goone
تناسب اجزای صورت به فضای موجود بین استخوان‌های گونه، گونه‌ها و شکل بیضی صورت ارتباط مستقیم دارد. اگر این تناسب برقرار باشد چهره زیباتر به نظر می‌رسد. افزایش سن و کاهش وزن باعث می‌شوند که گونه برجستگی و ظاهر سالم خود را از دست دهد. با برجسته‌سازی گونه می‌توان قسمت میانی صورت را اصلاح نموده و جوانی را به صورت بازگردانده و خطوط خنده را نیز کاهش داد. روش‌های مختلف غیر جراحی برای برجسته‌سازی گونه‌ها وجود دارد که می‌توان با استفاده از آنها حجم از دست رفته گونه‌ها را بازگردانده و صورت را جوان‌تر کرد.

اگر گونه‌های شما به مرور زمان تورفته و غبغب شما دچار افتادگی شده است یا اگر به طور کلی گونه‌های پری نداشته‌اید و همیشه در آرزوی داشتن گونه‌های برجسته بوده‌اید می‌توانید با عمل‌های برجسته‌سازی گونه این آرزوی خود را محقق کنید. برجسته‌سازی گونه می‌تواند زوایای صورت را اصلاح کرده و تناسب و هارمونی را به صورت بازگرداند. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی روش‌های پیشرفته غیرجراحی مانند تزریق ژل و تزریق چربی به شما پیشنهاد داده که می‌توان به کمک این تکنیک‌های سریع که اثر آنها هم بلافاصله قابل مشاهده است و باعث ایجاد تورم و کبودی‌هایی که بعد از انجام عمل‌های جراحی معمول است نمی‌شوند گونه‌های را برجسته نمود همچنین در این روش نیازی به بستری شدن هم نیست.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شیوه‌های غیر جراحی برجسته‌سازی گونه در کلینیک زیبایی رازی و رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029  و   02188333259  تماس حاصل فرمایید.

چرا باید گونه‌ها را برجسته کرد؟


گونه‌گذاری به یک یا چند دلیل از دلایل زیر انجام می‌شود:

 • برای مشخص کردن زوایا و برجستگی‌های صورت
 • برای اصلاح عدم تقارن‌های موجود در صورت؛ با انجام این فرایندها اجزای صورت متعادل و متناسب می‌شوند.
 • برای جوان‌سازی صورت و خنثی کردن اثرات ناشی از افزایش سن و پیری که باعث تورفتگی گونه‌ها، خسته به نظر رسیدن چشم‌ها و ایجاد خطوط و چین و چروک‌های اطراف دهان می‌شود.

مزایا


tazrigh

 • قبل از وجود فیلرها و ژل‌های تزریقی، برجستگی گونه‌ها با قرار دادن پروتزهای سیلیکونی در گونه از طریق شکافی که در دهان ایجاد می‌شد انجام می‌پذیرفت. با این که گونه‌گذاری به روش‌های جراحی روشی مؤثر است اما باعث ایجاد ناراحتی شده و نیاز به بستری شدن دارد. روش‌های جراحی عموماً برای افرادی که استخوان‌های گونه آنها کوچک است به کار برده می‌شود نه برای افرادی که چربی‌های گونه آنها به دلیل افزایش سن تحلیل رفته است.
 • ژل‌های تزریقی روش اولیه بدون جراحی هستند که می‌توانند به صورت شکل داده و تناسب بین اجزای صورت را بهبود دهند. ژل‌های تزریقی معمولاً از موادی که به طور طبیعی در بدن وجود دارند ساخته می‌شوند بنابراین سرعت جذب آنها بیش از سایر محصولات است و به همین دلیل اثر حاصل از تزریق ژل‌ها برگشت‌پذیر بوده و موقتی است.

 برجسته‌سازی گونه برای چه کسانی مناسب است؟


گونه‌گذاری بدون جراحی برای افرادی که نمی‌خواهند در صورت خود تغییرات دائمی ایجاد کنند مناسب است. افرادی که گونه‌های آنها تورفته یا نامتقارن است گزینه‌های خوبی برای انجام فرایند گونه گذاری بدون جراحی هستند. به علاوه، هر کسی که می‌خواهد تغییرات حاصل از گونه‌گذاری را تجربه و امتحان کند بدون این که از پروتزهای دائمی استفاده کند می‌تواند از مزایای این روش‌های غیر جراحی بهره گیرد زیرا در نهایت اثر این فرایندها از بین می‌رود. اگر شما تمایل دارید که نتایج حاصل از به‌کارگیری این روش‌ها را حفظ کنید می‌توانید با تجدید تزریق نتایجی دائمی‌تر که با نتایج حاصل از روش‌های جراحی قابل مقایسه است به این هدف خود دست یابید. به دلایل متعدد استفاده از ژل‌های دائمی در صورت توصیه نمی‌شود– در این مورد می‌توان در جلسات مشاوره مفصل بحث و تبادل نظر کرد.

 نحوه انجام فرایند گونه گذاری بدون جراحی


 تزریق چربی

Fat

در روش تزریق چربی به وسیله عمل لیپوساکشن از بافت چربی خود فرد برداشته می‌شود. در این فرایند ابتدا، هم ناحیه‌ای که قرار است چربی از آن برداشته شود و هم ناحیه‌ای از بدن که قرار است چربی در آن تزریق شود ضدعفونی می‌شوند. سلول‌های چربی از باسن، شکم یا ران‌ها با یک سورنگ یا کانولا (یک لوله توخالی باریک) که به دستگاه وکیوم متصل است برداشته می‌شود. پس از این که سلول‌های چربی وکیوم شدند توسط پزشک فراوری و تخلیص می‌شوند. در خلال لیفت سلول‌های بنیادی صورت، سلول‌های بنیادی با استفاده از ابزار مخصوص یا به کمک برخی داروها، مواد شیمیایی یا لیزر فعال می‌شوند. سپس چربی در زیر پوست ناحیه هدف تزریق شده و احتمالاً روی ناحیه درمان شده پانسمان می‌شود.

 نتایج

نتایج تزریق چربی برای برجسته سازی گونه به طور کامل پس از یک هفته مشخص می‌شوند. با تزریق چربی هرگز نمی‌توان همه چین و چروک‌ها، اسکارها، تورفتگی‌های گونه یا لب‌های نازک‌شده را درمان کرد همچنین نتایج حاصل از تزریق چربی دائمی هم نیستند. نتایج حاصل از تزریق چربی ممکن است از چند هفته تا حداکثر یک سال باقی بمانند.

 تزریق ژل

jel

برای تزریق ژل گونه ابتدا پوست ناحیه تحت درمان به صورت موضعی بیحس می‌شود. زمانی که ماده بیحس کننده اثر کرد، یک سوزن کوچک برای تزریق ژل در ناحیه گونه مورد استفاده قرار می‌گیرد. ژل‌ها انواع مختلفی دارند که برخی از آنها عبارتند از:

 • جوودرم ولوما: یک ژل تزریقی است که به سرعت باعث افزایش حجم گونه‌ها شده و لاغری و تورفتگی‌های ناشی از افزایش سن در گونه افراد بالای 21 سال را ترمیم و اصلاح می‌کند. جوودرم از اسید هیالورانیک ساخته شده است که به طور طبیعی در پوست وجود داشته و پوست را تغذیه کرده و باعث می‌شود که پوست لطیف و مرطوب بماند. نتایج حاصل از تزریق جوودرم ولوما طبیعی و بلند مدت است.
 • رادیز یک ژل تزریقی نیمه دائمی است که معمولاً به مدت یک سال یا بیشتر دوام می‌آورد و زمانی که بیماران به دنبال تزریق ژلی هستند که اثران ماندگارتر از محصولات دیگر باشد از این ژل استفاده می‌کنند.
 • اسکالپترا: معمولاً برای بیمارانی که به دنبال برجسته‌سازی دائمی گونه‌های خود بدون انجام عمل جراحی هستند توصیه می‌شود. اسکالپترا گونه‌ها را برجسته کرده و تولید کلاژن را به مرور زمان تحریک می‌کند. این نوع ژل باید در مدت چند ماه چندین مرتبه تزریق شود تا نتایج آن دیده شود زیرا نتایج حاصل از تزریق این نوع زل به سرعت ژل‌های دیگر نمایان نمی‌شود.

نتایج

پس از تزریق ژل‌های پوستی شما می‌توانید نتایج حاصل از آن را بلافاصله مشاهده کنید، به هر حال حدود 48 ساعت طول می‌کشد تا نتایج به طور کامل قابل مشاهده شوند و نتایج حاصل از تزریق ژل‌ها معمولاً تا 6 ماه دوام دارند. شما برای حفظ نتایج باید تزریق را پس از مدتی مجدداً تجدید کنید.

بهبودی و نقاهت


اگر شما لیپوساکشن و تزریق چربی را انجام داده باشید می‌توانید یک روز پس از انجام فرایند از خانه بیرون بروید. بسیاری از بیماران ظرف مدت یک تا دو هفته پس از انجام فرایند می‌توانند سر کار خود حاضر شوند. اگر شغل شما به گونه‌ای است که باید اشیای سنگین را بلند کنید یا کارهای فیزیک انجام دهید باید 3 تا 6 هفته مرخصی بگیرید. اگر شما با استفاده از ژل‌های تزریقی اقدام به برجسته‌سازی گونه‌های خود کرده باشید نیازی به بستری شدن و استراحت کردن ندارید و می‌توانید بلافاصله سر کار خود بازگردید.

عوارض تزریق ژل و چربی


عوارض تزریق معمولاً جزئی است و ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • ایجاد ناهمواری در پوست
 • عفونت و آبسه
 • به جاماندن اسکار در برخی موارد
 • ممکن است تزریق در یک ناحیه بیش از اندازه انجام شود یا در یک ناحیه کمتر از مقدار مورد نیاز ژل تزریق شود.

برخی از عوارض احتمالی تزریق ژل گونه عبارتند از:

 • تورم‌های جزئی
 • کبودی که به ندرت اتفاق می‌افتد
 • احساس کم درد به دلیل استفاده از بیحس کننده‌ها و کرم‌های بیحس‌کننده موضعی

 هزینه


عوامل زیادی در هزینه گونه گذاری بدون جراحی تأثیر دارند که برخی از آنها عبارتند از:

 • تعداد تزریق‌های مورد نیاز و واکنش محل تزریق به ژل
 • نوع بیهوشی که به کار برده می‌شود.
 • دستمزد پزشک (که به تبحر و سطح مهارت و توانایی وی بستگی دارد.)
 • محل جغرافیایی که درمان در آن انجام می‌شود.
 • داروهای تجویزی

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی