لیفت و بالاکشیدن باسن(فرم دادن به باسن برای رفع افتادگی آن)

1زطیز

بالا رفتن سن و کاهش چشمگیر وزن می‌تواند منجر به افتادگی و شلی باسن شود. لیفت باسن از طریق بهبود فرم، انحنا و برجستگی و سفتی باسن، می‌تواند ظاهر جوانتری به اندام این دسته از افراد ببخشد. همچنین معروف است که گاهی لیفت باسن یا گلوتئال پلاستی با روش لیفت برزیلی باسن که از طریق تزریق چربی حجم باسن را بهبود می‌دهد اشتباه گرفته می‌شود. تفاوت بین این دو روش در این است که لیفت برزیلی شامل برداشتن پوست و چربی با استفاده از روش لیپوساکشن و  جراحی برشی می‌باشد.

اگر از ظاهر باسن خود و افتادگی پوست آن ناراضی هستید و مایلید که باسن خوش فرم، گرد و رو به بالایی داشته باشید می‌توانید لیفت باسن را انجام دهید. متخصصین در کلینیک زیبایی رازی شرایط شما را ارزیابی کرده و برای اینکه اطلاعات کلی را در مورد فرایند درمان در اختیار شما قرار دهند و جهت آشنایی با اهداف و انتظاراتتان، جلسه مشاوره‌ای را برایتان تعیین می‌کنند. لیفت باسن می‌تواند ظاهر باسن را بهبود داده و ظاهر خوش فرم و دارای انحنایی را به شما ببخشد و بدین گونه اعتماد به نفستان افزایش یابد. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انجام روش‌های لیفت باسن یا تعیین وقت قبلی می‌توانید با شماره 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

مزایای لیفت باسن


  • بهبود فرم باسن
  • افزایش اندازه باسن
  • به اندام انحنای خوش فرم تری می‌بخشد.
  • عدم تقارن و ناهماهنگی باسن را اصلاح می کند.

متقاضیان


هر فردی که از شکل و اندازه باسن خود ناراضی است، می‌تواند متقاضی خوبی برای بزرگ کردن باسن باشد. چه باسن‌تان همیشه نسبت به اندامتان بسیار کوچک بوده و چه باسنتان بخاطر کاهش وزن شدید حجم و فرم خود را از دست داده و یا اگر پوستتان خاصیت کششانی کمتری پیدا کرده و باسنتان دچار شلی، افتادگی شده است فرم دادن به باسن می‌تواند موثر واقع شود. برخورداری بیمار از سلامتی، غیرسیگاری بودن، داشتن انتظارات واقع بینانه و انجام جراحی فقط بخاطر خود بسیار اهمیت دارد.

مشاوره


  • در طی جلسه مشاوره اولیه پزشک در مورد نتایج دلخواهتان گفتگو خواهد کرد و فرم، اندازه، تناسب بدن و باسن را به طور جامع و کامل بررسی می‌کند. وی تعیین خواهد نمود که آیا شما متقاضی مناسبی برای لیفت باسن هستید یا خیر و متناسب با اهدافتان روش مناسب و سفارشی را به شما توصیه می‌نماید.
  • همچنین ممکن است پزشک به شما توصیه نماید که لیفت باسن را به همراه دیگر روشهای بهبود انحنا و برجستگی باسن از جمله لیپوساکشن انجام دهید. عکسبرداری قبل از عمل انجام می‌گیرد و در مورد هرگونه خطرات و عوارض احتمالی با شما صحبت تواهد شد.
  • پزشک همیشه بیماران را تشویق می‌کند تا عکس هایی از فرم بدن دلخواه خود که برایشان جذابیت دارد را همراهشان داشته باشند. این کار معمولا به تشخیص اهدافتان و تجسم آن کمک می‌کند.

فرایند


فرایند12222

در طی لیفت معمول باسن معمولا برشها در چین‌های طبیعی زیر باسن ایجاد می‌شود اما چنانچه لیفت بالاتنه نیز انجام شود در این صورت ممکن است برش‌هایی در نزدیکی خط کمر نیز زده شود. لیپوساکشن معمولا جژئی از این فرایند است. جراح پس از کوتاه کردن پوست شل شده و سفت کردن بافت های زیرین،  باسن را رو به بالا کشیده و برش‌ها را به وسیله بخیه می‌بندد. چنانچه برشها در زیر باسن ایجاد شده باشد جای زخم به وسیله لباس زیر پنهان می‌شود. فرم دادن به باسن به باسن ظاهری سفت‌تر می بخشد. شلی پوست، فرورفتگی‌های سلولیتی و چین و چروکها صاف‌تر و هموارتر و یکدست‌تر می‌شود.

در طی جراحی لیفت یا بالا کشیدن باسن از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود و این جراحی معمولا به عنوان یک روش سرپایی در مراکز جراحی انجام می‌گیرد. در صورت انجام لیپوساکشن در کنار لیفت باسن ممکن است نیاز به بستری شدن و ماندن در بیمارستان باشد.

پس از انجام جراحی


ببشتر بیماران دو ساعت پس از انجام جراحی می‌توانند به خانه بازگردند. افرادی که لیفت باسن را انجام می‌دهند باید آمادگی داشته باشند که تا 2 هفته پس از جراحی هیچ گونه باری را برندارند. ایستادن و خوابیدن بر روی شکم مشکلی ندارد اما در این مدت باید از نشستن خودداری شود. اکثر بیماران در ناحیه باسن کمی درد را تجربه می‌کنند اما این حالت ظرف چند هفته برطرف می‌شود.  پزشک جهت تضمین آسایش و راحتیتان ممکن است داروهای مسکنی را برایتان تجویز نماید. اکثر افراد پس از 2 یا 3 هفته می‌توانند به سر کار خود بازگردند اما حداقل به مدت 4 تا 6 هفته انجام فعالیت‌های شدید و برداشتن وزن توصیه نمی‌شود. معمولا در 3 هفته اول پس از جراحی  جهت کاهش تورم و کمک به بهبود روند التیام باید لباس‌های فشاری را پوشید. معمولا پزشک یک هفته پس از انجام جراحی شما را معاینه می‌کند تا مطمئن شود که فرایند درمان به خوبی در حال طی شدن است. برشها جای زخم‌هایی را بر جای می‌گذارند اما معمولا این آثار در زیر لباس زیر پنهان شده و به مرور زمان ناپدید می‌شوند. ملاقات‌های بعدی با پزشک پس از 3 هفته، 6 هفته، 3 ماه و یکسال می‌باشد.

نتایج


با وجود اینکه بسیاری از بیماران بلافاصله پس از جراحی متوجه بهبود یافتن انحناها و برجستگی بدن می‌شوند اما تورم معمولا نتایج نهایی فرایند درمان را پنهان می‌کند. بیشتر میزان این تورم ظرف 3  هفته فروکش می‌کند اما تورم باقی مانده طی 3ماه رفع می گردد.

جهت حفظ نتایج جراحی، پزشک توصیه می‌کند که از طریق رژیم غذایی سالم و انجام ورزش منظم در قبل و بعد از اقدام به جراحی، وزن خود را ثابت نگه دارید.

خطرات و عوارض


اگرچه لیفت و فرم دادن به باسن برای بسیاری از افراد خطری ندارد اما در این جراحی احتمال بروز خطرات و عوارض خاصی که مرتبط با هر عمل جراحی دیگری هستند وجود دارد. بعضی از این خطرات عبارتند از بروز عفونت، مشکل در روند التیام، لخته شدن خون، ترشح مایع می‌باشد. افراد با انتخاب یک جراح ماهر و باتجربه برای انجام این فرایند و عمل به دستورات قبل و بعد از جراحی می‌توانند از بروز این خطرات جلوگیری نمایند.

هزینه


هزینه لیفت باسن به میزان کاری که باید انجام شود بستگی دارد که این امر به میزان افتادگی پوست ناحیه باسن ارتباط دارد همچنین هزینه جراحی به این بستگی دارد که آیا نیاز به انجام فرایند دیگری به طور همزمان با فرم دادن به باسن وجود دارد یا خیر. علاوه بر این هزینه لیفت باسن به دستمزد پزشک و هزینه امکانات نیز بستگی دارد.

سوالات متداول


در صورت افزایش وزن چه اتفاقی می‌افتد؟

انجام لیفت باسن به افرادی توصیه می شود که دارای وزن مناسب و یا نزدیک به این وزن هستند. زمانی که پس از انجام جراحی فرد دچار افزایش وزن قابل توجهی شود این امر بر روی نتایج عمل تاثیر منفی خواهد داشت. لیفت باسن همانند هر فرایند دیگر فرم‌دهی به بدن، که طی آنها فرم وانحنا و برجستگی بدن بهبود می‌یابد پیروی از سبک زندگی سالم به همراه داشتن رژیم غذایی صحیح و ورزش منظم برای سالها به حفظ نتایج کمک می‌کند.

آیا لیفت باسن اثر زخم برجای می‌گذارد؟

همانند بیشتر فرایندهای جراحی در فرن دادن به باسن نیز احتمال برجای ماندن جای زخم وجود دارد. جراح پلاستیک تمام تلاش خود را می‌کند تا جای زخم بسیار کمی باقی بماند و با ایجاد برشها در چینهای طبیعی زیر باسن کمتر دیده شوند. مراقبت‌های پس از جراحی برای التیام یافتن مناسب زخم بسیار حائز اهمیت است. استفاده از لباس‌های فشاری و کرم‌های موضعی نیز مفید است. طی چند سال جای زخم ها صاف و ناپدید می‌شوند.

انتخاب کدام روش بهتر است لیفت باسن یا لیپوساکشن؟

بستگی دارد، این دو روش اهداف زیبایی مختلفی را مورد توجه قرار می‌دهند. برای افرادی که پوست ناحیه باسنشان دارای افتادگی و چروک است انجام لیفت باسن برایشان لازم می‌باشد. در صورتی که فرد چربی اضافی داشته باشد می‌تواند لیپوساکشن را نیز به طور همزمان انجام دهد. افرادی که پوستشان قوام و استحکام خوبی دارد و تنها می‌خواهند باسن کوچکتری داشته باشند می‌توانند فقط لیپوساکشن را انجام دهند. در طی جلسه ارزیابی و معاینه اولیه و مشاوره می‌توان در مورد این روش‌های جایگزین صحبت کرد.به این پست امتیاز دهید.
Rate this post