درمان افتادگی سینه و سفت کردن سینه با لیفت و بالاکشیدن آن(ماستوپکسی)

ww1

ماستوپکسی (که معمولاً لیفت سینه نامیده می‌شود) روش جراحی است که در آن سینه‌های زن بالا کشیده می‌شوند و سفت می‌شوند تا سینه ظاهری متعادل و جوان‌تر داشته باشد. لیفت سینه برای از بین بردن پوست اضافی و رفع شلی و افتادگی سینه و همچنین سفت کردن بافت اطراف سینه انجام می‌شود تا خوش‌فرم شود و ظاهر سینه بهتر شود.

اگر از ظاهر سینه افتاده خود ناراحت هستید می‌توانید از لیفت سینه برای بالا کشیدن سینه استفاده کنید تا ظاهر سینه بهتر شود. متخصصین کلینیک زیبایی رازی، به‌منظور تعیین نوع روش موردنظر برای رسیدن به نتیجه مطلوب، سینه‌های شما را معاینه می‌کنند. به‌منظور ارائه بهترین نتایج می‌توان جراحی لیفت سینه را با بزرگ کردن سینه هم‌زمان انجام داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیفت سینه یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره 02188334029 – 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

مزایای بالا کشیدن سینه


ماستوپکسی فقط برای خوش‌فرم کردن سینه‌ها کاربرد ندارد بلکه می‌تواند برای بهبود دیگر نگرانی‌ها و مشکلات مرتبط با ظاهر سینه انجام شود. بر اساس نیازها و خواسته‌های فردی، جراحی لیفت سینه می‌تواند در موارد زیر به فرد کمک کند:

  • کوچک کردن سینه
  • سفت کردن و رفع افتادگی سینه
  • متقارن کردن سینه‌ها
  • کاهش تیرگی اطراف نوک سینه
  • از بین بردن غده‌های سینه

متقاضیان


متقاضی مناسب برای بالا بردن سینه فردی است که در سلامت کامل است، وزن متعادل داشته باشد، سیگار نکشد و انتظارات منطقی از این روش داشته باشد. سینه‌های بیشتر داوطلب‌ها شکلی کشیده و افتاده دارند، آویزان هستند، دارای نوک سینه‌های بزرگ و یا سینه‌هایی نامتقارن هستند. برخی از زنانی که خواهان انجام جراحی زیبایی لیفت سینه هستند ممکن است به‌طور هم‌زمان جراحی بزرگ کردن سینه را هم انجام دهند.

روش‌های بالا بردن سینه


 برش لنگری شکل

ww2

برش در اطراف ناحیه‌ی آرئول (هاله دایره‌ای شکل اطراف نوک پستان) انجام می‌شود و سپس عمودی به سمت زیر سینه می‌آید و به‌صورت افقی در امتداد زیر سینه کشیده می‌شود که به دلیل شکل برش به‌عنوان برش لنگرشناخته‌ شده است. این روش بیشترین زخم را ایجاد می‌کند و برای زنانی مناسب است که افتادگی شدید سینه‌ دارند و سایر روش‌های کمتر تهاجمی به‌اندازه کافی به رفع مشکلشان کمک نمی‌کند. این برش قدیمی‌ترین روش است و اغلب برای لیفت سینه هم‌زمان با کوچک کردن سینه استفاده می‌شود.

لیفت آب‌نبات‌چوبی شکل

ww3

برش در اطراف آرئول انجام می‌شود و عمودی به سمت پایین سینه می‌آید. این روش همچنین به‌عنوان سوراخ کلیدی نیز شناخته می‌شود. این تکنیک برای زنان با درجه متوسط افتادگی مناسب است که روش برش دایره‌ای (در زیر توضیح داده‌شده) به آن‌ها کمک کافی را نمی‌کند و همچنین خواهان پروتز سینه نیستند.

لیفت دونات

ww4

برش فقط در اطراف تیرگی نوک سینه انجام می‌شود و برش دایره‌ای و لیفت بنلی نیز نامیده می‌شود. این روش برای زنان با افتادگی خفیف تا متوسط مناسب است، اگرچه زمانی که توسط یک جراح ماهر هم‌زمان با پروتز سینه انجام شود، می‌تواند نتیجه مطلوبی برای افراد دارای سینه کوچک نیز داشته باشد.

لیفت هلال شکل

ww5

در جراحی لیفت سینه، چندین نوع برش و روش مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از این روش‌ها، نوع چهارم برش است که در آن، خط برش فقط در نیمه بالای تیرگی نوک پستان قرار می‌گیرد. این روش به‌رغم وجودی، به‌عنوان یکی از روش‌های رایج محسوب نمی‌شود. در این روش، یک قسمت از پوست به‌شکل هلالی در بالای خط برش برداشته می‌شود و پوست اطراف آن به آرئول وصل می‌شود. این نوع لیفت سینه معمولاً برای بزرگ کردن سینه انجام می‌شود و فقط برای زنانی مناسب است که افتادگی بسیار کم دارند. مقدار لیفت سینه به‌اندازه روش‌های دیگر نیست.

لیفت بدون زخم

 برای برخی از خانم‌ها که بیشتر به جنبه‌ی زیبایی حالت سینه اهمیت می‌دهند و افتادگی ندارند، روش‌هایی برای بالا بردن سینه وجود دارد که به‌عنوان “لیفت بدون زخم” شناخته می‌شوند. این روش می‌تواند ترکیبی از روش‌های پروتز سینه، ترمو، و لیپو هوشمند برای لیفت سینه‌ها با حداقل زخم باشد. این روش نیز به برش‌های خاصی نیاز دارد و در حقیقت کاملاً بدون زخم نیست. این روش نیز تنها برای افراد با افتادگی کم سینه مناسب است. مانند روش هلال شکل، این روش هم به‌اندازه تکنیک‌هایی که برش‌های بزرگ‌تری را نیاز دارند انجام نمی‌شود.

روش لیفت سینه


عمل جراحی سینه ممکن است بسته به نوع روش استفاده شده، مدت زمانی بین دو تا سه ساعت طول بکشد و احتمالاً شما نیاز به بستری شبانه در بیمارستان داشته باشید. در این جراحی، جراح چندین برش در سینه‌ها ایجاد می‌کند، اما تعداد و موقعیت دقیق برش‌ها بسته به نوع روش جراحی متفاوت خواهد بود. سپس، جراح پوست اضافی را از اطراف آرئول یا زیر سینه برمی‌دارد. ممکن است نوک پستان را تراز کرده و اندازه آرئول را تغییر دهد، به ویژه اگر نیاز به بزرگ کردن سینه‌ها با استفاده از پروتز وجود داشته باشد. در این صورت، جراح از پروتز سینه استفاده می‌کند که به زیبایی ظاهر پستان‌ها کمک می‌کند. پروتز پستان معمولاً از سیلیکون ساخته می‌شود و جراح پروتز را مستقیماً در زیر بافت پستان یا پشت عضله قفسه سینه قرار می‌دهد. پس از اتمام جراحی، زخم‌ها بسته می‌شوند و ممکن است سینه‌ها با پانسمان یا نوار مخصوص محافظت شوند.

دوره بهبودی و مراقبت‌های بعد از جراحی


پس از انجام ماستوپکسی، بیشتر بیماران حدود 5 تا 7 روز نیاز دارند تا به فعالیت‌های روزمره و اجتماعی خود بازگردند، اگرچه پزشکان توصیه می‌کنند که برای حداقل سه هفته از فعالیت‌های سنگین خودداری کنند. همچنین، برای بهبود کامل برش‌ها، باید حدود شش هفته از انجام تمرین‌های سنگین یا خاص مانند یوگا خودداری کنید. ابتدا باید انتظار داشته باشید که ممکن است مقداری درد یا تورم جزئی را تجربه کنید (به‌خصوص اگر پروتز هم‌زمان با لیفت انجام شود)؛ با این حال، این علائم اغلب می‌تواند با داروهای مناسب کنترل شود و با گذشت زمان باید کاهش یابند. جراحان پلاستیک مراقبت‌های کاملی را برای بیماران در نظر می‌گیرند تا از بهبود کامل و سریع بیمار اطمینان حاصل شود. به شما دستورالعمل‌های دقیق مربوط به مراقبت‌های پس از عمل سینه‌ها داده می‌شود و پزشک در معاینات پس از جراحی بر روند بهبودی شما نظارت می‌کند و هرگونه سؤال یا نگرانی احتمالی را برطرف می‌کند.

عوارض جانبی


برای تصمیم‌گیری جهت انجام جراحی مهم است که از خطرات جراحی آگاهی یابید. عوارض نادر هستند اما شامل خونریزی، عفونت، از دست دادن یا تغییر احساس سینه، انباشت مایع، عدم تقارن سینه و لخته شدن خون می‌شوند. جراحان پلاستیک ما در طول مشاوره جراحی این خطرات را با جزئیات بیشتر با شما بررسی می‌کنند.

هزینه


هزینه عمل جراحی لیفت سینه بسته به روش مورداستفاده، مقدار افتادگی سینه و دستمزد پزشک، تفاوت دارد.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی