کاشت ابرو برای ابروهای کم پشت و نازک بعلت افزایش سن و اصلاح مکرر

ابرو بخش مهمی از تقارن صورت است که موجب زیبایی بیشتر چهره مردان و زنان می‌شود. به‌عبارت ساده‌تر ابروها قاب چشم‌ها هستند و اولین ساختار در صورت هستند که توجه هر کسی را به خود جلب می‌کنند. اصلاح مکرر موهای ابرو و همچنین روند طبیعی پیری موجب می‌شوند ابروها به مرور زمان نازک و نازک‌تر شوند. ‌جراحی کاشت (پیوند) ابرو راهکاری مؤثر است که امروزه طرفداران بسیاری یافته است. برای اینکه فرد تصمیم به کاشت ابرو و پوشاندن ناحیه کم مو بگیرد دلایلی وجود دارد؛

شما می‌توانید:

 • جهت رفع مشکل ایجادشده بر اثر برداشتن بیش‌ازحد ابروها در بسیاری از خانم‌هایی که به این خاطر دچار طاسی نقطه‌ای شده‌اند.
 • پوشاندن جای زخم و اسکار بدون نیاز به انجام عمل جراحی
 • برای پنهان کردن تاتویی که دیگر نمی‌خواهید آن را داشته باشید یا آن را ببینید.
 • تریکوتیلومانیا یا اختلال کندن موی وسواسی: یک حالت روانی است که طی آن فرد به طور بی‌اختیار شروع به کندن موی ابرو می‌کند. در این حالت ابرو دیگر رشد نخواهد کرد.
 • عوامل دیگری مثل نگرانی و استرس یا افزایش هورمون مردانه در زنان نیز می‌تواند موجب ریزش و طاسی ابرو شود.

از این گزینه درمانی مناسب بهره ببرید. در طی این فرایند، به ضخامت و تراکم موهای ابرو افزوده‌شده و ابروها برای همیشه ظاهر طبیعی و جوان خود را دوباره بازمی‌یابند. طرفداران کاشت ابرو روز‌به‌روز در بین زنان و مردان در حال افزایش است.

اگر از ظاهر ابروهای خود راضی نیستید و آرزو دارید برای همیشه ابروهای پرپشت و زیبایی داشته‌ باشید، باید گفت که کاشت ابرو انتخاب مناسبی است که آرزوی شما را برآورده و زیبایی طبیعی را به ظاهر شما بازمی‌گرداند. هرچند روش‌های درمانی مؤثر بسیاری وجود دارد اما ایده خوبی است که اول با پزشک خود صحبت کنید تا وی هرگونه مشکل پزشکی‌تان را برطرف کند. بیماری‌های زمینه‌ای می‌توانند موجب عدم موفقیت کاشت مو شوند. متخصصین کلینیک زیبایی رازی با معاینه و ارزیابی ابروی بیماران، تعداد کاشت مورد نیاز را تعیین می‌کنند. جراحی کاشت ابرو گزینه درمانی بی‌خطر و بسیار موثری است که نه‌ تنها تراکم ابرو بلکه اعتماد به‌ فس بیمار را نیز افزایش می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاشت ابرو یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره‌های 02188334029 – 02188333259 تماس حاصل نمایید.

علل ریزش ابرو


علل ریزش ابرو

برای درمان موفقیت‌آمیز ابروهای ریخته، اول از هر چیزی باید به‌دنبال علت ریزش ابروها باشیم. دلایل بسیاری برای ریزش ابرو وجود دارد که عبارتند از:

 • کم‌کاری تیروئید
 • درماتیت‌ آتوپیک (اگزما)‌
 • طاسی منطقه‌ای (غیر رایج)
 • کمبود پروتئین، ویتامین و آهن
 • مالیدن ابروها
 • بالا رفتن سن
 • برداشتن بیش‌ازحد ابرو
 • نگرانی

هدف از کاشت ابرو


 • ترمیم و بازگردانیاصلاح ابروهای کاملاً خالی و یا طاسی نقطه‌ای از طریق کاشت ابرو صورت می‌گیرد.
 • تقویت:گاهی هدف از کاشت فقط تقویت و پرپشت کردن ابروهای کم‌پشت و ضعیف است.

·        زیباییبرداشتن موهای ابرو برای سال‌های طولانی ممکن است رشد موهای ابرو را متوقف کند. در چنین مواقعی فرد برای جبران و تغییر ظاهر چاره‌ای جز استفاده از مداد ابرو ندارد.

مزایای کاشت ابرو


مزایای کاشت ابرو

 • تغییر شکل و افزایش حجم ابرو
 • بازگرداندن جوانی و شادابی به چهره در سن پیری
 • نتایج دائمی
 • بی‌خطر و مؤثر

کاندیدای مناسب انجام کاشت ابرو


کاندیدای مناسب انجام کاشت ابرو

بیشتر بیماران شرایط  مناسب جراحی ترمیم ابرو را دارند. شایان ذکر است، بیمارانی که این روش جراحی را انتخاب می‌کنند باید در وضعیت جسمی سالم و معقولی باشند تا عوارض ناشی از جراحی به‌حداقل برسد. افرادی که به‌دلیل مسائل ژنتیکی، برداشتن زیاد ابرو و یا تروما موهای قسمتی از ابروهای آن‌ها ریخته، برای جراحی کاشت ابروی طبیعی مناسب‌تر هستند.

مراحل کاشت ابرو


مراحل کاشت ابرو

جراح با در نظر داشتن شکل ابروی مورد دلخواه بیمار، تراکم ابرو و تقارن صورت، ابتدا قاب ابرو را طراحی می‌کند. تکنیک‌های کاشت ابرو به دو صورت FUE لینک FUT انجام می‌شوند. روش FUT، معروف به روش برداشت نواری از ناحیه پشت سر است و FUE به برداشت تکی مو اطلاق می‌شود. در FUE نیازی به برداشت نواری مو نیست، بلکه با کمک پانچ ظریف و فروکردن آن در منطقه اهداکننده پوست سر بیمار فولیکول‌های مو را استخراج و به ابرو پیوند می‌زنند. جراح بعد از استخراج موها از مناطق اهداکننده پوست سر بیمار، قسمت دریافت‌کننده را آماده کاشت می‌کند. کاشت ابرو فرایندی بسیار ظریف و حساس بوده و از طریق برش‌های بسیار کوچک و میکروسکوپی صورت می‌گیرد. جراح باید دقت کافی داشته باشد تا زاویه طبیعی و انحنای موها رعایت شوند تا در نهایت نتیجه جراحی کاملاً طبیعی و رضایت‌بخش باشد. برای این‌که  کاشت تا جایی‌که امکان دارد ظاهر طبیعی داشته باشد، موها تک‌تک کاشته می‌شوند و هرگز 2 تار مو یا بیشتر همزمان کاشته نمی‌شود. در کاشت ابرو سعی بر این است که از ابروی طبیعی تقلید شود. موها با دقت خاصی داخل برش‌های کوچکی که پهنای آن‌ها بیش از نیم میلی‌متر نیست کاشته می‌شوند. این فرایند شامل کاشت 400 تار مو در هر ابرو و 600 تا 800 تار مو درکل می‌باشد. رعایت ظرافت کاری و زاویه دقیق در هر مو به طبیعی بودن نتیجه نهایی کمک بسیاری می‌کند. تعداد کاشت‌ها بسته به این‌که ترمیم نسبی است یا کامل تغییر می‌کند. ترکیب صورت هر فرد وپیشینه نژادی او می‌تواند بر تعداد کاشت‌ها تاثیر گذارد. فراموش نکنید که سرعت رشد موهای کاشت شده در ابرو همانند موهای سر است؛ بنابراین برای حفظ ظاهر طبیعی و زیبایی ابروهای کاشته‌شده باید به‌طور مرتب آن‌ها را کوتاه و تمیز کرد.

نتایج کاشت ابرو چه زمانی قابل مشاهده است؟


حدود 3 هفته بعد از جراحی کاشت‌ها شروع به رشد کرده و از پوست بیرون می‌زنند و 4 تا 6 ماه بعد از جراحی، رشد قابل‌ توجهی می‌کنند. این یک فرایند طبیعی است و موها بعد از 2 ماه دوباره رشد می‌کنند. بعد از 10 ماه موها به رشد کامل خود رسیده و بیمار می‌تواند نتیجه نهایی کاشت را مشاهده کند.

مراحل بهبود پس از کاشت ابرو چگونه است؟


روز بعد از ابروی طبیعی، ابرو و چشم بیمار ممکن است کمی متورم شود. بیمار می‌تواند در خانه و با کیسه یخ تورم را برطرف کند. ظرف یک یا دو روز پوست کل منطقه ابرو زخم می‌شود. این مرحله بسیار مهم است. بیمار نباید زخم‌ها را با دست تحریک کند چون ممکن است فولیکول موی کاشته شده، به‌صورت تصادفی کنده شود. بعد از گذشت 2 یا چند هفته، چرخه زندگی فولیکول‌ها تمام شده و ظرف 1 یا 2 ماه، موهای جدید جوانه می‌زنند. به‌طور متوسط، 80 تا 90 درصد از فولیکول‌های کاشته شده دوباره درهرجایی رشد می‌کنند.

ویژگیهای ابروی طبیعی که باید در کاشت ابرو مورد توجه قرار بگیرد:

 • جهتجهت رشد موهای ابرو در قسمت‌های مختلف ابرو متغیر است. قسمت سر ابرو که نزدیک بینی است به‌ سمت بالاست درحالی‌که موهای بالای ابرو به سمت بیرون و داخل و قسمت دم ابرو به سمت خارج و بالا است.
 • زاویه: موهای ابرو از درون ریشه با زاویه تندی رشد می‌کنند به همین دلیل موهای ابرو روی سطح پوست قرار می‌گیرند.
 • رشد تکی: برخلاف موهای سر که در واحدهای فولیکولی 1 تا 4 تایی رشد می‌کنند، موهای ابرو در واحدهای فولیکولی تک رشد می‌کنند.
 • چرخه رشد: چرخه رشد چهارمین ویژگی موهای ابرو است. چرخه رشد موهای ابرو نسبتاً کوتاه است. فاز رشد موهای پوست سر بین 3 تا 7 سال است درحالی‌که موهای ابرو قبل از وارد شدن به فاز استراحت و یا ریزش، فقط 4 ماه در فاز رشد هستند.

در مورد ابروهای خود و امکان کاشت طبیعی ابروهایتان پرسش‌های خود را اینجا بپرسید.

سؤالات متداول


سؤالات متداول

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

 هزینه کاشت ابرو بسته به تعداد کاشت موردنیاز و دستمزد جراح معمولاً متغیر است.

موهای اهداکننده از کدام ناحیه تأمین می‌شوند؟

این فرایند درمان شامل استفاده از مو و گرافت هایی است که از ناحیه اهداکننده گرفته می‌شوند. برای تعیین محل تأمین مو و گرافت، میزان ریزش مو و جنسیت بیمار مدنظر قرار می‌گیرد. در قسمت‌هایی از ابرو که دچار ریزش موی جزئی شده است موی اهدایی از موی سالم ابرو گرفته می‌شود. هنگام گرافت مو برای خانم‌ها، معمولاً مو از بالای ران یا پشت گوش به دست می‌آید. این در حالی است که وقتی بیمار، آقا باشد بسته به ضخامت موی اصلی فرد، مو از دیگر قسمت‌های بدن برداشته می‌شوند. این توجه به جنسیت افراد برای تعیین محل دریافت گرافت مهم است چون ابروی زنان نازک است و ابروی مردان ضخیم؛ بنابراین این توجه، تضمینی است برای طبیعی به نظر رسیدن ابرو.

برای کاشت ابرو چه تعداد گرافت استفاده می‌شود؟

در حالی که این تعداد از یک بیمار به دیگری متفاوت است، طبق صلاحدید پزشک در این روش عمدتاً از 50 گرافت مو یا بیشتر استفاده می‌شود.

آیا فرد نیاز به بستری شدن دارد؟

خیر. خبر خوب در مورد این روش این است که کاشت ابرو فرایندی سرپایی است.

فرایند کاشت ابرو چه مدت زمان می‌برد؟

این فرایند ممکن است حدوداً 5 تا 6 ماه طول بکشد. با این حال مهم است که بدانید بسته به میزان کار موردنیاز، مدت زمان آن نیز ممکن است متفاوت باشد.

 دوره بهبودی کاشت ابرو چگونه است؟

به علت این که این روش درمان، روشی کم تهاجمی است و پزشک طی انجام درمان از ابزارهای ظریف و باریکی استفاده می‌کند، افرادی که تحت فرایند کاشت ابرو قرار می‌گیرند ظرف 48 ساعت پس از انجام درمان می‌توانند به روال عادی زندگی‌شان بازگردند. با این وجود برای مدتی باید از انجام تمرینات شدید دوری کرد.

آیا به دنبال کاشت ابرو، بیمار در معرض عوارض جانبی یا خطر خاصی قرار می‌گیرد؟

تاکنون هیچ‌گونه عوارض جانبی خاصی در مورد استفاده از این روش گزارش نشده است. تنها احتمالی که وجود دارد این است که ممکن است مو در جهت مورد نظر رشد نکند. خوشبختانه با هدایت مو به سمت موهای اطراف می‌توان این وضعیت را اصلاح کرد.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

مقالات مرتبط

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی