجاد شده بر روی لب‌ها
 • حداقل سطح ورم
 • کنترل حجم لب‌ها
 • حداقل دوره بهبودی و استراحت
 • دستیابی به نتایج فوری
 • دوام و ماندگاری به نسبت طولانی
 • دائمی نبودن نتایج و امکان تغییر و اصلاح نتایج در آینده
 • حداقل عوارض جانبی

هزینه درمان


عوامل متعدد بر هزینه تزریق ژل و چربی به لب‌ها تاثیر می‌گذارند. این عوامل شامل نوع برند ژل انتخاب شده، مقدار ژل تزریق شده، روش مورد استفاده برای این کار و نیز تجربه و تخصص پزشک معالج می‌باشد. توجه داشته باشید هزینه تزریق چربی معمولاً گران‌تر از تزریق ژل می‌باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی