لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن: عوارض و هزینه

j1

اولتراسوند کویتیشن که تحت عنوان لیپوساکشن اولتراسوند نیز شناخته می‌شود یک روش غیر جراحی حذف چربی است. برخلاف جراحی شکم یا لیپوساکشن، در اولتراسوند کویتیشن نیازی به بیهوشی، جراحی و استفاده از چاقو نمی‌باشد. این درمان به جای اینکه روشی برای کاهش وزن یا درمانی برای چاقی باشد، یک روش زیبایی تغییر شکل و تراش دادن بدن است. روش کویتیشن می‌تواند به کاهش نواحی داری چربی‌های سرسخت مانند پهلوها که واکنشی به ورزش مداوم و رژیم غذایی نشان نمی‌دهند، کمک کند. این درمان بسیار محبوب بوده و به سرعت تبدیل به یکی از مورد تقاضاترین عمل‌های زیبایی شده است.

چه به دنبال کاهش چند سانتی‌متر از دور کمر خود و یا کاهش اندازه‌ی باسن و ران‌های خود هستید، ما با استفاده از درمان اولتراسوند کویتیشن می‌توانیم شکل بدن شما را بهبود دهیم. متخصصین در کلینیک زیبایی رازی از اولتراسوند کویتیشن جهت اصلاح خطوط بدن، خوش تراش کردن بدن و بهبود ظاهر شما استفاده می‌کنند. این درمان بدون آسیب رساندن به سلول‌های دیگر بدن، کاملاً بی‌خطر و موثر است. برای دریافت مشاوره در مورد شیوه تناسب اندام اولتراسوند کویتیشن و رزرو نوبت در کلینیک زیبایی رازی می‌توانید با شماره‌ های 02188334029 و  02188333259 تماس حاصل فرمایید.

اولتراسوند کویتیشن چیست؟


تکنولوژی علمی پزشکی اولتراسوند بر اساس نوآوری‌های پزشکی است که از امواج فراصوتی جهت تخریب گزینشی سلول‌های چربی بدون اثر گذاشتن بر اندام‌ها و سلول‌های مجاور استفاده می‌شود. بلافاصله پس از درمان، بدن سلول‌های چربی از بین رفته را عمدتاً از طریق کبد دفع می‌کند. این روش راحت و بدون درد است، عوارض جانبی قابل توجهی ندارد و نیازی به بیهوشی یا استفاده از آرام‌بخش نمی‌باشد.

چگونگی حذف چربی توسط اولتراسوند کویتیشن


j5

لرزش تناوبی مثبت و منفی امواج صوتی فشار زیادی را بر غشای سلول‌های چربی وارد می‌کند. با توجه به اینکه غشای سلولی نمی‌تواند فشار را تحمل کند، می‌ترکد و محتوای مایع آن خارج می‌شود. پس از تخریب سلول‌های چربی، چربی تجزیه شده به شکل تری‌گلیسیرید به مایع میان‌بافتی بین سلول‌ها آزاد شده و در آنجا بطور آنزیمی تبدیل به گلیسرول و اسیدهای چرب آزاد می‌گردد. گلیسرول محلول در آب توسط سیستم گردش خون جذب شده و به عنوان منبع انرژی استفاده می‌شود، در حالی که اسیدهای چرب آزاد غیر قابل حل به کبد انتقال یافته و مانند اسیدهای چرب بدست آمده از مواد غذایی فراوری می‌شوند. مقداری از سلول‌های چربی نابوده شده و بنابراین کاهش می‌یابند و متابولیسم سلول‌های چربی در بدن بهبود پیدا می‌کند. از بین رفتن این سلول‌های چربی موجب کاهش فضای مورد نیاز برای ذخیره چربی در بدن می‌گردد.

مزایا


مزایای لاغری موضعی با کویتیشن عبارتند از :

 • بدون نیاز به جراحی و بیهوشی
 • عدم ایجاد ناهمواری در بدن
 • موجب خونریزی یا تورم نمی‌شود.
 • عدم عوارض جانبی قابل توجه و عدم بازگشت به حالت قبل
 • بدون درد، راحت، بدون تورم، عدم تاثیر بر کار و زندگی معمول
 • بی‌خطر، موثر، بدون تهاجم و عدم نیاز به استراحت
 • مدل‌های کویتیشن بیشتر و فرکانس انتخابی
 • کنترل انرژی دقیق و ارائه انتخاب‌های بیشتر برای درمان
 • مناسب برای تمام انواع پوست

کاربردهای اصلی


 • کاهش سلولیت
 • خوش تراش کردن و شکل دادن به بدن
 • از بین بردن چربی‌های عمقی
 • سفت کردن و جوانسازی پوست، بهبود قابلیت ارتجاعی و تون پوست
 • کاهش کلی دور کمر، شکم و باسن

نواحی قابل درمان


شایع‌ترین نواحی بدن که کویتیشن لاغری برای آن ها قابل استفاده است شامل شکم، صورت، گردن، کمر، گونه‌ها، ران‌ها، چانه، بازوها و باسن است می‌باشند. این درمان همچنین برای کاهش بافت اضافه‌ی سینه در مردان دارای اضافه وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

متقاضیان مناسب


زنان باردار یا هر شخصی که مبتلا به سرطان، بیماری قلبی، اختلال عروق کرونر، فشار خون بالا، آریتمی و ضربان نامنظم قلب است، از ضربان‌ساز قلب استفاده می‌کند یا دارای چاقی درجه دو و سه است، متقاضی مناسبی برای این درمان نمی‌باشد. در صورت داشتن هر یک از این شرایط، نباید از این درمان‌ها استفاده شود.

فرایند درمان


j6

در طول درمان اولتراسوند کویتیشن، متخصص از یک وسیله دستی مخصوص بر روی پوست استفاده می‌کند. این وسیله امواج فراصوتی سطح پایین را انتقال می‌دهد که موجب ایجاد حفره در بافت‌های چربی می‌گردد. در اثر حرکت این دستگاه بر روی بدن، ناراحتی جزئی و گرما احساس می‌شود اما دردی وجود ندارد (گرم شدن بیش از حد این وسیله امکان ندارد. هرچند در صورت گرمای زیاد، از ژل اولتراسوند بر روی پوست استفاده می‌شود تا آن را خنک نگه دارد). مدت زمان درمان بستگی به ابعاد ناحیه‌ی تحت درمان و ضخامت لایه‌ی چربی دارد، اما بیشتر جلسات بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بطول می‌انجامند.

اقدامات پیش و پس از درمان


پیش از درمان لاغری با اولتراسوند کویتیشن، باید نسبتاً فعال باشید و یک رژیم غذایی سالم مصرف کنید. در هفته‌ی پیش از درمان، بیشتر پزشکان توصیه می‌کنند که بیمار ۸ فنجان در روز بنوشد و از برنزه کردن پوست خود پرهیز کند. رعایت این توصیه‌ها اهمیت زیادی دارد. مصرف مایعات کافی برای کمک به فراوری چربی و تری‌گلیسیریدهای اضافی که در اثر این درمان آزاد می‌شوند، ضروری است. برنزه کردن پیش از درمان می‌تواند پوست را نسبت به امواج فراصوتی مورد استفاده در درمان، بیش از حد حساس کند. پس از درمان، باید مصرف مقدار کافی مایعات را ادامه دهید و بطور منظم ورزش کنید تا بدن بتواند تری‌گلیسیریدها و مواد چرب آزاد شده در حین درمان را دفع کند.

آیا اولتراسوند کویتیشن درمانی بی‌خطر است؟


متخصص یک پرسشنامه پزشکی را پر می‌کند تا مطمئن شود که انجام این درمان برای شما بی‌خطر است. این روش یک عمل بدون جراحی بوده (بدون نیاز به بیهوشی، غیر تهاجمی، بدون برش، عدم ایجاد جای زخم یا نیاز به درمان‌های پس از عمل) و امکان یک زندگی اجتماعی کامل را قبل و بعد از هر جلسه فراهم می‌کند. از آنجایی که کلینیک‌های بسیاری درمان اولتراسوند کویتیشن را با استفاده از تکنولوژی قدیمی و فرآیندهای بی‌اثر ارائه می‌کنند، بسیاری از افراد نتایج مورد انتظار را مشاهده نمی‌کنند.

نتایج درمان


برخی از نتایج لاغری موضعی با کویتیشن پس از یک یا دو جلسه قابل مشاهده است. هرچند مزایای آن در طول دوره‌ی درمان افزایش می‌یابد. نتایج خوش تراش کردن بدن می تواند ماندگار باشد، اما بستگی به چند عامل دارد. این عوامل عبارتند از ناحیه تحت درمان و ساختار بافت زمینه‌ای بیمار، سن، متابولیسم بدن، داروها و تغییرات در هورمون‌ها. با پیروی از یک شیوه زندگی سالم و مصرف رژیم غذایی کم کالری و ورزش کافی می‌توان به حفظ موثر نتایج کمک کرد.

عوارض جانبی احتمالی


با اینکه عوارض جانبی نادری در اثر این روش وجود دارند، اما گاهی اوقات رخ می‌دهند و معمولاً شامل قرمزی یا سوزش پوست که پس از چند ساعت برطرف می‌شود، می‌باشد. همچنین احتمال احساس افزایش انرژی نیز وجود دارد، زیرا بدن بطور طبیعی تلاش می‌کند تا مقداری از انرژی آزاد شده از چربی‌ها را استفاده کند. در ادامه برخی از عوارض جانبی ناشی از لاغری با اولتراسوند کویتیشن ارائه شده است:

 • افزایش تشنگی
 • سردرد جزئی چند ساعت پس از درمان (احتمالاً ناشی از آزاد شدن مواد سمی سلول‌های چربی)
 • کاهش اشتها و ظرفیت خوردن (احتمالاً به دلیل اثر سفت‌شدگی روی شکم)
 • درد فیزیکی جزئی (احتمالاً به دلیل کاهش وزن که موجب فشار کمتر بر بدن می‌گردد.)

هزینه


با مقایسه با روش‌های جایگزین، این درمان بسیار مقرون به صرفه است. اگر می‌خواهید چندین ناحیه از بدن را تغییر شکل دهید، هزینه‌ی درمان ممکن است بسته به تعداد نواحی تحت درمان و واکنش بیمار به اولتراسوند کویتیشن تغییر کند.به این پست امتیاز دهید.
Rate this post