تزریق بوتاکس صورت چگونگی انجام تزریق و دوران بهبود

تزریق بوتاکس صورت-min

نشانه‌های پیری مانند چین و چروک‌های عمیق گاهی زودتر از پای گذاشتن به دوران پیری روی چهره خودنمایی می‌کند. حرکت‌های معمول هر روزه مانند جویدن، لبخند زدن یا حتی شکلک درآوردن به دلیل تحمیل فشار در ایجاد این چین و چروک‌های ناخواسته نقش دارد. خوشبختانه به کمک تزریق بوتاکس می‌توان این چین و چروک‌ها را محو کرد و از شکل‌گیری آنها جلوگیری کرد.

 

 

ناحیه‌های قابل درمان با تزریق بوتاکس


تزریق بوتاکس برای شل کردن عضله‌های بین ابرو و رفع چین و چروک‌های خط اخم انجام می‌شود. این چین و چروک‌ها غالباً هنگام اخم کردن، چپ چپ نگاه کردن یا تمرکز کردن ایجاد می‌شود.

همچنین، با تزریق بوتاکس می‌توان خطوط و چین و چروک روی پیشانی را که در اثر انقباض عضله‌های پیشانی (فرونتالیس) در زمان بالا بردن ابرو ایجاد می‌شود، از بین برد. این اقدام می‌تواند جوانی را به چهره بازگرداند.

علاوه بر این، تزریق بوتاکس می‌تواند خط خنده اطراف چشم را از بین ببرد و خط‌های روی پل بینی را که معمولاً نتیجه لبخند زدن و اخم کردن است، محو کند.

همچنین، چین و چروک عمودی دور لب که هنگام صحبت کردن، خوردن و نوشیدن جلب توجه می‌کند می‌تواند با تزریق بوتاکس محو شود.

بوتاکس با آرام و در اصل فلج کردن عضله‌های مسئول در بالا بردن ابرو چشم‌ها را بزرگتر نشان می‌دهد.

همچنین، با تزریق بوتاکس می‌توان انقباض چانه را از بین برد و فک و صورت را زاویه‌دار کرد.

و در نهایت، خط خنده و انقباض رو به پایین گوشه دهان را که حالتی ناراحت به صورت می‌دهد با تزریق بوتاکس از بین می‌رود. همچنین، لبخندهای لثه‌ای با تزریق بوتاکس زیباتر می‌شود و حالت ناخوشایند محو شدن لب بالا هنگام لبخند زدن از بین می‌رود.

ناحیه‌های قابل درمان با تزریق بوتاکس-min

بوتاکس چیست؟


بوتاکس یک پروتئین طبیعی و تخلیص شده است که برای آرام کردن یا به طور موقت فلج کردن عضلاتی که مسئول ایجاد چین و چروک صورت هستند، تزریق می‌شود. علاوه بر این، بوتاکس به عنوان یک روش درمانی نیز استفاده می‌شود و برای کاهش تعریق بیش از حد نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. بوتاکس، نام تجاری و شناخته شده‌ای است که بیشتر از هر فراورده دیگری برای کاهش چین و چروک به کار می‌رود. این ماده موثر، نتیجه سال‌ها تحقیقات و پژوهش‌ها در حوزه علم پزشکی است و به طور گسترده در این زمینه مورد استفاده قرار گرفته است. بوتاکس به عنوان یکی از ایمن‌ترین فراورده‌ها در حوزه پزشکی زیبایی و درمان بیماری‌ها شناخته شده و استفاده از آن تأیید شده است.

افراد مناسب


 طیف وسیعی از بیماران می‌توانند از تزریق بوتاکس استفاده کنند. بوتاکس در اصل برای جوانسازی پوست و کاهش چین و چروک و خطوط ظریف به کار برده می‌شود. بوتاکس در عضله تزریق می‌شود تا خط اخم متوسط تا شدید بین ابروها برای مدت کوتاهی از بین برود. همچنین با تزریق بوتاکس در کنار چشم می‌توان خطوط خنده متوسط تا شدید را برای مدتی از بین برد.

مزایا


بهترین نتیجه از تزریق بوتاکس زمانی به دست می‌آید که برای از بین بردن خطوط ظریف و چین و چروک‌های اندک به کار برده شود؛ همچنین بوتاکس می‌تواند چین و چروک روی پوست را کاهش دهد. اگر چروک‌ها عمیق و قدیمی باشد، تزریق بوتاکس ممکن است موثر نباشد.

درمان معمول با بوتاکس در یک بازه زمانی ۱۲ تا ۱۸ ماهه کمک می‌کند تا با چروک‌ها خداحافظی کنید؛ اما برای دستیابی به نتایج آنی بهتر است روش‌هایی مانند تزریق ژل امتحان شود. هزینه تزریق ژل در چانه، کونه، لب و … به نوع محصول ژل مورد استفاده و میزان یا تعداد سرنگ های مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب بستگی دارد.

بوتاکس نمی‌تواند چین و چروک‌های ناشی از نور خورشید را از بین ببرد و برای این چروک‌ها درمان‌های دیگر مانند لایه برداری با مواد شیمیایی (پیلینگ) مفیدتر خواهد بود.

اما به نظر می‌رسد که بوتاکس می‌تواند در پیشگیری از ایجاد چین و چروک موثر باشد، اگر پیش از شکل‌گیری چین و چروک تزریق شود. با این حال، باید تعادل ظریفی هنگام درمان بیماران جوان‌تر و از بین بردن نشانه‌های پیری زودرس رعایت شود، زیرا بی‌دقتی در درمان ممکن است باعث شود که بیمار به نظر پیرتر باید.

بوتاکس همچنین برای درمان عارضه‌هایی مانند تعریق بیش از حد نیز استفاده می‌شود که غالباً در کف دست یا پا و زیر بغل اتفاق می‌افتد.

مزایا-min

چگونگی انجام تزریق


 پزشک بوتاکس را مستقیماً در عضله‌های مرتبط با عارضه، معمولاً در صورت تزریق می‌کند. تزریق با سوزن بسیار ظریف و با دقت در ناحیه مشخص شده روی صورت انجام می‌شود. اکثر تزریق‌ها در ناحیه خط اخم در وسط پیشانی برای از بین بردن چروک پیشانی و در اطراف لب ب منظور رفع خط خنده انجام می‌شود.

پس از تزریق


 چون تزریق بوتاکس نیازی به بی‌حسی ندارد، بیمار می‌تواند بلافاصله پس از عمل فعالیت‌های معمول روزمره خود را از سر بگیرد. بیمار پس از تزریق باید سر را بالا نگه دارد و خم نشود. ماساژ دادن یا دستکاری ناحیه درمان ممنوع است، چون بوتاکس با این کار پخش می‌شود و آثار ناخواسته‌ای را به جا می‌گذارد. یک ساعت پس از عمل می‌توان آرایش ملایم انجام داد.

عوارض و اثرهای جانبی


 پس از عمل نیازی به استراحت کردن نیست، بااین حال احتمال دارد در محل ورود سوزن ورم و کبودی خفیفی بلافاصله پس از درمان دیده شود که به راحتی با آرایش پوشانده می‌شود. تزریق بوتاکس اثرهای جانبی بلندمدت ندارد و بیمار می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را بلافاصله پس از تزریق ادامه دهد و یا در صورت لزوم سفر هوایی داشته باشد.

دوران بهبود


 وجود لکه‌های قرمز و کوچک پس از تزریق طبیعی است، که پس از مدت کوتاهی برطرف می‌شود. نتیجه نهایی عمل پس از ۴ تا ۱۰ روز قابل مشاهده است و به تمام بیماران توصیه می‌شود تا پس از ۱۴ روز برای بررسی نتیجه به پزشک مراجعه کنند.

پرسش‌های متداول


 تزریق بوتاکس چقدر زمان می‌برد؟

تزریق بوتاکس عملی سرپایی است که حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می‌کشد و زمان عمل به تعداد تزریق‌های لازم بستگی دارد.

آیا تزریق دردناک است؟

درد تزریق شبیه به نیش پشه است و اصلاً دردناک نیست.

میزان موفقیت عمل چقدر است؟

تزریق بوتاکس نتایج موفقیت‌آمیزی را به دست می‌دهد و به همین دلیل این عمل ساده به محبوبیت جهانی دست یافته است.

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است؟

هزینه تزریق بوتاکس به تعداد ناحیه‌های مورد درمان بستگی دارد.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی