درمان افتادگی سینه و سفت کردن سینه با لیفت و بالاکشیدن آن( ماستوپکسی)

ww1

ماستوپکسی (که معمولاً لیفت سینه نامیده می‌شود) روش جراحی است که در آن سینه‌های زن بالا کشیده می‌شوند و سفت می‌شوند تا سینه ظاهری متعادل و جوان‌تر داشته باشد. لیفت سینه برای از بین بردن پوست اضافی و رفع شلی و افتادگی سینه و همچنین سفت کردن بافت اطراف سینه انجام می‌شود تا خوش‌فرم شود و ظاهر سینه بهتر شود.

اگر از ظاهر سینه افتاده خود ناراحت هستید می‌توانید از لیفت سینه برای بالا کشیدن سینه استفاده کنید تا ظاهر سینه بهتر شود. متخصصین کلینیک زیبایی رازی، به‌منظور تعیین نوع روش موردنظر برای رسیدن به نتیجه مطلوب، سینه‌های شما را معاینه می‌کنند. به‌منظور ارائه بهترین نتایج می‌توان جراحی لیفت سینه را با بزرگ کردن سینه هم‌زمان انجام داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیفت سینه یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره 02188334029 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

مزایای بالا کشیدن سینه


ماستوپکسی فقط برای خوش‌فرم کردن سینه‌ها کاربرد ندارد بلکه می‌تواند برای بهبود دیگر نگرانی‌ها و مشکلات مرتبط با ظاهر سینه انجام شود. بر اساس نیازها و خواسته‌های فردی، جراحی لیفت سینه می‌تواند در موارد زیر به فرد کمک کند:

  • کوچک کردن سینه
  • سفت کردن و رفع افتادگی سینه
  • متقارن کردن سینه‌ها
  • کاهش تیرگی اطراف نوک سینه
  • از بین بردن غده‌های سینه

متقاضیان


متقاضی مناسب برای بالا بردن سینه فردی است که در سلامت کامل است، وزن متعادل داشته باشد، سیگار نکشد و انتظارات منطقی از این روش داشته باشد. سینه‌های بیشتر داوطلب‌ها شکلی کشیده و افتاده دارند، آویزان هستند، دارای نوک سینه‌های بزرگ و یا سینه‌هایی نامتقارن هستند. برخی از زنانی که خواهان انجام جراحی زیبایی لیفت سینه هستند ممکن است به‌طور هم‌زمان جراحی بزرگ کردن سینه را هم انجام دهند.

روش‌های بالا بردن سینه


 برش لنگری شکل

ww2

برش در اطراف ناحیه‌ی آرئول (هاله دایره‌ای شکل اطراف نوک پستان) انجام می‌شود و سپس عمودی به سمت زیر سینه می‌آید و به‌صورت افقی در امتداد زیر سینه کشیده می‌شود که به دلیل شکل برش به‌عنوان برش لنگرشناخته‌ شده است. این روش بیشترین زخم را ایجاد می‌کند و برای زنانی مناسب است که افتادگی شدید سینه‌ دارند و سایر روش‌های کمتر تهاجمی به‌اندازه کافی به رفع مشکلشان کمک نمی‌کند. این برش قدیمی‌ترین روش است و اغلب برای لیفت سینه هم‌زمان با کوچک کردن سینه استفاده می‌شود.

لیفت آب‌نبات‌چوبی شکل

ww3

برش در اطراف آرئول انجام می‌شود و عمودی به سمت پایین سینه می‌آید. این روش همچنین به‌عنوان سوراخ کلیدی نیز شناخته می‌شود. این تکنیک برای زنان با درجه متوسط افتادگی مناسب است که روش برش دایره‌ای (در زیر توضیح داده‌شده) به آن‌ها کمک کافی را نمی‌کند و همچنین خواهان پروتز سینه نیستند.

لیفت دونات

ww4

برش فقط در اطراف تیرگی نوک سینه انجام می‌شود و برش دایره‌ای و لیفت بنلی نیز نامیده می‌شود. این روش برای زنان با افتادگی خفیف تا متوسط مناسب است، اگرچه زمانی که توسط یک جراح ماهر هم‌زمان با پروتز سینه انجام شود، می‌تواند نتیجه مطلوبی برای افراد دارای سینه کوچک نیز داشته باشد.

لیفت هلال شکل

ww5

نوع چهارم برش وجود دارد که در آن خط برش فقط در نیمه بالای تیرگی نوک پستان ایجاد می‌شود اگرچه این روش به رایجی روش‌های فوق مورداستفاده قرار نمی‌گیرد. یک قسمت از پوست به شکل هلالی در بالای این خط برداشته می‌شود و پوست اطراف آن به آرئول وصل می‌شود. این نوع لیفت معمولاً برای بزرگ کردن سینه انجام می‌شود و فقط برای زنانی مناسب است که افتادگی بسیار کم دارند. همان‌طور که قبلاً اشاره شد مقدار لیفت سینه به این روش به‌اندازه‌ی روش‌های ذکرشده قبلی نیست.

لیفت بدون زخم

برای تعدادی از خانم‌ها که بیشتر جنبه‌ی زیبایی حالت سینه اهمیت دارد و دارای افتادگی نیستند روش‌هایی برای بالا بردن سینه وجود دارد که به‌عنوان "لیفت بدون زخم" شناخته می‌شوند. این روش می‌تواند ترکیبی از روش‌های پروتز سینه، ترمو، لیپو هوشمند برای لیفت سینه‌ها با حداقل زخم باشد. بنابراین این روش نیز به برش‌های خاصی نیاز دارد و در حقیقت کاملاً بدون زخم نیست. این روش نیز تنها برای افراد با افتادگی کم سینه مناسب است. مانند روش هلال شکل، این روش هم به‌اندازه تکنیک‌هایی که برش‌های بزرگ‌تری را نیاز دارند انجام نمی‌شود.

روش لیفت سینه


عمل جراحی سینه بسته به نوع روش ممکن است بین دو تا سه ساعت طول بکشد و احتمالاً یک‌شب در بیمارستان بستری خواهید شد. جراح چندین برش در سینه‌ها ایجاد می‌کند اما تعداد و موقعیت دقیق برش‌ها بسته به روش مورداستفاده توسط  شما متفاوت خواهد بود. جراح پوست اضافی  را از اطراف آرئول یا زیر سینه برمی‌دارد. پزشک ممکن است سپس نوک پستان را تراز کند و ممکن است اندازه آرئول را با توجه به شکل جدید تغییر دهد. درصورتی‌که هم‌زمان بخواهید سینه‌هایتان را هم بزرگ کنید.، جراح شما از پروتز سینه هم استفاده می‌کند. پروتز به زیبایی ظاهر پستان‌ها کمک می‌کند. پروتز پستان معمولاً از سیلیکون ساخته می‌شود. جراح پروتز را مستقیماً در زير بافت پستان يا پشت عضله قفسه سينه قرار می‌دهد. هنگامی‌که جراحی کامل شود، جراح زخم‌ها را بخیه میزند. او ممکن است سینه‌ها را با پانسمان یا نوار مخصوص محافظت کند.

دوره بهبودی و مراقبت‌های بعد از جراحی


پس از ماستوپکسی اکثر بیماران حدود 5 تا 7 روز به کارهای عادی و فعالیت‌های اجتماعی خود بازمی‌گردند هرچند پزشک توصیه می‌کند که برای حداقل سه هفته هیچ فعالیت سنگینی نداشته باشند. علاوه بر این، برای بهبود کامل برش‌ها باید از انجام تمرین‌های سنگین یا خاص مانند یوگا برای حدود شش هفته اجتناب شود. در ابتدا باید انتظار مقداری درد یا تورم جزئی را داشته باشید (به‌خصوص اگر پروتز هم‌زمان با لیفت  انجام شود)؛ بااین‌حال، این علائم اغلب می‌تواند به‌طور مؤثر با دارو کنترل شود و باگذشت زمان باید کاهش یابند. جراحان پلاستیک ما مراقبت‌های کاملی برای بیماران در نظر می‌گیرند  تا  از بهبود کامل و سریع بیمار اطمینان یابند. به شما دستورالعمل‌های دقیق مربوط به مراقبت‌های پس از عمل سینه‌ها داده می‌شود و در معاینات پس از جراحی پزشک بر روند بهبودی شما نظارت می‌کند و هرگونه سؤال یا نگرانی احتمالی را برطرف می‌کنیم.

عوارض جانبی


برای تصمیم‌گیری جهت انجام جراحی مهم است که از خطرات جراحی آگاهی یابید. عوارض نادر هستند اما شامل خونریزی، عفونت، از دست دادن یا تغییر احساس سینه، انباشت مایع، عدم تقارن سینه و لخته شدن خون می‌شوند. جراحان پلاستیک ما در طول مشاوره جراحی این خطرات را با جزئیات بیشتر با شما بررسی می‌کنند.

هزینه


هزینه عمل جراحی لیفت سینه بسته به روش مورداستفاده، مقدار افتادگی سینه و دستمزد پزشک، تفاوت دارد.به این پست امتیاز دهید.
درمان افتادگی سینه و سفت کردن سینه با لیفت و بالاکشیدن آن( ماستوپکسی)
3 از 1 رای